Pavasaris – geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą: kokių darbų imtis pirmiausia?

1

Pavasaris – geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą: kokių darbų imtis pirmiausia?

Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Pastato šiltinimas – galimybė sumažinti energijos ir lėšų sąnaudas

Pavasaris – tinkamiausias metas pradėti apšiltinimo darbus lauke: vyrauja optimalios oro sąlygos, maža tikimybė, kad orų permainos sustabdys darbus, ilgėjant dienoms, įmanoma ilgiau dirbti. Būtent pavasarį apšiltinti labiausiai šilumą praleidžiančias pastato vietas (dažniausiai tai yra namo palėpė ir sienos) taip pat patariama ir dėl galimybės sumažinti energijos ir lėšų sąnaudas, kurių gali prisireikti vėsinant namus.

Namų apšiltinimui ir izoliavimui rekomenduojama naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijus, kurie tinka visoms be išimties šiltinimo medžiagoms, pavyzdžiui, fenolio putų poliuretano ir polistirolo izoliacinėms plokštėms montuoti.

Itin svarbu, kad „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai pagreitina darbus – šiltinimui skirtas plokštes pakanka palaikyti vos minutę ir galima klijuoti.

Putų klijai stingsta 15 minučių, o dar už pusvalandžio jau gali atlaikyti iki 18 tonų į kvadratinį metrą apkrovas. „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ leidžia priklijuoti iki 14 kv. metrų dydžio šiltinimo plokštę, o vieno flakono užtenka išpūsti net 95 metrų ilgio siūles.

Visgi svarbiausia, kad šie 60 sekundžių putų klijai suderinami su kitomis šiltinimo medžiagomis pagal ETICS (angl. external thermal insulation composite system, liet. fasadų šiltinimo sistemos) sertifikavimą ir suteikia galimybę išgauti geriausias termoizoliacines savybes.

Kitaip sakant, naudojant produktus, kurie turi ETICS sertifikatus, gaunama geriausia šiluminė varža ir atitiktis europiniams standartams, derinant apšiltinimų sistemas tarpusavyje.

Putų klijų elastingumas ir tvirtas sukibimas mažina klaidų tikimybę

„FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai rinkoje taip pat vertinami dėl savo sukibimo ir su kitomis statybinėmis medžiagomis, kaip, pavyzdžiui, betonu, mūro blokeliais, keramikinėmis ir akmens masės plytelėmis, metalu, aliuminiu. Taigi, naudojant šiuos putų klijus, šiltinimo medžiagas galima klijuoti prie mūro sienų ar pamatų, gipso ar OSB plokštės, tinko. Šį produktą taip pat galima naudoti ir su judančiomis statybinėmis medžiagomis, kokia yra, pavyzdžiui, mediena.

Dėl savo universalumo ir savybių šie „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai taip pat padeda išvengti kai kurių klaidų. Dažniausiai klaidos, vykdant pastatų apšiltinimą, pasitaiko tuomet, kai sienų apšiltinimui skirtų medžiagų paviršius padengiamas per mažu klijų kiekiu arba netinkamai izoliuojama ventiliacijos sistema, blogai hidroizoliuojami paviršiai. Visais tokiais atvejais gali veistis ir pelėsis. Tačiau naudojant „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ dėl putų klijų elastingumo ir tvirto sukibimo sumažėja tikimybė šiltinimo medžiagoms pasislinkti, atsirasti tarpams ir veistis pelėsiui.

Nors minėtus putų klijus galima naudoti net esant nulinei temperatūrai, o tai leidžia efektyviau planuoti darbus lauke, tačiau reikia atsižvelgti į pasirinktų statybinių medžiagų naudojimo reikalavimus. Apšiltinimo medžiagas priklijavus su jomis suderinamais sertifikuotais produktais, taip pat svarbu nepamiršti užpildyti įtrūkusių paviršių, apšiltinimo medžiagą pritvirtinti smeigėmis ir tinkamai uždėti apdailos detales.

Profilaktinė apžiūra – ką svarbu apžiūrėti ir įvertinti remonto būtinybę

Atėjus pavasariui, statybos profesionalams rekomenduojama profilaktiškai patikrinti konstrukcijų būklę ir stogo dangą, nes per pažeidimus ir įtrūkius į pastatų vidų gali patekti drėgmė. Taip pat reiktų išvalyti ir apžiūrėti namo latakus bei lietvamzdžius, kad juose nesikauptų vanduo ir negadintų apdailos. Pavasarį verta patikrinti ir palanges, ar jos nesusidėvėjo ir neatsilaisvino. Putų klijais palanges galima klijuoti tiesiai ant betono, tačiau, kad jos neprarastų savo savybių, reikėtų uždengti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pavasaris – geriausias metas įvertinti pastato išorę: mūrą ir plytas, dekoratyvines plyteles, dailylentes. Įvairius įtrūkius dėl itin mažo antrinio plėtimosi gali užsandarinti ir dekoratyvines detales pritvirtinti tas pats „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
Pavasarį taip pat rekomenduojama atlikti sodo, terasos ir lauko virtuvės atnaujinimo darbus. Kone visuose įvardintuose apdailos ir profilaktinės pastato priežiūros darbuose galima naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijus bei gauti geriausią darbų kokybę, o darbus atlikti greitai bei saugiai.

„FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai 

Greičiausio rinkoje pirminio sukibimo ir NULINIO plėtimosi putų klijai skirti klijuoti visas APŠILTINIMO medžiagas bei atlikti daugumą apdailos statybos ir remonto darbų. 

• Sukimba su paviršiumi jau po 60 sek.
• Flakono išeiga – 14 kv. m šiltinamo paviršiaus
• Pjovimo laikas – 10 min.
• Tempiamasis stipris – 18 kg/kv. m  

Tegra State“ nuotr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]