Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

1

Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

Žodis „coworking“ – jau gana gerai žinomas bei atpažįstamas verslo pasaulyje. Nors anksčiau bendradarbystės erdvės buvo laikomos darbo vieta tik laisvai samdomiems darbuotojams ar laikina stotele keliaujantiems įmonių vadovams, šiandieninės tendencijos rodo, kad „coworking“ konceptas tampa patrauklus ir didelėms, tarptautinėms kompanijoms ar tiesiog bet kuriam ramios darbo vietos besiieškančiam individui.

Verslo tinklo plėtra ir naujos pažintys

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė teigia, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių renkasi darbą bendradarbystės erdvėse – tai žmogiškojo ryšio, bendravimo poreikis: „Pastaruosius kelis metus dėl pandeminės situacijos bendravimas buvo smarkiai apribotas. Apklausę savo narius, kitų verslų atstovus, išgirdome labai aiškią žinutę – jie išsiilgo bendravimo, tiesiog trumpo rytinio pašnekesio su biuro kolega šalia kavos aparato.“

Lauros Panovienės teigimu, šiose bendradarbystės erdvėse vystomos iniciatyvos kaip bendri narių pusryčiai, bendruomenės vakarai, taip pat seminarai ar kitos veiklos – itin svarbus veiklos aspektas, leidžiantis užtikrinti, kad nariai gautų įvairiapusę paslaugą – nuo ramios darbo vietos, kolegų palaikymo, iki galimybės plėsti savo verslo pažinčių ratą.

„Workland rūpinamės bendruomenės ryšių palaikymu, narių supažindinimu ir narius palydime nuo pat pirmųjų žingsnių, padedame pasirinkti tinkamiausią darbo vietos sprendimą, supažindiname ne tik su pačia erdve ir paslaugomis, bet ir kitais nariais, jų vystomomis veiklomis, o tai padeda lengvai, sklandžiai ir efektyviai įsilieti į mūsų kuriamą bendruomenę. Be to, gaunasi savotiška komanda, nors šių žmonių veiklos skirtingos, visgi kolektyvinė sąmonė veikia, kitų pasiekimai įkvepia“ – pasakoja „Workland“ vadovė.

Naujausia „Workland“ bendradarbystės erdvė – išskirtinėje vietoje

2021 m. rugpjūčio mėnesį „Workland“ paskelbė įsigijusi dar 2 centrus Baltijos šalyse – UMA Maakri Taline ir UMA GO9 Vilniuje, įsikūrusį Gedimino per. 9 esančio prekybos centro G9 ketvirtame aukšte. Šiuo metu „Workland“ bendruomenė vienija 10 centrų Baltijos šalyse, iš kurių 4 įsikūrę Vilniuje, o 1 – Kaune. „Workland“ narystė leidžia keisti darbo vietą ir tam tikrą laiką dirbti bet kuriame kitame „Workland“ centre.

Naujausias „Workland G9” centras pasižymi itin patogia lokacija – iš prekybos centro viršutiniame aukšte įsikūrusios bendradarbystės erdvės sporto salę, įvairius restoranus, grožio salonus, paštomatus, drabužių, maisto ir kitas parduotuves bei paslaugų teikimo vietas galima pasiekti vos per minutę, tiesiog nusileidžiant liftu, o tai labai svarbu efektyviai planuojant savo laiką.

„Visos mūsų lokacijos įsikūrusios centrinėse, Senamiesčio miestų dalyse, kurios pasižymi puikiu susisiekimu, strategiškai geromis vietomis, iš kurių lengvai pasiekiami pagrindiniai miesto, kultūros, verslo objektai, viešbučiai, restoranai, įvairios institucijos. Tuo tarpu „Workland G9“ didelę dalį įvairiausių paslaugų siūlo tame pačiame pastate, po tuo pačiu stogu. Pastato ir „Workland“ paslaugų multifunkcionalumas padeda efektyviai panaudoti vienintelį mūsų turimą ir, deja, ribotą resursą – savo laiką.“ – teigia L. Panovienė.

„Workland“ erdves renkasi ir pradedantys verslą, ir įmonių vadovai, ir ramios darbo vietos ieškančios gerai žinomos asmenybės

Darbas bendradarbystės erdvėje iš tiesų gali padidinti jūsų produktyvumą ir verslo sėkmę – teigia tyrimai ir apklausos.  Harvard Business Review atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad įveikti dažną šių laikų problemą – atidėliojimą, „prokrastinaciją“ (ang. procrastination) – gali padėti būtent kolegos buvimas šalia. Tad pasirinkus bendradabystės erdvę, net jei dirbate vienas, šalia esantis kolega gali jus įkvėpti ir padėti darbus nudirbti efektyviau. Nenuostabu, kad, anot Sage tyrimo, net 42 % laisvai samdomų darbuotojų patyrė pajamų kilimą po to, kai prisijungė prie bendradarbystės erdvės.

Rami darbo vieta, padidėjęs produktyvumas, bendruomenės palaikymas – trys pagrindinės priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti bendradarbystės erdves. Geroji žinia ta, kad „coworking‘ai“ siūlo ir itin lanksčias sąlygas – „Workland“ bendradarbystės erdvėje vietą išsinuomoti galima kad ir vienai dienai, ar naudotis ja 10 dienų per mėnesį, taip sutaupant ir pasiliekant galimybę lengvai planuotis darbus ir susitikimus. Bet kuriuo atveju, įsigiję narystę, visada mėgausitės gardžia kava, sparčiu internetu ir stilingomis erdvėmis susitikimams, darbui ir poilsiui.

