Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

1

Padidinkite produktyvumą – darbo vieta „coworking’e”

Žodis „coworking“ – jau gana gerai žinomas bei atpažįstamas verslo pasaulyje. Nors anksčiau bendradarbystės erdvės buvo laikomos darbo vieta tik laisvai samdomiems darbuotojams ar laikina stotele keliaujantiems įmonių vadovams, šiandieninės tendencijos rodo, kad „coworking“ konceptas tampa patrauklus ir didelėms, tarptautinėms kompanijoms ar tiesiog bet kuriam ramios darbo vietos besiieškančiam individui.

Verslo tinklo plėtra ir naujos pažintys

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė teigia, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių renkasi darbą bendradarbystės erdvėse – tai žmogiškojo ryšio, bendravimo poreikis: „Pastaruosius kelis metus dėl pandeminės situacijos bendravimas buvo smarkiai apribotas. Apklausę savo narius, kitų verslų atstovus, išgirdome labai aiškią žinutę – jie išsiilgo bendravimo, tiesiog trumpo rytinio pašnekesio su biuro kolega šalia kavos aparato.“

Lauros Panovienės teigimu, šiose bendradarbystės erdvėse vystomos iniciatyvos kaip bendri narių pusryčiai, bendruomenės vakarai, taip pat seminarai ar kitos veiklos – itin svarbus veiklos aspektas, leidžiantis užtikrinti, kad nariai gautų įvairiapusę paslaugą – nuo ramios darbo vietos, kolegų palaikymo, iki galimybės plėsti savo verslo pažinčių ratą.

„Workland rūpinamės bendruomenės ryšių palaikymu, narių supažindinimu ir narius palydime nuo pat pirmųjų žingsnių, padedame pasirinkti tinkamiausią darbo vietos sprendimą, supažindiname ne tik su pačia erdve ir paslaugomis, bet ir kitais nariais, jų vystomomis veiklomis, o tai padeda lengvai, sklandžiai ir efektyviai įsilieti į mūsų kuriamą bendruomenę. Be to, gaunasi savotiška komanda, nors šių žmonių veiklos skirtingos, visgi kolektyvinė sąmonė veikia, kitų pasiekimai įkvepia“ – pasakoja „Workland“ vadovė.

Naujausia „Workland“ bendradarbystės erdvė – išskirtinėje vietoje

2021 m. rugpjūčio mėnesį „Workland“ paskelbė įsigijusi dar 2 centrus Baltijos šalyse – UMA Maakri Taline ir UMA GO9 Vilniuje, įsikūrusį Gedimino per. 9 esančio prekybos centro G9 ketvirtame aukšte. Šiuo metu „Workland“ bendruomenė vienija 10 centrų Baltijos šalyse, iš kurių 4 įsikūrę Vilniuje, o 1 – Kaune. „Workland“ narystė leidžia keisti darbo vietą ir tam tikrą laiką dirbti bet kuriame kitame „Workland“ centre.

Naujausias „Workland G9” centras pasižymi itin patogia lokacija – iš prekybos centro viršutiniame aukšte įsikūrusios bendradarbystės erdvės sporto salę, įvairius restoranus, grožio salonus, paštomatus, drabužių, maisto ir kitas parduotuves bei paslaugų teikimo vietas galima pasiekti vos per minutę, tiesiog nusileidžiant liftu, o tai labai svarbu efektyviai planuojant savo laiką.

„Visos mūsų lokacijos įsikūrusios centrinėse, Senamiesčio miestų dalyse, kurios pasižymi puikiu susisiekimu, strategiškai geromis vietomis, iš kurių lengvai pasiekiami pagrindiniai miesto, kultūros, verslo objektai, viešbučiai, restoranai, įvairios institucijos. Tuo tarpu „Workland G9“ didelę dalį įvairiausių paslaugų siūlo tame pačiame pastate, po tuo pačiu stogu. Pastato ir „Workland“ paslaugų multifunkcionalumas padeda efektyviai panaudoti vienintelį mūsų turimą ir, deja, ribotą resursą – savo laiką.“ – teigia L. Panovienė.

