NT investicijų bendrovei „Summus Capital” suteiktas „Scope” BB reitingas

NT investicijų bendrovei „Summus Capital” suteiktas „Scope” BB reitingas

Reitingas suteiktas atsižvelgiant į sėkmingus „Summus Capital“  valdomo nekilnojamojo turto veiklos rezultatus, aukštą ir stabilų užimtumo lygį ir ilgalaikėje perspektyvoje prognozuojamas pajamas.

Prieš metus „Summus Capital“ tapo pirmąja Baltijos šalių bendrove, gavusia šios agentūros reitingą.

Reitingų agentūra nurodo, kad NT investicijų bendrovė stabiliai augo per pastaruosius dvylika mėnesių, skaičiuojant iki 2022 m. birželio mėn. „Scope“ vertinimu, per metus „Summus Capital“ turtas išaugo iki 416 mln. Eur (16 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu). Bendras nuomojamų patalpų plotas padidėjo 19 proc. Augimą dalinai lėmė teigiamos veiklos pajamos ir išplatintomis obligacijomis pritrauktas kapitalas (2021 m. bendrovė išleido obligacijų už 10 mln. Eur).

Reitingų agentūros vertinimu, „Depo DIY“ ir prekybos centro „Damme“ įtraukimas į pagrindines pajamas generuojantį NT portfelį, taip pat ateityje planuojami įsigijimai ir esamų NT objektų ploto išplėtimas, leis „Summus Capital“ išlaikyti tvirtas prekybos centrų operatoriaus pozicijas Baltijos šalyse. Minimu laikotarpiu bendrovės veiklos geografija liko ta pati –  Baltijos šalys. Padidėjo Latvijoje valdomo nekilnojamojo turto, kuris dabar generuoja 37 proc. visų nuomos pajamų.

„Summus Capital“ verslo rizikos profilio vertinimas (vertinamas BB reitingu) ir toliau išlieka paremtas komercinio nekilnojamojo turto portfelio kokybe. Turtas Baltijos šalių sostinėse Europos kontekste vertinamas kaip antros pakopos investicijų rinka su stabilia nuomininkų paklausa. Tai liudija aukštas ir stabilus portfelio užimtumo lygis – 97 proc. Reitingas vis dar grindžiamas investavimo metodu „pirk ir laikyk“, kuris lemia stabilų nuomos pinigų srautą. Nors daugiau nei 50 proc. nuomos pajamų gaunama iš mažmeninės prekybos nuomininkų, „Summus Capital“ nekilnojamasis turtas buvo atsparus Covid-19 pandemijos ribojimams. Atsižvelgiant į egzistuojančią paklausą ir bendrovės gebėjimą išlaikyti aukštą valdomo turto užimtumą, „Scope“ tikisi, kad ir ateityje užimtumas išliks didesnis nei 95 proc.

„Summus Capital“ pelningumas, vertinamas pagal „Scope“ pritaikytą  EBITDA maržą, buvo stabilus ir 2022 m. birželio mėn. pabaigoje siekė 64 proc. Reitingų agentūros vertinimu, per ateinančius kelerius metus NT investicijų bendrovės EBITDA marža taip pat išliks didesnė nei 60 proc.

Pasak Aavo Koppel, „Summus Capital“ valdybos nario, bendrovė planuoja plėsti savo pajamas generuojantį portfelį įsigyjant naują ir plečiant esamą nekilnojamąjį turtą. Didelį dėmesį planuojama skirti kokybės valdymui ir esamų projektų tvarumui užtikrinti, atsižvelgiant į aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. ESG) kriterijus.

„Summus Capital“ turi tvirtą pagrindą ir teigiamą perspektyvą – tą patvirtina jau antrus metus iš eilės suteikiamas reitingas. Džiaugiamės, kad pasiekėme stabilų augimą ir vystymąsi, o vidutinis mūsų nekilnojamojo turto užimtumo lygis išlieka labai aukštas“, – sakė A. Koppel.

Apie reitingų agentūrą „Scope“

„Scope“ yra privati reitingų agentūra, įsikūrusi Berlyne, turinti biurus Frankfurte, Londone, Madride, Milane, Osle ir Paryžiuje. „Scope“ specializuojasi finansų institucijų, įmonių, struktūrizuoto finansavimo, projektų finansavimo ir viešųjų finansų analizėje ir reitinguose. „Scope Ratings“ yra kredito reitingų agentūra, registruota pagal ES reitingų reglamentą ir veikianti Europos Sąjungoje su ECAI statusu.

