„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

1

„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

Visuose namuose yra kaminas. Nesvarbu kokiu kuru kūrenamas – anglimi, mediena, durpių briketais ar dujomis – namui reikalingas kaminas. O su kaminu yra susijusių įvairių darbų ir tam tikrų pavojų. Vienas iš svarbių darbų – kamino valymas, kuris tiesiog privalomas norint gyventi saugiai. Kas metai profilaktiškai atliekamas darbas tik atrodo nesudėtingas, tačiau specialistai primygtinai rekomenduoja darbą patikėti specialistui – kaminkrėtys atliks darbus greitai ir profesionaliai.  

Kaminas ir pavojus

Visi girdėjo siaubo istorijas, kaip žmonės įstringa kamine ir negali išlįsti – tai ne tik mitai, kad išgąsdintų žmones. Nesvarbu, ar koks nors nevykėlis vagis bandė apiplėšti namą, ar kažkas smalsavo ir tyrinėjo stogą, galbūt bandė pakartoti Kalėdų senelio triukus, ar tiesiog bandė jį išvalyti, tūkstančiai žmonių kasmet pasaulyje įstringa kamine.

Tačiau didesnis pavojus – netinkamas kamino veikimas. Daugumą pavojų, susijusių su dūmtraukiais, gali sukelti netinkama jų priežiūra. Pavyzdžiui, sugedus sklendei, dūmai gali būti nukreipti ne pro kaminą lauk, o atgal į namus. Šie dūmai gali apnuodyti anglies monoksidu ir sukelti ligas bei galimą mirtį. Jau nekalbant apie tai, kad ir įprasti dūmai gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus bei nemalonus kvapas įsigeria į baldus ir drabužius.

Neišvalius kamino, ant kamino sienelių gali atsirasti suodžių ir kreozoto, o tai gali sukelti vadinamąjį kamino gaisrą. Paprastai šie gaisrai smilksta ilgą laiką, lėtai naikindami ir pažeisdami jūsų dūmtraukio struktūrą, tačiau gali ir stipriai sprogti ir sunaikinti jūsų kaminą, o tuo pačiu ir padegti namus.

Kaminą rekomenduojama tikrinti kasmet, net jei naudojatės dujų katilu. Ir geriausia šį darbą patikėti kaminkrėčiui.

Kodėl kaminkrėtys?

Kadangi kaminas užsikimšęs visokiais suodžiais ir dažnai valomas nuo stogo, valant kaminą kyla didelė rizika. Valydami patys, rizikuojate nukristi nuo stogo.

Net jei esate žmogus, kuriam patogu būti ant stogo, kamino valymas nėra „švarus“ reikalas. Valant, susikaupęs kreozotas ir suodžiai gali patekti į jūsų namus ir sukelti debesį, padengiantį jūsų grindis ir baldus (ypač jei turite atvirą židinį). Be to, nežinosite konkrečių valymo metodų, kuriuos išmano kaminkrėtys. O taip pat valymui reikalingi specialūs įrankiai ir patirtis jais naudojantis.

Kamino valymas nėra vienintelis dalykas, kurį daro profesionalus kaminkrėtys. Specialistai apmokyti pastebėti bet kokias konstrukcines problemas ir atlikti išsamią paties kamino analizę. Kaminkrėtys privalo pastebėti net mažiausius mūro įtrūkimus ir įvertinti jų keliamą pavojų. Kuo anksčiau pastebėjus problemines kamino vietas, galima imtis veiksmų ir jas sutvarkyti. Tad kyla mažesnis pavojus jūsų namams ir saugumui.

Valant ir tikrinant kaminą yra mažai vietos klaidoms. Viską, ką reikia padaryti, kas yra netinkama kamine ir jo struktūroje, gali pastebėti tik tas, kuris turi tinkamą išsilavinimą ir išlavintą akį.

Ko tikėtis iš specialisto?

Sertifikuotas kaminkrėtys turės visas reikalingas priemones jūsų kaminui patikrinti ir išvalyti. Jis turės ne tik kreozoto šepetėlius, bet ir siurblį, cheminius valiklius ir į kaminą įleidžiamą vaizdo kamerą nuodugniai apžiūrai atlikti. Profesionalus valymo technikas bus ne tik tinkamai apsirengęs, bet ir turės asmenines saugos priemones, lynus saugiai prisirišti prie kamino, kad nenukristų bei kopėčias.

Kai išsikviečiate kaminkrėtį, geriausia neuždegti pečiaus bent 24 valandas prieš kamino valymo specialisto atvykimą. Pelenai ir suodžiai porą dienų gali išlikti šilti net ir užgesus pečiui. Todėl tokius darbu geriausia atlikti pavasarį, kuomet šildomės jau mažiau arba pasibaigus šildymo sezonui.

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]