Naujojo Lietuvos pašto logistikos centro statybos oficialiai baigtos

1

Naujojo Lietuvos pašto logistikos centro statybos oficialiai baigtos

Praėjus kiek mažiau nei metams nuo statybų pradžios, naujojo Lietuvos pašto logistikos centro Vilniuje statybos oficialiai baigtos – daugiau nei 14 tūkst. kv. m ploto pastatas priduotas ir įregistruotas. Statybos rangos darbų vertė siekia 8,4 mln. Eur. Tai bus centrinis Lietuvos pašto logistikos centras, kuriame siuntų ir laiškų skirstymas vyks automatizuotu būdu.

„Suprantame šio logistikos centro svarbą Lietuvos paštui. Į savo užduotį žiūrėjome labai rimtai ir atsakingai – darbams pasitelkėme pažangiausias technologijas, o pačiam pastatui pritaikėme išmanius sprendimus, kad eksploatacija būtų kuo efektyvesnė. Dėka puikaus bendradarbiavimo su užsakovu bei išskirtinio visos projekto komandos darbo statybas pavyko baigti trimis mėnesiais anksčiau nei planuota. Darbų nesustabdė net pasaulį užklupusi pandemija,“ – sako statybų rangovo – įmonės „Conresta“ – vadovas Lukas Laukaitis.

Statant logistikos centrą daug dėmesio skirta komfortiškų darbo sąlygų užtikrinimui. Centre įrengtas modernus apšvietimas, erdvūs ir pilni saulės šviesos kabinetai, mokymų klasė, didelė virtuvės zona bei specialios poilsio patalpos. Ant stogo įrengta terasa, kurioje darbuotojai galės pailsėti, leisti laisvą laiką, rengti susitikimus.

A+ energinės klasės logistikos centre įdiegta išmani pastato valdymo sistema (PVS), kuri padės stebėti ir kontroliuoti pastato vėdinimą, šildymą, elektros energijos suvartojimą ir kitas sistemas. Neplanuotai nutrūkus elektros tiekimui, logistikos centro veiklą energija aprūpins dyzelinis generatorius; automobilių stovėjimo aikštelėje jau įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, o ant pastato stogo planuojama įrengti saulės elektrinę. Pastato teritorijoje, požeminiuose vandens rezervuaruose, laikoma 360 000 litrų vandens gaisro gesinimo sistemai.

„Automatizuotas skirstymas yra didžiulis žingsnis link modernios pašto veiklos. Įmonės viduje tai reiškia efektyvius ir žymiai greitesnius procesus, o klientams tai tiesiogiai siesis su pašto paslaugų kokybe. Tikslingai einame link šiuolaikinio pašto įtvirtinimo. Džiaugiamės galėdami tai daryti su patikimais partneriais,“ – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė. Pasak pašto vadovės, logistikos centre bus sumontuota automatizuota skirstymo technika: du siuntų skirstymo konvejeriai, automatinės laiškų skirstymo mašinos, įdiegta skirstymo automatizavimo programinė įranga, kas leis skirstymo procesą atlikti greičiau bei kokybiškiau.

Šiuo metu naujame Lietuvos pašto logistikos centre jau pradėtas įrangos montavimas. Į naująjį centrą planuojama persikelti rudenį, o pilnai automatizuotas skirstymas visai Lietuvai bus vykdomas jau 2021 metų kovą.

Bendrai į išmaniojo skirstymo projektą bus investuota beveik 24 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Lukas Laukaitis, UAB Conresta

Rekomenduojame

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezonui bei, kokius naujus sprendimus siūlo gamintojai. Planavimas ir praktiški sprendimai  Norintiems atnaujinti aplinką – apželdinti […]

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Saulius Skrodenis Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Kodėl naujų gyvenamųjų namų fasadai ilgai džiugina akį, o renovuojamų daugiabučių dažnai ima ir pažaliuoja? Pažaliuoja dėmėmis, dryžiais ar taškais, kurie ilgainiui vis labiau bado akis ir menkina renovacijos teikiamą naudą. Atsakymas labai paprastas. Šiltinant senus daugiabučius ir siekiant tai padaryti už kuo mažesnę kainą, jų fasadams dažniausiai naudojamos […]

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]