NT vertinimo platforma „uNTu“ pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš „70Ventures“

NT vertinimo platforma „uNTu“ pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš „70Ventures“

Skaitmenizavimas ir inovacijos žengia ir į nekilnojamojo turto rinką. Rizikos kapitalo fondai pradeda investuoti į PropTech – nekilnojamojo turto technologijų įmones. Viena tokių investicijų – lietuviškas startuolis „uNTu“, kuris prisitraukė 300 tūkstančių eurų investiciją iš „70Ventures“ fondo vystyti turto vertinimo ir pardavimo platformos paslaugą. Sistema įvertina NT objektus realia kaina ir padeda kur kas paprasčiau parduoti savo būstą, o ateityje padės ir įsigyti. Fondas investavo 100 tūkstančių eurų įsitvirtinti Lietuvos rinkoje bei sutarė investuoti dar 200 tūkstančių eurų įmonei plečiantis į pasirinktą užsienio šalį.

 

48 dienos arba kompensacija

Platforma „uNTu“ Lietuvoje veikia jau keletą metų. Per šį laikotarpį daugiau kaip 60 tūkst. vartotojų jau pasinaudojo „uNTu“ teikiama nemokama automatinio būsto vertinimo paslauga. Ši patirtis leido platformą vystančiai bendrovei „UNTU“ ištobulinti būsto vertinimo algoritmą ir papildyti jį bendrovės sukauptais duomenimis apie 80 tūkst. Vilniuje įvykdytų NT sandorių.

Tik nedideliam išskirtinių butų ir namų segmentui „uNTu“ sistema negali iš karto nustatyti preliminarios kainos. Bet net ir šiais atvejais „uNTu“ suteikia klientui daug svarbios informacijos apie NT pardavimą ir padeda susisiekti su profesionaliu ir patyrusiu NT brokeriu, kuris ir gali įvertinti būstą ir ši paslauga klientui nekainuoja.

„Mūsų įmonė neužsiima nekionojamojo turto brokerių verslu, tačiau bendradarbiaujame su brokerių agentūromis, tokiomis kaip RE/MAX ir „Capital“, todėl galime parinkti klientui tinkamiausią brokerį“, – teigia platformą vystančios įmonės „UNTU“ vienas iš įkūrėjų Darius Bieliūnas.

 Tik sukūrusi tvirtą informacinį sistemos pagrindą įmonė pateikė klientams garantuoto pardavimo pasiūlymą. NT sandorių internetinės platformos „uNTu“ kūrėjai pirmieji Lietuvoje pasiūlė savo klientams būsto pardavimo garantiją. Klientui sutikus su „uNTu“ ekspertų nustatyta būsto pardavimo kaina, „uNTu“ įsipareigoja per 48 dienas jį parduoti, o to neįgyvendinus – sumokėti klientui 500 Eur.

Pasak D. Bieliūno, garantuoto pardavimo pasiūlymu gali pasinaudoti ne visi „uNTu“ klientai. „Garantuoto pardavimo paslaugą kolkas galime teikti tik Vilniuje ir tik tuo atveju, kai būstas priklauso aiškiam rinkos segmentui, kuriame įvyksta daug sandorių ir yra nusistovėjusios kainos“, – sako jis.

 

Perspektyva plėstis

Platformos „uNTu“ kūrėjai tikisi, kad su laiku jų sistema bus pajėgi automatiškai įvertinti bet kurį būstą. Planuojama, kad šiuo metu tik Vilniuje veikianti sistema plėsis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus. Kaip teigia „70Ventures“ partneris Gytenis Galkis,  fondas iki 2022 metų pavasario investuos į 70 įmonių Lietuvoje, padedant joms plėstis užsienio rinkose. Jo teigimu, į „uNTu“ investuoti nuspręsta dėl to, kad šį startuolį sukūrė itin stipri ir patikima komanda. „Jie turi sėkmingos patirties, bene geriausiai išmano nusistovėjusią Lietuvos nekilnojamo turto rinką, geba ją revoliucionizuoti ir padeda svajonių būsto ieškantiems žmonėms, jį surasti“, – teigia „70 ventures“ partneris.

Jo teigimu, platforma padės kur kas geriau susipažinti su esama situacija: „Mums, kaip investuotojams, svarbu tai, jog žmonės dažniausiai nežino pasiūlos. Pradėję ieškoti būsto pasižiūrėję vienoje – dvejose svetainėse esančius pasiūlymus, jie mato daugiausiai 1-2 procentus visos NT rinkos. Jei uNTu suindeksuos visus būstus, pamatytumėte, kad pasirinkimas iš to, ko ieškote, yra kur kas didesnis“, – teigia G. Galkis bei priduria, kad mato šio startuolio potencialą plėstis į užsienio rinkas.

 Fondas „70Ventures“ yra sudėtinė programos „Akceleravimo fondas“ dalis. Ši programa finansuojama per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondu investicijų veiksmu programa Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Mazaliauskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]