Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

Plastikiniai langai: kas aktualu juos renkantis?

plastikiniai langaiLangų keitimas – tai anaiptol ne laikotarpio madų vaikymasis, tai noras gyventi šilčiau ir patogiau. Šiandien beveik visų daugiabučių ir daugelio nuosavų namų langai yra plastikiniai. Gal ir jūs kaip tik svarstote apie senų langų keitimą naujais ar užsiimate statybomis ir jau greitai į namą, kotedžą, sodo namelį ar bet kokio kito tipo statinį netrukus reikės sudėti naujus langus? Tuomet šiame straipsnyje rasite pagrindines gaires apie plastikinių langų pasirinkimą, eksploataciją ir kitus ne profesionalams aktualius dalykus.

Pirmasis žingsnis renkantis langus – apsispręsti, kokių norėsite – ar medinių, ar plastikinių, ar aliumininių, ar pagamintų iš kitų žaliavų.

Kitas žingsnis – iškelti sau kelis paprastus klausimus, kurie padėtų geriau apsispręsti:

  1. Kokius langus geriausia galėtumėte pritaikyti prie namo ar buto eksterjero, interjero? Ar geriausia tiks ir „žiūrėsis“ mediniai, ar plastikiniai langai?
  2. Kokią pinigų sumą ketinate skirti naujiems langams įsigyti?
  3. Ar norėsite ir galėsite skirti laiko langų priežiūrai, ar geriau įsigysite tokius langus, kuriems priežiūros praktiškai nereikia jokios?
  4. Kokiam laikui perkate langus? Gal po kelerių metų ketinate išsikraustyti į naują būstą ir pernelyg brangių, gerų langų jums nereikia?
  5. Kiek jums svarbi ekologija ir švari aplinka?

Šiandien populiariausi plastikiniai langai, nors nemažai žmonių renkasi ir medinius langus. Patartume išstudijuoti vienų ir kitų privalumus ir trūkumus ir tik tuomet pasirinkti. Plastiko arba kitaip – PVC langai pasižymi puikia šilumos arba garso izoliacija, jie yra kur kas pranašesni už prieš kelis dešimtmečius sudėtus medienos langus. Naujai pagaminti mediniai langai taip pat turi nemažai privalumų, tačiau pagrindinis jų minusas – aukštesnė kaina. Langai iš medienos gali būti įvairių formų ir atspalvių. Langams gaminti naudojama įvairi mediena, lemianti langų kainą. Mediniams langams siekiant suteikti stabilumo, tvirtumo, jie gaminami iš klijuotos medienos. Tokie langai namams suteiks daugiau jaukumo, šilumos, galbūt ir originalumo.

Taigi vėl grįžtant prie plastikinių langų, pagrindinis rodiklis juos renkantis – tai šilumos laidumas ir garso izoliacija. Daugelis langų pirkėjų pernelyg susitelkia į kuo geresnę garso izoliaciją, tačiau pamiršta apie langų ventiliaciją, o kai ji yra prasta, langus labai dažnai gali tekti laikyti atdarus ir garso izoliacijos kriterijus praranda visą prasmę.

Ne ką mažiau dėmesio reikėtų skirti tinkamo lango rėmo pasirinkimui. Apie tai jus geriausiai pakonsultuos įmonės, iš kurios užakinėsite langus, konsultantai. Jei gyvenate daugiabučio pirmajame arba antrajame aukštuose, labai svarbi ir langų apsauga nuo įsilaužimo ir nelauktų svečių. Geriausi plastikiniai langai Vilniuje – patikimo, įvairius kokybės sertifikatus turinčio gamintojo ir patikimo tiekėjo.

Labai svarbus kriterijus – langus rinktis pagal stiklo paketą, nes jis užima didžiąją lango dalį – plotą. Stiklo paketai būna dvigubi, arba trigubi, dar vadinami dvikameriais arba trikameriais, skiriasi ir oro tarpai tarp stiklų, t. y. jų storis. Geras stiklo paketas sumažina pro stiklą išeinančios šilumos nuostolius ir leidžia optimizuoti šildymo kaštuss. Taigi geresnėmis savybėmis pasižymės trijų kamerų langai.

Plastikiniai langai taip pat turi būti patogūs, lengvai darinėjami. Tai lemia konstrukcija ir apkaustai. Taip pat langai gali būti atidaromi arba be atidarymo mechanizmų – pastarieji yra pigesni, kiek paprastesnė ir jų priežiūra. Reikėtų nepamiršti, kad kadangi PVC langai yra sandarūs, patalpas reikia dažniau vėdinti, ypač – virtuvę ir miegamąjį, kur drėgmė koncentruojasi labiausiai. Vėdinant patalpas nereikėtų persistengti ir temperatūrai leisti nukristi žemiau 15 laipsnių.

Pradedami rengti kelio Vilnius–Utena vieno ruožo priešprojektiniai sprendiniai

Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartis dėl magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo priešprojektinių sprendinių parengimo. Sutartis, kurios vertė beveik 115 tūkst. eur. su PVM, sudaryta su UAB „TEC Infrastructure“. Paslaugos turi būti suteiktos per 7 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo. Pagal sudarytą sutartį, paslaugų teikėjas […]

  Straipsniai »

CEDIMA atliepia verslo poreikius turėti universalią, darbo jėgos poreikį mažinančią, efektyvią ir ilgaamžę techniką

Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus. Keturioms Vokietijos gamykloms sujungus savo patirtį gaminant deimantinio apdirbimo mašinas bei deimantinius instrumentus, buvo įkurta CEDIMA GmbH, kurios ištakos siekia šimtmetį. Kompanija gaminius eksportuoja į 63 […]

  Straipsniai »

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Kokios priežastys skatina gyventojus įsigyti nuosavą būstą? „Luminor“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad beveik trečdalis (28 proc.) gyventojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nekilnojamąjį turtą (NT) pirko tuomet, kai jiems atsibodo gyventi nuomojamame arba tėvams ar kitiems giminaičiams priklausančiame būste. Beveik penktadalis (16 proc.) lietuvių mano, kad ilguoju laikotarpiu nuosavo būsto įsigijimas tiesiog apsimoka […]

  Straipsniai »

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Please scroll down for the English version. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021-09-15 nutartyje, priimtoje civilinėje byloje Nr. e3K-3-228-823/2021, išsklaidė bet kokias abejones dėl to, ar ginčas dėl rangovo pareigos įvykdyti savo garantinius įsipareigojimus ir / ar atlyginti dėl netinkamo šių įsipareigojimų vykdymo užsakovui sukeltus nuostolius patenka į šalių sudarytos arbitražinės išlygos apimtį, ar toks ginčas visgi turi būti […]

  Straipsniai »