Naujasis IKEA katalogas kviečia atverti namus gyvenimui

Naujasis IKEA katalogas kviečia atverti namus gyvenimui

IKEA mylėtojams rugpjūtis yra tarsi Kalėdos, mat tai yra metas, kai pašto dėžutes ir parduotuvę pasiekia naujas IKEA katalogas. Jau penkti metai iš eilės lietuviai kviečiami pasitikti šviežiausias gražesnio gyvenimo namuose kūrimo idėjas.

Naujojo IKEA katalogo dėmesio centre yra namų širdis – svetainė ir čia patiriamos akimirkos: šeimos šiluma, vienatvė, draugystės siautulys, gimimo džiaugsmas ar praradimų skausmas. Čia telpa visas gyvenimas, kuris per pastaruosius du dešimtmečius pasikeitė labiau nei per du paskutinius šimtmečius. Kalbame apie tai, kaip šie pokyčiai palietė mus, ir kaip pritaikyti savo namus naujiems įpročiams, pomėgiams, iššūkiams ir svajonėms? 

Naujojo 2018-ųjų metų IKEA katalogo metų tema – „Atverk namus gyvenimui“. Ką bedarytume: kurtume, mankštintumėmės, valgytume, žaistume ar miegotume – viskas gali tilpti svetainėje, net jei erdvė labai nedidelė. Mūsų svajonės yra didesnės už kambarį, kuriame gyvename, todėl IKEA kviečia paklausti savęs, kokiems svarbiems dalykams norėtumėme rasti vietos gyvenime ir namuose? Kartu – tai idėjos, kaip kurti daugiafunkcę, lengvai pritaikomą, išmanią, jaukią ir madingą savo gyvenamąją erdvę, kai galime sau leisti daug, išleisdami mažai.

Drauge su naujuoju katalogu atkeliauja ir metų produktų naujienos. Kataloge nurodytos kainos galios visus ateinančius metus ir nedidės, kad pirkėjai galėtų ramiai susiplanuoti pirkinius.

Šių metų katalogas gausus istorijų iš viso pasaulio: visiems prieinamas glamūras, sukurtas išraiškingos interjero dizainerės iš Irano; studentiška svetainė dabartiniame urbanistinės mados ir meno centre Berlyne; auginimo patarimai „žaliems“, kai dalelę gamtos galime susikurti net turėdami mažai erdvės, laiko ir žinių; dėmesys saugumui namuose ir svarbai tinkamai pritvirtinti baldus; išmetamo maisto mažinimas; IKEA virtuvės baldų fasadai, pagaminti iš perdirbto plastiko; geresnio gyvenimo ir ateities užtikrinimas pabėgėliams. Visa tai ir dar daugiau skaitytojų laukia naujajame kataloge.

Atspausdinti IKEA katalogą, lygu iškepti 5 švediškus mėsos kukulius

IKEA kasdien kviečia tausoti aplinką ir siūlo gaminius bei sprendimus harmoningam gyvenimui su gamta. IKEA katalogas – ne išimtis. Gaminant jį, kaip ir kiekvieną produktą, skiriamas didžiulis dėmesys tvarumui. IKEA sumažino vieno katalogo gamybos metu išmetamo į aplinką anglies dioksido kiekį iki tokio skaičiaus, kiek prireiktų iškepti 5 švediškus mėsos kukulius, atlikti 132 „Google“ paieškas ar nuvažiuoti 5 kilometrus lengvuoju automobiliu.

Kad teigiamas poveikis aplinkai būtų dar didesnis, o katalogo skaitytojų patirtis turtingesnė, su popierine versija pasirodo ir IKEA katalogo skaitmeninis variantas bei mobilioji programėlė. Tai gilesnės įžvalgos, įkvepianti vaizdo medžiaga ir dar daugiau sprendimų, kuriuos galima visada turėti su savimi ir kurie telpa kišenėje. Praėję metai buvo paskutiniai, kai IKEA katalogas pasirodė PDF formatu, o dabartinis visiškai interaktyvus auditoriją pasieks rugpjūčio pabaigoje.

Populiarus kaip Biblija, Koranas ir knygos apie Harį Poterį

IKEA katalogas pirmą kartą buvo išleistas Švedijoje 1951 metais. Iš pradžių platintas kaip prekių užsakymo paštu katalogas, šiandien jis yra vienas didžiausių ir unikaliausių tokio pobūdžio leidinių pasaulyje, žmonių saugomas namuose ištisus metus ir skaitomas tarsi interjero dizaino žurnalas.   

