Nauju „VELUX Grupės“ generaliniu direktoriumi taps Larsas Peterssonas, kuris pakeis į pensiją išeinantį Davidą Briggsą

Nauju „VELUX Grupės“ generaliniu direktoriumi taps Larsas Peterssonas, kuris pakeis į pensiją išeinantį Davidą Briggsą

Nauju „VELUX Grupės“ generaliniu direktoriumi skiriamas Larsas Peterssonas, kuris pakeis iki šiol grupei vadovavusį Davidą Briggsą, nusprendusį išeiti į pensiją. L. Peterssonas šiuo metu yra kompanijos „Hempel“ prezidentas ir generalinis direktorius, prie „VELUX Grupės“ jis prisijungs nuo 2022 m. lapkričio 1 d. Iki tol laikinojo generalinio direktoriaus pareigas eis Andersas Götzsche, VELUX finansų direktorius.

L. Peterssonas šiuo metu yra Danijoje įsikūrusios tarptautinės įmonės „Hempel“ prezidentas ir generalinis direktorius. Prieš tai jis užėmė vadovaujančias pareigas Švedijos kompanijoje „Inwido“, kurios veikla – langų ir durų gamyba, taip pat – Prancūzijos langų gamybos įmonėje „Tarkett. Nuo 2019 m. L. Peterssonas buvo „VKR Holding“ priklausančios kompanijos „Dovista“ valdybos nariu.

„L. Peterssonas ateina turėdamas daug darbo patirties tarptautinėse kompanijose, kurių veikla panaši į mūsų, jo  charakteristikos puikios. Jam vadovaujant „Hempel“ kompanija sėkmingai pradėjo ambicingą augimo strategiją, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas klientams, taip pat tvirtai įsipareigojama būti lyderiais tvarumo srityje. Esu įsitikinęs, kad Larsas –  tinkamas žmogus, kuris sėkmingai  vadovaus tolimesnei VELUX plėtrai“, – sakė Jørgenas Jensenas, „VELUX Grupės“ valdybos pirmininkas.

„Esu pagerbtas ir sujaudintas, kad man suteikta galimybė vesti „VELUX Grupę“ pirmyn. Statybinių medžiagų pramonėje dirbu jau du dešimtmečius ir visada žavėjausi VELUX dėl stipraus prekės ženklo ir gaminių kokybės – įmonė paveldėjo didelį palikimą apibrėžti visą pramonės šaką ir tuo pačiu išlaikyti stiprų socialinės atsakomybės jausmą. Labai laukiu, kada galėsiu tapti VELUX komandos dalimi ir padėti siekti ambicingų tikslų, numatytų neseniai pradėtoje įgyvendinti įmonės plėtros strategijoje, kartu pakeliant tvaraus verslo kartelę“, – kalbėjo L. Peterssonas.

Penkiasdešimt trejų metų Larsas yra kilęs iš Švedijos. Jis gyvena Kopenhagos rajone su savo žmona Annica, su kuria turi du suaugusius vaikus.

Davidas Briggsas pasitrauks iš „VELUX Grupės“

Po penkerių metų vadovavimo „VELUX Grupei“ Davidas Briggsas rugsėjį pasitrauks iš generalinio direktoriaus pareigų. 

„Sėkminga Davido karjera VELUX truko beveik 30 metų, o pastaruosius penkerius metus jam vadovaujant VELUX sėkmės istorija tęsėsi ir įsibėgėjo. Apgailestauju, kad jis mus palieka, bet visiškai gerbiu jo norą daugiau laiko praleisti su šeima“, – sakė „VELUX Grupės“ valdybos pirmininkas J. Jensenas. – Kartu su valdyba ir stipria vadovų komanda Davidas parengė įdomią strategiją, numatančią  sėkmingą augimą iki 2030 metų ir užtikrintą pirmavimą tvarumo srityje statybų sektoriuje. Esame visiškai įsipareigoję laikytis šios strategijos pagrindų“.

