Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Naujakuriams skirtame renginyje „Būsto mugė“ lankytojų laukia namų apdailos centro „Unideco“ pristatomi išbaigti netradiciniai vonios bei svetainės kambario interjerai. Visa ekspozicija sutalpinta į mažas, vos 15 kv.m. erdves, kuriose kūrybiškai panaudotos apdailos medžiagos, dominuoja ryškesni spalviniai ir tekstūriniai sprendimai.

Originalaus stendo autorė dizainerė Agnė Ramonaitė pasakoja, kad drąsesnes idėjas galima pritaikyti kiekviename interjere, tačiau klientai prisibijo leistis į eksperimentus. Visgi tokie netradiciniai sprendimai kaip laminatas vonioje ar tapetai vietoje paveikslų ne tik taps būsto puošmena, tačiau ir padės sutaupyti.

Svarbiausios būsto erdvės keičiasi

Vonios kambario sienos tradiciškai padengiamos vandeniui atspariomis plytelėmis. Ne paslaptis, kad plytelės bei jų montavimo darbai ganėtinai brangūs. Todėl ekspozicijoje siūloma plytelėmis padengti tik labiausiai sušlampančias vietas virš praustuvo, vonios ar dušo zonoje. Likusioms sienoms galima pasirinkti dekoratyvinius dažus, kurie leidžia kurti unikalius dekorus bei faktūras ant sienų, o padengus specialiu laku tampa atsparūs vandeniui.

Įprastos vonios ar virtuvės kambario grindys turi būti atsparios vandeniui, nešvarumams, įbrėžimams, lengvai valomos, todėl renkamasi keramikines plyteles. Tačiau vandeniui atsparus laminatas ar vinilinė grindų danga yra puiki alternatyva plytelėms. Gamintojai šiandien siūlo aukštos kokybės laminatus, kurie savo techninėmis savybėmis nenusileidžia ir visiškai neperšlampančiai vinilinei grindų dangai. Be to, laminatai ar vinilinė grindų danga puikiai imituoja plytelių raštus ir gali būti skirtingų dekorų – vienspalviai, įvairiaspalviai, medžio, akmens imitacijos.

Dizainerė A. Ramonaitė atkreipia dėmesį, kad vonios kambaryje dekoro elementais gali tapti ne tik pasirinktos apdailos medžiagos, interjero salone įsigyti prabangūs aksesuarai, tačiau ir kiekviename vonios kambaryje randami gyvatukai ar veidrodžiai. Šiandien gyvatukai atlieka ne vien šildymo ir džiovinimo funkcijas – interjero dizaineriai siūlo modernaus, inovatyvaus dizaino gyvatukus, tapsiančius nepamainomais vonios kambario akcentais. Taip pat siūloma rinktis stilingus veidrodžius. Šios kelios detalės neapkraus erdvės, suteiks išskirtinumo pojūtį ir dažnu atveju padės sutaupyti.

Svarbiausius šiuolaikinių namų pokyčius puikiai atspindi ir darnus vonios kambario įsiliejimas į bendrą būsto erdvę. Nelikus tradicinio erdvių padalijimo, vonios kambarys perima bendrą buto ar namo interjero stilių. Dizaineriai siūlo jį išlaikyti ne tik spalvomis ar formomis, tačiau ir į vonios kambarį įnešant gyvenamųjų erdvių baldus – krėslą, pufą. Pufas vonios kambariui suteikia jaukumo ir apjungia visas eksponuojamo būsto erdves, sukuria vientisą vaizdą.

Originaliai pažvelgti siūloma ir į svetainės kambario zoną, pamėginti į ją sugražinti tapetus. Rinkoje atgyvenusius tapetus pakeitė pažangūs – tradiciniai gėlių raštai atgimsta naujomis formomis, tapetai pasižymi ne tik kokybe, novatoriška tekstūra, tačiau ir modernumu, stilingais minimalistiniais motyvais. Pasak A. Ramonaitės, seniau buvo įprasta, kad tapetais klijuojamas visas kambarys, o šiandien jie dažnai tampa dekoratyviniu elementu. Tapetus dizaineriai kartais paverčia paveikslais – tapetu užklijuoja sieną ar jos dalį, o tuomet įrėmina. Šis būdas gali padėti sutaupyti, nes nereikia investuoti į papildomus puošybos elementus.

