Tvaraus nekilnojamojo turto vystymas – viena iš pagrindinių atsakingų bendrovių misijų. Lyderiaujanti nekilnojamojo turto investicijų bendrovė Baltijos šalyse „Summus Capital“ siekia nuolat kurti patogią ir draugišką aplinką tiek pirkėjams, tiek darbuotojams. Vienas iš valdomų objektų – prekybos slėnis „NØRDIKA“ – vienas pirmųjų prekybos centrų Baltijos šalyje, kuris gavo tarptautinį „BREEAM“ sertifikatą pagal naujausią V6 „BREEAM In Use“ versiją. Tai įrodo, kad šis prekybos slėnis atitinka aukštus energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus.
Pirmaujanti nekilnojamojo turto investicijų bendrovė Baltijos regione „Summus Capital“ žada toliau plėstis pagal tvarų ir strateginį verslo modelį. Teisingus veiksmus patvirtina vienas iš valdomų objektų – „NØRDIKA“, nes jam suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ tvarumo sertifikatas. „Summus Capital“ valdybos narys Evaldas Čepulis pasakoja, kad siekiama aukšto energinio efektyvumo, atsinaujinančių energijos išteklių integravimo ir sveiko mikroklimato kūrimo.
„Tvarumo principai yra svarbi „Summus Capital“ bendrovės kultūros dalis. Nuolatinis dėmesys aplinkai ir vartotojams yra vienas pagrindinių prioritetų. Mes nuolat ieškome geriausios formulės, kuri leistų sumažinti CO2 pėdsaką ir padėtų sutaupyti energiją. Siekiame racionaliai naudoti resursus, paliekant minimalų poveikį aplinkai. Tvarumo principais grįstas požiūris puikiai atsispindi viename iš valdomų objektų „NØRDIKA“. Mūsų strateginius tikslus taip pat padeda įgyvendinti teisingai pasirinkti partneriai. Visai nesenai įtraukėme naują investicijų valdymo partnerį visam savo portfeliui – juo tapo bendrovė „Green Formula Capital OÜ“, kuri daug dėmesio skiria tvaraus nekilnojamojo turto vystymui“, – komentuoja E. Čepulis.
Viršijo suteikto aukšto reitingo normas
Daugelio įmonių siekiamybė – tarptautinis „BREEAM In-Use“ tvarumo sertifikatas, kuris įrodo, kad bendrovės pastatas atitinka aukštą ekologiškumo ir energinio efektyvumo standartą. Atlikus daugelį vertinimo aspektų, valdomam prekybos centrui „NØRDIKA“ yra suteiktas „Very good“ (liet. Labai geras) reitingas.
„Šis sertifikatas pabrėžia prekybos slėnio tvarumą ir efektyvumą, kurie neatsiejami nuo aplinkosauginių tikslų. „BREEAM“ standartas pastatui skirtas už atsakingą eksploataciją, sertifikavimo pagrindus, atitinkančias aplinkosaugines bei pastato tvarumo charakteristikas. Mes ir toliau rūpinsimės tvarių sprendimų įgyvendinimu, tokių kaip elektromobilių krovimo stotelių plėtra, atsinaujinančios energijos intensyvesniu naudojimu, gyvosios gamtos saugojimo ir plėtojimo projektais “, – teigia „NØRDIKA“ turto valdytoja Jurgita Viršilienė.
Stipriausiai „NØRDIKA“ pasirodė šiuose BIU „BREEAM In-Use“ V6 kategorijose: energija (tvarkinga dokumentacija, geri ŠVOK įrangos parametrai, efektyvus įrangos valdymas ir priežiūra), transportas (viešasis transportas arti objekto, dviračių infrastruktūra objekte, visi patogumai lankytojams pačiame objekte), vandentvarka (detali vandens stebėsena, efektyvūs vandens prietaisai (
Pasak UAB „Vesta Consulting“ auditoriaus, Eugenijaus Šapel, tam, kad gauti „Very Good“ reitingą užtenka 55 proc., bet šis centras pasiekė daugiau nei yra reikalaujama.
„Skirtas 59 proc. reitingas rodo aukštas ambicijas ir dideles savininko pastangas. Taip pat maloniai nustebino savininko atsakingumas ir pastangos kuo labiau atitikti BIU reikalavimus. Pastebėtos papildomos pastangos, pavyzdžiui, vandens prietaisų efektyvumas buvo įrodomas ne tik per dokumentų pateikimą, bet buvo pateikta papildoma foto ir video medžiaga su paaiškinimais. Klientas darė visada šiek tiek daugiau nei buvo numatyta strategijoje, siekė kreditų iš aukštesnio sertifikavimo lygio. Taip pat buvo pateikta pilnos apimties dokumentacija, įrodanti pastato sprendimus. Tai yra ženklas, kad pastatas yra gerai prižiūrimas“, – paaiškina E. Šapel, kuris buvo paskirtas vertinti „NØRDIKA“.
