Pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo namais bei pasiruošti vasaros karščiams

Pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo namais bei pasiruošti vasaros karščiams

Sparčiai šylant lauko oro temperatūrai specialistai primena, kad pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo būstu, pašalinti per žiemą atsiradusius defektus ir pasiruošti vasaros karščiams. Kokius darbus namuose rekomenduojama atlikti pavasarį pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ pastatų administravimo skyriaus vadovas Arūnas Armanavičius.

Pasibaigus šildymo sezonui apžiūrėkite langus, duris ir radiatorius

Šildymo sezonas paprastai baigiamas kai tris paras iš eilės lauko oro temperatūra būna aukštesnė nei 10 laipsnių.  Pernai jis baigėsi balandžio 12-13 dienomis. Pasak A. Armanavičiaus, pasibaigus šildymo sezonui svarbu namuose atlikti tam tikrus darbus, vienas iš jų – namuose esančių radiatorių apžiūra.

„Pasibaigus šildymo sezonui apžiūrėkite radiatorius ir įsitikinkite, kad juose nėra nutekėjimų, kurie paprastai rodo radiatoriaus gedimus. Juos rekomenduojame susitvarkyti per vasarą, kad to nereikėtų skubiai daryti prieš naują šildymo sezoną. Vasara – taip pat geriausias metas keisti radiatorius. Norintys tai padaryti gyventojai turėtų susisiekti su savo daugiabučio namo administratoriumi, kuris padės atrasti tinkamiausią sprendimą atsižvelgiant į būsto poreikius bei technines savybes,“ – sako „Civinity Namai“ atstovas. 

Per žiemą nuo šalčio langai ir durys gali deformuotis, juose gali atsirasti tarpų, per kuriuos vasarą pateks daugiau šilumos nei turėtų. Dėl to, pasibaigus žiemai rekomenduojama patikrinti langus tiek bute, tiek laiptinėse ir, esant poreikius, juos sureguliuoti ar pakeisti. 

„Jeigu šildymo sezono metu langus papildomai sandarinote, atėjus pavasariui pašalinkite papildomas sandarinimo medžiagas. Tai svarbu padaryti dėl lengvesnio patalpų vėdinimo atidarant langus bei estetinio langų vaizdo,“ – sako A. Armanavičius.

Užtikrinkite namuose esančio oro švarą

Šildymo sezono metu rečiau vėdinant namus įprastai juose padidėja drėgmės kiekis, dėl kurio sienų kampuose, langų rėmuose gali atsirasti pelėsis. Namuose besikaupiantis pelėsis gali sukelti kvėpavimo takų problemas, alergines reakcijas, astmos paūmėjimus, todėl namuose pamačius pirmuosius pelėsio požymius būtina pasirūpinti jo išvalymu.

Tam, kad namuose kvėpuotumėme grynu oru, jis yra ventiliuojamas per daugiabučiame name įrengtą ventiliacinę sistemą. Vėdinimo kanalais būtina reguliariai pasirūpinti, nes per laiką juose su išmetamu oru ima kauptis dulkės, kenksmingi mikroorganizmai ir bakterijos. 

„Tai itin aktualu pavasarį, nes šildymo sezono metu namus laikome sandaresnius, mažiau vėdiname, todėl juose kaupiasi ir ant įvairių paviršių nusėda daugiau dulkių. Dėl šios priežasties rekomenduojama pasirūpinti bute esančiomis ventiliacijos grotelėmis, nuvalyti ant jų susikaupusias dulkes ir voratinklius,“ – rekomenduoja „Civinity Namai“ specialistas.

Kondicionieriaus įrengimu pasirūpinkite nelaukiant karščių

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis per pastaruosius 60 metų Lietuvoje gerokai padaugėjo dienų, kai oro temperatūra dienomis yra aukštesnė nei 25 laipsniai, o naktimis nenukrinta žemiau 20 laipsnių. Prognozuojama, kad ateityje ir toliau augs stichinių kaitrų pasikartojimo tikimybė.

Todėl svarbu pasirūpinti ne tik tinkamu namų vėdinimu, bet ir kondicionavimu. Pasak A. Armanavičiaus, nuo pernelyg didelės kaitros geriausiai apsaugo namų oro kondicionierius, kurį rekomenduojama įsirengti nelaukiant karščių bangos, kuomet, padidėjus jų poreikiui, dažnas gyventojas susiduria su specialistų, kurie gali juos įrengti, trūkumu. 

„Gyvenantiems daugiabutyje reikia žinoti, kad norint oro kondicionieriaus išorinį bloką tvirtinti prie pastato fasado yra būtinas daugiabučio namo butų savininkų daugumos pritarimas ir savivaldybės leidimas atlikti statinio paprastąjį remontą. Šie dokumentai nebūtini, jeigu išorinis blokas ne kabinamas ant daugiabučio sienos, o pastatomas, pavyzdžiui, ant balkono grindų,“ – pataria „Civinity Namai“ atstovas.

Nepamirškite namo stogo ir lietvamzdžių

Pavasarį taip pat rekomenduojama apžiūrėti namo stogą, nes per žiemą besikaupęs sniegas ir ledas gali būti pažeidęs jo dangą. Pastebėjus bet kokius nors stogo dangos defektus būtina nedelsiant juos pašalinti.

Nederėtų pamiršti ir namo lietaus vandens nuvedimo sistemos – lietvamzdžiuose per žiemą susikaupia įvairių šiukšlių, kurios užkemša sistemą. Artėjant šiltajam sezonui ir daugėjant lietingų dienų, nevalyta lietaus nuotėkų sistema kelia patalpų užliejimo riziką.

Pasak A. Armanavičiaus, daugiabučių, kuriuos prižiūri administratorius, stogą ir lietaus vandens nuvedimo sistemą kiekvieną pavasarį apžiūri atsakingas techninis prižiūrėtojas. Jeigu daugiabutis prižiūrimas bendrijos ar pačių gyventojų, stogo būklės patikrinimu turėtų pasirūpinti patys daugiabučio butų savininkai.

Pranešimą paskelbė: Venta Jackaitė, Civinity LT, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]