„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

1

„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

Visuose namuose yra kaminas. Nesvarbu kokiu kuru kūrenamas – anglimi, mediena, durpių briketais ar dujomis – namui reikalingas kaminas. O su kaminu yra susijusių įvairių darbų ir tam tikrų pavojų. Vienas iš svarbių darbų – kamino valymas, kuris tiesiog privalomas norint gyventi saugiai. Kas metai profilaktiškai atliekamas darbas tik atrodo nesudėtingas, tačiau specialistai primygtinai rekomenduoja darbą patikėti specialistui – kaminkrėtys atliks darbus greitai ir profesionaliai.  

Kaminas ir pavojus

Visi girdėjo siaubo istorijas, kaip žmonės įstringa kamine ir negali išlįsti – tai ne tik mitai, kad išgąsdintų žmones. Nesvarbu, ar koks nors nevykėlis vagis bandė apiplėšti namą, ar kažkas smalsavo ir tyrinėjo stogą, galbūt bandė pakartoti Kalėdų senelio triukus, ar tiesiog bandė jį išvalyti, tūkstančiai žmonių kasmet pasaulyje įstringa kamine.

Tačiau didesnis pavojus – netinkamas kamino veikimas. Daugumą pavojų, susijusių su dūmtraukiais, gali sukelti netinkama jų priežiūra. Pavyzdžiui, sugedus sklendei, dūmai gali būti nukreipti ne pro kaminą lauk, o atgal į namus. Šie dūmai gali apnuodyti anglies monoksidu ir sukelti ligas bei galimą mirtį. Jau nekalbant apie tai, kad ir įprasti dūmai gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus bei nemalonus kvapas įsigeria į baldus ir drabužius.

Neišvalius kamino, ant kamino sienelių gali atsirasti suodžių ir kreozoto, o tai gali sukelti vadinamąjį kamino gaisrą. Paprastai šie gaisrai smilksta ilgą laiką, lėtai naikindami ir pažeisdami jūsų dūmtraukio struktūrą, tačiau gali ir stipriai sprogti ir sunaikinti jūsų kaminą, o tuo pačiu ir padegti namus.

Kaminą rekomenduojama tikrinti kasmet, net jei naudojatės dujų katilu. Ir geriausia šį darbą patikėti kaminkrėčiui.

Kodėl kaminkrėtys?

Kadangi kaminas užsikimšęs visokiais suodžiais ir dažnai valomas nuo stogo, valant kaminą kyla didelė rizika. Valydami patys, rizikuojate nukristi nuo stogo.

Net jei esate žmogus, kuriam patogu būti ant stogo, kamino valymas nėra „švarus“ reikalas. Valant, susikaupęs kreozotas ir suodžiai gali patekti į jūsų namus ir sukelti debesį, padengiantį jūsų grindis ir baldus (ypač jei turite atvirą židinį). Be to, nežinosite konkrečių valymo metodų, kuriuos išmano kaminkrėtys. O taip pat valymui reikalingi specialūs įrankiai ir patirtis jais naudojantis.

Kamino valymas nėra vienintelis dalykas, kurį daro profesionalus kaminkrėtys. Specialistai apmokyti pastebėti bet kokias konstrukcines problemas ir atlikti išsamią paties kamino analizę. Kaminkrėtys privalo pastebėti net mažiausius mūro įtrūkimus ir įvertinti jų keliamą pavojų. Kuo anksčiau pastebėjus problemines kamino vietas, galima imtis veiksmų ir jas sutvarkyti. Tad kyla mažesnis pavojus jūsų namams ir saugumui.

Valant ir tikrinant kaminą yra mažai vietos klaidoms. Viską, ką reikia padaryti, kas yra netinkama kamine ir jo struktūroje, gali pastebėti tik tas, kuris turi tinkamą išsilavinimą ir išlavintą akį.

Ko tikėtis iš specialisto?

Sertifikuotas kaminkrėtys turės visas reikalingas priemones jūsų kaminui patikrinti ir išvalyti. Jis turės ne tik kreozoto šepetėlius, bet ir siurblį, cheminius valiklius ir į kaminą įleidžiamą vaizdo kamerą nuodugniai apžiūrai atlikti. Profesionalus valymo technikas bus ne tik tinkamai apsirengęs, bet ir turės asmenines saugos priemones, lynus saugiai prisirišti prie kamino, kad nenukristų bei kopėčias.

Kai išsikviečiate kaminkrėtį, geriausia neuždegti pečiaus bent 24 valandas prieš kamino valymo specialisto atvykimą. Pelenai ir suodžiai porą dienų gali išlikti šilti net ir užgesus pečiui. Todėl tokius darbu geriausia atlikti pavasarį, kuomet šildomės jau mažiau arba pasibaigus šildymo sezonui.

Rekomenduojame

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus. „Pasidaryk pats“ „Kai žinai, kokios įrangos reikia ir į ką atkreipti dėmesį montuojant, saulės elektrinės įrengimas nėra sudėtingas darbas, – sako Helso produktų vadovas, atsakingas […]

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Automagistralės kategorija A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožui nuo 18,1 km iki 95 km bus suteikta, kai bus baigti visi šiuo metu minėtoje atkarpoje vykdomi projektai ir priimti darbai. Atskiruose A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose rekonstravimo darbai yra visiškai baigti, tačiau projektas visa apimtimi galutinai bus įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Šiuo metu minėtame kelio ruože yra vykdomas […]