Šiemet IKEA katalogas išleidžiamas 203 milijonų egzempliorių tiražu, 35 skirtingomis kalbomis ir platinamas 52 šalyse. Pagal kiekį ir populiarumą jis yra šalia Biblijos, Korano ir knygų apie Harį Poterį.

Ypatinga pagarba reiškiama ir gamtai. IKEA katalogai spausdinami ant popieriaus, kurio sudėtyje nėra chloro ir yra bent 10–15 proc. perdirbto popieriaus. Šiam popieriui gaminti nenaudojama atogrąžų miškų mediena, jis nebalinamas jokiais optiniais balikliais. Visas spaudos ruošimo procesas yra 100 proc. skaitmeninis, o tai reiškia, kad nenaudojamos plėvelės ir chemikalai.

Kaip kasmet, IKEA katalogai Lietuvoje bus platinami didžiųjų miestų gyventojams į pašto dėžutes. Skaitmeninė katalogo versija bus publikuojama interneto svetainėje www.IKEA.lt.

Apie IKEA:

Švedijos kompanija IKEA nuo įkūrimo 1943 metais kuria gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, siūlydama patogius, praktiškus ir kokybiškus baldus bei namų apyvokos reikmenis už žemą kainą. 2017 rugpjūčio 10 d. IKEA atidarė 400-ąją savo parduotuvę pasaulyje ir šiuo metu veikia 52 šalyse. Lietuvoje parduotuvė IKEA buvo atidaryta 2013 metais Vilniuje. Nuo 2015 metų Klaipėdoje veikia IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta, 2017 rugsėjį atidaroma IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta Kaune.

Geros kokybės nuotraukas bei vaizdo medžiagą galite parsisiųsti iš ČIA.

Pranešimą paskelbė : Lina Dalmantaitė, Euro RSCG PR

Rekomenduojame

Kviečiame į „Holaxy“ centro vizijos pristatymą visuomenei

Kviečiame į „Holaxy“ centro vizijos pristatymą visuomenei

Socialinių mokslų kolegija (SMK) visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy” vizijos pristatymą visuomenei ir architektūrinio konkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją. Renginys vyks SMK patalpose, adresu Nemuno g. 2, 403 auditorijoje, birželio 15 d., 16.00 val. Renginio metu pristatysime konkurso dalyvius ir jų darbus, apdovanosime laimėtojus. Gamtos, žmogaus ir technologijų sąveikai […]

Sodininkystės ekspertai: nepriekaištingos vejos paslaptis paprasta – dažnas pjovimas

Sodininkystės ekspertai: nepriekaištingos vejos paslaptis paprasta – dažnas pjovimas

Lietuvos gyventojams jų namus supanti veja yra ne tik vienas iš aplinkos elementų. Kas antras (51 proc.) išpuoselėtoje vejoje mato grožį, 4 iš 10 (38 proc.) žiūrėdami į tokią veją jaučia ramybę, o kas penktas (19 proc.) – pasididžiavimą, rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Tiesa, nemažai žmonių prisipažįsta, kad jų veja niekada nebūna […]

„Realco“: atostogų būstas pajūryje tampa nuotolinio darbo vieta

„Realco“: atostogų būstas pajūryje tampa nuotolinio darbo vieta

Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves. Iš pradžių būtinybe, kaip viena iš koronaviruso plitimą stabdančių priemonių, […]

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvietimą ir vienu ekrano palietimu susikurti pageidaujamą kambario atmosferą. Į tokius apartamentus kviečia viešbutis „Flohotel“ Gdanske, tačiau ne ką blogiau jis […]

Aukcione „Vilniaus vandenys“ pardavė dalį nenaudojamų pastatų Bernardinų sode. Gautus pinigus investuos į žaliosios energetikos plėtrą

Aukcione „Vilniaus vandenys“ pardavė dalį nenaudojamų pastatų Bernardinų sode. Gautus pinigus investuos į žaliosios energetikos plėtrą

Pavasario pradžioje didžiausia vandentvarkos bendrovė šalyje „Vilniaus vandenys“ paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų.  Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti spartesnei žaliosios energetikos plėtrai bei žaliųjų projektų vystymui Vilniaus mieste. Nors bendrovei „Vilniaus vandenys“ priklausančius pastatus nepriklausomas turto […]

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagrindą? Viešojoje erdvėje nuolat pasirodo svarstymai, kad biurų poreikis mažėja, […]