Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

plastikiniai langaiLangų keitimas – tai anaiptol ne laikotarpio madų vaikymasis, tai noras gyventi šilčiau ir patogiau. Šiandien beveik visų daugiabučių ir daugelio nuosavų namų langai yra plastikiniai. Gal ir jūs kaip tik svarstote apie senų langų keitimą naujais ar užsiimate statybomis ir jau greitai į namą, kotedžą, sodo namelį ar bet kokio kito tipo statinį netrukus reikės sudėti naujus langus? Tuomet šiame straipsnyje rasite pagrindines gaires apie plastikinių langų pasirinkimą, eksploataciją ir kitus ne profesionalams aktualius dalykus.

Pirmasis žingsnis renkantis langus – apsispręsti, kokių norėsite – ar medinių, ar plastikinių, ar aliumininių, ar pagamintų iš kitų žaliavų.

Kitas žingsnis – iškelti sau kelis paprastus klausimus, kurie padėtų geriau apsispręsti:

  1. Kokius langus geriausia galėtumėte pritaikyti prie namo ar buto eksterjero, interjero? Ar geriausia tiks ir „žiūrėsis“ mediniai, ar plastikiniai langai?
  2. Kokią pinigų sumą ketinate skirti naujiems langams įsigyti?
  3. Ar norėsite ir galėsite skirti laiko langų priežiūrai, ar geriau įsigysite tokius langus, kuriems priežiūros praktiškai nereikia jokios?
  4. Kokiam laikui perkate langus? Gal po kelerių metų ketinate išsikraustyti į naują būstą ir pernelyg brangių, gerų langų jums nereikia?
  5. Kiek jums svarbi ekologija ir švari aplinka?

Šiandien populiariausi plastikiniai langai, nors nemažai žmonių renkasi ir medinius langus. Patartume išstudijuoti vienų ir kitų privalumus ir trūkumus ir tik tuomet pasirinkti. Plastiko arba kitaip – PVC langai pasižymi puikia šilumos arba garso izoliacija, jie yra kur kas pranašesni už prieš kelis dešimtmečius sudėtus medienos langus. Naujai pagaminti mediniai langai taip pat turi nemažai privalumų, tačiau pagrindinis jų minusas – aukštesnė kaina. Langai iš medienos gali būti įvairių formų ir atspalvių. Langams gaminti naudojama įvairi mediena, lemianti langų kainą. Mediniams langams siekiant suteikti stabilumo, tvirtumo, jie gaminami iš klijuotos medienos. Tokie langai namams suteiks daugiau jaukumo, šilumos, galbūt ir originalumo.

Taigi vėl grįžtant prie plastikinių langų, pagrindinis rodiklis juos renkantis – tai šilumos laidumas ir garso izoliacija. Daugelis langų pirkėjų pernelyg susitelkia į kuo geresnę garso izoliaciją, tačiau pamiršta apie langų ventiliaciją, o kai ji yra prasta, langus labai dažnai gali tekti laikyti atdarus ir garso izoliacijos kriterijus praranda visą prasmę.

Ne ką mažiau dėmesio reikėtų skirti tinkamo lango rėmo pasirinkimui. Apie tai jus geriausiai pakonsultuos įmonės, iš kurios užakinėsite langus, konsultantai. Jei gyvenate daugiabučio pirmajame arba antrajame aukštuose, labai svarbi ir langų apsauga nuo įsilaužimo ir nelauktų svečių. Geriausi plastikiniai langai Vilniuje – patikimo, įvairius kokybės sertifikatus turinčio gamintojo ir patikimo tiekėjo.

Labai svarbus kriterijus – langus rinktis pagal stiklo paketą, nes jis užima didžiąją lango dalį – plotą. Stiklo paketai būna dvigubi, arba trigubi, dar vadinami dvikameriais arba trikameriais, skiriasi ir oro tarpai tarp stiklų, t. y. jų storis. Geras stiklo paketas sumažina pro stiklą išeinančios šilumos nuostolius ir leidžia optimizuoti šildymo kaštuss. Taigi geresnėmis savybėmis pasižymės trijų kamerų langai.

Plastikiniai langai taip pat turi būti patogūs, lengvai darinėjami. Tai lemia konstrukcija ir apkaustai. Taip pat langai gali būti atidaromi arba be atidarymo mechanizmų – pastarieji yra pigesni, kiek paprastesnė ir jų priežiūra. Reikėtų nepamiršti, kad kadangi PVC langai yra sandarūs, patalpas reikia dažniau vėdinti, ypač – virtuvę ir miegamąjį, kur drėgmė koncentruojasi labiausiai. Vėdinant patalpas nereikėtų persistengti ir temperatūrai leisti nukristi žemiau 15 laipsnių.

„Omberg“ ir „Gjensidige“ siūlo naują sprendimą Lietuvos būsto rinkoje

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad COVID-19 pandemijos metu pagrindinis veiksnys, skatinantis Lietuvos gyventojus atidėti būsto pirkimą, yra nerimas dėl visų ar dalies pajamų netekimo – jį nurodė net 60 proc. liepos mėn. apklaustų šalies gyventojų. Šią riziką nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ kartu su draudimo įmone „Gjensidige“ siūlo sumažinti suteikdama  naują  šalies NT rinkoje […]

  Straipsniai »
Karantino pamokos: ar darbo vieta gali virsti tik paslauga darbuotojui?

Karantino pamokos: ar darbo vieta gali virsti tik paslauga darbuotojui?

Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, jog darbas iš namų – įmanomas. Tačiau kyla dilema, ką daryti su nekilnojamuoju turtu, kuris paliekamas […]

  Straipsniai »

Tarakonų naikinimas: kaip efektyviai atsikratyti neprašytų svečių?

Maisto likučiai namų virtuvėje ar kitose patalpose masina skruzdes, muses, vaisines museles ir kitus kenkėjus. Žinoma, nė vieni nėra malonūs ir pageidaujami namuose, tačiau atskirą dėmesį verta skirti tarakonams. Pastarieji ne tik nemalonūs vizualiai, tačiau svarbiausia – jie pavojingi sveikatai, mat perneša tokias ligas kaip dizenterija, salmoneliozė ar kitos. Tad priemonių imkitės iškart, vos tik […]

  Straipsniai »

Ventiliatorius – nepamainomas šiltuoju metų laiku

Vasaros kaitra skatina žvalgytis prietaisų, padėsiančių vėsinti patalpų orą ir temperatūrą namuose ar darbo vietoje padaryti kur kas komfortiškesnę. Tikriausiai visi sutiks, jog per didelė šiluma, tvankumas patalpose neigiamai veikia darbingumą, energiją, puikią savijautą, tai pat ir nuotaiką. Jei nenorite patirti didelių išlaidų, tačiau norite įsigyti funkcionalų prietaisą patrauklia kaina, Jūsų poreikius puikiai patenkins ventiliatoriai. […]

  Straipsniai »