Naujametinis pažadas taupyti arba ką gali vienas atsisakytas puodelis kavos

1

Naujametinis pažadas taupyti arba ką gali vienas atsisakytas puodelis kavos

Kiekvienai metais sau keliame naujus pažadus ir vienas iš jų nuo kitų metų pradėti taupyti. Tačiau ne visada šiuos pažadus pavyksta tesėti.

Investavimo platformos „Profitus“ įkūrėja Viktorija Vanagė dalinasi patarimais, nuo ko reikėtų pradėti ir kaip sutaupyti daugiau. Ji pasakoja, kad viskas turi prasidėti nuo klausimų, kodėl jūs norite taupyti ir koks yra taupymo tikslas.

„Tikslų gali būti įvairių: įsigyti nuosavą būstą, anksčiau išeiti į pensiją, sutaupyti studijoms, o gal susikurti pasyvių pajamų šaltinį. Tikslą reikia aiškiai įsivardinti ir tik tuomet galvoti apie priemones, kaip to pasiekti“, – teigia V. Vanagė.

Turint aiškų tikslą jau galima eiti prie kito žingsnio ir pasižiūrėti į savo finansus atidžiau, suprasti, kur išleidžiame pinigus, kiek ir kokioms reikmėms skiriame savo lėšas. Mat dažnai smulkiose išlaidose, kurių nesureikšminame ir slypi pagrindinės priežastys, kodėl nesiseka susitvarkyti su asmeniniais finansais. 

„Galime paimti elementarų pavyzdį – vienas puodelis kavos pakeliui į darbą. Tarkime kava kainuoja 2,50 EUR, jeigu kiekvieną dieną eidami į darbą perkate kavos puodelį, tai per mėnesį ši suma siekia apie 55 EUR, o jeigu dar mėgstate prie kavos suvalgyti bandelę, ši suma bus dar didesnė“, – tikina V. Vanagė.

Ekspertė pasakoja, kad atidžiai susidėliojus išlaidas ir nusprendus, kokią sumą kiekvieną mėnesį atsidėsite, reikia pasirinkti taupymo būdą. Vienas iš taupymo būdų yra investavimas, kuris padeda ne tik neišleisti sukauptų pinigų, bet ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Investavimas neleidžia pinigams nuvertėti ir padeda greičiau pasiekti užsibrėžto tikslo. Įsivaizduokite, kad jeigu jūs kiekvieną mėnesį galite atsidėti 100 EUR ir juos investuoti su 10% metinėmis palūkanomis, tai po dvidešimties metų jūs sukaupsite apie 76 tūkst. eurų. Tuo tarpu, jeigu tuos pinigus tik atsidėsite ir laikysite sąskaitoje, viso per tą patį laikotarpį sukaupsite 24 tūkst. eurų“. – teigia investavimo platformos įkūrėja.

Nereikia bijoti investavimo

Ekspertė pasakoja, kad nereikia bijoti žodžio investavimas ir galvoti, kad tam reikia didelio kapitalo ar labai daug žinių, man investavimas per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė.

„Investavimas į akcijas, fondus jau nebėra vieninteliai investavimo būdai. Dabar kiekvienas žmogus gali nesunkiai ir nedidelėmis sumomis investuoti net į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas ir uždirbti vidutiniškai apie 10% metinių palūkanų“, – pasakoja V. Vanagė.

Ji priduria, kad investavimo būdų yra įvairių, tad rinktis reikia sau labiausiai suprantamą ir nepamiršti atsižvelgti į riziką. Mat rizika visuomet yra susijusi su grąža. Kuo didesnis uždarbis siūlomas, tuo didesnės rizikos galima tikėtis.

„Investuojant į paskolas žmonėms galima tikėtis ir 15% ar 20% metinių palūkanų, tačiau užstato ar garantijų šiuo atveju negaunate. Tuo tarpu investuojant į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas visuomet yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas didesnis nei pati investicija, tačiau ir palūkanos šiuo atveju mažesnės“, – teigia V. Vanagė.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Urbonas, UAB „Sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“

Rekomenduojame

„SBA Urban“ strategija: 400 mln. eurų investicijos, unikalios koncepcijos ir globali plėtra

„SBA Urban“ strategija: 400 mln. eurų investicijos, unikalios koncepcijos ir globali plėtra

SBA Grupės valdoma nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ (anksčiau – „Urban Inventors“) patvirtino naują ilgalaikę veiklos strategiją, kurioje numato plėtoti naujas, globalų potencialą turinčias investicijų į nekilnojamąjį turtą kryptis. Bendradarbiaujant su pasaulinio lygio architektais šiuo metu kuriamos inovatyvios koncepcijos, pagal kurias bus vystomi Baltijos šalyse įsigyti žemės sklypai. Per penkerius metus bendrovė planuoja […]

Apklausa: kiek lietuviams užtrunka įsirengti būstą ir persikelti į naujus namus?

Apklausa: kiek lietuviams užtrunka įsirengti būstą ir persikelti į naujus namus?

Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios. Šiuos lietuvių įpročius įsirenginėjant namus atskleidė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas. Interjero dizainerė […]

Baltijos šalių gyventojų apetitas naujam būstui nemažėja

Baltijos šalių gyventojų apetitas naujam būstui nemažėja

„Luminor“ banko atlikta Baltijos šalių šeimų, auginančių nepilnamečius vaikus, apklausa rodo, kad daugiau nei penktadalis šeimų planuoja įsigyti naują būstą per artimiausius 2–5 metus. Tačiau beveik pusė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šeimų teigia, kad naujo būsto pirkimui trukdo per mažos šeimos pajamos arba nepakankamos santaupos pradiniam būsto paskolos įnašui sumokėti. „Luminor“ banko apklausos rezultatai rodo, […]

Kelių direkcija dalį savo paslaugų perkels į elektroninę erdvę

Kelių direkcija dalį savo paslaugų perkels į elektroninę erdvę

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) dalį teikiamų paslaugų perkels į elektroninę erdvę. Šiuo tikslu bus kuriamas Elektroninių paslaugų portalas, kurio dėka Kelių direkcijos klientams greitai ir kokybiškai bus suteiktos paslaugos: vykdant darbus išduotas leidimas riboti eismą valstybinės reikšmės keliuose, suteiktas leidimas naudotis valstybinės reikšmės keliais važiuojant didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto […]