Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

1

Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB Vilniaus vystymo kompanija, kuri rūpinasi sostinės viešąja infrastruktūra ir efektyviu nekilnojamojo turto naudojimu, metų pabaigą pažymės su naujai patvirtinta veiklos strategija iki 2025 m. Ji žymi naują įmonės veiklos bei Vilniaus plėtros etapą ir apibrėžia strateginius tikslus. Jais įmonė įsipareigoja kryptingu, nuosekliu darbu drauge su partneriais Vilniaus mieste kurti kokybišką socialinę infrastruktūrą, vadovautis pažangiomis valdymo bei veiklos praktikomis.

Bendrovės pasitvirtintoje 2022-2025 m. veiklos strategijoje išskirtos 5 pagrindinės tarpusavyje susijusios suinteresuotos šalys – įmonės steigėja ir vienintelė akcininkė Vilniaus miesto savivaldybė, bendrovės klientai, partneriai, darbuotojai ir visi vilniečiai. Su kiekviena iš jų susieti konkretūs tikslai.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pažymi, kad kuriant miestą, kuriame gera gyventi įvairaus amžiaus ir poreikių žmonėms, ugdymo, sporto, kultūros, sveikatos ir laisvalaikio erdvių infrastruktūrai tenka itin svarbus vaidmuo. Mero teigimu, Vilniaus vystymo kompanijos veiklos strategijoje įtvirtinti tikslai atitinka miesto siekius ir sudaro prielaidas viešosios infrastruktūros gerinimui bei efektyvesniam valdymui.

„Modernus ir augantis miestas privalo skirti deramą dėmesį viešosios socialinės infrastruktūros plėtrai. Ji turi būti vykdoma atsižvelgiant į miesto gyventojų poreikius, remiantis gerosiomis tarptautinėmis praktikomis ir šiuolaikiniais standartais, racionaliai panaudojant miesto resursus. Strateginės Vilniaus vystymo kompanijos kryptys atspindi šiuos prioritetus ir nubrėžia gaires gyventojams patogaus ir tvaraus miesto infrastruktūros vystymui“, – sako R. Šimašius.

Anot Vilniaus vystymo kompanijos generalinio direktoriaus Sauliaus Barausko, strategijoje numatyti planai leis visiems drauge kurti miesto veidą ir gerinti patirtis.

„Plėtodami ir vystydami sostinės viešosios socialinės infrastruktūros objektus, kuriame miesto veidą, o kartu – patirtį čia gyvenantiems žmonėms, miesto svečiams ir verslui. Suprasdami savo įtaką nuolatinėje miesto transformacijoje, keliame sau tikslus matyti ir prižiūrėti mūsų valdomą bei kuriamą turtą kaip visumą, taip, kad užtikrintume kokybę ir patogumą miestiečiams, įgalintume miesto konkurencingumą ir padėtume eiti tvarumo bei žaliosios ekonomikos keliu. Šiuos siekius įtvirtinome ir savo veiklos strategijoje, kuri žymi naują mūsų veiklos etapą“, – sako generalinis direktorius.

Anot jo, strategija, kuria įmonė vadovaujasi jau beveik visus šiuos metus, pirmiausia siekiama užtikrinti sėkmingą veiklą ir tvarių projektų plėtrą net ir rinkos neapibrėžtumo sąlygomis. Plėtojant naujus socialinės infrastruktūros objektus siekiama susitelkti į pažangių tarptautinių ir miesto standartų diegimą nuo projektavimo ir statybų stadijos iki efektyvaus turto valdymo. S. Barausko teigimu, tai leis užtikrinti ne tik pastatų tvarumą ir komfortą, bet ir suteiks galimybę miesto plėtrai pritraukti užsienio investicijų.

Strategiją Vilniaus vystymo kompanijos valdyba turėjo galimybę suformuoti kartu su įmonės atstovais. Valdybos pirmininkės Linos Melianienės teigimu, bendras matymas nuo pat pradžių leis nuosekliai siekti strateginių tikslų.

„Siekdami išsigryninti tikslus ir parengti strategiją, padėsiančią kurti tvaresnį bei Vilniaus gyventojams patogesnį miestą, detaliai išanalizavome įmonės veiklos rodiklius, atlikome aplinkos ir rinkos tyrimus, darbuotojų bei kitų suinteresuotų pusių apklausas“, – sako L. Melianienė.

Strategijos įgyvendinimo pažanga bus vertinama apsibrėžtais strateginiais kriterijais. Kiekvienam tikslui numatyti rodikliai, kurie padės vadovų komandai sekti, vertinti ir, prireikus, koreguoti veiksmus.

Anot įmonės vadovo S. Barausko, tai, kad strategija jau veikia, leidžia įsitikinti ir šių metų rezultatai: vilniečiams atvertas Amatų skveras, atidaryta Pilaitės gimnazija, pasivaikščioti kviečia Drakono pieva ir Vingrių skveras, tapęs ilgai laukta jungtimi tarp senojo ir naujojo miesto dalių. 

