Paaiškėjo, kaip atrodys šalia Elektrėnų „Darnu Group“ statomas inovatyvus logistikos centras

Paaiškėjo, kaip atrodys šalia Elektrėnų „Darnu Group“ statomas inovatyvus logistikos centras

Daugiausiai šalyje investuojanti NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį statomą projektą planuojama užbaigti 2026 metais, į jį vystytojas investuoja daugiau nei 60 mln. eurų.

„Tai bus vienas iš moderniausių logistikos pastatų Baltijos šalyse, pasižyminčių išskirtiniais tvarumo sprendimais, inovacijomis, leisiančiomis dirbti ne tik kokybiškai, bet ir komfortiškai. Didelę įtaką tam daro ir supanti aplinka, todėl jos sukūrimui taip pat skiriame didžiulį dėmesį – ne tik projektuodami pastatą, bet ir pasirūpindami jį supančia patogia infrastruktūra, susisiekimu“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Pastato architektūrinė idėja yra paremta tūrio skaidymu į mažesnes dalis, o fasadai dalinami į atskiras spalvines dalis, kurios pasižymės skirtingais medžiagiškumais. Fasadą ketinama pasitelkti ir teritorijos apšvietimui – bus projektuojamos raudonos spalvos lamelės su integruotu apšvietimu.

Bendrovės „2L Architects & Engineers“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad pastatui unikalumo suteikia architektūroje išnaudojamas sklypo aukščių skirtumas – pagrindinis įėjimas į pastatą bus formuojamas antrame aukšte. Įėjimo takas-tiltas konsoliškai kabės nuo pagrindinės rekreacinės erdvės ir taps pagrindiniu akcentu.

Logistikos centras iškils 128,5 tūkst. kv. metrų sklype Migūčionių kaimo Migūčionių g. 1A, šalia magistralės A1 prie Elektrėnų. Dviejų aukštų pastatą sudarys trys esminiai segmentai: sandėliavimo zonos, centrinės virtuvės zonos bei darbuotojų persirengimo ir administracijos darbo zonos.

Planuojama, jog didžiąją dalį pastato sudarys sandėliavimo patalpos. Jose bus įrengtos sauso tipo, vėsinamos bei šaldiklio tipo sandėliavimo zonos. Pastate bus įrengtos ir gamybinės patalpos – jos bus suskirstytos į kulinarijos bei kepyklos dalis.

Projekto teritorijoje ketinama įrengti 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, kuri daugiausia bus skirta lengviesiems darbuotojų automobiliams. Sunkvežimių pasikrovimui, pagal projektą, žadama įrengti apie 70 išsikrovimo rampų. Šiam transportui bus įrengta atskira, apie 50 vietų stovėjimo aikštelė.

Naujojo logistikos centro statybų metu atskiru projektu „Darnu Group“ ketina pagerinti ir aplinkinę infrastruktūrą – bus sutvarkyta Migučionių ir Žilvičio gatvių sankryža bei praplatinta Migučionių g. atkarpa, esanti greta naujojo objekto.  

Logistikos centras bus sertifikuojamas pagal BREEAM sistemą, atitiks aukščiausius tvarumo ir energinio efektyvumo standartus. Planuojama, kad pastate veiks šalčio gamybos sistema, kurios išskiriama šiluma bus naudojama pastato šildymui ir karšto vandens ruošimui. Taip pat ant logistikos centro numatyta įrengti 800-1000 MWh saulės elektrinę, o visa objekto inžinerinių tinklų priežiūra bus valdoma nuotoliniu būdu, pasitelkiant BMS (building management systems) sistemą. 

Pradėjus veikti šiam centrui turėtų būti sukurta maždaug 800 naujų darbo vietų. Darbuotojai galės naudotis kokybiškomis poilsio zonomis, erdvia stogo terasa, poilsio erdve lauke, o patogias darbo sąlygas užtikrins išmanaus vėdinimo ir apšvietimo sistemos.

Statybų pradžia numatoma šių metų III ketvirčio pradžioje, o pabaigti projektą ketinama 2026 m. pradžioje.

Šis logistikos centras – ne pirmasis „Darnu Group“ vykdomas užsakomasis (built-to-suit) projektas. Tarp anksčiau baigtų objektų: „Vilniaus duona“ ir Suomijos įmonės „Vaasan“ užsakymu statyta kepykla, „Aprangos“ administracinis pastatas su logistikos centru, „Ąžuolyno klinika“ bei viešosios ir privačiosios partnerystės pagrindu pastatyti Vilniaus miesto ir Panevėžio apskrities policijos komisariatai su areštinėmis. Šių metų pradžioje įmonė užbaigė statyti Krašto apsaugos ministerijos (KAM) karinius miestelius Vilniaus ir Šilalės rajonuose.

Pranešimą paskelbė: Laura Šimkutė, Integrity PR, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Sustojus metų pabaigos švenčių vajui banketus ir renginius aptarnaujančios įmonės „Dainiaus užeigos“ vadovas Dainius Urbonavičius susidūrė su nemalonia staigmena. Praėjus savaitei po paskutinių renginių, po atokvėpio, į užeigą atvykusį vadovą pasitiko nemalonus degėsių kvapas ir gaisro pėdsakai. Užsidegė vandens šildytuvas „Atvažiavęs po didžiųjų sausio pradžios šalčių pirmiausiai pastebėjau, kad nėra elektros. Pirmame ir antrame pastato […]


„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visiškai užbaigta pirmąjį šių metų ketvirtį, iš viso bus pastatyta 313 būstų. „RE Excellence“ siekia, kad […]


ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

Draudimo bendrovė ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje. Daugiau kaip 6600 kvadratinių metrų ploto pastatą įsigijo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicine bendrove „DIFF Develop“. Draudimo bendrovę ERGO sandoryje konsultavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, sandorio vertė šalių sutarimu neatskleidžiama. ERGO vadovas […]


Ką veikti su senomis knygomis?

Ką veikti su senomis knygomis?

Senos knygos yra ne tik puikus šaltinis žinioms ir pramogoms, bet ir galimybė kūrybiškai pasireikšti. Jei turite namuose daug knygų, kurių jau neskaitysite ar nebesaugosite, nesudėkite jų į šiukšlių dėžę. Yra daugybė būdų, kaip panaudoti senas knygas naujai ir originaliai. Štai keletas idėjų, ką galima daryti su senomis knygomis: Sukurkite knygų meną. Iškirpkite iš knygų […]


Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Po įvairių ugnies, gamtos stichijų sukeltų nelaimių išauga susidomėjimas būsto draudimu. Neseniai įvykus nelaimei Vilniaus Viršuliškių rajone ir kasmet palaipsniui dažnėjant ekstremalių orų reiškiniams, kyla klausimų, kaip apsaugoti save ir savo būstą – ypač mokant už jį būsto paskolą. „Pastebime, kad klientai neretai susigundo rinkoje pigesniu draudimu – tačiau mažesnė kaina reiškia ir mažesnės apimties […]


CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

Kiekvienas žmogus nuosavybės teise gali įgyti norimus daiktus: perkame butą, automobilio stovėjimo vietą ar kitą nekilnojamąjį turtą, o nuosavybės teisės forma būna nurodyta sudarant pirkimo–pardavimo sutartį. Tačiau nuosavybės teisė, priklausomai nuo situacijos, gali turėti tam tikrų išimčių, kurias svarbu žinoti, siekiant sklandžiai eksploatuoti ir naudotis įgytais daiktais. Ką reikia žinoti apie nuosavybės teisę įsigyjant nekilnojamąjį […]