Apie „Summus Capital“

„Summus Capital OÜ” ( www.summus.ee ) yra 2013 metais Estijoje įkurta nekilnojamojo turto investicijų bendrovė, šiuo metu valdanti 15 nekilnojamojo turto objektų trijose Baltijos šalyse. Bendrovė turi patvirtintą ilgalaikę investavimo strategiją ir stiprią daugiau kaip 400 nuomininkų bazę. „Summus Capital” valdo diversifikuotą nekilnojamojo turto investicijų portfelį, generuojantį pajamas iš komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektų, skirtų mažmeninei prekybai, biurams, logistikos bei medicinos sektorių veiklai. Portfelio vertė siekia 400 mln. Eur. Šiuo metu bendrovė valdo „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“ medicinos centrus, „de la Gardie“ ir „Auriga“ prekybos centrus, „Punane 56“ daugiafunkcinį verslo kompleksą ir sandėlių tinklą Estijoje. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso „Riga Plaza“ prekybos centras ir DEPO DIY parduotuvė Imantoje. Lietuvoje – „BOD Group“ aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir du biurų pastatai „Park Town“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

carvertical VIN patikra
Miestų augimas: „arčiau gamtos“ nėra „arčiau gero gyvenimo“ 

Miestų augimas: „arčiau gamtos“ nėra „arčiau gero gyvenimo“ 

Tradicinio miesto paveikslo neatsiejama dalis – gausybė priemiesčio namų ir automobiliai, reikalingi šimtų tūkstančių gyventojų judėjimui iš namų į darbą, į mokymo įstaigas, prekybos vietas, kultūros centrus, susitikimus. Tačiau nauji šiandienos iššūkiai, technologinė pažanga ir kintantis visuomenės požiūris rodo kryptį, kurioje miestai bus kompaktiškesni, automobiliams vietos bus kur kas mažiau, bet gyvenimas miestuose būtų dinamiškesnis.  […]

„Civinity“ per pirmąjį 2022 m. pusmetį uždirbo 34 mln. eurų – perpus daugiau nei prieš metus

„Civinity“ per pirmąjį 2022 m. pusmetį uždirbo 34 mln. eurų – perpus daugiau nei prieš metus

Per pirmąjį šių metų pusmetį viena didžiausių pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity“ uždirbo beveik 34 mln. eurų, jos konsoliduotas bendrasis pelnas viršijo 7,2 mln. eurų, o EBITDA išaugo beveik perpus – iki 2,16 mln. eurų. Lietuvoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje veikianti grupė per šešis 2022 m. mėnesius uždirbo 33,823 mln. eurų, […]

Lietuvoje vyks PropTech inkubatorius, skirtas atrasti būsimus NT technologijų vienaragius

Lietuvoje vyks PropTech inkubatorius, skirtas atrasti būsimus NT technologijų vienaragius

Lapkričio mėnesį Lietuvoje startuoja nekilnojamojo turto (NT) technologijų inkubatorius „PropTech Innovation Camp“. NT investicijų bendrovės „Eastnine“ ir finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „ROCKIT“ organizuojamas renginys sieks atrasti naujų verslo idėjų, suteikti palaikymą bei finansavimą potencialiems PropTech (NT technologijų) verslams.   Lapkričio 14–18 dienomis Vilniuje, „ROCKIT“ centre, vyksiantis „PropTech Innovation Camp“ sujungs Lietuvos ir regiono NT […]

Statant išskirtinį Molėtų objektą, darbai buvo skaičiuojami valandų tikslumu

Statant išskirtinį Molėtų objektą, darbai buvo skaičiuojami valandų tikslumu

Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centras.  Statant Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centrą, įmonė „Sintervalas“ įrengė viso pastato konstruktyvą, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo bei vandentiekio ir nuotekų sistemas, atliko vidaus apdailos darbus. Pastato karkasui buvo panaudotos surenkamojo gelžbetonio kolonospramonin bei sienos. „Perdangas įrengėme iš gelžbetoninių […]

MERKO baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus

MERKO baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus

UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose. Manufaktūrų ir Kaukysos gatvių sankryžoje iškilę namai buriasi aplink vieną erdvų kiemą. Ši bendra erdvė – skveras – ir nulėmė viso kvartalo pavadinimą. Namuose jau kuriasi gyventojai – visi statybos darbai baigti, bendrame kieme žaliuoja augalai, […]

Į Lietuvą skaityti pranešimo atvyksta Europos Proptech asociacijos vadovas Dirk Paelinck

Į Lietuvą skaityti pranešimo atvyksta Europos Proptech asociacijos vadovas Dirk Paelinck

Rugsėjo 29 d. 16 val, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centre „Rockit“ Vilniuje įvyks ypač svarbus renginys visai nekilnojamojo turto rinkai ir Proptech (angl. property technology, liet. nekilnojamojo turto technologijų) ekosistemai.  Renginyje pagaliau bus atsakyta į klausimą, kas tas Proptech’as. Būtent toks ir yra renginio pavadinimas. Proptech yra nekilnojamojo turto industrijos inovacijas, skaitmenizaciją ir skaitmeninę […]