Pradinis viešas „EfTEN Real Estate Fund III“ akcijų siūlymas: pirkti norėta 5,7 karto daugiau

Pateikta paraiškų pasirašyti 5,7 karto daugiau akcijų, negu buvo siūloma per viešo uždarojo tipo alternatyvaus investicinio fondo „EfTEN Real Estate Fund III AS“ pradinį viešą akcijų platinimą, kurio metu siūlytos 3,5 mln. eurų vertės akcijos. Iš viso gauta 1833 pasirašymo pavedimų ir pasirašyta 1 502 930 akcijų, kurių bendra vertė siekia 21 mln. eurų. Po šio pradinio viešo platinimo fondas bus įtrauktas į „Nasdaq Baltic“ pagrindinį sąrašą ir taps prieinamas visiems norintiems investuoti.

„EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys sako, kad fondo valdytojai buvo įsitikinę pradinio viešo platinimo sėkme, tačiau susidomėjimas akcijomis ir norimas pasirašyti akcijų kiekis viršijo visus lūkesčius ir tapo malonia staigmena.

Iš viso buvo siūlomos 337 272 akcijos. Pasirašymo laikotarpis prasidėjo spalio 30 d. ir tęsėsi iki 2017 m. lapkričio 10 d. Akcijų paskirstymas patvirtintas 2017 m. lapkričio 14 d. 87 272 naujos akcijos pagal pirmumo teisę buvo paskirstytos fondo valdytojui „EfTEN Capital AS“. Likusios 250 000 akcijų buvo paskirstytos taip: 75 akcijos visiems investuotojams, o jeigu buvo mažiau nei 75 pasirašytos akcijos, tuomet skirstyta pagal pasirašymo dokumentus. Daugiau kaip 714 akcijų pasirašiusiems investuotojams buvo papildomai paskirstyta 10 % pasirašytų akcijų.

Iki 75 akcijų pasirašė 548 investuotojai, o iki 714 akcijų pasirašė 1 500 investuotojų.

Žilys sako, kad lyginant su prognozuotu investuotojų susidomėjimu, numatyta pradinio viešo platinimo apimtis buvo santykinai maža, kadangi konservatyvus investicinis fondas šiuo metu siekia pritraukti tik tiek kapitalo, kiek reikalinga nuosavų projektų vystymui ir plėtrai.

„Baltijos šalyse augant nekilnojamojo turto kainoms, jaučiame konservatyviu rizikos ir grąžos santykiu pasižyminčių investicinių objektų trūkumą“ – pridėjo Žilys, patikindamas, kad fondas ateityje ketina pritraukti papildomo kapitalo ir leisti akcijas, jei esant palankiai ekonominei situacijai bus sutarta dėl fondo investavimo strategiją atitinkančių objektų įsigijimo.

Pradinio platinimo metu pritrauktas kapitalas bus naudojamas fondo valdomų projektų plėtrai ir naujo „Hortes“ sodininkystės centro Taline vystymui.

Pradinio akcijų platinimo metu akcijas pasirašyti galėjo tik Estijos investuotojai, tačiau jam pasibaigus akcijomis laisvai prekiauti galės ir kitų šalių investuotojai, kaip ir visomis kitomis „Nasdaq Baltic“ oficialiajame sąraše esančiomis akcijomis. Fondas taps neterminuotu po įtraukimo į pagrindinį Baltijos šalių biržos sąrašą.

Fondas Baltijos šalyse yra investavęs į prekybos centrą „Saulės miestas“ Šiauliuose, Ulonų ir L3 verslo centrus Vilniuje; taip pat į DSV logistikos centrus Baltijos šalių sostinėse Rygoje, Vilniuje ir Taline, šiuo metu vysto „Selver“ maisto prekių parduotuvę ir „Hortes“ sodininkystės centrą Talino Laagri rajone bei „Hortes Tähesaju“ centrą Taline.

Didžiausia fondo investicija yra prekybos centras „Saulės miestas“ Šiauliuose, kurio vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. duomenimis yra 31,1 mln. eurų ir kuris sudaro maždaug trečdalį visos fondo turto vertės.

Iš metinio laisvųjų pinigų srauto fondas išmoka 80 % dividendų, o metinė laukiama dividendų norma sudaro 4–8 %. Akcijos kaina išaugo iki 14 eurų (nuo 10 eurų už akciją, t. y. pradinio platinimo 2015 m. nominalios akcijos kainos) remiantis fondo vienos akcijos grynojo turto verte 2017 m. rugsėjo 30 d.

Akcininkai gavo 29,7 cento grynųjų dividendų už akciją 2015 m. (5 mėnesių rezultatas). 2016 m. vienai fondo akcijai teko 63 centai grynųjų dividendų – iš viso 1,5 mln. eurų.

Fondo bendroji turto vertė 2017 m. rugsėjo 30 d. sudarė 91,1 mln. eurų, o nuosavas akcinis kapitalas sudarė 40,4 mln. eurų. Fondo valdomo portfelio grynoji grąža, nevertinant finansinio sverto, sudaro 7,7 %, o bendrųjų nuomos pajamų grąža – 9,1 %. Finansinis svertas sudaro apie 53 % bendros investicijų į nekilnojamąjį turtą vertės. 

 „EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra vienintelis „EfTEN Capital“ valdomas fondas, leidžiantis neinformuotiems, t.y. sąlyginai smulkiems investuotojams dalyvauti stambaus komercinio nekilnojamojo turto investicijose, kurios pasižymi stabiliu ir lengvai prognozuojamu pinigų srautu bei kapitalo prieaugiu. Maksimalus fondo skolinimosi lygis perkant turtą negali viršyti 65 %, tai vienas rodiklių, kuriuos griežtai reguliuoja Estijos Finansų priežiūros institucijos. Tikėtina fondo metinė kapitalo grąža sudaro 15 %. „EfTEN Real Estate Fund III AS“ nėra garantuoto pajamingumo fondas.

EfTEN Real Estate Fund III AS“ yra viešas uždarojo tipo alternatyvus investicinis fondas, kurį 2015 m. įsteigė fondų valdytojas „EfTEN Capital“. Fondas investuoja į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. „EfTEN Capital AS“ yra 2008 m. įkurta turto valdymo bendrovė, kuri inicijuoja komercinės paskirties nekilnojamojo turto fondų steigimą bei vysto jų veiklą Baltijos šalyse. Bendrovė taip pat valdo „EfTEN Kinnisvarafond AS“ ir „EfTEN Kinnisvarafond II AS“. „EfTEN Capital“ įmonių grupė („EfTEN Capital AS“ ir antrinės įmonės) valdo 43 komercinės paskirties pastatus turinčius daugiau kaip 900 nuomininkų. 2017 m. birželio 30 d. bendra  „EfTEN Capital“ valdomo nekilnojamojo turto vertė sudarė 500 mln. eurų. „EfTEN Capital“ yra reguliuojama Estijos Finansų priežiūros institucijų.

 

Pranešimą paskelbė : Gintarė Motiejūnaitė, UAB „Komunikacija ir konsultantai“

Kiti skelbimai:
 
Cata LCI 941 BK dujinė kaitlentė
 
Monitorius BenQ BL2706HT 27“ IPS, FullHD, DVI, HDMI
 
LORUS RH983JX-8
 
Orient FEU00000BW
Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Projekto vizualizacijas galite atsisiųsti čia:  https://bit.ly/2Pyt4w9  Projekto video vizualizaciją galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2rxwxBR Projekto video vizualizaciją peržiūrėti galite čia: https://youtu.be/dC0EkX6vTxE Nuotraukas iš pristatymo galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2UEJuao Spalį Aukščiausiajam teismui grąžinus UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ į viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ konkursą koncesijai suteikti, bendrovė šiandien detaliai pristatė siūlomą […]

  Straipsniai »
Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Puošdami namus Kalėdoms žmonės rūpinasi jų grožiu ir jaukia atmosfera, bet per mažai dėmesio skiria šventinių dekoracijų ir kalėdinių atributų saugumui. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad Lietuvos gyventojai bei jų namai dažniausiai nukenčia dėl netvarkingų elektrinių vidaus ir lauko girliandų, petardų ir žvakių. Kalėdų eglutė namuose taip pat gali tapti nelaimių priežastimi. „Lietuvos […]

  Straipsniai »
Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Žiemai vis drąsiau žnaibant mums skruostus tikru naujakurių galvosūkiu tampa drėgmės lygis namuose ir namų vėdinimas. Vieni jų kaip tik šiuo metu planuoja užbaigti vidaus apdailą, kiti, jau įsikūrę, po vėsesnės nakties rytą pasitinka aprasojusiais ar net iš vidaus apšalusiais langais. Ką gi daryti, ar tikrai palikti pravirus langus – geriausias sprendimas? Nuo statybų likusią […]

  Straipsniai »
VMI primena: paskutinė diena pateikti  nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

VMI primena: paskutinė diena pateikti nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

2018 m. gruodžio 13 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau ― VMI) primena, kad gyventojai,  kuriems nuosavybės teise priklauso nekilnojamasis turtas (toliau ― NT), savo verte viršijantis 220 000 EUR,  privalo šio mokesčio deklaraciją už 2018 m. pateikti ir nekilnojamojo turto mokestį (toliau – NTM) sumokėti iki šių metų gruodžio 17 […]

  Straipsniai »
Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus, numatančius, kad krematoriumai galėtų būti statomi ne arčiau kaip per kilometrą iki gyvenamųjų, visuomeninių, gamybinių ar pramoninių bei sandėliavimo pastatų. Toks siūlymas bus svarstomas artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje. Kaune kartas nuo karto pasigirstančios kalbos apie krematoriumo poreikį ir galimybes jį statyti mieste nuolat susilaukia prieštaringų visuomenės reakcijų. „Viešojoje erdvėje ne […]

  Straipsniai »
Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Naujakurių poreikiai nekilnojamajam turtui nuolat kinta – prieš kurį laiką rinkosi loftus, o šiandien vis dažniau žvalgosi studijos tipo būstų ir išmaniųjų namų. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje NT kainų tendencijos pastovios – prognozuojama, kad kvadratinio metro kaina ir toliau augs iki pat 2020 m.   Ieško išmanių ir patogių namų Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros […]

  Straipsniai »