Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ (MBA) tinklo, kad kartu su Europos partneriais sustiprintų polimerų pozicijas statyboje, ją darant saugią ir tvarią.

MBA 2018 m. įkūrė penkios asociacijos ir penkios didelės chemijos įmonės: BASF, DOW, „Covestro“, „Kingspan“ ir „Huntsman Hollvand BV“. Tarp MBA steigėjų yra ir Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacija (European Manufacturers of Expanded Polystyrene, EUMEPS), kurios narė yra Polistireninio putplasčio asociacija (PPA).

„Partnerystė su MBA lietuviškojo putplasčio EPS gamintojus dar labiau priartina prie naujausių žiedinės ekonomikos statybos tendencijų Europoje”,– sako PPA prezidentas Saulius Skrodenis.

Pasak jo, šiuolaikiniai statiniai be polimerų neįsivaizduojami. Nors statiniams tenka apie 20 proc. plastikinių medžiagų paklausos, dėl ilgo jų tarnavimo laiko statybų sektoriuje susidaro tik 6 proc. visų plastiko atliekų. Plastikai sudaro tik nedidelę visų statybinių atliekų dalį. Nepaisant to, MBA nariai deda daug pastangų, kad pasibaigus jų tarnavimo laikui pagerintų šių produktų rūšiavimą ir perdirbimą.

„Polistireninis putplastis gali būti perdirbtas neribotą skaičių kartų, jis apskritai yra labai draugiškas aplinkai, su itin mažu CO2 pėdsaku, tad esame labai gerose žiedinės ekonomikos pozicijose, kurias partnerystė su MBA dar labiau sustiprins”,– sako S. Skrodenis.

Vienas esminių MBA siekių yra statybų sektoriuje padidinti gaisrinę saugą. Anot MBA, pastatų gaisrinės saugos užtikrinimas yra sudėtingas klausimas, reikalaujantis specialistų, dirbančių pastatų projektavimo, statybos ir priežiūros etapuose, kompetencijos ir aiškaus jų vaidmenų ir atsakomybės nustatymo.  

„Statybų sektoriui gaisrinė sauga yra labai svarbi. Jai reguliuoti būtinas holistinis ir faktais  pagrįstas požiūris. Turime nagrinėti ir vertinti visą vertės grandinę, kad sukauptume reikiamų duomenų, žinių ir kompetencijų. MBA dirba šiomis temomis ES lygiu, ir mes džiaugiamės galėdami plėtoti savo tinklą su savo pramonės atstovais, kurie siekia tų pačių ambicijų nacionaliniu lygiu”,– sako MBA vykdomasis pirmininkas Quentin de Hults.

Jo vadovaujama organizacija yra parengusi „ES gaisrinės saugos vadovą“ (EU Fire Safety Guide), kuris pastatų gaisrinę saugą suskaido į septynis dėmenis: Prevencija, Aptikimas, Pradinis malšinimas, Evakuacija, Gaisriniai skyriai, Konstrukcijų patvarumas, Gesinimas.

Polistireninio putplasčio asociacija irgi skiria didelį dėmesį gaisriniams tyrimams, aktyviai bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM.

„Tikiuosi, kad bendradarbiaudami su MBA savo žinių bagažą praturtinsime naujomis žiniomis, ir dėl to laimės visa Lietuvos visuomenė”,– sako PPA prezidentas S. Skrodenis.

Polistireninio putplasčio asociacija įkurta 1998 m. siekiant visuomenei ir statybos rinkos dalyviams suteikti patikimos informacijos apie polistireninio putplasčio savybes bei tinkamą naudojimą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Skrodenis, Polistireninio putplasčio asociacija

Rekomenduojame

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Sostinės savivaldybės paskelbtas geriausių įveiklinimo idėjų konkursas jau padėjo surasti naujus šeimininkus trims Naugarduko, Bernardinų bei Vilniaus gatvėse esančioms savivaldybei priklausančioms patalpoms, kuriose laimėtojai įsikurs ir pasiūlys vilniečiams įvairių laiko praleidimo būdų. Dar 5 konkursai – jau pirmadienį Įsikurs menų centrai, baltarusių traukos centras Geriausia įveiklinimo idėja Bernardinų g. 6-12 išrinkta VšĮ Lewben Art Foundation […]

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti. Tokio kompleksiškumo konkursas, kai Lietuvoje bus pertvarkomas didžiausias viešojo susisiekimo centras, skelbiamas pirmą kartą. Konkurso užduotis apima geležinkelio stoties kompleksą, stoties aikštę ir transporto terminalą.Konkursas paskelbtas kovo 4 dieną, […]

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai“ pasiūlymas. Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai“ įsipareigojo už 16 mln. 967 tūkst. Eur. Pasirašyti sutartį su bendrove ketinama kovo 15 d., darbus bendrovė įsipareigos atlikti per 15 mėnesių. Planuojama, […]

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO. Kvartale planuojami 1-4 kambarių butai, jų plotai – nuo 25 iki 80 kv.m. Pirmajame etape projektuojami 168 butai,  bendras jų plotas – apie 6700 kv.m. […]