Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

1

Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

Žodis „coworking“ – jau gana gerai žinomas bei atpažįstamas verslo pasaulyje. Nors anksčiau bendradarbystės erdvės buvo laikomos darbo vieta tik laisvai samdomiems darbuotojams ar laikina stotele keliaujantiems įmonių vadovams, šiandieninės tendencijos rodo, kad „coworking“ konceptas tampa patrauklus ir didelėms, tarptautinėms kompanijoms ar tiesiog bet kuriam ramios darbo vietos besiieškančiam individui.

Verslo tinklo plėtra ir naujos pažintys

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė teigia, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių renkasi darbą bendradarbystės erdvėse – tai žmogiškojo ryšio, bendravimo poreikis: „Pastaruosius kelis metus dėl pandeminės situacijos bendravimas buvo smarkiai apribotas. Apklausę savo narius, kitų verslų atstovus, išgirdome labai aiškią žinutę – jie išsiilgo bendravimo, tiesiog trumpo rytinio pašnekesio su biuro kolega šalia kavos aparato.“

Lauros Panovienės teigimu, šiose bendradarbystės erdvėse vystomos iniciatyvos kaip bendri narių pusryčiai, bendruomenės vakarai, taip pat seminarai ar kitos veiklos – itin svarbus veiklos aspektas, leidžiantis užtikrinti, kad nariai gautų įvairiapusę paslaugą – nuo ramios darbo vietos, kolegų palaikymo, iki galimybės plėsti savo verslo pažinčių ratą.

„Workland rūpinamės bendruomenės ryšių palaikymu, narių supažindinimu ir narius palydime nuo pat pirmųjų žingsnių, padedame pasirinkti tinkamiausią darbo vietos sprendimą, supažindiname ne tik su pačia erdve ir paslaugomis, bet ir kitais nariais, jų vystomomis veiklomis, o tai padeda lengvai, sklandžiai ir efektyviai įsilieti į mūsų kuriamą bendruomenę. Be to, gaunasi savotiška komanda, nors šių žmonių veiklos skirtingos, visgi kolektyvinė sąmonė veikia, kitų pasiekimai įkvepia“ – pasakoja „Workland“ vadovė.

Naujausia „Workland“ bendradarbystės erdvė – išskirtinėje vietoje

2021 m. rugpjūčio mėnesį „Workland“ paskelbė įsigijusi dar 2 centrus Baltijos šalyse – UMA Maakri Taline ir UMA GO9 Vilniuje, įsikūrusį Gedimino per. 9 esančio prekybos centro G9 ketvirtame aukšte. Šiuo metu „Workland“ bendruomenė vienija 10 centrų Baltijos šalyse, iš kurių 4 įsikūrę Vilniuje, o 1 – Kaune. „Workland“ narystė leidžia keisti darbo vietą ir tam tikrą laiką dirbti bet kuriame kitame „Workland“ centre.

Naujausias „Workland G9” centras pasižymi itin patogia lokacija – iš prekybos centro viršutiniame aukšte įsikūrusios bendradarbystės erdvės sporto salę, įvairius restoranus, grožio salonus, paštomatus, drabužių, maisto ir kitas parduotuves bei paslaugų teikimo vietas galima pasiekti vos per minutę, tiesiog nusileidžiant liftu, o tai labai svarbu efektyviai planuojant savo laiką.

„Visos mūsų lokacijos įsikūrusios centrinėse, Senamiesčio miestų dalyse, kurios pasižymi puikiu susisiekimu, strategiškai geromis vietomis, iš kurių lengvai pasiekiami pagrindiniai miesto, kultūros, verslo objektai, viešbučiai, restoranai, įvairios institucijos. Tuo tarpu „Workland G9“ didelę dalį įvairiausių paslaugų siūlo tame pačiame pastate, po tuo pačiu stogu. Pastato ir „Workland“ paslaugų multifunkcionalumas padeda efektyviai panaudoti vienintelį mūsų turimą ir, deja, ribotą resursą – savo laiką.“ – teigia L. Panovienė.

