Nuo gulsčiuko iki statybų planavimo: kaip tapti meistru vien su telefonu

Pamirškite sunkius įrankių diržus ir nuo žemės neatkeliamas dėžes – kiekvienam meistrui reikalingų darbo įrankių galite turėti tiesiog savo telefone. Artėjant antrąjį rugsėjo šeštadienį minimai Statybininkų dienai, „Telia“ komercijos ir produktų vadovas Robertas Žudys išnaršė programėlių parduotuves ir atrinko tas, kurios pasitarnaus ne tik namus remontuojančiam mėgėjui, bet ir profesionaliems statybų rangovams.

„Programėlių parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių įrankių, kurie pravers kiekvienam meistrui ir padės atlikti įvairias užduotis. Didžiausias jų privalumas tas, kad šiomis aplikacijomis gali naudotis kiekvienas, tam nereikia specifinių žinių ar papildomos įrangos – tik turėti išmanųjį telefoną ir mokėti juo naudotis. Žinoma, jos nepakeis viso įrankių arsenalo, bet sudarys patogų ir naudingą prietaisų rinkinį, kuris lengvai tilps kiekvieno kišenėje“ – teigia R. Žudys.

Jei jau ėmėtės remonto darbų, veikiausiai neišsiversite be matavimo ruletės ar bent liniuotės. Neturite? Nieko tokio, šie įrankiai yra telefone. Smulkius daiktus, kurių dydis neviršija jūsų telefono ekrano kraštų, padės išmatuoti „Ruler“. Tiesiog pasirinkite matavimo vienetą, padėkite daiktą ant telefono ekrano (arba pridėkite telefoną prie jo), ekrane pažymėkite jo kraštus ir pasirinkite matavimo vienetą. Šios programėlės privalumas – ją lengva sukalibruoti: tai galima atlikti net su banko kortele ar pinigais (taip, ir eurais). Programėlę galite atsisiųsti iš „Google Play“.

Norite išmatuoti kažką didesnio? Išbandykite „Smart Measure“. Ji skirta matuoti atstumams ir aukščiui nuo 1 iki 50 metrų net nepajudant iš vietos. Programėlės veikimo principas gana paprastas. Pirmiausia, tiksliai įveskite aukštį, kuriame yra laikomas išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris. Tuomet norėdami išmatuoti atstumą iki tam tikro objekto, nukreipkite prietaisą į tą objektą ir paspauskite ekrane esantį užrakto mygtuką. Atstumas iki pasirinkto objekto turėtų atsirasti jūsų naudojamo prietaiso ekrane. Jei norite matuoti aukštį, spustelėkite mygtuką, esantį kairėje ekrano pusėje ir nukreipkite į norimo išmatuoti objekto viršūnę. Programėlę atsisiųskite iš „Google Play“, o telefonų su „iOS“ savininkams panašias galimybes suteikia programėlė „Measure“, kurią rasite čia.

„Šiek tiek kairiau, truputį dešiniau, dar truputį, dar, stop!“ Dažnam teko panašiai „pasišnekėti“, norint lygiai pakabinti naujai įsigytą lentyną ar paveikslą. Parsisiųskite Spirit Level Plus“ („Android“ vartotojams) arba Bubble Level(„iOS“ vartotojams) ir savo išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje turėsite visų taip mielai vadinamą gulsčiuką, kuris veikia ne ką prasčiau nei originalus prietaisas. Programėlėje esantys nustatymai leidžia lengvai reguliuoti gulsčiuko jautrumą, kuris padės prietaisui prisitaikyti prie įvairiausių paviršių. Programėlė rodo tiek horizontalų, tiek vertikalų tiesumą, taip pat ji turi matlankį.

Pabusti nuo gręžiamos sienos ar plaktuku kalamos vinies garso nėra labai malonu, tiesa? Todėl, jei namuose atliekate rimtesnius statybos ar remonto darbus ir baiminatės, jog keliate per daug triukšmo, jums pravers „Sound Meter“  programėlė. Ji leis be papildomo vargo ar išlaidų išmatuoti triukšmo lygį. Tiesiog įsijunkite programėlę ir savo mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane matysite tikslų triukšmo lygį, išreikštą decibelais. Programėlę atsiųskite iš „Google Play“.

Atliekant tiek smulkius, tiek stambius statybos darbus, dažnai pasigendame ar reikiamu momentu nerandame reikalingų namo, buto ar kambario planų. Jei turite „iOS“ įrenginį, popieriniai brėžiniai jums nereikalingi.  Norėdami gauti kambario grindų planą į pagalbą galite pasitelkti „Room Scan“ programėlę. Ji gali išmatuoti ir parengti net įmantriausių grindų planus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai telefonu ar planšetiniu kompiuteriu besisukant ratu nuskenuoti visas erdvėje esančias sienas. Atsižvelgdama į sienų matmenis ir juos sujungdama į vieną visumą programėlė automatiškai sugeneruoja matuojamos patalpos grindų planą. Programėlę galite rasti  „Apple App Store“.

