Patogus ir jaukus mažas vonios kambarys – nesuderinama? Ekspertai paneigia mitą ir turi patarimų

1

Patogus ir jaukus mažas vonios kambarys – nesuderinama? Ekspertai paneigia mitą ir turi patarimų

Kaip vonios kambarį paversti patogiu ir praktišku kiekvienam naudotojui? Interjero dizainerė Dovilė Aukštikalnė pirmiausia pataria vadovautis ergonomiškumo bei funkcionalumo kriterijais. Ir primena – augantis lūkestis jaustis lyg privačiame SPA diktuoja tendencijas estetikai: „Įneškite šilumos medžio akcentais, apsvarstykite stilingų spalvų bei kontrastų apdailą ir neabejokite, kad net mažoje erdvėje viskas įmanoma.“

Medis ir jo raštai – plačiai pritaikoma „šildanti“ klasika

Pritaikyti vieną svarbiausių namų erdvių kasdieniam komfortui ir integruoti įkvepiančią atmosferą papildančių skoningų akcentų. Tokios misijos, anot „DAStudio“ įkūrėjos, jau ne vienerius metus kryptingai laikosi dizaino ekspertai.

Kokius konkrečius funkcionalumo ir estetikos prasme derančius sprendimus realizuoti, nulemia kliento noras, tačiau bet kuriuo atveju pravartu atsižvelgti į bendrą namų stilistiką ir išlaikyti vientisumą visose būsto erdvėse: „Taip sukuriama harmonija ir išvengiama ilgainiui imančio erzinti chaoso“, – paaiškina D. Aukštikalnė.

Vienas iš būdų „sušildyti“ bet kokį interjerą yra medis ir jo raštai – tendencija, ne veltui užsitarnavusi klasikos statusą. Būstų šeimininkus, kurie vis dar įtariai vertina medieną vonios kambaryje, neva čia ji linkusi deformuotis ar pūti, D. Aukštikalnė patikina, kad ši medžiaga šiandien puikiai apdirbama.

„Iš medžio imitacijos ar dažytos medienos plaušo plokščių, baldų pramonėje vadinamų MDF, lengva gaminti įvairiausias detales, jų paviršiuje išfrezuoti norimas formas. Plokštė atspari aplinkos drėgmei, tad būtent eksploatacijai vonios kambaryje labiausiai ir tinka – svarbiausia apsaugoti praustuvo spintelę ar kitus paviršius, kurie turės tiesioginį sąlytį su vandeniu“, – sufleruoja specialistė.

Esate įsirengę gerą vėdinimo sistemą? Tuomet, anot D. Aukštikalnės, baldines plokštes nesibaimindami galite rinktis ir pigesnes, be išskirtinės apsaugos drėgmei.

„Dar vienas būdas pajausti malonų medienos medžiagiškumo efektą – vietoj sienoms dengti naudojamų plytelių, mikrocemento ar dažų rinktis specialias dekorines, ypač didelių formatų ir drėgmės nebijančias plokštes. Mat jų printų asortimentas itin platus: nuo gėlių rašto, geometrinių figūrų iki tos pačios medžio imitacijos“, – pataria interjero dizainerė.

Kontrastingos spalvos – populiari tendencija

Atsigręždamas į medienos privalumus šiuolaikiniame vonios kambaryje, D. Aukštikalnei antrina sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. Ši medžiaga ar jos motyvai ne tik alsuoja natūralumu, bet ir suteikia savotišką minkštą atsvarą sunkesniems patalpos paviršiams.

„Jei kažkada vonios kambaryje buvo įprasta matyti tik senų pušinių lubų ar pirties relikvijų pavidalo medieną, šiandien funkcionalių vonios baldų konstrukcijų įvairovė kur kas didesnė. Pavyzdžiui, „Ifö Sense Art“ linija iš riešutmedžio suteikia galimybę praustuvo ir aukštą spintelę susikomplektuoti pagal asmeninę viziją, pasirinkus norimas medines rankenėles“, – komentuoja ekspertas.

