Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose

1

Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose

Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Kuo sudėtingesnė pastato ar statinio architektūra, kuo didesni aukščiai, tuo kebliau atlikti statybos, renovacijos bei kitus darbus. Dažnu atveju vien tik išsinuomoti klojinius ir pastolius nebeužtenka, tad pastolių ir klojinių projektavimas tampa neišvengiamu statybų projektų etapu.

Pastoliai ir klojiniai yra labai svarbūs visuose statybos etapuose, todėl pirmiausia turi būti detaliai suprojektuoti. Šio proceso metu tiksliai nustatomos pastolių ar klojinių sistemos detalės. Būtent tikslumas yra esminis veiksnys užtikrinant efektyvų ir saugų darbo procesą. Tokia laikinųjų statybinių konstrukcijų sistema ne tik turi išspręsti konkrečią kliento užduotį ar problemą, bet ir privalo būti sukurta atsižvelgiant į darbuotojų saugą. Be to, visos konstrukcijos turėtų būti lengvai pastatomos, paprastai išardomos ir būtinai taupančios kliento laiką bei pinigus.

TRANSRIFUS projektuoja bei tiekia pastolius, laikinuosius stogus bei kitas laikinąsias konstrukcijas (apsaugas nuo nukritimo, tinklus-gaudykles ir t. t.), klojinius, modulines konteinerines patalpas, siūlo projektavimo paslaugą – klientams teikiant kompleksines, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas.

Ne tik nuomoja, bet ir projektuoja

Prieš keletą metų įmonė TRANSRIFUS įsigijo kontrolinį įmonės PRORENTUS akcijų paketą ir sujungė abiejų kompanijų pajėgumus, tad dabar įmonė savo klientams gali pasiūlyti ne tik statybinės įrangos nuomą, bet ir kompleksinius sprendimus, užtikrinančius darbuotojų saugumą bei efektyvų darbo procesą.

„Mūsų klientai stato, renovuoja, rekonstruoja, montuoja įvairaus sudėtingumo pastatus, statinius, įrenginius. Daugeliu atvejų tinkamai ir kokybiškai atlikti darbus sudėtinga, nes dirbama dideliuose aukščiuose, sunkiai prieinamose ar mažose erdvėse, kur sudėtingos architektūros formos apsunkina darbo sąlygas. Šiuo atveju didelės reikšmės turi ir pastoliai, ir klojiniai ir ypač jų projektavimas darbų pradžioje“, – akcentuoja TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas Valdas Balčiūnas.

Pastolių ir klojinių projektavimas yra pirmas ir labai svarbus žingsnis pradedant statybos darbus. Šis procesas leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis arba dirbant dideliuose aukščiuose. Šiame etape būtina stipri inžinerinė kompetencija ir gausi įmonės patirtis.

Konsultacijas su klientais TRANSRIFUS projektuotojai neretai pradeda ankstyvojoje stadijoje, dar iki gaunant statybą leidžiantį dokumentą (SLD). Tai rodo, kaip pastebi V.Balčiūnas, kad statybos sektorius itin gerai suvokia pastolių reikšmę: turint gerą pastolių projektą, montavimas ir demontavimas vyksta kur kas sparčiau, o tai reiškia taupomą statybos laiką (kai taupomas įrangos nuomos terminas), gerai valdomą, optimalų biudžetą (nelieka perteklinių detalių, taupoma vieta, transportavimo kaštai).

Taip pat patyrę įmonės klojinių ekspertai konsultuoja, pataria ir suprojektuoja klojinių išdėstymo schemas: nuo paprasčiausių konstrukcijų – kaip galvenos, rostverkai, balkonai – iki sudėtingų monolitinių statinių – lenktų sienų, vienpusio betonavimo, didelės apkrovos ar apdailos paviršiaus sprendinių. Klojinių išdėstymo projektavimas – dažniausiai nemokama paslauga, taupanti klientų laiką, darbo jėgą ir išlaidas statyboms. Praktiškai visi iš sandėlio išvežami klojinių komplektai turi individualias surinkimo schemas.

Patirtį konvertuoja į optimalius rezultatus klientų projektuose

Efektyviems ir sėkmingiems statybų projektų rezultatams pasiekti neužtenka vien inžinerinio išsilavinimo. Ypač svarbia atrama tampa nuolat kaupiama įmonės patirtis ir specialistų kūrybiškumas.

Ilgametė TRANSRIFUS įmonės patirtis projektuojant ir įrengiant pastolius bei klojinius yra svarbus veiksnys, padedantis užtikrinti aukštos kokybės patikimą rezultatą. Kiekvienas statybų projektas turi unikalių savybių ir iššūkių. Įmonė, įvykdžiusi daugybę sėkmingų projektų, gali pasiūlyti geriausią patirtį, sukauptą iš ankstesnių darbų, o jų būta įspūdingų.

