Pagalvė: kaip išsirinkti tinkamiausią?

1

Pagalvė: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Miegas – vienas iš poreikių, kuriam turime skirti itin daug dėmesio, nes kokybiškas miegas ir poilsis yra naudingas mūsų darbingumui, nuotaikai, grožiui ir sveikatai. Labai svarbus miego aplinkos elementas yra čiužinys ir pagalvė. Taigi, kaip išsirinkti, atrodo, tokį elementarų pirkinį, kad ryte atsikeltume pailsėję, su gera nuotaika ir be skausmo?

Renkantis pagalvę svarbu atkreipti dėmesį į tokius aspektus kaip pagalvės dydį, aukštį, formą ir pagalvės užpildą.

Pagalvių dydžiai varijuoja nuo 40 cm iki 80 cm ilgio ir nuo 30 cm iki 50 cm pločio, tačiau populiariausios yra 70×70 cm, 60×60 cm ir 50×70 cm dydžio pagalvės. Dydį galite rinktis individualiai, tačiau svarbu, kad pagalvė nebūtų platesnė už miegamojo lovos čiužinį ir kad dvigulėje lovoje tarp dviejų pagalvių neliktų tarpo.

Pagalvės aukštis turėtų atitikti Jūsų petį: kuo Jūsų pečiai platesni, tuo aukštesnė pagalvė Jums reikalinga. Įprastai pagalvių aukščiai varijuoja nuo 6 cm iki 16 cm aukščio, tačiau dažniausiai pasirenkamas 10–14 cm pagalvių aukštis.

Pagalvės gali būti tiek apvalios, tik stačiakampės, tiek kvadratinės ar volelio formos. Rinktis reikia pagal patogumą. Atskirai kalbėti galima apie specialias ortopedines pagalves su įduba galvai, tačiau specialistai dar neranda vieningo atsakymo, ar visos nakties miegas ant tokios pagalvės – naudingas. Jas verčiau rinktis trumpam poilsiui arba pagal specialius gydytojo nurodymus.

Pagalvių užpildai – atskira kategorija. Jie gali būti labai įvairūs: pradedant pūkais ir plunksnomis, baigiant šilku. Priklausomai nuo pagalvės užpildo, skiriasi ir pagalvių kainos bei savybės: avies vilnos pagalvės greitai subliūkšta, aromatines pagalves reikia dažnai keisti, pagalvių, užpildytų specialia puta, negalima skalbti ir t. t. Populiariausias pagalvių užpildas šiandien – poliesterio rutulinis pluoštas.

Taigi, pagalvės pasirinkimas – nėra lengva užduotis, čia reikia įvertinti nemažai aspektų, todėl prieš renkantis svarbu susipažinti su skirtingais variantais.

Rekomenduojame

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai“ pasiūlymas. Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai“ įsipareigojo už 16 mln. 967 tūkst. Eur. Pasirašyti sutartį su bendrove ketinama kovo 15 d., darbus bendrovė įsipareigos atlikti per 15 mėnesių. Planuojama, […]

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO. Kvartale planuojami 1-4 kambarių butai, jų plotai – nuo 25 iki 80 kv.m. Pirmajame etape projektuojami 168 butai,  bendras jų plotas – apie 6700 kv.m. […]

„Lietuvos draudimui“ 100 metų – kitą etapą pradeda statydami naują įmonės biurą

„Lietuvos draudimui“ 100 metų – kitą etapą pradeda statydami naują įmonės biurą

2021-aisiais 100 metų gimtadienį švenčianti didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ įkasė kapsulę į naujai statomų pastatų komplekso pamatus Vilniaus miesto centre, Basanavičiaus gatvėje. Dėl pandemijos, kapsulės įkasimas buvo įgyvendintas be tradicinio susibūrimo, įvykis fiksuotas dronais, o bendrovės vadovų ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sveikinimai organizuoti nuotoliniu būdu. Beveik tūkstantį darbuotojų visoje šalyje turinti draudimo […]

Viešasis pristatymas: Justiniškių senbuvių kaimynystėje planuojamas daugiabučių kvartalas

Viešasis pristatymas: Justiniškių senbuvių kaimynystėje planuojamas daugiabučių kvartalas

Visuomenės pastaboms bus teikiamas daugiabučių kvartalo, planuojamo greta Vilniaus Vakarinio aplinkkelio, projektiniai pasiūlymai. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype, nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Rewo“ užsakymu, suprojektuotas 5–6 aukštų daugiabučių kvartalas „Talinas“, iš viso – 7 namai. Vilniaus savivaldybė projektą vertins jau po viešojo pristatymo. Teritorija iš vakarų pusės ribojasi su Vakariniu aplinkkeliu, iš rytinės pusės […]