Iki 2025 m. vienais svarbiausių objektų, kuriems bus skiriamas prioritetas, strategijoje įvardijami šie sostinės projektai: Lazdynų baseinas, Japoniškas sodas, kairioji Neries krantinė, Tauro kalno projektas.

Vilniaus vystymo kompanijos strategijoje numatyta įsipareigoti būti patikimu, tvarią grąžą užtikrinančiu viešojo nekilnojamojo turto valdytoju ir iškeltas tikslas iki 2025 m. pritraukti ne mažiau kaip 100 mln. eurų išorinio kapitalo, o valdomų NT projektų plotą išplėsti iki 1 mln. kv. m. Taip pat strategijoje pasižadama į miesto viešosios infrastruktūros kūrimą įtraukti vilniečius ir užsibrėžiamas tikslas, kad vilniečių patirties tyrimo rodiklis būtų augantis.

Apie Vilniaus vystymo kompaniją

UAB Vilniaus vystymo kompanija šiuo metu valdo projektus, kurių bendra vertė siekia 657 mln. eurų. Tarp bendrovės valdomų projektų – 26 mokyklos, 21 darželis, 17 sveikatos, socialinio rūpesčio ir kultūros objektų, 14 parkų ir viešosios infrastruktūros objektų, 10 sporto infrastruktūros objektų.

Pranešimą paskelbė: Ieva Kazokaitė, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip senas padangas paversti aktualiu statybos sprendimu

Kaip senas padangas paversti aktualiu statybos sprendimu

Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje. Garso izoliavimas ir akustinio komforto sukūrimas yra viena iš didžiausių statybos sektoriaus problemų. Statytojams aktualios medžiagos, padedančios užtikrinti privalomą […]

Kelių direkcijos atstovai susitiko su  projektuotojais, kad būtų paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbai

Kelių direkcijos atstovai susitiko su projektuotojais, kad būtų paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbai

Šiandien, vasario 3 d., AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija šią savaitę įgriuvo į upę, ir veiksmų plano sprendžiant susiklosčiusią situaciją. Sutarta, kad projektuotojai kitą savaitę pateiks galimus terminus ir veiksmus. Šiuo […]

„Luminor“ bankas finansuoja slaugos namus netoli Jurbarko

„Luminor“ bankas finansuoja slaugos namus netoli Jurbarko

„Luminor“ bankas įmonei „Sematix“ paskolino 2,25 mln. eurų reabilitacijos paslaugas teikiantiems slaugos namams statyti. Įmonė netoli Jurbarko, Klausučiuose, rekonstruoja apleistą pastatą ir kuria modernius namus, kuriuose bus teikiamos apgyvendinimo ir sveikatinimo paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms. Finansavimas šiam projektui skirtas su 50 proc. „Invegos“ garantija. UAB „Sematix“ Jurbarke vysto kelių milijonų eurų vertės slaugos namų investicinį […]

„Citus“ ekspertai: žemas rinkos startas ir paklausos spyruoklė

„Citus“ ekspertai: žemas rinkos startas ir paklausos spyruoklė

Išankstiniais NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, metai Vilniaus ir Kauno būsto rinkose prasidėjo nuosaikiai – viso abiejuose miestuose sudaryta apie 200 sandorių. Ekspertai vertina, kad dabartinėmis aplinkybėmis kitokio rezultato tikėtis ir nebuvo galima, rinka tam ruošėsi, tačiau įspėja apie galimas įtampas rinkai atsigaunant. Vilniaus pirminėje būsto rinkoje susitarta dėl 151 naujo būsto (butų ir […]

Naujasis išvykimo terminalas Vilniaus oro uoste iš arčiau: apie projekto būtinybę, inovacijas keleivių patirčiai gerinti ir kas laukia jį pastačius ateityje

Naujasis išvykimo terminalas Vilniaus oro uoste iš arčiau: apie projekto būtinybę, inovacijas keleivių patirčiai gerinti ir kas laukia jį pastačius ateityje

Kartu su naujojo išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybų pradžia Lietuvos oro uostai atvers ir naują veiklos puslapį. Pasak Arno Dūmano, Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo, naujasis terminalas bus moderniausias oro uosto terminalas ne tik Lietuvos tinkle, bet ir visame Baltijos šalių regione, o šio projekto pabaiga ateityje leis tęsti esamų terminalų […]

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Vilniaus Rotušėje sostinės 700 metų jubiliejaus proga pristatyta išskirtinė premjera – atgimusi Jozefo Haidno oratorija Biblijos motyvais „Pasaulio sutvėrimas“. Simboliška, kad šis kūrinys prieš daugiau nei 200 metų pirmą kartą nuskambėjo ne bet kur, o istorinėje Vilniaus rotušėje ir tik vėliau atlikta kompozitoriaus gimtojoje Austrijoje, Vienoje.   Vasario 1-osios premjeros metu Rotušės scenoje pasirodė […]