NT investicijų bendrovei „Summus Capital” suteiktas „Scope” BB reitingas

NT investicijų bendrovei „Summus Capital” suteiktas „Scope” BB reitingas

Reitingas suteiktas atsižvelgiant į sėkmingus „Summus Capital“  valdomo nekilnojamojo turto veiklos rezultatus, aukštą ir stabilų užimtumo lygį ir ilgalaikėje perspektyvoje prognozuojamas pajamas.

Prieš metus „Summus Capital“ tapo pirmąja Baltijos šalių bendrove, gavusia šios agentūros reitingą.

Reitingų agentūra nurodo, kad NT investicijų bendrovė stabiliai augo per pastaruosius dvylika mėnesių, skaičiuojant iki 2022 m. birželio mėn. „Scope“ vertinimu, per metus „Summus Capital“ turtas išaugo iki 416 mln. Eur (16 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu). Bendras nuomojamų patalpų plotas padidėjo 19 proc. Augimą dalinai lėmė teigiamos veiklos pajamos ir išplatintomis obligacijomis pritrauktas kapitalas (2021 m. bendrovė išleido obligacijų už 10 mln. Eur).

Reitingų agentūros vertinimu, „Depo DIY“ ir prekybos centro „Damme“ įtraukimas į pagrindines pajamas generuojantį NT portfelį, taip pat ateityje planuojami įsigijimai ir esamų NT objektų ploto išplėtimas, leis „Summus Capital“ išlaikyti tvirtas prekybos centrų operatoriaus pozicijas Baltijos šalyse. Minimu laikotarpiu bendrovės veiklos geografija liko ta pati –  Baltijos šalys. Padidėjo Latvijoje valdomo nekilnojamojo turto, kuris dabar generuoja 37 proc. visų nuomos pajamų.

„Summus Capital“ verslo rizikos profilio vertinimas (vertinamas BB reitingu) ir toliau išlieka paremtas komercinio nekilnojamojo turto portfelio kokybe. Turtas Baltijos šalių sostinėse Europos kontekste vertinamas kaip antros pakopos investicijų rinka su stabilia nuomininkų paklausa. Tai liudija aukštas ir stabilus portfelio užimtumo lygis – 97 proc. Reitingas vis dar grindžiamas investavimo metodu „pirk ir laikyk“, kuris lemia stabilų nuomos pinigų srautą. Nors daugiau nei 50 proc. nuomos pajamų gaunama iš mažmeninės prekybos nuomininkų, „Summus Capital“ nekilnojamasis turtas buvo atsparus Covid-19 pandemijos ribojimams. Atsižvelgiant į egzistuojančią paklausą ir bendrovės gebėjimą išlaikyti aukštą valdomo turto užimtumą, „Scope“ tikisi, kad ir ateityje užimtumas išliks didesnis nei 95 proc.

„Summus Capital“ pelningumas, vertinamas pagal „Scope“ pritaikytą  EBITDA maržą, buvo stabilus ir 2022 m. birželio mėn. pabaigoje siekė 64 proc. Reitingų agentūros vertinimu, per ateinančius kelerius metus NT investicijų bendrovės EBITDA marža taip pat išliks didesnė nei 60 proc.

Pasak Aavo Koppel, „Summus Capital“ valdybos nario, bendrovė planuoja plėsti savo pajamas generuojantį portfelį įsigyjant naują ir plečiant esamą nekilnojamąjį turtą. Didelį dėmesį planuojama skirti kokybės valdymui ir esamų projektų tvarumui užtikrinti, atsižvelgiant į aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. ESG) kriterijus.

„Summus Capital“ turi tvirtą pagrindą ir teigiamą perspektyvą – tą patvirtina jau antrus metus iš eilės suteikiamas reitingas. Džiaugiamės, kad pasiekėme stabilų augimą ir vystymąsi, o vidutinis mūsų nekilnojamojo turto užimtumo lygis išlieka labai aukštas“, – sakė A. Koppel.

Apie reitingų agentūrą „Scope“

„Scope“ yra privati reitingų agentūra, įsikūrusi Berlyne, turinti biurus Frankfurte, Londone, Madride, Milane, Osle ir Paryžiuje. „Scope“ specializuojasi finansų institucijų, įmonių, struktūrizuoto finansavimo, projektų finansavimo ir viešųjų finansų analizėje ir reitinguose. „Scope Ratings“ yra kredito reitingų agentūra, registruota pagal ES reitingų reglamentą ir veikianti Europos Sąjungoje su ECAI statusu.

Apie „Summus Capital“

„Summus Capital OÜ” ( www.summus.ee ) yra 2013 metais Estijoje įkurta nekilnojamojo turto investicijų bendrovė, šiuo metu valdanti 15 nekilnojamojo turto objektų trijose Baltijos šalyse. Bendrovė turi patvirtintą ilgalaikę investavimo strategiją ir stiprią daugiau kaip 400 nuomininkų bazę. „Summus Capital” valdo diversifikuotą nekilnojamojo turto investicijų portfelį, generuojantį pajamas iš komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektų, skirtų mažmeninei prekybai, biurams, logistikos bei medicinos sektorių veiklai. Portfelio vertė siekia 400 mln. Eur. Šiuo metu bendrovė valdo „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“ medicinos centrus, „de la Gardie“ ir „Auriga“ prekybos centrus, „Punane 56“ daugiafunkcinį verslo kompleksą ir sandėlių tinklą Estijoje. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso „Riga Plaza“ prekybos centras ir DEPO DIY parduotuvė Imantoje. Lietuvoje – „BOD Group“ aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir du biurų pastatai „Park Town“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]


Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tarsi antrinis miesto erdvių panaudojimas, suteikiantis galimybę efektyvinti apleistas urbanistines vietas, plėtoti pastarųjų infrastruktūrą, didinti […]


Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ Vilniuje vadovas Tadas Kuznecovas ir elektromobilių krovimo sprendimą gyventojams bei verslui siūlančio „Inbalance grid“ vadovas Simonas Stankus. Elektromobilių įkrovimo stotelių […]


Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

„EIKA Development“ valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas“ bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos. Šalia Tauro kalno iškilsiantis 7300 kv. m administracinės paskirties pastatas bus 6 aukštų […]