„Man buvo didžiausia gyvenimo garbė ir privilegija vadovauti VELUX ir atstovauti šiai nuostabiai įmonei bei visiems puikiems kolegoms. Nuo 2018 m. pasiekėme rezultatų, kuriais visi galime didžiuotis – jie gerokai viršija tai, ką daugelis manė esant galima pasiekti. Ir tai nulėmė mano kolegų, taip pat mūsų partnerių, tiekėjų ir, žinoma, klientų pasišventimas“, – teigė generalinis direktorius D. Briggsas. 

„Tikrai tikiu, kad geriausi VELUX laikai dar laukia ateityje, kaip ir numatyta įmonės strategijoje, kurią pradėjome įgyvendinti 2021 m. ir kuri jau pradeda duoti gerų rezultatų. Sunku atsitraukti nuo to, ką myliu ir kuo labai tikiu. Tačiau manau, kad atėjo laikas man ir mano šeimai. Neabejoju, kad turėdama stiprią valdybą, kurią remia neįtikėtinai palaikantys, ilgamečiai  akcininkai, VELUX toliau augs ir daugelį metų išliks turbūt geriausiu pasaulyje statybinių medžiagų verslu“, – tęsė D. Briggsas.

Daugiau informacijos:

Stine’a Green Paulsen, ryšių su žiniasklaida direktorė, stine.paulsen@velux.com, +45 61120332

Apie „VELUX Grupę“

Daugiau nei 80 metų „VELUX Grupė“ kūrė geresnę gyvenamąją aplinką žmonėms visame pasaulyje, siekdama padėti maksimaliai išnaudoti dienos šviesą ir gryną orą, galinčius patekti per stogą. Tarp mūsų gaminių: stogo langai ir moduliniai stoglangiai, dekoratyvinės užuolaidėlės, nuo saulės apsaugantys gaminiai ir išorinės žaliuzės, taip pat montavimo ir išmaniojo namo sprendimai. Šie gaminiai padeda užtikrinti sveiką ir tvarų patalpų klimatą darbui ir mokymuisi, žaidimams ir pramogoms. Dirbame visame pasaulyje – pardavimo ir gamybos veikla vykdoma daugiau nei 38 šalyse, turime visame pasaulyje  apie 12 500 darbuotojų. „VELUX Grupė“ priklauso „VKR Holding A/S“, o ši visiškai priklauso pelno nesiekiantiems labdaros fondams (THE VELUX FOUNDATIONS) ir šeimai. 2021 metais „VKR Holding“ bendros pajamos siekė 3,5 mlrd. eurų, o THE VELUX FOUNDATIONS skyrė 244 mln. eurų labdaros dotacijų.

Plačiau apie „VELUX Grupę“: velux.com.

Pranešimą paskelbė: Vaida Samuolytė, Vaida Samuolytė

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Daugiabučių namų modernizavimui artimiausiais metais ketinama skirti 900 mln. EUR

Daugiabučių namų modernizavimui artimiausiais metais ketinama skirti 900 mln. EUR

 Ketvirtadienį Vilniuje INVEGOS iniciatyva surengta konferencija „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis“. Joje, be kitų šios srities ekspertų, dalyvavo ir Europos Komisijos atstovas Andreas von Busch, pabrėžęs, kad iki 2030 m. bus siekiama padvigubinti pastatų renovacijos apimtis, ženklias investicijas tam per savo finansinius produktus planuoja ir INVEGA.  „Europos Sąjungoje pastatų sektorius sunaudoja apie 42 proc. energijos […]


Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma tokią slėptuvę įsirengti individualiuose namuose, kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos […]


Iki gegužės 31 d. – galimybė pasinaudoti parama ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose

Iki gegužės 31 d. – galimybė pasinaudoti parama ir atsisakyti dujų balionų daugiabučiuose

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais energijos šaltiniais. Paraiškos priimamos iki gegužės 31 d. Atkreipiamas dėmesys į dažniausiai pasitaikančias klaidas prašant paramos.   Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Jų […]


Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]