NT vertinimo platforma „uNTu“ pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš „70Ventures“

NT vertinimo platforma „uNTu“ pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš „70Ventures“

Skaitmenizavimas ir inovacijos žengia ir į nekilnojamojo turto rinką. Rizikos kapitalo fondai pradeda investuoti į PropTech – nekilnojamojo turto technologijų įmones. Viena tokių investicijų – lietuviškas startuolis „uNTu“, kuris prisitraukė 300 tūkstančių eurų investiciją iš „70Ventures“ fondo vystyti turto vertinimo ir pardavimo platformos paslaugą. Sistema įvertina NT objektus realia kaina ir padeda kur kas paprasčiau parduoti savo būstą, o ateityje padės ir įsigyti. Fondas investavo 100 tūkstančių eurų įsitvirtinti Lietuvos rinkoje bei sutarė investuoti dar 200 tūkstančių eurų įmonei plečiantis į pasirinktą užsienio šalį.

 

48 dienos arba kompensacija

Platforma „uNTu“ Lietuvoje veikia jau keletą metų. Per šį laikotarpį daugiau kaip 60 tūkst. vartotojų jau pasinaudojo „uNTu“ teikiama nemokama automatinio būsto vertinimo paslauga. Ši patirtis leido platformą vystančiai bendrovei „UNTU“ ištobulinti būsto vertinimo algoritmą ir papildyti jį bendrovės sukauptais duomenimis apie 80 tūkst. Vilniuje įvykdytų NT sandorių.

Tik nedideliam išskirtinių butų ir namų segmentui „uNTu“ sistema negali iš karto nustatyti preliminarios kainos. Bet net ir šiais atvejais „uNTu“ suteikia klientui daug svarbios informacijos apie NT pardavimą ir padeda susisiekti su profesionaliu ir patyrusiu NT brokeriu, kuris ir gali įvertinti būstą ir ši paslauga klientui nekainuoja.

„Mūsų įmonė neužsiima nekionojamojo turto brokerių verslu, tačiau bendradarbiaujame su brokerių agentūromis, tokiomis kaip RE/MAX ir „Capital“, todėl galime parinkti klientui tinkamiausią brokerį“, – teigia platformą vystančios įmonės „UNTU“ vienas iš įkūrėjų Darius Bieliūnas.

 Tik sukūrusi tvirtą informacinį sistemos pagrindą įmonė pateikė klientams garantuoto pardavimo pasiūlymą. NT sandorių internetinės platformos „uNTu“ kūrėjai pirmieji Lietuvoje pasiūlė savo klientams būsto pardavimo garantiją. Klientui sutikus su „uNTu“ ekspertų nustatyta būsto pardavimo kaina, „uNTu“ įsipareigoja per 48 dienas jį parduoti, o to neįgyvendinus – sumokėti klientui 500 Eur.

Pasak D. Bieliūno, garantuoto pardavimo pasiūlymu gali pasinaudoti ne visi „uNTu“ klientai. „Garantuoto pardavimo paslaugą kolkas galime teikti tik Vilniuje ir tik tuo atveju, kai būstas priklauso aiškiam rinkos segmentui, kuriame įvyksta daug sandorių ir yra nusistovėjusios kainos“, – sako jis.

 

Perspektyva plėstis

Platformos „uNTu“ kūrėjai tikisi, kad su laiku jų sistema bus pajėgi automatiškai įvertinti bet kurį būstą. Planuojama, kad šiuo metu tik Vilniuje veikianti sistema plėsis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus. Kaip teigia „70Ventures“ partneris Gytenis Galkis,  fondas iki 2022 metų pavasario investuos į 70 įmonių Lietuvoje, padedant joms plėstis užsienio rinkose. Jo teigimu, į „uNTu“ investuoti nuspręsta dėl to, kad šį startuolį sukūrė itin stipri ir patikima komanda. „Jie turi sėkmingos patirties, bene geriausiai išmano nusistovėjusią Lietuvos nekilnojamo turto rinką, geba ją revoliucionizuoti ir padeda svajonių būsto ieškantiems žmonėms, jį surasti“, – teigia „70 ventures“ partneris.

Jo teigimu, platforma padės kur kas geriau susipažinti su esama situacija: „Mums, kaip investuotojams, svarbu tai, jog žmonės dažniausiai nežino pasiūlos. Pradėję ieškoti būsto pasižiūrėję vienoje – dvejose svetainėse esančius pasiūlymus, jie mato daugiausiai 1-2 procentus visos NT rinkos. Jei uNTu suindeksuos visus būstus, pamatytumėte, kad pasirinkimas iš to, ko ieškote, yra kur kas didesnis“, – teigia G. Galkis bei priduria, kad mato šio startuolio potencialą plėstis į užsienio rinkas.

 Fondas „70Ventures“ yra sudėtinė programos „Akceleravimo fondas“ dalis. Ši programa finansuojama per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondu investicijų veiksmu programa Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Mazaliauskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Rekomenduojame

INVEGA atsako: dažniausiai verslams kylantys klausimai dėl nuomos mokesčio kompensavimo

INVEGA atsako: dažniausiai verslams kylantys klausimai dėl nuomos mokesčio kompensavimo

Įmonėms, kurios dėl pandemijos buvo priverstos stabdyti veiklą, valstybė kompensuoja dalį karantino laikotarpiu patirtų patalpų nuomos išlaidų. Kompensacijas gauti gali tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir kai kurios didelės įmonės. Paraiškų nuomai kompensacijoms gauti pildymui įsibėgėjus, verslininkams kyla vis daugiau klausimų, kuriuos INVEGA apibendrina bei atsako. Pasak INVEGOS Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovės Aušrinės […]

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

Valstybių, taip pat – ir Lietuvos, ekonomikas suparalyžiavusią Covid-19 ligos pandemiją, tapo madinga lyginti su 2008-ųjų krize. Kaip rodo įvairios analizės, kai kurioms ūkio šakoms padaryta žala iš tiesų prilygsta arba netgi pranoksta žalą, kurią nulėmė prieš 12 metų užfiksuoti įvykiai. Vis dėlto, situacija Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje visiškai kitokia – net ir sudėtingomis aplinkybėmis […]

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

„MG Baltic Investment“ ir „Extera Baltic“ galės vykdyti koncentraciją investuojant į bendrovę „Trečioji kregždė“ ir kartu su esamais akcininkais „Gamaekspresas“ ir „3K investicija“ įgyti bendrąją pastarosios kontrolę. Leidimą vykdyti šią koncentraciją davė Konkurencijos taryba. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2020 m. balandžio 22 d. Sandorį planuojama įgyvendinti investuojant į įmonę „Trečioji kregždė“ ir įgyjant po 24,75 […]

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Šiandien Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Information Modelling).  „Statybos sektoriaus skaitmeninimas svariai prisidės prie šalies ekonominės pažangos ir didesnio konkurencingumo, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas. […]