Su ąžuoliniais baldais kuriant estetišką koncepciją galima išlošti dvigubai, nes prie šiltos šio medžio spalvos puikiai dera juodos detalės. O apgalvoti kontrastai interjere – gero skonio ženklas, nesvetimas ir lietuviams.

„Dažnas klientas šiandien pageidauja įdomesnių variantų nei tik „saugūs“ balti ar pilki tonai ir linksta prie šiltų, žemės atspalvių: samaninės, švelniai melsvos, rausvos, rudos. Jau seniau pamėgtus metalizuotus juodus paviršius papildo dėmesys rožiniam ir įprastam auksui, žalvariui.

Bene didžiausias baldinių plokščių gamintojas Baltijos šalyse prognozuoja, kad artimiausią penkmetį bus paklausi ir itin ryški apdaila: sodriai mėlynos, garstyčių ar ciklameno spalvos“, – drąsesnes opcijas stilingo vonios kambario sprendimams vardija D. Aukštikalnė.

Minėtuose ąžuolinių paviršių balduose iš „Geberit iCon“ serijos, anot T. Ivanausko, galima sumontuoti  norimos spalvos rankenėles arba kabyklą rankšluosčiui ir papildyti vonios kambario erdvę kitais tokios pačios dailios išvaizdos elementais: čiaupu, dušu ar vandens nuleidimo mygtuku „Sigma 70“.

„Tamsiai mėlyna apatinė spintelė su talpiais stalčiais ir ant stalviršio pastatomu praustuvu iš „Ifö Sense Art“ asortimento – charakteringa nestandartinio kontrasto versija. Ta pati linija siūlo šį tą ir laiko patikrintų derinių mėgėjams, pavyzdžiui, baltą matinę spintelę su juodomis stalčių rankenėlėmis“, – įkvėpimu kokybiškiems vonios kambario sprendimams dalijasi pašnekovas.

Kaip sumaniai išnaudoti mažos kvadratūros erdvę?

Remdamiesi patirtimi ekspertai įžvelgia, kad kai kurie klientai mintį apie maksimaliai komfortišką ir jaukų asmeninį SPA tebelaiko iliuzija.

Vienus į rėmus spraudžia galimybė naujus namus įsigyti nebent nedidelius – su atitinkamai kuklios kvadratūros vonios kambariu. O štai senos statybos butų savininkai neįsivaizduoja, nuo ko pradėti, norint atsinaujinti dešimtmečius atgal menančiais sprendimais apstatytą patalpą: neergonomišką ir nebepatrauklią. Visgi abiem atvejais išeičių yra.

„Pavyzdžiui, senovinio tipo ant grindų statomą WC puodą galima keisti ant integruoto potinkinio rėmo arba išorėje sumontuoto „Geberit Monolith“ modulio pakabintu WC puodu – pavyzdžiui, tokiu kaip „Ifö Spira“. Arba investuoti į kiekvieną centimetrą taupančius ir nuoseklios išvaizdos modulinio koncepto baldus, kurių visus elementus – aukštas, apatines praustuvo, šonines praustuvo spinteles bei atviras lentynas – galima derinti pagal plotį ir aukštį“, – pasakoja T. Ivanauskas ir siūlo pasidaryti po naujausias „Geberit“ serijas „Acanto“, „One“, „iCon“ ar „Smyle Square“.

D. Aukštikalnė savo ruožtu skatina susidėlioti prioritetus mažame vonios kambaryje atliekamiems kasdieniams ritualams. Tai padės sprendimus realizuoti efektyviai išnaudojant menkiausią kampelį ir palaikyti tvarką, kuri neatsiejama nuo visapusio komforto.

„Apsvarstykite – pakaks dušo ar mėgstate atsipalaiduoti vonioje, turite skalbyklę ir džiovyklę ar daugiafunkcį prietaisą, kiek vietos reikia kosmetikai bei kitiems smulkiems daiktams laikyti ir panašius aspektus“, – rekomenduoja ji ir primena, kad lengviau viską apgalvoti su eksperto pagalba.

