Pirmą šių metų ketvirtį MERKO pasirašė rangos sutarčių už 23 mln. eurų

1

Pirmą šių metų ketvirtį MERKO pasirašė rangos sutarčių už 23 mln. eurų

Per pirmąjį šių metų ketvirtį UAB Merko statyba pasirašė tris naujas statybos darbų sutartis, kurių bendra vertė siekia 23 mln. eurų.

Kaune, laisvojoje ekonominėje zonoje bendrovė  stato UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamybinį pastatą; Vilniuje, Savanorių prospekte jau prasidėjo darbai UAB „Tokvila“ naujo autoserviso statybų aikštelėje, o Anykščių rajone ruošiami Vėjo jėgainių parko pamatai.

„2020 metais paskelbus karantiną didžioji dalis rinkos dalyvių buvo sustabdę savo investicijas, nauji konkursai statybos darbams atsinaujino tik 2021 metais“, – komentavo situaciją Saulius Putrimas, MERKO vadovas Lietuvoje.

Pristabdytos investicijos atsiliepia šių metų pirmo ketvirčio rezultatams – apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 8,8 mln. eurų ir buvo 10 proc. mažesnė  nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (9,9 mln. eurų).

Statybos darbų savikaina auga

Po karantino atnaujinti investicijas pasiryžę investuotojai šiemet susidūrė su kitu iššūkiu – labai išaugusiomis statybinių medžiagų kainomis.

„Išaugusi pasaulinė paklausa lėmė, kad nuo metų pradžios rinkoje labai trūksta visų statybos medžiagų, o tokia situacija paskatino kainų augimą. Ypač sparčiai kyla metalo, stiklo   gaminių, plastiko, šiltinimo medžiagų kainos. Oficialūs statistikos departamento skaičiai rodo nežymų, vos kelis procentus siekiantį kainų augimą, tačiau realybėje matome dviženklius skaičius – kai kurių pozicijų kainos per kelis mėnesius pakilo daugiau kaip 40 proc. Turime objektų, kurių savikaina palyginti su praėjusiais metais išaugo virš 15 proc.“, – atkreipė dėmesį į situaciją S. Putrimas.

Pasak pašnekovo, nemažai daliai užsakovų, pernai atidėjusių savo projektus, šiemet greičiausiai teks peržiūrėti biudžetus, o rangovai gali susidurti su finansų suvaldymo iššūkiais.

„Tokioje situacijoje užsakovai turėtų labai atidžiai rinktis statybų partnerius ir gerai įvertinti jų patikimumą, nes priešingu atveju gali tekti ilgam užšaldyti pradėtus statyti objektus. Mes, būdami Merko Ehitus grupės nare, siekiame išlikti patikimu partneriu visiems statybų proceso dalyviams, todėl atsakingai vertiname ir planuojame finansinius resursus, mūsų įmonės mokumo ir likvidumo rodikliai yra vieni aukščiausių rinkoje“, – sakė MERKO vadovas.

Pradedamos „Vilnelės skverų“ namų antro etapo statybos

2021 metų pirmą ketvirtį MERKO pasirašė 66 preliminarias butų pirkimo–pardavimo sutartis, ir tai yra 33 proc. mažiau palyginus su 2020 metų pirmu ketvirčiu, kai buvo parduoti 98 butai.

„Pardavimų sumažėjimą lėmė sumenkusi pasiūla – 2020 metų pradžioje pardavinėjome butus keturiuose projektuose: „Rinktinės URBAN“, „Vilnelės slėnis“, „Bastėja Life“ ir „Fizikų namai“, o šiemet galime pasiūlyti tik viename – „Vilnelės skverai“, – paaiškino situaciją S. Putrimas.

Taip nutiko, nes praėjusių metų pradžioje paskelbus karantiną situacija buvo gana neaiški, tad kuriam laikui pristabdytos investicijos į naujus projektus. Atsižvelgus į išaugusią paklausą,  artimiausiu metu planuojama pradėti  „Vilnelės skverų“ namų antro etapo statybas ir butų pardavimus, metų pabaigoje žadama rinkai pristatyti dar du naujus gyvenamųjų namų projektus Vilniuje.

Padidėjusią gyvenamojo būsto paklausą rinkoje pakurstė kelios priežastys: pernai pusei metų sulėtėjusios statybos, sumažėjusi pasiūla, supratimas, kad nekilnojamas turtas – saugi investicija ir pinigų apsaugos nuo infliacijos priemonė. Tačiau ieškantiems gyvenamojo būsto, derėtų išlikti kritiškais ir atsakingai vertinti siūlomą produktą – paskaityti sutartis, išsiaiškinti, kokio baigtumo būstą įsigis ir pan. Sparčiai augant butų paklausai, rinkoje atsiranda nepatyrusių NT plėtotojų projektų, kuriuose butų pardavimai pradedami be statybos leidimų ir kuriuos kokybiškai užbaigti gali sutrukdyti patirties stoka bei sparčiai augančios statybų kainos.

  1. „Vilnelės skverai“. Evaldo Lasio nuotr.
  2. Ruošiami Vėjo jėgainių parko pamatai. MERKO nuotr.
  3. UAB „Tokvila“ naujo autoserviso statybų pradžios renginys, centre – MERKO vadovas S. Putrimas. UAB „Tokvila“ nuotr.

Pranešimą paskelbė: Vaida Samuolytė, Vaida Samuolytė

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]