Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

1

Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

Lietuvoje pirmą kartą bus pristatomi premijas už šiuolaikinę architektūrą „European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards“ pelnę darbai. Taip pat ARCHzonoje ’23 trečius metus iš eilės pristatomas FACadE – išskirtinio ir įspūdingiausio fasado realizacijos konkursas.

ARCHzona – tai tradicinis Pasaulinės architektų dienos proga organizuojamas specializuotas renginys architektams, interjero dizaineriams bei naujakuriams. Renginys vyks spalio 13, 14 d. LITEXPO parodų ir kongresų centre, 1-oje salėje.

Tarptautinė paroda, filmas ir konkurso nominantų paskelbimas

ARCHzonos metu, bendradarbiaujant su Architektūros fondu, bus pristatoma paroda „EUmies Awards 2022“ – Europos Sąjungos premija už šiuolaikinę architektūrą.

„EUmies Awards“ – tai kas dvejus metus organizuojamas prestižiškiausias šiuolaikinės architektūros konkursas Europoje. Renginio metu yra išrenkamas geriausias architektūros objektas ir jo autoriai bei jaunieji, kylantys, architektūros autoriai (angl. Emerging architecture) ir jų sukurtas objektas.

Apdovanojimų teikimo ceremonijos tikslas – parodyti ir įvertinti Europos architektūros meistriškumą konceptualiu, socialiniu, kultūriniu, techniniu ir konstrukciniu požiūriu, išryškinti europietiškų miestų kaip tvarių gyvenamųjų vietų pavyzdį, prisidedantį prie subalansuotos Europos ekonomikos.

„Mies van der Rohe Foundation“ ir Europos Komisija rengia konkursą nuo 1988 m. Paskutinį kartą nugalėtojai išrinkti 2022-aisiais, šiuo metu vyksta 2024-ųjų atrankos procesas. Iš kiekvienos šalies yra nominuotos 2021–2023 m. realizacijos.

„Prieš metus Dubajuje, EXPO Lietuvos paviljone, buvo paskelbtos 2022 m. „EUmies Awards“ trumpojo sąrašo nominacijos, tačiau Lietuvoje taip ir neturėjome plačiau šį konkursą, jo finalininkus ir nugalėtojus pristatančio renginio. Architektūros fondas pirmąkart pristatys „EUmies Awards“ 2022-ųjų parodą. Ją papildys 13 objektų iš Lietuvos, apdovanojimams atrinktų į ilgąjį sąrašą“, – sako Architektūros fondo vadovas Martynas Germanavičius.

Parodoje taip pat bus galima išvystyti vos prieš kelis mėnesius Kopenhagoje demonstruotą filmą „Built Skin“. Filme pateikiamas konkurso rengimo procesas, atskleidžiama jo reikšmė, iš arčiau žvelgiama į pastatus, patekusius į finalinį septynetuką, bei juos sukūrusius architektus. Ir tai ne viskas.

„Kadangi ilgąjį 2024 m. sąrašą organizatoriai oficialiai paskelbs spalio viduryje, mes pasinaudosime šia proga ir išskirtinai per ARCHzoną pristatysime į sąrašą patekusius architektūros kūrinius iš Lietuvos ir atidarymo vakare pasveikinsime jų autorius“, – teigia M. Germanavičius.

Geriausio fasado rinkimai

Renginio metu taip pat vyks konkursas FACadE, skirtas geriausiam fasadui išrinkti.

„Pastato išorinės sienos atlieka ne tik mechaninę, patalpų mikroklimato palaikymo funkciją, jos yra ir urbanistikos dalis, kurianti miesto grožį. Praeivių ir specialistų akis dažnai traukia išskirtinis fasado dizainas, o ypač žavi inovatyvūs sprendimai. Grožio kūrimas yra neatsiejamas nuo architektų bei projektavimo ir gamybos įmonių“, – tvirtina  žurnalo „Centras“ vyriausiasis redaktorius ir ARCHzona ’23 organizatorius Vytautas Gurevičius.

Parodos metu bus renkami ir apdovanojami labiausiai renginio ARCHzona lankytojams – architektams ir NT vystytojams – patikę fasadų dizainai. Projektai bus nominuoti trijose kategorijose: gyvenamieji, visuomeniniai pastatai bei pramoniniai ir komerciniai pastatai.

„Tai puiki proga architektūros biurams pristatyti įgyvendintus projektus, pasižyminčius originaliu dizainu, naujomis projektavimo technikomis ar nestandartiniu medžiagų panaudojimu. Kurie fasadai yra gražiausi, unikaliausi ir įdomiausi? Tai sprendžia ARCHzonos lankytojai – architektai, interjero dizaineriai, NT vystytojai, kitų sričių specialistai“, – pažymi V. Gurevičius.

