Po savivaldybės ir gyventojų pastabų LIDL projektas Antakalnyje pakoreguotas iš esmės

Po savivaldybės ir gyventojų pastabų LIDL projektas Antakalnyje pakoreguotas iš esmės

Sostinės savivaldybė dar nėra pritarusi planuojamos „Lidl“ parduotuvės ir jos teritorijos Antakalnyje sprendiniams ir, juo labiau, nėra išdavusi statybos leidimo. Projekto rengėjai pagal savivaldybės ir visuomenės išsakytas pastabas turėjo keisti projektą iš esmės, išsaugodami daugumą želdinių. Po projektuotojų atliktų korekcijų šalinamų medžių skaičius  sumažintas net penkis kartus. Savivaldybė dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams ketina galutinai apsispręsti įvertinusi, ar atsižvelgta į anksčiau išsakytas savivaldybės ir visuomenės pastabas bei naujo viešo svarstymo metu išsakytus pasiūlymus ir pastabas naujiems projektiniams siūlymams.

„Džiugu, kad projekto rengėjai įsiklauso į pastabas ir pasiūlymus, įsiklauso ir į bendruomenės nuomonę ir lūkesčius. Vis dėlto po vakarykščio susitikimo dar yra likę neaiškumų bei taisytinų sprendimų, kuriuos projekto rengėjai turi peržiūrėti – pateikti dendrologinį želdinių įvertinimą, patikslinti patekimo į sklypą sprendimus, parengti realią padėti teritorijoje atspindinčią vizualinę medžiagą. Ir tik įvertinus galutinį, t. y. pagal vakar išsakytas pastabas pakoreguotą projektą, bus galima spręsti – pritarti ar nepritarti projektiniams pasiūlymams“, – sako vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Miesto savivaldybė šiam projektui nuo pat pradžių turėjo keletą esminių pastabų: dėl netinkamų projektuojamos įvažos į sklypą sprendinių (iš pradžių buvo numatyti net 2 patekimai į sklypą), kertamų medžių už sklypo ribų ir sklype skaičiaus. Buvo didelė intervencija į šlaitą, numatytas didelis technogeninių dangų plotas.

Pataisytas projektas buvo pateiktas svarstymui ir pristatymui visuomenei iš naujo.

Projektiniai pasiūlymai buvo atmesti ir dar kartą – dėl pernelyg didelės intervencijos į susiformavusią vertingą gamtinę aplinką bei nepakankamai tvarių transportinės infrastruktūros plėtojimo sprendinių. Savivaldybė siūlė sumažinti sklypo užstatymo tankį, automobilių stovėjimo aikštelės dydį, rasti tvarų automobilių patekimo į sklypą sprendimą, užtikrinant saugų eismą Nemenčinės plentu ir saugią įvažiavimo į sklypą ir dviračių tako sankirtą.

Stovėjimo aikštelė prie parduotuvės suplanuota taip, kad būtų išsaugotas maksimalus ten augančių medžių skaičius. Jei pirminiame variante buvo numatytos net 97 parkavimo vietos (3250 kv. m), tai pagal naujausią projektą yra 57 (2170 kv.m).

Rengiant projektinius pasiūlymus, buvo atlikti šioje projektavimo stadijoje neprivalomi tyrimai: oro taršos, triukšmo taršos, eismo organizavimo modeliavimas ir sprendinių vertinimas.

Naujai parengtuose projektiniuose pasiūlymuose pastato apdailai parinktos itin aukštos kokybės apdailos medžiagos. Pastato tūris įgilinamas į sklypo reljefą, taip maksimaliai sužeminant pastato aukštį.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]