Anot interjero dizainerės, visuomet pasiteisins sumanymas vonios kambario buitinę techniką paslėpti aukštoje spintoje su papildomomis lentynomis rankšluosčiams ar buitinei chemijai, rinktis didelių matmenų veidrodį su sienoje įmontuojama spintele smulkmenų gausai: „Maža gudrybė, atrodysianti estetiškai ir tuo pačiu optimaliai išplėsianti nedidelę erdvę – vienodomis šviesiomis plytelėmis iškloti  ne tik grindis, bet ir pusę sienos ploto, o likusiam rinktis kontrastingą atspalvį.“

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujos kartos nuotekų siurblinės: paprastesnis, greitesnis projektuotojų ir montuotojų darbas, patikima garantija užsakovams

Naujos kartos nuotekų siurblinės: paprastesnis, greitesnis projektuotojų ir montuotojų darbas, patikima garantija užsakovams

Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti. Pagrindiniai Estijos kapitalo įmonės „Innovative Water Systems“ (IWS) gaminiai yra inovatyvios lietaus ir nuotekų perpumpavimo siurblinės STRONG; eksploatacijos ir priežiūros sąnaudų […]


„Geberit“ pateikė metinę ataskaitą: pelnytas įvertinimas žymi išskirtinius standartus tvarumui

„Geberit“ pateikė metinę ataskaitą: pelnytas įvertinimas žymi išskirtinius standartus tvarumui

17,1 proc. – tiek per metus „Geberit“ grupė, Europos lyderė vonios kambario keramikos ir sanitarinių technologijų srityje, balandį pristačiusi metinę tvarumo ataskaitą, sumažino CO2 emisija aplinkai daromą poveikį. Tarp įmonės prioritetų – vandens taupymas gamyboje ir WC sistemų eksploatacijos etape, o pastangas puoselėjant visa apimantį dėmesį aplinkai žymi įmonei įteiktas aukščiausias įvertinimas už tvarumo valdymą. Visame […]


AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie eismo pasikeitimus Jonavos gatvėje (Kaune)

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad įgyvendinant magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože nuo 99,03 iki 100,47 km esančio vidurinio A. Meškinio (Kleboniškio) tilto per Nerį rekonstravimo projektą, nuo šių metų birželio 5 d. iki birželio 30 d. bus uždarytas nusukimas atvažiuojant nuo Vilniaus A1 keliu į Jonavos gatvę, kadangi bus vykdomi jungiamojo kelio […]


Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis  sąrašas sparčiai pildosi

Norinčių pasinaudoti „FIXUS Mobilis“ paslaugomis sąrašas sparčiai pildosi

Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ specialistai, sulaukiantys pagalbos šauksmo iš įvairių Lietuvos regionų. „Nesandarios stogo dangos, vandens nuvedimo […]


„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

„Citus“ ekspertai: „nauja normalybė“ būsto rinkoje ir augimo ženklai

Išankstiniais nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, gegužę Vilniuje susitarta dėl 252 naujų butų ir kotedžų (antras geriausias rezultatas šiemet), o laikinojoje sostinėje – dėl 49. Naujų būtų ir kotedžų įsigijimo sandorių kiekis didžiausiuose šalies miestuose pratęsia pozityviai stabilią tendenciją. „Citus“ analitikai pastebi, jog, nepaisant augančio Euribor, būsto rinka išlieka […]


„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

„Realco“: gegužę parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai

Vienos didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, šių metų gegužės mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 8 sutarties nutraukimai. 112 būstų parduota ekonominiame, 87 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. „Palyginti su balandžiu, kai buvo nupirktas 191 būstas, gegužę stebėtas vos didesnis pirkėjų aktyvumas – parduota 7 proc. daugiau būstų […]