Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Naujakuriams skirtame renginyje „Būsto mugė“ lankytojų laukia namų apdailos centro „Unideco“ pristatomi išbaigti netradiciniai vonios bei svetainės kambario interjerai. Visa ekspozicija sutalpinta į mažas, vos 15 kv.m. erdves, kuriose kūrybiškai panaudotos apdailos medžiagos, dominuoja ryškesni spalviniai ir tekstūriniai sprendimai.

Originalaus stendo autorė dizainerė Agnė Ramonaitė pasakoja, kad drąsesnes idėjas galima pritaikyti kiekviename interjere, tačiau klientai prisibijo leistis į eksperimentus. Visgi tokie netradiciniai sprendimai kaip laminatas vonioje ar tapetai vietoje paveikslų ne tik taps būsto puošmena, tačiau ir padės sutaupyti.

Svarbiausios būsto erdvės keičiasi

Vonios kambario sienos tradiciškai padengiamos vandeniui atspariomis plytelėmis. Ne paslaptis, kad plytelės bei jų montavimo darbai ganėtinai brangūs. Todėl ekspozicijoje siūloma plytelėmis padengti tik labiausiai sušlampančias vietas virš praustuvo, vonios ar dušo zonoje. Likusioms sienoms galima pasirinkti dekoratyvinius dažus, kurie leidžia kurti unikalius dekorus bei faktūras ant sienų, o padengus specialiu laku tampa atsparūs vandeniui.

Įprastos vonios ar virtuvės kambario grindys turi būti atsparios vandeniui, nešvarumams, įbrėžimams, lengvai valomos, todėl renkamasi keramikines plyteles. Tačiau vandeniui atsparus laminatas ar vinilinė grindų danga yra puiki alternatyva plytelėms. Gamintojai šiandien siūlo aukštos kokybės laminatus, kurie savo techninėmis savybėmis nenusileidžia ir visiškai neperšlampančiai vinilinei grindų dangai. Be to, laminatai ar vinilinė grindų danga puikiai imituoja plytelių raštus ir gali būti skirtingų dekorų – vienspalviai, įvairiaspalviai, medžio, akmens imitacijos.

Dizainerė A. Ramonaitė atkreipia dėmesį, kad vonios kambaryje dekoro elementais gali tapti ne tik pasirinktos apdailos medžiagos, interjero salone įsigyti prabangūs aksesuarai, tačiau ir kiekviename vonios kambaryje randami gyvatukai ar veidrodžiai. Šiandien gyvatukai atlieka ne vien šildymo ir džiovinimo funkcijas – interjero dizaineriai siūlo modernaus, inovatyvaus dizaino gyvatukus, tapsiančius nepamainomais vonios kambario akcentais. Taip pat siūloma rinktis stilingus veidrodžius. Šios kelios detalės neapkraus erdvės, suteiks išskirtinumo pojūtį ir dažnu atveju padės sutaupyti.

Svarbiausius šiuolaikinių namų pokyčius puikiai atspindi ir darnus vonios kambario įsiliejimas į bendrą būsto erdvę. Nelikus tradicinio erdvių padalijimo, vonios kambarys perima bendrą buto ar namo interjero stilių. Dizaineriai siūlo jį išlaikyti ne tik spalvomis ar formomis, tačiau ir į vonios kambarį įnešant gyvenamųjų erdvių baldus – krėslą, pufą. Pufas vonios kambariui suteikia jaukumo ir apjungia visas eksponuojamo būsto erdves, sukuria vientisą vaizdą.

Originaliai pažvelgti siūloma ir į svetainės kambario zoną, pamėginti į ją sugražinti tapetus. Rinkoje atgyvenusius tapetus pakeitė pažangūs – tradiciniai gėlių raštai atgimsta naujomis formomis, tapetai pasižymi ne tik kokybe, novatoriška tekstūra, tačiau ir modernumu, stilingais minimalistiniais motyvais. Pasak A. Ramonaitės, seniau buvo įprasta, kad tapetais klijuojamas visas kambarys, o šiandien jie dažnai tampa dekoratyviniu elementu. Tapetus dizaineriai kartais paverčia paveikslais – tapetu užklijuoja sieną ar jos dalį, o tuomet įrėmina. Šis būdas gali padėti sutaupyti, nes nereikia investuoti į papildomus puošybos elementus.

„Unideco“ pristatyta ekspozicija leidžia į būsto erdves pažvelgti nauju žvilgsniu. Kūrybiškas požiūris padės originaliai ir taupiai įsirengti ar dekoruoti savo namus, susikurti kokybišką ilgalaikį turtą.

Prekybos centre „Unideco“ jau įsikūrę daugiau nei 33 skirtingi specializuoti apdailos bei interjero salonai, kuriuose įkvėpimo ras visi naujakuriai, būstą renovuojantys žmonės ar dizaineriai. Prekybos centro erdvėse nuolat organizuojami įvairūs renginiai specialistams ir būstą įsirengiantiems žmonėms. Žmonės čia taip pat gali gauti profesionalias architektų bei interjero dizainerių konsultacijas.Taip pat yra įrengta poilsio ir pasitarimų erdvė, kurioje klientai su dizaineriais aptaria būsimus būsto dizaino projektus.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Urbelytė, UAB „MC grupė“

Plastikiniai langai: kokie sprendimai buvo populiarūs 2019 – metais?

Ne paslaptis, kad plastikiniai langai yra viena populiariausių prekių. Na, o metams besibaigiant, ypač naudinga apžvelgti, kokie sprendimai, susiję su šiais langais buvo populiarūs. Langų užsakymas internetu Nesunku pastebėti, jog pastaruoju metu ypač tapo populiarūs pasirinkimai, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su internetu. Ne išimtis yra plastikiniai langai – kaip žinia, juos galima užsakyti […]

  Straipsniai »
M. Statulevičius: pramoninės teritorijos varinėja Vilniaus NT rinkos kraują

M. Statulevičius: pramoninės teritorijos varinėja Vilniaus NT rinkos kraują

Nemaža dalis Vilniuje buvusių uždarų pramoninių ar karinių teritorijų yra prikeltos antram gyvenimui ir tapusios verslo, gyvenamosiomis ar laisvalaikio erdvėmis. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius pastebi, kad be dėmesį kaustančio buvusio Lukiškių kalėjimo pačiame sostinės centre, mieste dar apstu vietų, kurios artimiausiais metais keisis iš esmės. Pasak jo, nekilnojamojo turto (NT) […]

  Straipsniai »

DUOTAS LEIDIMAS ĮGYTI BENDRĄJĄ „TAIKOS CENTRO“ KONTROLĘ

Konkurencijos taryba davė leidimą Latvijos bendrovei „New Bumani Invest“ ir Raimundui Petrikui vykdyti koncentraciją įgyjant bendrąją UAB „Taikos centras“ kontrolę. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2019 m. spalio 17 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose. Su […]

  Straipsniai »

Seimas svarstys Nekilnojamojo turto mokesčio pataisas

Seimui pristatytos Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisos (projektas Nr. XIIIP-4078), kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 100 tūkst. eurų. Dar iki projekto pateikimo jo iniciatoriai įregistravo pasiūlymą neapmokestinamąjį dydį sumažinti ne iki 100 tūkst., bet iki 150 tūkst. eurų. Asmenims, auginantiems tris ir daugiau […]

  Straipsniai »