Naujoji versija – pakilę kriterijai, svoriai ir naujos kategorijos
Nauja V6 „BREEAM In Use“ versija, pagal kurią vertinta bendrovė „NØRDIKA“, įsigaliojo nuo 2020 m. gegužės mėn. ir pakeitė seną V2015 BIU versiją. Naujoji versija yra griežtesnė, atitinkanti šiuo metu esančią geriausią tvarumo praktiką pastatuose. Šiuo metu pagal naujausią versiją Baltijos regione yra įvertinti tik du prekybos objektai, esantys Lietuvoje, iš kurių vienas yra „NØRDIKA“. Kiti Baltijos šalių prekybos centrai, kurių yra apie 20, sertifikuoti pagal seną versiją.
„Pastatai sertifikuoti pagal seną versiją, resertifikuojant pagal naują V6 versiją, gali prarasti apie 10-15 proc., t.y. įvertinimo lygis gali kristi vienu laipteliu žemyn, pavyzdžiui, iš „Very Good“ į „Good“ lygį, bet nors tai yra individualu kiekvienam projektui. Sertifikatas galioja 3 metus be reikalavimo prasitęsti sertifikatą kas metus, kaip buvo senoje versijoje“, – sako E. Šapel.
Pasak pašnekovo, kalbant apie standarto kategorijų pasiekimą, atsirado minimalių reikalavimų. Norint pasiekti „Very Good“ lygį, būtinai reikia atlikti objekto potvynio rizikos studiją.
„Pasikeitė kategorijų svoriai, ypač šios kategorijos: pakilo sveikatos ir gerovės, vandentvarkos, išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo kategorijų svoriai, krito energijos, transportavimo, sklypo ekologijos ir taršos kategorijų svoriai. Atsirado nauja kategorija – pastato atsparumas klimato kaitai, įtraukta 10 papildomų balų ir nauja kategorija – pavyzdiniai balai, kai yra viršijama geroji praktika ir pasiekiama geriausioji tvarumo praktika“, – apie atnaujinimus pasakoja E. Šapel.
Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų. „Didžiuliu privalumu čia jau veikiančios ar galimybe įsikurti besidominčios įmonės laiko itin patogią patalpų lokaciją šalia pagrindinių miesto arterijų bei kokybines patalpų charakteristikas, išskiriančias […]
Šiaulių rajone 2024 m. rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo ir tiekė „UGIRA“. Tokio pobūdžio maisto atliekų apdorojimo cechas – jau antrasis Lietuvoje. Atidarymo ceremonijoje […]
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Jeruzalės, Didžiųjų Gulbinų, Balsių, Tarandės, Bendorėlių ir kitų sparčiai augančių šiaurinės Vilniaus dalies […]
Ignas Lesauskas, architektūros studijos „nytt“ architektas Iki 2013 m. mažėjęs gyventojų skaičius Palangoje stabilizavosi, o nuo 2018 m. ėmė sparčiai augti. Staiga suaktyvėjo nekilnojamojo turto rinka, o Palangą iš naujo pamėgo ne tik Lietuvos turistai, bet ir vis daugiau naujakurių iš įvairių šalies regionų bei netgi „skaitmeniniai klajokliai“ iš viso pasaulio. Tai nulėmė aktyvi bendruomenė, kuri […]
„Adampolis Group“, įtvirtinusi savo pozicijas kaip oficiali „MAN Truck & Bus“ atstovė Lietuvoje ir Suomijoje, pradeda ambicingą plėtros projektą Kaune. Statomame naujame verslo komplekse bus sutelktos visos įmonių grupės paslaugos, o jame įsikursianti „MAN Truck & Bus Lietuva“ atstovybė taps vienu didžiausių MAN aptarnavimo centrų Europoje. „Adampolis Group“ yra viena didžiausių komercinio transporto bei specialiosios […]
Gruodžio 3 d. jau daugiau nei tris dešimtmečius minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Nors tądien primenama apie būtinybę užtikrinti lygias galimybes kiekvienam visuomenės nariui, taip pat ir viešojoje infrastruktūroje, visuomeniniai pastatai vis dar nėra visiškai pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms. Ekspertės Virginija Rimšelienė ir Ramunė Šidlauskaitė atskleidžia, ko būtina imtis norint pagerinti esamą situaciją […]