Pirmą šių metų ketvirtį MERKO pasirašė rangos sutarčių už 23 mln. eurų

1

Pirmą šių metų ketvirtį MERKO pasirašė rangos sutarčių už 23 mln. eurų

Per pirmąjį šių metų ketvirtį UAB Merko statyba pasirašė tris naujas statybos darbų sutartis, kurių bendra vertė siekia 23 mln. eurų.

Kaune, laisvojoje ekonominėje zonoje bendrovė  stato UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamybinį pastatą; Vilniuje, Savanorių prospekte jau prasidėjo darbai UAB „Tokvila“ naujo autoserviso statybų aikštelėje, o Anykščių rajone ruošiami Vėjo jėgainių parko pamatai.

„2020 metais paskelbus karantiną didžioji dalis rinkos dalyvių buvo sustabdę savo investicijas, nauji konkursai statybos darbams atsinaujino tik 2021 metais“, – komentavo situaciją Saulius Putrimas, MERKO vadovas Lietuvoje.

Pristabdytos investicijos atsiliepia šių metų pirmo ketvirčio rezultatams – apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 8,8 mln. eurų ir buvo 10 proc. mažesnė  nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (9,9 mln. eurų).

Statybos darbų savikaina auga

Po karantino atnaujinti investicijas pasiryžę investuotojai šiemet susidūrė su kitu iššūkiu – labai išaugusiomis statybinių medžiagų kainomis.

„Išaugusi pasaulinė paklausa lėmė, kad nuo metų pradžios rinkoje labai trūksta visų statybos medžiagų, o tokia situacija paskatino kainų augimą. Ypač sparčiai kyla metalo, stiklo   gaminių, plastiko, šiltinimo medžiagų kainos. Oficialūs statistikos departamento skaičiai rodo nežymų, vos kelis procentus siekiantį kainų augimą, tačiau realybėje matome dviženklius skaičius – kai kurių pozicijų kainos per kelis mėnesius pakilo daugiau kaip 40 proc. Turime objektų, kurių savikaina palyginti su praėjusiais metais išaugo virš 15 proc.“, – atkreipė dėmesį į situaciją S. Putrimas.

Pasak pašnekovo, nemažai daliai užsakovų, pernai atidėjusių savo projektus, šiemet greičiausiai teks peržiūrėti biudžetus, o rangovai gali susidurti su finansų suvaldymo iššūkiais.

„Tokioje situacijoje užsakovai turėtų labai atidžiai rinktis statybų partnerius ir gerai įvertinti jų patikimumą, nes priešingu atveju gali tekti ilgam užšaldyti pradėtus statyti objektus. Mes, būdami Merko Ehitus grupės nare, siekiame išlikti patikimu partneriu visiems statybų proceso dalyviams, todėl atsakingai vertiname ir planuojame finansinius resursus, mūsų įmonės mokumo ir likvidumo rodikliai yra vieni aukščiausių rinkoje“, – sakė MERKO vadovas.

Pradedamos „Vilnelės skverų“ namų antro etapo statybos

2021 metų pirmą ketvirtį MERKO pasirašė 66 preliminarias butų pirkimo–pardavimo sutartis, ir tai yra 33 proc. mažiau palyginus su 2020 metų pirmu ketvirčiu, kai buvo parduoti 98 butai.

„Pardavimų sumažėjimą lėmė sumenkusi pasiūla – 2020 metų pradžioje pardavinėjome butus keturiuose projektuose: „Rinktinės URBAN“, „Vilnelės slėnis“, „Bastėja Life“ ir „Fizikų namai“, o šiemet galime pasiūlyti tik viename – „Vilnelės skverai“, – paaiškino situaciją S. Putrimas.

Taip nutiko, nes praėjusių metų pradžioje paskelbus karantiną situacija buvo gana neaiški, tad kuriam laikui pristabdytos investicijos į naujus projektus. Atsižvelgus į išaugusią paklausą,  artimiausiu metu planuojama pradėti  „Vilnelės skverų“ namų antro etapo statybas ir butų pardavimus, metų pabaigoje žadama rinkai pristatyti dar du naujus gyvenamųjų namų projektus Vilniuje.

Padidėjusią gyvenamojo būsto paklausą rinkoje pakurstė kelios priežastys: pernai pusei metų sulėtėjusios statybos, sumažėjusi pasiūla, supratimas, kad nekilnojamas turtas – saugi investicija ir pinigų apsaugos nuo infliacijos priemonė. Tačiau ieškantiems gyvenamojo būsto, derėtų išlikti kritiškais ir atsakingai vertinti siūlomą produktą – paskaityti sutartis, išsiaiškinti, kokio baigtumo būstą įsigis ir pan. Sparčiai augant butų paklausai, rinkoje atsiranda nepatyrusių NT plėtotojų projektų, kuriuose butų pardavimai pradedami be statybos leidimų ir kuriuos kokybiškai užbaigti gali sutrukdyti patirties stoka bei sparčiai augančios statybų kainos.

  1. „Vilnelės skverai“. Evaldo Lasio nuotr.
  2. Ruošiami Vėjo jėgainių parko pamatai. MERKO nuotr.
  3. UAB „Tokvila“ naujo autoserviso statybų pradžios renginys, centre – MERKO vadovas S. Putrimas. UAB „Tokvila“ nuotr.

Pranešimą paskelbė: Vaida Samuolytė, Vaida Samuolytė

Rekomenduojame

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu. Projektas įgyvendintas bendromis Europos sąjungos fondų ir „Dzūkijos vandenų“ įmonės lėšomis. Projekto metu pastatyti nauji lietaus nuotekų valymo įrenginiai bei pajungtas naujas paviršinių nuotekų kolektorius. Tokiu […]

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]