  • Teko vykdyti pastolių projektus dideliuose aukščiuose – Vilniaus ir Kauno kogeneracinėse jėgainėse. Tuomet buvo sumontuoti didžiuliai kiekiai įrangos (iki 500 t.; apie 20 vilkikų). Statybų metu, kur buvo statomi aukšti pastatai ir montuojama sudėtinga įranga, pastolių aukštis išorėje siekė 24 m, o viduje – net 34 metrai. Tinkamai suprojektuotos ir įrengtos pastolių sistemos buvo būtinos darbų efektyvumui ir darbuotojų saugumui užtikrinti.
  • Kitas svarbus TRANSRIFUS projektas, kuriame netrūko iššūkių, buvo Vilkyškių pieninės statybos pastoliavimas. Statomos gamyklos aukštis – apie 40 metrų. Statinio sudėtingumą lėmė tai, kad reikėjo išbetonuoti perdangą, jau esant įrengimams viduje. Įvairios talpos bei statinės iki 10 m aukščio turėjo būti apeitos ir atremtos, kad netrukdytų betonavimo darbams. Tokio masto darbams buvo reikalinga tinkamai apskaičiuoti apkrovas ir suprojektuoti parėmimui būtinas pastolių sistemas. TRANSRIFUS sugebėjo įgyvendinti šį projektą, užtikrindama patikimą ir saugų pastolių sprendimą.
  • Be to, TRANSRIFUS projektuotojai dalyvavo pastolių projekte Avia Solutions Group rekonstruojant arenos stogą. Tai buvo darbas įspūdingame aukštyje (26 m) pastato viduje, todėl reikėjo specialių pastolių sistemų, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas ir efektyvus darbo procesas tiek apačioje, tiek aukštyje dirbančiam personalui. Su TRANSRIFUS sukurtomis inžinerinėmis bei organizacinėmis kompetencijomis šis iššūkis buvo įveiktas ir projektas įgyvendintas laiku.
  • Dar vienas įstabus projektas – skandinaviško stiliaus verslo centro pastato S7 statybos, kur klientui per ribotą laiką reikėjo suprojektuoti ir sumontuoti laikančiąją platformą plieniniam tiltui tarp dviejų pastatų surinkti. Konstrukcijos plotas – apie 200 kv. m, pastoliai kilo į 24 m aukštį. Šis komercinės statybos projektas – tai preciziškai suplanuoti procesai, kurie turi labai aukštus kokybės ir laiko planavimo, efektyvumo standartus. Todėl nestandartiniai inžineriniai sprendimai čia dažnai įgauna kitą prasmę ir lemia aukštą rezultatyvumą, ieškant sinergijos skirtinguose procesuose.

Kaip sako V.Balčiūnas, vienas iš TRANSRIFUS vadovų, „šie projektai yra tik keli pavyzdžiai iš daugybės TRANSRIFUS įgyvendintų sėkmingų projektų. Mūsų patirtis ir inžinerinė kompetencija skatina įmonę kurti efektyvius ir saugius pastolių bei klojinių sprendimus, prisidedant prie sėkmingų statybų projektų įgyvendinimo“.

Teikia susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos

TRANSRIFUS specialistai klientams visada rekomenduoja darbus pradėti nuo projektavimo, nes kaip tik projektiniai sprendiniai ir pasiūlymai, kaip juos įgyvendinti objekte, taupo laiką, medžiagas ir pinigus. Kitaip sakant, projektą vykdant, neužtenka turėti schemas, kur ir kaip bus išdėstyta įranga ir produkcija, čia būtina ir inžinierių kompetencija, kuri apima sudėtingus 3D projektus ir statinius skaičiavimus.

„Klientas ateina pas mus su architekto brėžiniais, o kaip išramstyti pastolius, kaip sukurti darbui didesniame ar mažesniame aukštyje platformą, kaip parengti vietą darbui sudėtingomis sąlygomis, – įmonės sprendimai. Projektuotojai parenka būtinas konkrečiam darbui detales, suprojektuoja, pagal brėžinius suskaičiuojamos įrangos detalės, tikslūs jų kiekiai bei kaina. Analogiškai vyksta ir su klojiniais“, – sako įmonės TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas V.Balčiūnas, pabrėždamas projektuotojų kūrybiškumą, ieškant kokybiško ir optimalaus sprendimo.

Įmonės stiprybė – siaura specializacija, tad ir galimybė pateikti susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos – yra optimali. Pastoliai, klojiniai bei jų projektai yra ir darbo kultūros dalis, kuri lemia ne tik atskirų objektų kokybę, bet ir visos šalies infrastruktūrą. „TRANSRIFUS yra patikima ir vertinga partnerė visuose rangos projektuose dėl savo inžinerinės kompetencijos, ilgametės patirties, kompleksinių paslaugų spektro ir gebėjimo pasiūlyti optimalius ir saugius sprendimus“, – tvirtina V.Balčiūnas.  

TRANSRIFUS nuotr. ir iliustr.  

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]