„Workland“ erdves renkasi ir pradedantys verslą, ir įmonių vadovai, ir ramios darbo vietos ieškančios gerai žinomos asmenybės

Darbas bendradarbystės erdvėje iš tiesų gali padidinti jūsų produktyvumą ir verslo sėkmę – teigia tyrimai ir apklausos.  Harvard Business Review atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad įveikti dažną šių laikų problemą – atidėliojimą, „prokrastinaciją“ (ang. procrastination) – gali padėti būtent kolegos buvimas šalia. Tad pasirinkus bendradabystės erdvę, net jei dirbate vienas, šalia esantis kolega gali jus įkvėpti ir padėti darbus nudirbti efektyviau. Nenuostabu, kad, anot Sage tyrimo, net 42 % laisvai samdomų darbuotojų patyrė pajamų kilimą po to, kai prisijungė prie bendradarbystės erdvės.

Rami darbo vieta, padidėjęs produktyvumas, bendruomenės palaikymas – trys pagrindinės priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti bendradarbystės erdves. Geroji žinia ta, kad „coworking‘ai“ siūlo ir itin lanksčias sąlygas – „Workland“ bendradarbystės erdvėje vietą išsinuomoti galima kad ir vienai dienai, ar naudotis ja 10 dienų per mėnesį, taip sutaupant ir pasiliekant galimybę lengvai planuotis darbus ir susitikimus. Bet kuriuo atveju, įsigiję narystę, visada mėgausitės gardžia kava, sparčiu internetu ir stilingomis erdvėmis susitikimams, darbui ir poilsiui.

Workland bendradarbystės erdvės – tikrai ne tik dirbančiųjų sau, laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas. „Kadangi „Workland“ erdvės orientuotos būtent į profesionalų, ramų darbą, atskyrėme „tyliąją“ ir „ triukšmingesnę“ zoną, esančią arti kavos ir lounge erdvių, tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, koks darbo stilius jiems priimtinesnis. Tai mūsų nariai ypatingai vertina, o darbo vietas bendradarbystės erdvėje kartais renkasi tiesiog įmonių vadovai, turintys biurą kitur, bet į „Workland“ ateinantys tam, kad galėtų susikaupti ir efektyviai nudirbti svarbiausius darbus.“ – pasakoja L. Panovienė.

Tarp „Workland“ narių – gerai žinomi verslo pasaulio ir socialinių tinklų veidai – Agnė Jagelavičiūtė, vystanti savo asmeninį „brand‘ą“, Artur Lebedenko Swan, mitybos specialistas ir sveikatinimo projektų Motyvuotiatletai.lt bei Cheatlife įkūrėjas. Taip pat Dovilė Urbanaitė, puoselėjanti verslių moterų bendruomenę „She is glowing“. „Taip pat čia pradeda įmonių vadovai, vėliau užauginantys įmones iki 20 ir daugiau darbuotojų.“ – dalinasi L. Panovienė.

Workland – Didžiausias pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse, siūlantis savo nariams rinktis biurus ir darbo vietas dešimtyje lokacijų, iš kurių 4 įsikūrusios Vilniuje, o 1 – Kaune. Visos narystės apima ne tik darbo vietą, bet ir stilingų bendrųjų erdvių naudojimą, kavą, internetą, administratorės pagalbą bei galimybę dirbti visose Baltijos šalyse, pasirinktame centre.

Daugiau informacijos: wrkland.com.

Nuotraukų autoriai: Paulius Peleckis, zmonesfoto.lt; Agnės Jagelavičiūtės asm. archyvo nuotrauka, Artur Lebedenko Swan asm. archyvo nuotrauka, Dovilės Urbanaitės asm. archyvo nuotrauka.

Pranešimą paskelbė: Aistė Maldaikienė, Workland Lithuania, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]