Workland bendradarbystės erdvės – tikrai ne tik dirbančiųjų sau, laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas. „Kadangi „Workland“ erdvės orientuotos būtent į profesionalų, ramų darbą, atskyrėme „tyliąją“ ir „ triukšmingesnę“ zoną, esančią arti kavos ir lounge erdvių, tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, koks darbo stilius jiems priimtinesnis. Tai mūsų nariai ypatingai vertina, o darbo vietas bendradarbystės erdvėje kartais renkasi tiesiog įmonių vadovai, turintys biurą kitur, bet į „Workland“ ateinantys tam, kad galėtų susikaupti ir efektyviai nudirbti svarbiausius darbus.“ – pasakoja L. Panovienė.

Tarp „Workland“ narių – gerai žinomi verslo pasaulio ir socialinių tinklų veidai – Agnė Jagelavičiūtė, vystanti savo asmeninį „brand‘ą“, Artur Lebedenko Swan, mitybos specialistas ir sveikatinimo projektų Motyvuotiatletai.lt bei Cheatlife įkūrėjas. Taip pat Dovilė Urbanaitė, puoselėjanti verslių moterų bendruomenę „She is glowing“. „Taip pat čia pradeda įmonių vadovai, vėliau užauginantys įmones iki 20 ir daugiau darbuotojų.“ – dalinasi L. Panovienė.

Workland – Didžiausias pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse, siūlantis savo nariams rinktis biurus ir darbo vietas dešimtyje lokacijų, iš kurių 4 įsikūrusios Vilniuje, o 1 – Kaune. Visos narystės apima ne tik darbo vietą, bet ir stilingų bendrųjų erdvių naudojimą, kavą, internetą, administratorės pagalbą bei galimybę dirbti visose Baltijos šalyse, pasirinktame centre.

Daugiau informacijos: wrkland.com.

Nuotraukų autoriai: Paulius Peleckis, zmonesfoto.lt; Agnės Jagelavičiūtės asm. archyvo nuotrauka, Artur Lebedenko Swan asm. archyvo nuotrauka, Dovilės Urbanaitės asm. archyvo nuotrauka.

Pranešimą paskelbė: Aistė Maldaikienė, Workland Lithuania, UAB

Rekomenduojame

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Prieš aštuonerius metus Povilas Jankauskas kartu su žmona priėmė drąsų sprendimą. Jungtinėje Karalystėje gyvenusi šeima nusprendė sugrįžti į Lietuvą ir įsikūrė… visiškai šalia Utenos. Čia jie ne tik įkūrė nuosavą verslą, bet ir džiaugiasi kokybišku gyvenimu. Šešerius metus užsienyje gyvenusi pora į Lietuvą sugrįžo 2013-aisiais. Nors svarstė apie gyvenimą Vilniuje, Klaipėdoje ar Druskininkų kurorte, galiausiai […]

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą. Į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktam istoriniam statiniui remonto jau labai reikėjo – įtrūko sienos ir įgriuvo stogas, pats jis buvo avarinės būklės. „Kareivinės atnaujintos ne tik pagal paveldo reikalavimus, išlaikant istorinę […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Vilniaus senamiestyje

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Vilniaus senamiestyje

                      2022 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, prašydamas įvertinti poreikį statyti naują pareigūnų mokymo centrą Vilniaus senamiestyje, Drujos gatvėje. „Numatytas sklypas naujam mokymų centrui yra prestižinėje vietoje, šalia Vizitiečių vienuolyno ir Misionierių bažnyčios. […]

Išskirtinio Norvegijoje biurų pastato „Økern Portal“ fasadą įgyvendino „Staticus“

Išskirtinio Norvegijoje biurų pastato „Økern Portal“ fasadą įgyvendino „Staticus“

„Økern Portal“ biurų pastatas Osle tapo išskirtiniu projektu Norvegijoje ne tiek dėl savo didumo, kiek dėl tvarumo ir neįprasto dizaino. Šio pastato, pelniusio aukštą įvertinimą Norvegijoje ir apdovanoto „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medaliu, statyboje dalyvavo įmonė „Staticus“. Įmonė „Staticus“ projektui, kuris Norvegijos sostinėje Osle buvo įgyvendinamas 2018 m. lapkritį–2020 m. gruodį, suprojektavo, pagamino ir […]

Rangovai skatinami aktyviau imtis kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų

Rangovai skatinami aktyviau imtis kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų

Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 metai padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais. Vienas iš tokių žingsnių – skatinti projektuotojus, statybos bendroves aktyviau imtis kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų.    […]

2022-ųjų interjero tendencijos – nuo atsigręžimo į gamtą iki funkcionalumo

2022-ųjų interjero tendencijos – nuo atsigręžimo į gamtą iki funkcionalumo

Lietuviai savo namų aplinkai skiria vis daugiau dėmesio ir siekia susikurti jaukias, stilingas, jų poreikius atitinkančias erdves. Tai darydami daugelis atsižvelgia ir į tuo metu vyraujančias interjero tendencijas, kurias neretai pritaiko savo skoniui ir poreikiams. Naujiesiems metams prasidėjus apie pagrindines šių metų tendencijas, kurios turėtų neaplenkti ir lietuvių namų, pasakoja interjero specialistai. Dominuos žemiškos spalvos […]