Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje esančiose Lietuvos architektų sąjungos būstinėje įvyko jau devintojo nacionalinio nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės.
Jų metu projekte dalyvaujančios savivaldybės, partneriai ir dalyviai aptarė rūpimus klausimus, dalinosi patirtimi bei patarimais drauge formuodami naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas.
Savivaldybės atstovai dalyvius supažindino su projektui pateiktų teritorijų specifika, atsakinėjo į jų klausimus bei išsakė savo lūkesčius. Partneriai supažindino su savo atstovaujamais produktais, paslaugomis ir inovatyviais sprendimais bei jų integracijos į projektą galimybėmis.
„Išmanusis miestas“ – yra jau devintus metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį ir kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais bei sprendimais.
Projekto misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.
Iš viso projekte dalyvauja rekordinis skaičius savivaldybių – net 9: Anykščių, Tauragės, Lazdijų, Jurbarko, Mažeikių, Molėtų, Šalčininkų, Vilniaus raj. ir Druskininkų.
Projektą globoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija ir Kultūros ministerija.
Dalyvius pasveikino į renginį atvykęs Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Labai svarbu, kad jūsų kuriami miestai būtų atviri, tiek apie mobilumą, tiek apie šildymą. Centralizuoto šildymo sistemos virsta rezervinėmis šildymo sistemomis, pastatai virsta iš vartotojų į gaminančius vartotojus, kai kurie iš tokių išmanių namų netgi pagamina papildomos elektros energijos. Žaliasias erdves perkeliame nuo žemės ant pastatų fasadų. Tuo tarpu mobilumas mažėja ir jis fragmentuojasi. Išmanieji miestai yra dabartis, belieka klausimas, kokius juos kursime“, – kalbėjo ministras.
Trečiadienį vykusiose dirbtuvėse dalyvius sveikino ir vienos garsiausių pasaulyje architektūros studijų „Zaha Hadid Architects“ direktorius Gianluca Racana, kuris taip pat yra ir „Išmanusis miestas“ komisijos narys. Jis sveikinimo kalbą tarė nuotoliniu būdu.
„Džiaugiamės galėdami dalyvauti dar vieno „Išmanusis miestas“ projekto komisijoje. Mes vėl tikimės sulaukti daug įspūdingų projektų, net neabejoju, jog taip bus ir šių metų konkurse. Kurti ateities miestus yra didelis iššūkis – tai ne tik pastatai, bet ir viešosios erdvės.
Reikia turėti daug tinkamų žinių apie tai, kur link juda miestų projektuotojai. Jaučiame atsakomybę ir džiaugsmą būti šio puikaus, ateities miestus kuriančio projekto, dalimi“, – kalbėjo G. Racana.
Trečiosios projekto „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės vyks kovo 29 d. Skirtingomis dienomis dalyvauja skirtingoms savivaldybėms kuriančios komandos ir savivaldybių atstovai.
Kviečiame registruotis ir dalyvauti!
Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62
Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”
Pradėti statyti svajonių namą gali atrodyti sudėtinga, bet su tinkamu planavimu ir pasiruošimu procesas tampa žymiai sklandesnis. Štai keli svarbūs žingsniai: Tai yra esminiai žingsniai, norint pradėti svajonių namo statybą. Bendrinti
Garažo statyba savo sklype gali būti puikus būdas padidinti komfortą ir patogumą, tačiau yra keli svarbūs aspektai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant statybas. Tai apima planavimą, teisės aktus, statybos leidimus ir pačią statybos eigą. Štai svarbiausi žingsniai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį: 1. Žemės sklypo naudojimo paskirtis 2. Statybos leidimas 3. Atstumas nuo sklypo ribų […]
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristatė „Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires“. Visi norime, kad Lietuvoje renovacija pagaliau įsibėgėtų ir duotų realius energijos sutaupymo ir poveikio klimato kaitai mažėjimo rezultatus. Tačiau ar gali šališka studija ir jos pagrindu parengtos gairės tai užtikrinti? Kieno interesus atstovauja Vilniaus miesto […]
Dušo durys – tai stiklinė arba plastikinė pertvara, skiriančia dušo zoną nuo likusios vonios kambario dalies. Jos užtikrina, kad vanduo nepatektų ant grindų ir kitų paviršių, taip išlaikydamos vonios kambarį sausu. Dėl kokių priežasčių gali prireikti naujų dušo durų? Priežastys, dėl kurių gali prireikti naujų dušo durų: Dušo durys yra svarbi vonios kambario dalis, tačiau […]
Šiandien simbolinio renginio metu atidaryta baigta jau priešpaskutinė rekonstruojamo kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpa. Didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros plėtros projektą ketinama baigti kitąmet, šiandien atidarytoje ilgiausioje, techniškai sudėtingiausioje ir naujų statinių skaičiumi didžiausioje „Via Baltica“ atkarpoje modernizavimo darbai vyko vos daugiau nei metus. „Ne taip seniai šiame ruože įkasėme kapsulę […]
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Lietuvos prašymus, parengtus pagal Aplinkos ministerijos finansavimo kryptis, ir skyrė 214 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo: 165 mln. eurų daugiabučių atnaujinimui ir 49 mln. eurų savivaldybių viešiesiems pastatams renovuoti. „Europos investicijų banko ir Europos Komisijos sprendimas skirti daugiau nei 200 mln. eurų Lietuvos modernizavimo prioritetams – daugiabučių ir savivaldybių […]