Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

plastikiniai langaiLangų keitimas – tai anaiptol ne laikotarpio madų vaikymasis, tai noras gyventi šilčiau ir patogiau. Šiandien beveik visų daugiabučių ir daugelio nuosavų namų langai yra plastikiniai. Gal ir jūs kaip tik svarstote apie senų langų keitimą naujais ar užsiimate statybomis ir jau greitai į namą, kotedžą, sodo namelį ar bet kokio kito tipo statinį netrukus reikės sudėti naujus langus? Tuomet šiame straipsnyje rasite pagrindines gaires apie plastikinių langų pasirinkimą, eksploataciją ir kitus ne profesionalams aktualius dalykus.

Pirmasis žingsnis renkantis langus – apsispręsti, kokių norėsite – ar medinių, ar plastikinių, ar aliumininių, ar pagamintų iš kitų žaliavų.

Kitas žingsnis – iškelti sau kelis paprastus klausimus, kurie padėtų geriau apsispręsti:

  1. Kokius langus geriausia galėtumėte pritaikyti prie namo ar buto eksterjero, interjero? Ar geriausia tiks ir „žiūrėsis“ mediniai, ar plastikiniai langai?
  2. Kokią pinigų sumą ketinate skirti naujiems langams įsigyti?
  3. Ar norėsite ir galėsite skirti laiko langų priežiūrai, ar geriau įsigysite tokius langus, kuriems priežiūros praktiškai nereikia jokios?
  4. Kokiam laikui perkate langus? Gal po kelerių metų ketinate išsikraustyti į naują būstą ir pernelyg brangių, gerų langų jums nereikia?
  5. Kiek jums svarbi ekologija ir švari aplinka?

Šiandien populiariausi plastikiniai langai, nors nemažai žmonių renkasi ir medinius langus. Patartume išstudijuoti vienų ir kitų privalumus ir trūkumus ir tik tuomet pasirinkti. Plastiko arba kitaip – PVC langai pasižymi puikia šilumos arba garso izoliacija, jie yra kur kas pranašesni už prieš kelis dešimtmečius sudėtus medienos langus. Naujai pagaminti mediniai langai taip pat turi nemažai privalumų, tačiau pagrindinis jų minusas – aukštesnė kaina. Langai iš medienos gali būti įvairių formų ir atspalvių. Langams gaminti naudojama įvairi mediena, lemianti langų kainą. Mediniams langams siekiant suteikti stabilumo, tvirtumo, jie gaminami iš klijuotos medienos. Tokie langai namams suteiks daugiau jaukumo, šilumos, galbūt ir originalumo.

Taigi vėl grįžtant prie plastikinių langų, pagrindinis rodiklis juos renkantis – tai šilumos laidumas ir garso izoliacija. Daugelis langų pirkėjų pernelyg susitelkia į kuo geresnę garso izoliaciją, tačiau pamiršta apie langų ventiliaciją, o kai ji yra prasta, langus labai dažnai gali tekti laikyti atdarus ir garso izoliacijos kriterijus praranda visą prasmę.

Ne ką mažiau dėmesio reikėtų skirti tinkamo lango rėmo pasirinkimui. Apie tai jus geriausiai pakonsultuos įmonės, iš kurios užakinėsite langus, konsultantai. Jei gyvenate daugiabučio pirmajame arba antrajame aukštuose, labai svarbi ir langų apsauga nuo įsilaužimo ir nelauktų svečių. Geriausi plastikiniai langai Vilniuje – patikimo, įvairius kokybės sertifikatus turinčio gamintojo ir patikimo tiekėjo.

Labai svarbus kriterijus – langus rinktis pagal stiklo paketą, nes jis užima didžiąją lango dalį – plotą. Stiklo paketai būna dvigubi, arba trigubi, dar vadinami dvikameriais arba trikameriais, skiriasi ir oro tarpai tarp stiklų, t. y. jų storis. Geras stiklo paketas sumažina pro stiklą išeinančios šilumos nuostolius ir leidžia optimizuoti šildymo kaštuss. Taigi geresnėmis savybėmis pasižymės trijų kamerų langai.

Plastikiniai langai taip pat turi būti patogūs, lengvai darinėjami. Tai lemia konstrukcija ir apkaustai. Taip pat langai gali būti atidaromi arba be atidarymo mechanizmų – pastarieji yra pigesni, kiek paprastesnė ir jų priežiūra. Reikėtų nepamiršti, kad kadangi PVC langai yra sandarūs, patalpas reikia dažniau vėdinti, ypač – virtuvę ir miegamąjį, kur drėgmė koncentruojasi labiausiai. Vėdinant patalpas nereikėtų persistengti ir temperatūrai leisti nukristi žemiau 15 laipsnių.

Pernai Vilniuje atnaujinta 200 kiemų, išasfaltuota 36 km gatvių, 2020-aisiais – didesnis dėmesys šaligatviams

Pernai Vilniuje atnaujinta 200 kiemų, išasfaltuota 36 km gatvių, 2020-aisiais – didesnis dėmesys šaligatviams

Prieš penkerius metus Vilniaus miesto savivaldybės užsibrėžta ambicinga gyvenamosios aplinkos gerinimo programa – sutvarkyti dešimtmečiais apleistus šaligatvius, daugiabučių namų kiemus ir gatves, nutiesti naujus dviračių takus, sutvarkyti viešąsias erdves miegamuosiuose rajonuose – sėkmingai bus tęsiama ir 2020-aisiais. Kol kruopščiai planuojami būsimi visų metų darbai mieste, suskaičiuota, ką pavyko nuveikti per praėjusius: sutvarkyta daugiau kaip 200 […]

  Straipsniai »
Vilniuje kyla verslo parkas – įpusėjo pirmasis statybų etapas

Vilniuje kyla verslo parkas – įpusėjo pirmasis statybų etapas

Šią savaitę sostinėje įpusėjo verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmasis darbų etapas – per kelis mėnesius buvo surinkta konstruktyvinė pirmojo pastato dalis. Pirmąjį statybų etapą planuojama įgyvendinti iki 2021 metų. Pasak Kęstučio Vedeckio, projektą vystančios „Vastint Lithuania“ generalinio direktoriaus, tokia greita pastato statyba vyksta dėl to, kad buvo pasirinktas inovatyvus, vis labiau Lietuvoje populiarėjantis, statybų […]

  Straipsniai »

Pretenduojate į paramą saulės elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų paraiškoje

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Tiesa, ekspertai pastebi, kad tam tikros neapdairios klaidos neretai pakiša koją gauti paramą ir dėl to saulės […]

  Straipsniai »
Sostinės Saltoniškės virsta tikru miestietiško gyvenimo būdo kvartalu

Sostinės Saltoniškės virsta tikru miestietiško gyvenimo būdo kvartalu

Vilniaus miesto savivaldybėje šiandien projektinius pasiūlymus pristatys daugiabučių gyvenamųjų namų projekto Saltoniškėse rengėjai. Greta jau esamų gyvenamųjų kvartalų, buvusios spaustuvės teritorijoje rekonstruojant gamybinės ir sandėliavimo paskirties statinius, bendrovės „Rewo“ užsakymu Paribio g. 12 suplanuotas 7 pastatų kompleksas. Sostinės Vyriausiojo architekto skyrius kol kas nėra pritaręs projektui – projektiniai pasiūlymai iš esmės bus vertinami jau po […]

  Straipsniai »