Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ (MBA) tinklo, kad kartu su Europos partneriais sustiprintų polimerų pozicijas statyboje, ją darant saugią ir tvarią.

MBA 2018 m. įkūrė penkios asociacijos ir penkios didelės chemijos įmonės: BASF, DOW, „Covestro“, „Kingspan“ ir „Huntsman Hollvand BV“. Tarp MBA steigėjų yra ir Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacija (European Manufacturers of Expanded Polystyrene, EUMEPS), kurios narė yra Polistireninio putplasčio asociacija (PPA).

„Partnerystė su MBA lietuviškojo putplasčio EPS gamintojus dar labiau priartina prie naujausių žiedinės ekonomikos statybos tendencijų Europoje”,– sako PPA prezidentas Saulius Skrodenis.

Pasak jo, šiuolaikiniai statiniai be polimerų neįsivaizduojami. Nors statiniams tenka apie 20 proc. plastikinių medžiagų paklausos, dėl ilgo jų tarnavimo laiko statybų sektoriuje susidaro tik 6 proc. visų plastiko atliekų. Plastikai sudaro tik nedidelę visų statybinių atliekų dalį. Nepaisant to, MBA nariai deda daug pastangų, kad pasibaigus jų tarnavimo laikui pagerintų šių produktų rūšiavimą ir perdirbimą.

„Polistireninis putplastis gali būti perdirbtas neribotą skaičių kartų, jis apskritai yra labai draugiškas aplinkai, su itin mažu CO2 pėdsaku, tad esame labai gerose žiedinės ekonomikos pozicijose, kurias partnerystė su MBA dar labiau sustiprins”,– sako S. Skrodenis.

Vienas esminių MBA siekių yra statybų sektoriuje padidinti gaisrinę saugą. Anot MBA, pastatų gaisrinės saugos užtikrinimas yra sudėtingas klausimas, reikalaujantis specialistų, dirbančių pastatų projektavimo, statybos ir priežiūros etapuose, kompetencijos ir aiškaus jų vaidmenų ir atsakomybės nustatymo.  

„Statybų sektoriui gaisrinė sauga yra labai svarbi. Jai reguliuoti būtinas holistinis ir faktais  pagrįstas požiūris. Turime nagrinėti ir vertinti visą vertės grandinę, kad sukauptume reikiamų duomenų, žinių ir kompetencijų. MBA dirba šiomis temomis ES lygiu, ir mes džiaugiamės galėdami plėtoti savo tinklą su savo pramonės atstovais, kurie siekia tų pačių ambicijų nacionaliniu lygiu”,– sako MBA vykdomasis pirmininkas Quentin de Hults.

Jo vadovaujama organizacija yra parengusi „ES gaisrinės saugos vadovą“ (EU Fire Safety Guide), kuris pastatų gaisrinę saugą suskaido į septynis dėmenis: Prevencija, Aptikimas, Pradinis malšinimas, Evakuacija, Gaisriniai skyriai, Konstrukcijų patvarumas, Gesinimas.

Polistireninio putplasčio asociacija irgi skiria didelį dėmesį gaisriniams tyrimams, aktyviai bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM.

„Tikiuosi, kad bendradarbiaudami su MBA savo žinių bagažą praturtinsime naujomis žiniomis, ir dėl to laimės visa Lietuvos visuomenė”,– sako PPA prezidentas S. Skrodenis.

Polistireninio putplasčio asociacija įkurta 1998 m. siekiant visuomenei ir statybos rinkos dalyviams suteikti patikimos informacijos apie polistireninio putplasčio savybes bei tinkamą naudojimą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Skrodenis, Polistireninio putplasčio asociacija

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]