„Unideco“ pristatyta ekspozicija leidžia į būsto erdves pažvelgti nauju žvilgsniu. Kūrybiškas požiūris padės originaliai ir taupiai įsirengti ar dekoruoti savo namus, susikurti kokybišką ilgalaikį turtą.

Prekybos centre „Unideco“ jau įsikūrę daugiau nei 33 skirtingi specializuoti apdailos bei interjero salonai, kuriuose įkvėpimo ras visi naujakuriai, būstą renovuojantys žmonės ar dizaineriai. Prekybos centro erdvėse nuolat organizuojami įvairūs renginiai specialistams ir būstą įsirengiantiems žmonėms. Žmonės čia taip pat gali gauti profesionalias architektų bei interjero dizainerių konsultacijas.Taip pat yra įrengta poilsio ir pasitarimų erdvė, kurioje klientai su dizaineriais aptaria būsimus būsto dizaino projektus.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Urbelytė, UAB „MC grupė“

Rekomenduojame

Didžiuliai pokyčiai sostinės Lazdynų rajono centre – tvarkoma aplinka ir infrastruktūra

Didžiuliai pokyčiai sostinės Lazdynų rajono centre – tvarkoma aplinka ir infrastruktūra

Aplink statomą Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centrą pradedama tvarkyti infrastruktūra –  centrą bus patogu pasiekti iš periferinių miesto rajonų ar miesto centro, atnaujinta viešoji erdvė trauks aktyviai leisti laisvalaikį arčiau namų. „Nors baseino statybos pabaiga nusikėlė, rūpinamės, kad atidarius jo duris jau nebereikėtų jaudintis dėl to, kad aplinka nedera prie naujo objekto. O ir šiaip Lazdynams […]

Skaidriau valdyti daugiabučių namų ūkį padėtų naujas įstatymas

Skaidriau valdyti daugiabučių namų ūkį padėtų naujas įstatymas

Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi vakar. Šis įstatymas svarbus beveik dviem milijonams šalies žmonių – tiek jų gyvena daugiabučiuose namuose. Dabartinis šių namų ūkio valdymas ir administravimas kelia daug rūpesčių pirmiausia todėl, […]

Stoties rajono konversija: savivaldybė pakartotinai su vilniečiais aptars 3 alternatyvas

Stoties rajono konversija: savivaldybė pakartotinai su vilniečiais aptars 3 alternatyvas

Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.  „Tikiuosi, kad sėkmingas Naujamiesčio atsinaujinimo virusas persimes ir į Stoties teritoriją, kuri turi potencialo tapti ne tik šiuolaikišku transporto mazgu, bet ir daugiau miestietiškų funkcijų – darbo, paslaugų, rekreacijos – sutraukiančia teritorija. Numatomi pokyčiai […]

Neapsigaukite: vystytojas neteisėtai pardavinėja aštuonis vienbučius namus vieno namo sklype   

Neapsigaukite: vystytojas neteisėtai pardavinėja aštuonis vienbučius namus vieno namo sklype  

Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius susidūrė su dar vienu įžūliu statytojų ir projektuotojų elgesio atveju, kai pažeidžiami tvaraus teritorijų plėtojimo principai ir galimai apgaudinėjami potencialūs pirkėjai. Nekilnojamojo turto agentūra jau pardavinėja namus, kurių statybai nėra gautas leidimas – individualių namų kvartale, viename sklype, suprojektuotus aštuonis sublokuotus namus.  Vyriausiojo miesto architekto skyrius gavo prašymą išduoti […]