Nekilnojamo turto perteklius – gera žinia gyventojams

Nekilnojamo turto perteklius – gera žinia gyventojams

nekilnojamas turtasVilniuje – butų perteklius, tokią diagnozę kartoja nekilnojamo turto brokeriai. Pagal specialistų duomenis, paskutinį 2014-ųjų metų ketvirtį rinką papildžius 720-čia naujų butų, jau šių metų pradžioje Vilniuje siūlomi 3483 butai. Daugiau buvo tik per patį nekilnojamo turto bumą 2008-aisiais, kai Vilniuje pirkėjai galėjo rinktis iš 3700 butų. Realiai butų į kuriuos šiandien galima būtų įžengti yra mažiau, kadangi į šiuos skaičius įtraukti ir butai kol kas egzistuojantys tik brėžiniuose ir pardavinėjami dar nepastatytuose namuose. Po pusmečio juose jau pradės apsigyventi nauji gyventojai. Greičiausiai. Jei atsiras pirkėjų. O ką ši didelė pasiūla reiškia patiems pirkėjams?

Nekilnojamas turtas puiki investicija, o ir gyventi reikia kur. Tačiau jis paklūsta paprastiems rinkos dėsniams. Jei pasiūla yra didelė, paklausa nesikeičia, tuomet kaina turi mažėti, kad suaktyvėtų paklausa. Nors naujų būstų statybos pradėtos matant paklausą ir tikint, jog visi būstai bus parduoti, tačiau šiandien tuo kiek abejojama. Specialistai teigia, jog paklausa buvo išpūsta ir realiai naujų butų pasiūla jau po pusmečio bus viršijusi paklausą. Tai prives prie esminių pasikeitimų statybų ir nekilnojamo turto rinkoje – naujų statybų stabdymo ir kainų kritimo. Kadangi nekilnojamo turto rinka po žiemos švenčių įgauna pagreitį tik kovo-balandžio mėnesiais, tuomet ir bus matoma reali situacija.

Kita vertus, Lietuvos prisijungimas prie Euro zonos laikomas teigiamu veiksniu ekonomikos augimo procese, tad manoma, jog stipresni nekilnojamo turto valdytojai kaip tik nesileis provokuojami ir nemažins kainų. Kainų mažinimą pasirinkti gali daugiau turto valdantys, su bankiniu finansavimu organizavę statybas, ir dėl to negalintis ilgai jo laikyti neparduoto, plėtotojai. Tad rinkoje turėtų būti pasiskirstymas, kad suteiks naudą paprastam piliečiui – daug geresnę kainą už norimą naujos statybos būstą.

Ar nuo kainų kritimo nekilnojamo turto valdytojus išgelbės ukrainiečiai? Toks tylus klausimas kyla pastebint, jog negerėjant situacijai Ukrainoje žmonės ieško būdų susikurti naują gyvenimą kaimyninėje Lietuvoje. Pavieniai pasirodantys skelbimai kol kas nerodo masinės imigracijos, todėl specialistai nelinkę to laikyti svarbiu signalu.

Įžvalgomis pasidalino nekilnojamasturtas.lt specialistai.

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]