Naujas „BRAITIN“ fondas investuos į industrinį nekilnojamąjį turtą

1

Naujas „BRAITIN“ fondas investuos į industrinį nekilnojamąjį turtą

Lietuvos bankas šią savaitę patvirtino turto valdymo bendrovės „BRAITIN“ kuriamo „Baltic Industrial Real Estate Fund I“ (BIREF I) taisyklėms. Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas fondas investuos į industrinius NT objektus Baltijos šalyse, pirmojo platinimo metu į BIREF I ketinama pritraukti iki 10 mln. eurų privačių investuotojų lėšų. 

Fondo steigėjai jau turi numatę pirmąją investiciją. Siektina metinė fondo grąža – 10-12 proc.  

„Nuolatinės idėjų investavimui paieškos atvedė prie didelio, tačiau iki šiol praktiškai nepaliesto segmento – pramoninio NT. Tokio tipo projektai yra techniškai sudėtingi ir imlūs finansams – gali būti, kad dėl šių priežasčių rinka atrodo neužpildyta, fragmentiška. Galima sakyti, kad tai yra nišinė investicijų kryptis, kita vertus, pajamingumas čia, daugeliu atvejų, didesnis nei kituose NT rinkos segmentuose. Identifikavus galimus objektus, sulaukėme didelio investuotojų susidomėjimo. Apie pirmąją investiciją tikimės paskelbti jau netrukus – tai bus gamybos objektas“, — atskleidė „BRAITIN“ partneris Rytis Davidovičius.

Pasak jo, Europoje per pastaruosius 10 metų industrinio NT rinka patrigubėjo, tačiau vis vien išlieka palyginti nedidelė bendroje NT struktūroje (užima apie 14 proc.). Augimo perspektyvos čia vertinamos labai optimistiškai, o ir investicijų skaičius į industrinį NT per paskutinius 10 metų patrigubėjo ir toliau auga.

Skaičiuojama, kad 2019 metais Europoje investicijų į industrinį NT apimtys sudarė beveik 29 milijardus eurų.  Didžiausios industrinio NT rinkos Europoje – Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai ir Švedija.

„Nors pastaruoju metu Baltijos šalių rinkos išgyvena tikrą bumą, pandemija smarkiai keičia verslo įpročius, todėl komercinio NT rinkoje pasigirsta netikrumo gaidelių. Tuo tarpu industrinio NT rinkoje esama segmentų, kuriems pandemija suteikė pagreičio – pavyzdžiui, sandėliai ir logistikos centrai išgyvena pakilimą. Papildomo optimizmo suteikia Europos verslo nuostata bent dalį gamybos susigrąžinti iš Kinijos – tikėtina, kad gamybos objektų poreikis didės. Būtent gamyklos ir bus mūsų fondo taikinyje pirmaisiais jo veikimo metais. Beje, Baltijos šalyse industrinio NT pelningumas ir šiuo metu yra didžiausias – maždaug  1,2–1,5 karto didesnis negu Centrinėje ir 2–2,5 karto didesnis nei Vakarų Europoje“, – pažymėjo R.Davidovičius. 

BIREF I auditoriais pasirinkti „PwC“, fondo teisės patarėjas – integruotų profesinių paslaugų tiekėja  „Lewben“, apskaitos paslaugas teiks „Nordgain“, turto saugotojas – Šiaulių bankas.

Apie „BRAITIN“:

Turto valdymo įmonę „BRAITIN“ kontroliuoja buvęs bankininkas Audrius Žiugžda (67% akcijų) ir investicijų specialistas Rytis Davidovičius (33%). Abu verslininkai pernai įsigijo turto valdymo įmonę „Lewben Investment Management“ iš „Lewben“ įmonių grupės ir pervadino į „BRAITIN“. Įmonė valdo nekilnojamojo turto fondą, valdomo turto dydis siekia beveik 60 mln. EUR. 

Daugiau informacijos:

Rytis Davidovičius

Mob.: +370 698 39884

E.paštas: rytis.davidovicius@lewben.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]