„Workland“ erdves renkasi ir pradedantys verslą, ir įmonių vadovai, ir ramios darbo vietos ieškančios gerai žinomos asmenybės

Darbas bendradarbystės erdvėje iš tiesų gali padidinti jūsų produktyvumą ir verslo sėkmę – teigia tyrimai ir apklausos.  Harvard Business Review atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad įveikti dažną šių laikų problemą – atidėliojimą, „prokrastinaciją“ (ang. procrastination) – gali padėti būtent kolegos buvimas šalia. Tad pasirinkus bendradabystės erdvę, net jei dirbate vienas, šalia esantis kolega gali jus įkvėpti ir padėti darbus nudirbti efektyviau. Nenuostabu, kad, anot Sage tyrimo, net 42 % laisvai samdomų darbuotojų patyrė pajamų kilimą po to, kai prisijungė prie bendradarbystės erdvės.

Rami darbo vieta, padidėjęs produktyvumas, bendruomenės palaikymas – trys pagrindinės priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti bendradarbystės erdves. Geroji žinia ta, kad „coworking‘ai“ siūlo ir itin lanksčias sąlygas – „Workland“ bendradarbystės erdvėje vietą išsinuomoti galima kad ir vienai dienai, ar naudotis ja 10 dienų per mėnesį, taip sutaupant ir pasiliekant galimybę lengvai planuotis darbus ir susitikimus. Bet kuriuo atveju, įsigiję narystę, visada mėgausitės gardžia kava, sparčiu internetu ir stilingomis erdvėmis susitikimams, darbui ir poilsiui.

Workland bendradarbystės erdvės – tikrai ne tik dirbančiųjų sau, laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas. „Kadangi „Workland“ erdvės orientuotos būtent į profesionalų, ramų darbą, atskyrėme „tyliąją“ ir „ triukšmingesnę“ zoną, esančią arti kavos ir lounge erdvių, tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, koks darbo stilius jiems priimtinesnis. Tai mūsų nariai ypatingai vertina, o darbo vietas bendradarbystės erdvėje kartais renkasi tiesiog įmonių vadovai, turintys biurą kitur, bet į „Workland“ ateinantys tam, kad galėtų susikaupti ir efektyviai nudirbti svarbiausius darbus.“ – pasakoja L. Panovienė.

Tarp „Workland“ narių – gerai žinomi verslo pasaulio ir socialinių tinklų veidai – Agnė Jagelavičiūtė, vystanti savo asmeninį „brand‘ą“, Artur Lebedenko Swan, mitybos specialistas ir sveikatinimo projektų Motyvuotiatletai.lt bei Cheatlife įkūrėjas. Taip pat Dovilė Urbanaitė, puoselėjanti verslių moterų bendruomenę „She is glowing“. „Taip pat čia pradeda įmonių vadovai, vėliau užauginantys įmones iki 20 ir daugiau darbuotojų.“ – dalinasi L. Panovienė.

Workland – Didžiausias pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse, siūlantis savo nariams rinktis biurus ir darbo vietas dešimtyje lokacijų, iš kurių 4 įsikūrusios Vilniuje, o 1 – Kaune. Visos narystės apima ne tik darbo vietą, bet ir stilingų bendrųjų erdvių naudojimą, kavą, internetą, administratorės pagalbą bei galimybę dirbti visose Baltijos šalyse, pasirinktame centre.

Daugiau informacijos: wrkland.com.

Nuotraukų autoriai: Paulius Peleckis, zmonesfoto.lt; Agnės Jagelavičiūtės asm. archyvo nuotrauka, Artur Lebedenko Swan asm. archyvo nuotrauka, Dovilės Urbanaitės asm. archyvo nuotrauka.

Pranešimą paskelbė: Aistė Maldaikienė, Workland Lithuania, UAB

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]