Na, o jei organizuojate rimtesnius statybos darbus, jums pravers ne tik anksčiau išvardintos programėles. Detalesniam ir daugiau žmonių įtraukiančiam statybų proceso organizavimui pasitarnaus viena naujausių programėlių „Fielwire“. Šioje išmaniesiems telefonams ar planšetiniams kompiuteriams skirtoje aplikacijoje gausu funkcijų, kurios leis ne tik įkelti bei eksportuoti failus įvairiais formatais, bet ir suteiks galimybę paskirti ir valdyti užduotis. Programėle taip pat galima suplanuoti bei stebėti projekto vykdymo datas ir darbus, įkelti nuotraukas, kurios rodo darbų progresą. Programėlę rasite „Google Play“ ir „Apple App Store“.

„Išmaniems įrenginiams pritaikytos programėlės vis dažniau pakeičia įprastus buityje ar darbe naudojamus prietaisus, ne išimtis ir statybos. Tai ne tik palengvina mūsų kasdienybę, bet ir padeda sutaupyti, tiek pinigų, tiek vietos namuose – juk nebereikia apsikrauti vieną ar kelis kartus per metus naudojamais įrenginiais“, – pastebi R. Žudys.

Ir jei anksčiau buvo populiarus posakis „Tam yra programėlė“ (angl. There‘s an app for that), dabar jį derėtų papildyti žodžiu „išsirink“, nes panašias užduotis atliekančių aplikacijų yra bent po kelias, ir jei viena nepatinka, dažniausiai galima rasti jai alternatyvų. Taip pat ir šiuo atveju: siūlomos programėlės – tik kelios iš daugelio, o geriausiai poreikius atitinkančią galite išsirinkti patys.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Jasiukevičius, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Kiti skelbimai:
 
ONE For ALL Wall mount, WM 6211, 13-42 “, Fixed, Maximum weight (capacity) 40 kg, Black
 
Evelatus Case 1 with metal plate Huawei P20 Pro dėklas Black
 
LG Monitor LCD 32GK650F-B 32“, 2560 x 1440, VA, HDMI, DP
 
Electrolux EKC6430AOX elektrinė viryklė
Galvojate apie nestandartinį būstą? Būkite budrūs

Galvojate apie nestandartinį būstą? Būkite budrūs

Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis būstą – patogiai išdėstytos erdvės. Jei naujos statybos būstuose jų išplanavimą galima derinti dar su rangovu ir prireikus nesunkiai keisti, tai norint patogiai įsirengti senesnės statybos ar nestandartinį būstą gali kilti problemų, o dažnai tokie ketinimai gali slėpti ir sunkiai nuspėjamas rizikas. Draudikai savo ruožtu perspėja, kad nusprendusiems rinktis senos […]

  Straipsniai »
Teismas: laikinosiomis apsaugos priemonėmis negali būti trikdoma normali juridinio asmens veikla

Teismas: laikinosiomis apsaugos priemonėmis negali būti trikdoma normali juridinio asmens veikla

Vilniaus miesto apylinkės teismas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovų Antano Dagelio ir UAB „Cloud architektai“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo civilinėje byloje pagal ieškinį atsakovei asociacijai „Lietuvos architektų rūmai“ dėl juridinio asmens (organo) sprendimų pripažinimo negaliojančiais ir dėl uždraudimo atlikti veiksmus, keliančius pagrįstą grėsmę žalai atsirasti. Teismo nutartyje teigiama, kad ieškovai nepateikė jokių tikėtinų […]

  Straipsniai »
Vilniaus RAT: pastatas atitinka paskirtį

Vilniaus RAT: pastatas atitinka paskirtį

Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) prašymu svarstė „Dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilnius statybos projektą“ (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog suprojektuotas pastatas atitinka visus architektūros kokybės kriterijus ir gyvenamosios paskirties dviejų butų pastatams keliamus reikalavimus. VTPSI […]

  Straipsniai »
Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą. Šildymas Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų […]

  Straipsniai »
Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Regionai taiko integruotą politikos formavimą, siekdami palaikyti tvarią, įtraukią ir naujovišką miestų plėtrą. Šis bendras tikslas labai svarbus dabartinės politikos sėkmei apskritai. Apie tai su penkių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių merais lapkričio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybėje kalbės ir diskutuos Vilniaus miesto savivaldybės, Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis ir papasakos puikią Vilniaus, kaip […]

  Straipsniai »
Kėdainiai tampa vis šviesesni

Kėdainiai tampa vis šviesesni

Gatvių apšvietimo laikas pailgintas, pagrindinės apšviečiamos ir naktį. Vyksta apšvietimo modernizavimo darbai: naudojami elektrą taupantys šviesos diodų (LED) šviestuvai.  Neseniai gražiai nušvito Kėdainių geležinkelio viadukas. Čia sumontuota 14 LED šviestuvų, keičiančių spalvas. Per pastaruosius trejus metus Kėdainių rajono savivaldybė miesto ir rajono gatvių apšvietimo atnaujinimo darbams skyrė 285 tūkstančius eurų. Įsigijus elektros energijos taupymo paslaugą […]

  Straipsniai »