Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ (MBA) tinklo, kad kartu su Europos partneriais sustiprintų polimerų pozicijas statyboje, ją darant saugią ir tvarią.

MBA 2018 m. įkūrė penkios asociacijos ir penkios didelės chemijos įmonės: BASF, DOW, „Covestro“, „Kingspan“ ir „Huntsman Hollvand BV“. Tarp MBA steigėjų yra ir Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacija (European Manufacturers of Expanded Polystyrene, EUMEPS), kurios narė yra Polistireninio putplasčio asociacija (PPA).

„Partnerystė su MBA lietuviškojo putplasčio EPS gamintojus dar labiau priartina prie naujausių žiedinės ekonomikos statybos tendencijų Europoje”,– sako PPA prezidentas Saulius Skrodenis.

Pasak jo, šiuolaikiniai statiniai be polimerų neįsivaizduojami. Nors statiniams tenka apie 20 proc. plastikinių medžiagų paklausos, dėl ilgo jų tarnavimo laiko statybų sektoriuje susidaro tik 6 proc. visų plastiko atliekų. Plastikai sudaro tik nedidelę visų statybinių atliekų dalį. Nepaisant to, MBA nariai deda daug pastangų, kad pasibaigus jų tarnavimo laikui pagerintų šių produktų rūšiavimą ir perdirbimą.

„Polistireninis putplastis gali būti perdirbtas neribotą skaičių kartų, jis apskritai yra labai draugiškas aplinkai, su itin mažu CO2 pėdsaku, tad esame labai gerose žiedinės ekonomikos pozicijose, kurias partnerystė su MBA dar labiau sustiprins”,– sako S. Skrodenis.

Vienas esminių MBA siekių yra statybų sektoriuje padidinti gaisrinę saugą. Anot MBA, pastatų gaisrinės saugos užtikrinimas yra sudėtingas klausimas, reikalaujantis specialistų, dirbančių pastatų projektavimo, statybos ir priežiūros etapuose, kompetencijos ir aiškaus jų vaidmenų ir atsakomybės nustatymo.  

„Statybų sektoriui gaisrinė sauga yra labai svarbi. Jai reguliuoti būtinas holistinis ir faktais  pagrįstas požiūris. Turime nagrinėti ir vertinti visą vertės grandinę, kad sukauptume reikiamų duomenų, žinių ir kompetencijų. MBA dirba šiomis temomis ES lygiu, ir mes džiaugiamės galėdami plėtoti savo tinklą su savo pramonės atstovais, kurie siekia tų pačių ambicijų nacionaliniu lygiu”,– sako MBA vykdomasis pirmininkas Quentin de Hults.

Jo vadovaujama organizacija yra parengusi „ES gaisrinės saugos vadovą“ (EU Fire Safety Guide), kuris pastatų gaisrinę saugą suskaido į septynis dėmenis: Prevencija, Aptikimas, Pradinis malšinimas, Evakuacija, Gaisriniai skyriai, Konstrukcijų patvarumas, Gesinimas.

Polistireninio putplasčio asociacija irgi skiria didelį dėmesį gaisriniams tyrimams, aktyviai bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM.

„Tikiuosi, kad bendradarbiaudami su MBA savo žinių bagažą praturtinsime naujomis žiniomis, ir dėl to laimės visa Lietuvos visuomenė”,– sako PPA prezidentas S. Skrodenis.

Polistireninio putplasčio asociacija įkurta 1998 m. siekiant visuomenei ir statybos rinkos dalyviams suteikti patikimos informacijos apie polistireninio putplasčio savybes bei tinkamą naudojimą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Skrodenis, Polistireninio putplasčio asociacija

Rekomenduojame

Žvėryno rajone pradėtas statyti aukščiausių standartų  projektas

Žvėryno rajone pradėtas statyti aukščiausių standartų projektas

NT agentūra „Resolution“ pristato naują projektą prestižiniame Žvėryno rajone. Lapių g. 3 jau kyla naujas Algirdo Kaušpėdo kurtas butų ir komercinių patalpų projektas „Žvėryno Lapės”. Gyvenamieji namai išsiskiria savo mažaaukšte statyba, „kiemo be automobilių“ vizija ir lokacija viename seniausių ir unikaliausių Vilniaus rajonų. Statybos darbai jau prasidėjo, numatoma pabaiga – 2021 m. IV ketvirtis – […]

Baltijos šalių jaunimas būsto įsigijimą mato kaip investiciją, lietuviai – mažiausiai išrankūs buto įrengimui

Baltijos šalių jaunimas būsto įsigijimą mato kaip investiciją, lietuviai – mažiausiai išrankūs buto įrengimui

Nors jaunosios kartos atstovai demonstruoja laisvą mąstymą, neprisirišimą prie daiktų ir vietų, kalbai pasisukus apie būstą, jaunimas tampa konservatyvus ir sutinka, kad geriau yra nusipirkti savo namus nei juos nuomotis. Kaip rodo „Luminor“ banko atlikta 20-30 metų reprezentatyvi jaunimo apklausa Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, maždaug pusė apklaustųjų ketina pirkti savo būstą, o svarbiausi kriterijai renkantis […]

„Capitalica“ platins 8 mln. eurų NT fondo obligacijų emisiją, platintojas – Luminor ir Šiaulių banko sindikatas

„Capitalica“ platins 8 mln. eurų NT fondo obligacijų emisiją, platintojas – Luminor ir Šiaulių banko sindikatas

Investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ platins antrąją viešą nekilnojamojo turto fondo trejų metų trukmės obligacijų emisiją, kuria numatoma pritraukti iki 8 mln. eurų Rygos biurų komplekso „Verde“ vystymui. Pirmosios 5 mln. eurų vertės obligacijų emisijos viešas platinimas 2019 metais bendrovei buvo itin sėkmingas – ji išplatinta trimis mėnesiais anksčiau nei planuota. „Naują emisiją nutarta […]

Auga sutelktinio finansavimo platformų paskolų portfelis: Covid-19 paskatino aktyviau investuoti į nekilnojamojo turto įkeitimu užtikrintas paskolas

Auga sutelktinio finansavimo platformų paskolų portfelis: Covid-19 paskatino aktyviau investuoti į nekilnojamojo turto įkeitimu užtikrintas paskolas

Investavimas sutelktinio finansavimo platformose Lietuvoje įgauna pagreitį: vis daugiau investuotojų savo lėšomis renkasi finansuoti viešai platformose skelbiamus projektus. Pinigus noriai verčiantys nekilnojamuoju turtu (NT), lietuviai renkasi ir sutelktinio finansavimo platformas, kuriose į NT investuoti galima mažesnėmis sumomis. Lietuvos banko duomenimis, per 2020 m. pirmąjį pusmetį sutelktinio finansavimo platformų bendra paskolų portfelio vertė siekė 9,13 mln. […]