Nuo produktų iki geriausių interjero darbų

Parodoje ARCHzona ’23 savo produktus pristatys ir inovacijomis pasidalins 38 garsiausi gamintojai. Specialistai ras sprendimų, leidžiančių sukurti išskirtinį interjerą, susipažins su įvairiomis dekoravimo bei erdvių kūrimo technikomis,  be to, išvys modernių baldų bei meno kūrinių.

Taip pat ARCHzona ’23 „Metų interjeras / Auksinė paletė ’22“ geriausiųjų darbų paroda. „Metų interjeras / Auksinė paletė“ – lietuviškieji „Oskarai“ – įteikiami Lietuvoje bei užsienyje kuriantiems architektams, interjero dizaineriams, besivaržantiems specialiose ir „Tautos interjero“ nominacijose. Kasmet konkursas sulaukia daugiau nei 200 paraiškų, o apdovanojimai vyksta vis kitoje unikalioje vietoje. Geriausius projektus renka skaitytojai bei besikeičianti komisija, suburta iš užsienio architektų ir interjero dizainerių.

ARCHzonos partneriai – Architektūros fondas, Lietuvos architektų sąjunga (LAS), Lietuvos architektų rūmai (LAR), Lietuvos dizaino forumas (LDF) ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA).

Pranešimą paskelbė: Gytautė Ivanauskaitė, VŠĮ ,,Aplink tave”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kol Lietuva dar ginčijasi dėl slėptuvių įrengimo, suomiai jas stato jau ilgiau nei dešimtmetį: kokia Suomijos patirtis?

Kol Lietuva dar ginčijasi dėl slėptuvių įrengimo, suomiai jas stato jau ilgiau nei dešimtmetį: kokia Suomijos patirtis?

Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabučiuose. Tačiau kol kas nėra reglamento, kaip šie statiniai turėtų būti projektuojami, kas už juos mokėtų – verslas […]


„Summus Capital“ pelnas šių metų trečiąjį ketvirtį išaugo 26 proc.

„Summus Capital“ pelnas šių metų trečiąjį ketvirtį išaugo 26 proc.

„Summus Capital“, viena didžiausių nekilnojamojo turto investicijų bendrovių Baltijos šalyse, Lietuvoje valdanti biurų kompleksą „Park Town“ bei prekybos kompleksą „Nordika“, paskelbė 2023 m. trečiojo ketvirčio finansinius rezultatus. Šiuo laikotarpiu ketvirtadaliu išaugęs grynasis pelnas ir 11,6 proc. padidėjęs grynųjų pinigų balansas – tik dalis įmonės rodiklių, pasiekusių puikių rezultatų. 2023 m. trečiąjį ketvirtį estiško kapitalo „Summus […]


Naujakuriai pagalvoja apie dūmų detektorius, tačiau pamiršta kitą svarbią taisyklę

Naujakuriai pagalvoja apie dūmų detektorius, tačiau pamiršta kitą svarbią taisyklę

Įsirengiantys būstą vis dažniau nepamiršta ir dūmų detektoriaus, visgi statistika dar neramina – iš visų trijų Baltijos šalių lietuviai prasčiausiai rūpinasi savo namų apsauga nuo gaisro. Norėdama pagerinti situaciją, draudimo bendrovė „If“ organizuoja specialius renginius „Nėra namų be dūmų“, kuriuose išdalys 1 200 dūmų detektorių. Artimiausias renginys – Kaune, Vienybės aikštėje, lapkričio 28 d. 11.30–12.30 […]


Šalia Klaipėdos sparčiai augančiuose Ginduliuose – nauja „Maxima“ parduotuvė

Šalia Klaipėdos sparčiai augančiuose Ginduliuose – nauja „Maxima“ parduotuvė

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ lapkričio 23 dieną atidarė naują parduotuvę Klaipėdos rajone, adresu Žalioji g. 36, Ginduliai. Gyvenamųjų namų statyba Ginduliuose sparčiai plečiasi, tačiau prekybos vietų gyvenvietėje ypač trūko. Naujosios parduotuvės vieta pasirinkta atsižvelgiant į gyventojų poreikį apsipirkti greitai ir patogiai, negaištant daug laiko kelionėms. Naujoje „Maximoje“ – galimybė sutaupyti prieš šventes Tikimasi, jog moderni […]


Pirmieji tokie namai Lietuvoje: į modernius senjorų namus Vievyje senolė atvyko tiesiai iš JAV

Pirmieji tokie namai Lietuvoje: į modernius senjorų namus Vievyje senolė atvyko tiesiai iš JAV

Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma“ Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.  Rėmėsi užsienio pavyzdžiais „Norėjome pastatyti modernius globos namus, kurie atitiktų šiuolaikinio ir ateities senjoro poreikius, ir mums tai pavyko. […]


STATYBOS RITMAS sėkmingai įgyvendino netradicinį projektą

STATYBOS RITMAS sėkmingai įgyvendino netradicinį projektą

Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą. Projektą, finansuotą valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis, įmonė įgyvendino per dvejus metus. Kaip komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas, projektas, kurį […]