Nors rinka stabilizuojasi, „YIT Lietuva“ trečiąjį ketvirtį ir vėl pardavė virš šimto butų

1

Nors rinka stabilizuojasi, „YIT Lietuva“ trečiąjį ketvirtį ir vėl pardavė virš šimto butų

Būsto pardavimai Lietuvoje ir toliau išlieka gerokai aukštesni nei pernai, tačiau lyginant trečiojo šių metų ketvirčio rezultatus su 2021-ųjų pradžia, stebimi aiškūs rinkos stabilizacijos ženklai. Šias tendencijas iliustruoja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės būsto pardavimo rezultatai. Trečiąjį metų ketvirtį bendrovė pardavė 42 proc. daugiau butų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, tačiau jau nefiksavo tokių pardavimų aukštumų kaip metų pradžioje. Jie buvo 54 proc. mažesni nei antrąjį metų ketvirtį, tačiau vis vien siekė per šimtą parduotų butų (104).

Vilniuje bendrovė liepą, rugpjūtį ir rugsėjį pardavė 63, o Kaune – 40 butų. Tai yra atitinkamai 40 proc. ir 67 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Klaipėdoje „YIT Lietuva“ įgyvendintame „9 Bijūnų“ projekte trečiąjį ketvirtį parduotas vienas iš paskutiniųjų butų.

Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė atgyjančiame sostinės Šnipiškių rajone įgyvendinamo „Naujasis Skansenas“ projekto ir Kaune dešiniojoje Neries krantinėje plėtojamo „Piliamiesčio“ kvartalo butai. Juose parduoti atitinkamai 47 ir 39 būstai. Dar 14 butų parduota centrinėje Vilniaus dalyje šalia Tauro kalno statomuose „Matau Vilnių“ namuose.

„Metų pradžioje fiksuotas itin spartus rinkos augimas, panašu, lėtėja ir stabilizuojasi. Šiuo metu esame tvaraus augimo trajektorijoje ir, nors 30-40 per mėnesį parduotų būstų galbūt neatrodo taip įspūdingai, kaip kovą ar balandį pasiekti rekordai, tai neabejotinai yra geras rezultatas – ypač įvertinus tai, kad laisvų butų portfelis šiuo metu yra gerokai mažesnis nei metų pradžioje. Kokybiško naujo būsto paklausa šalies didmiesčiuose ir toliau išlieka didelė. Tą rodo ir tendencija, kad dažnai visi arba beveik visi butai mūsų vystomuose projektuose nuperkami dar nepasibaigus statyboms“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, dėl išliekančios aukštos paklausos ir brangstančių statybinių medžiagų bei darbo jėgos būsto kainos artimiausiu metu greičiausiai ir toliau augs. Tiesa, rinkai kiek atvėsus kainų kilimas turėtų būti nuosaikesnis. Be to, kitais metais rinka pasipildys naujais projektais ir laisvais butais, o tai taip pat turėtų prisidėti prie kainų augimo lėtėjimo.

 „YIT Lietuva“ dar šiemet planuoja pradėti XI-ąjį Piliamiesčio plėtros etapą Kaune, o kitąmet ketina startuoti su naujais etapais „Naujojo Skanseno“ ir „Matau Vilnių“ projektuose Vilniuje. Bendrovė 2022 metais taip pat planuoja ir naują projektą sostinės Viršuliškių kvartale.

Šiemet bendrovė Lietuvoje iš viso jau pardavė 457 butus – 61 proc. daugiau nei per visus praėjusius metus. Palyginimui, Latvijoje „YIT“ šiais metais pardavė 209, o Estijoje – 166 butus.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendina III-ąjį „Matau Vilnių“ projekto šalia Tauro kalno etapą ir vysto „Naujasis Skansenas“ namus atgyjančiose Šnipiškėse. Kaune dešiniojoje Neries krantinės kitapus Senamiesčio plėtojamas modernus Piliamiesčio kvartalas.

Apie statytoją „YIT Lietuva“ įmonių grupę

Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Lietuvoje veikia nuo 1966 metų ir priklauso vienam didžiausių rytų Europoje statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“, veikiančiam dešimtyje šalių. „YIT Lietuva“ sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto, pastatų priežiūros veiklą, atlieka infrastruktūros kūrimo bei kelių tiesimo darbus.

Pranešimą paskelbė: Matas Ramonas, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartis dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 39,110 km esančios skirtingų lygių sankryžos (Paparčių viaduko) ir aplinkinių kelių rekonstravimo. Sutarties vertė – 10,495 mln. eurų su PVM. Vadinamojo Paparčių viaduko būklė – prasčiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle, kuriuo šiuo metu ribojama sunkiasvorio transporto priemonių […]

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Viena iš pagrindinių sėkmingo, ilgus metus išsilaikyti rinkoje siekiančio verslo krypčių – tvarūs, socialiai atsakingi ir etiški sprendimai. Visos šios vertybės labai svarbios ir statybų sektoriui, tad Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia įgalinti jaunus žmones siekti etiškos lyderystės ir siūlo mokiniams atnaujintą socialinio verslumo programą. Kaip parodė pastarieji metai, pokyčiai vyksta itin sparčiai, […]

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai. Į vieną sandarumo tyrimo laboratoriją paskambino statytojas. Jis pastatė didelį 25 kotedžų kvartalą, kitąmet planuoja statybas ir tęsti, ir plėsti. Namams būtina atlikti sandarumo matavimus. Išgirdęs, kaip tai atliekama, kokie turi būti rodikliai, statytojas […]

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai populiarėja, lietuviai dar neišnaudoja visų jos panaudojimo galimybių. Medinės statybos privalumų suvokimas pamažu plečiasi. Lietuvoje jau įgyvendinta nemažai sudėtingų […]

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Mažiausiai Lietuvos žmonių, lyginant su kitų Baltijos šalių gyventojais, namuose turi įsirengę dūmų detektorius. Naujausi duomenys rodo, kad šiuos įrenginius gyvenamosiose patalpose yra sumontavę 66 proc. mūsų šalies, 78 proc. Latvijos ir net 91 proc. Estijos gyventojų. Nuo dūmų detektorių paskelbimo privalomais Lietuvoje praėjo pusketvirtų metų, Latvijoje jie privalomi nuo 2020 m.,  Estijoje – nuo […]

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“, visai netoli rugsėjį anonsuoto multifunkcinio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – adresu Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln. Eur. „Sostinės būsto rinkoje dabar didžiausius iššūkius kelia […]