Parodoje „Supernamai“ – žingsnis link energetinės nepriklausomybės

Parodoje „Supernamai“ – žingsnis link energetinės nepriklausomybės

Rugsėjo 16–18 dienomis Vilniuje, „LITEXPO“ centre vyks 11-oji paroda „Supernamai“. Jos  organizatoriai teigia, kad šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas atsinaujinančiai energetikai: šilumos siurbliai, saulės elektrinės, elektromobiliai, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.

Parodos organizatorius Darius Jokubauskas teigia, kad šių metų parodoje lankytojų lauks ir keletas naujovių. „Kaip ir įprasta mūsų parodose, pagrindiniai akcentai – šildymo, vėdinimo ir santechnikos tematikos ekspozicijos, tačiau laukia ir keletas naujovių – Smart home zona, interaktyvūs stendai, didelė lauko ekspozicija. Vyks ir jau tradicija tapęs Lietuvos santechnikos montuotojų čempionatas.

„Supernamai” atstovų teigimu, parodoje šiais metais dalyvaus apie 100 įmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Dėmesys naujoms technologijoms

Jokubauskas pasakoja, kad visos parodos metu didelis dėmesys bus skiriamas naujausioms technologijoms namų įrengimo ir inžinerijos srityse. Anot pašnekovo, nemažai dėmesio bus skiriama saulės jėgainėms.

„Žalioji energetika, ir ypač saulės jėgainės tampa labai svarbia dalimi statant ar įsirenginėjant namą. Kalbantis su statybų bendrovėmis girdime, kad žmonės labai domisi tuo, todėl šiais metais mūsų parodoje dalyvaus ne viena įmonė, kuri konsultuos žmones bei suteiks daugiau informacijos apie tai“, – sako D. Jokubauskas.

„Pastaruoju metu saulės energetika tiek visoje Europos Sąjungoje, tiek ir Lietuvoje išgyvena aukso amžių. Drastiškai išaugus elektros ir dujų kainoms, gyventojai jau nebesvarsto – statytis saulės elektrinę ant namo stogo ar nutolusiame parke tampa būtinybe. Juo labiau, kad valstybė ir toliau aktyviai remia tiek saulės elektrinių, tiek ir šilumos siurblių savininkus“, – sako D. Jokubauskas.

Šildymo ir vėdinimo sistemų naujovės

„Supernamai 2022”, kaip ir kiekvienais metais, didelį dėmesį skirs šildymo ir vėdinimo sistemų naujovėms pristatyti. 

„Ne paslaptis, kad lietuviams ir turbūt daugeliui rytų europiečių ypač aktualus klausimas yra šildymo sistemos, kadangi gyvename tokioje klimato zonoje, kur šildymas yra vienas iš esminių elementų kiekvieno namuose. Kiekvienais metais būna daug klausimų apie tai. Labai džiaugiuosi, kad įmonės mūsų parodoje pristato naujausius sprendimus“, – teigia D. Jokubauskas.

„Šiais metais parodoje daug bus kalbama apie šildymo sistemas, jau pakeitusias taršius ir mažiau efektyvius šildymo būdus, tokius kaip granulinius ar kieto kuro katilus. Šilumos siurbliai oras-vanduo, oras-oras, vis dar populiarus geoterminis šildymas, rekuperatoriai, visa tai išvys lankytojai vienoje vietoje“, -sako orgnaizatoriai. Norintieje galės išbandyti ir elektromobilius, kurių šįkart nemažas pasirinkimas lauko aikštelėje.

Montuotojų varžybos – graži tradicija

Šiais metais parodoje lankytojų vėl lauks jau tradicinis renginys – santechnikos montuotojų varžybos. Parodos rengėjai pasakoja, kad tokie čempionatai prieš pandemiją vykdavo statybų ir būsto inžinerijos  parodose užsienyje, todėl norėta šią idėją įgyvendinti ir Lietuvoje.

Varžybų metu dalyviai turės kuo greičiau subalansuoti šildymo sistemą, pajungti šilumos siurblį, surinkti stogo vandens nuvedimo konstrukcinį mazgą, nustatyti vandens grindų šildymo kolektorių ir cirkuliacinį siurblį.

„Tokio tipo varžybos pasaulyje vyksta gana seniai ir jos yra labai populiarios. Norime šią tradiciją tęsti ir Lietuvoje. Mūsų šalyje yra gausu labai profesionalių statybos ir namų įrengimo specialistų, bet dažnai juos nuvertiname, o čia bus puiki proga parodyti savo profesionalumą. Nugalėtojo laukia 1000 eurų piniginis prizas“, – sako D. Jokubauskas.

Susidomėjimo specializuotomis parodomis pandemija nenuslopino  

D.Jokubauskas teigia, kad po 2020-2021 pandeminio „sauso” laikotarpio specializuotos parodos jau atsigauna. „Žmonės visada domėjosi statybomis, bet tik paskutinius penkerius metus lietuviai daug labiau įrenginėjant savo namus naudoja naujas technologijas, domisi daug efektyvesnėmis šildymo sistemomis. Tad šio susidomėjimo nepristabdė Covid, gal net atvirkščiai, išsiilgome gyvų renginių, gyvo bendravimo. Kita vertus lankytojai, atėję į parodą, jau žino ko nori, vis mažiau vadinamųjų „turistų“.

Paroda vyks rugsėjo 16-18 d., Litexpo, įėjimas lankytojams – nemokamas.

Pranešimą paskelbė: Darius Jokubauskas, UAB „Super namai”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Daugiabučių namų modernizavimui artimiausiais metais ketinama skirti 900 mln. EUR

Daugiabučių namų modernizavimui artimiausiais metais ketinama skirti 900 mln. EUR

 Ketvirtadienį Vilniuje INVEGOS iniciatyva surengta konferencija „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis“. Joje, be kitų šios srities ekspertų, dalyvavo ir Europos Komisijos atstovas Andreas von Busch, pabrėžęs, kad iki 2030 m. bus siekiama padvigubinti pastatų renovacijos apimtis, ženklias investicijas tam per savo finansinius produktus planuoja ir INVEGA.  „Europos Sąjungoje pastatų sektorius sunaudoja apie 42 proc. energijos […]


Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma tokią slėptuvę įsirengti individualiuose namuose, kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos […]


Iki gegužės 31 d. – galimybė pasinaudoti parama ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose

Iki gegužės 31 d. – galimybė pasinaudoti parama ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais energijos šaltiniais. Paraiškos priimamos iki gegužės 31 d. Atkreipiamas dėmesys į dažniausiai pasitaikančias klaidas prašant paramos.   Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Jų […]


Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]