Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginių kaina?

1

Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginių kaina?

Išaušo diena, kai supratote, kad jūsų namui reikia nuotekų valymo sistemos, ir įdomu, kiek tai kainuos? Klausti kainos yra natūralu, nes ji dažnai yra lemiama dalis sprendimo priėmimo proceso.

Situacijų, kodėl visų pirma jums prireikė nuotekų valymo sistemos, gali būti pačių įvairiausių. Galbūt tai yra jūsų naujos statybos namas, kurio negalima prijungti prie centrinės miesto nuotekų sistemos. Galbūt keičiate seną sistemą, kuri nebeveikia ir ją reikia atnaujinti. Galbūt esate priverstas atnaujinti esamą septiką į pilną nuotekų valymo sistemą, kad atitiktų naujas Aplinkos apsaugos ministerijos pateiktas gaires. Kad ir kokia būtų priežastis, dabar jums įdomu, kiek tai jums kainuos, kad galėtumėte subalansuoti savo biudžetą.

Pirma, svarbu suprasti, kad šis klausimas neturi paprasto atsakymo – yra tiek daug galimybių ir niuansų, kuo ko priklauso kaina. Tai panašu į klausimą „kiek kainuos mano naujas automobilis“? Žinoma, turint omenyje tai, ką tikriausiai žinote apie automobilius, atsakymas į šį klausimą labai skirsis priklausomai nuo to, kokio tipo automobilį perkate. Naujasis „Opel Corsa“ jums nekainuos tiek, kiek naujasis „Lexus“. Taigi, pirmiausia reikia suprasti, kad yra tiek „Corsa“, tiek „Lexus“ atitikmenų nuotekų valymo sistemoms, o tai reiškia, kad priklausomai nuo to, ar norite aukščiausios klasės itin aukštos kokybės sistemos, ar tiesiog norite sistemos, kuri atliktų darbą kuo paprasčiau ir efektyviau, mokėsite skirtingas pinigų sumas.

Iš pat pradžių būkime aiškūs nurodydami, kad nesakome, kad vienas yra geresnis už kitą – taip nėra. Panaudojome šią analogiją norėdami pabrėžti, kad yra skirtumų, žmonių prielankumo tam tikram prekiniam ženklui ir kitų priežasčių, kodėl vieni renkasi Opel, o kiti Corsa, nors abu sėkmingai padeda nuvykti iš taško A į tašką B. 

Taigi, sugrįžtant prie mūsų temos,  nuotekų valymo įrenginiai kaina gali skirtis pakankamai daug. O kainos skirtumą sudaro keletas esminių elementų.

Techninis projektas.

Norint įsirengti nuotekų valymo įrenginius savo sklype, reikia turėti techninį projektą. Darbų negalima pradėti neturint reikiamų leidimų ir dokumentų. Techninis projektas kainuoja ir jo kaina priklauso nuo projekto sudėtingumo. Geriausia (ir pigiausia), kuomet techninį projektą rengia ta pati įmonė, kuri parduoda įrenginį ir atliks montavimo darbus. Taip užtikrinsite, jog leidimai darbams bus tikrai gauti.

Gruntas.

Nuo to, koks gruntas yra sklypo ribose, priklauso kiek darbo reikės įdėti, norint tinkamai sumontuoti valymo įrenginius. Jei gruntas nėra tinkamas, gali tekti nukasti, išvežti ir atvežti naujo grunto. O tai gali išties kainuoti nemažą sumą.

Kaip išleidžiamas vanduo į aplinką.

Valymo įrenginiai užtikrina, jog nuotekos bus išvalytos maksimaliai ir jas galima bus išleisti į aplinką. Tačiau išleidimui taip pat turi būti parengtos tinkamos sąlygos. Jei šalimais sklypo yra vandens telkinys, drenažas, melioracijos griovys, tuomet niekuo rūpintis nereikia, išvalytą vandenį galima išleisti ten. Tačiau jei nėra – dažniausiai tenka įrengti infiltracijos šulinį, kas pakelia montavimo darbų kainą.

Sklypo parametrai.

Kiekvienas sklypas yra skirtingas ir niekada net vienoduose sklypuose, nuotekų įrenginių montavimo kaina nebūna vienoda. Viskas priklauso nuo to, koks atstumas nuo sanitarinių mazgų iki valymo įrenginių, kokios yra sanitarinės apsaugos zonos. Pastarosios daro didelę įtaką. Negalima valymo įrenginių statyti šalia artezinio gręžinio ar šulinio. Taip pat reikia išlaikyti atstumus iki tvoros. Nesinori statyti ir prie įėjimo ar terasos.

Kiekvienas „posūkis“, kiekviena smulkmena planuojant virsta į tam tikrą kainą. Todėl sunku numatyti ir tiksliai pasakyti nuotekos įrenginių kainą jūsų namams – tai gali padaryti tik specialistai įvertinę konkrečią jūsų namo, sklypo situaciją bei įvertinę jūsų poreikius.

Rekomenduojame

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra […]