Naujametinis pažadas taupyti arba ką gali vienas atsisakytas puodelis kavos

1

Naujametinis pažadas taupyti arba ką gali vienas atsisakytas puodelis kavos

Kiekvienai metais sau keliame naujus pažadus ir vienas iš jų nuo kitų metų pradėti taupyti. Tačiau ne visada šiuos pažadus pavyksta tesėti.

Investavimo platformos „Profitus“ įkūrėja Viktorija Vanagė dalinasi patarimais, nuo ko reikėtų pradėti ir kaip sutaupyti daugiau. Ji pasakoja, kad viskas turi prasidėti nuo klausimų, kodėl jūs norite taupyti ir koks yra taupymo tikslas.

„Tikslų gali būti įvairių: įsigyti nuosavą būstą, anksčiau išeiti į pensiją, sutaupyti studijoms, o gal susikurti pasyvių pajamų šaltinį. Tikslą reikia aiškiai įsivardinti ir tik tuomet galvoti apie priemones, kaip to pasiekti“, – teigia V. Vanagė.

Turint aiškų tikslą jau galima eiti prie kito žingsnio ir pasižiūrėti į savo finansus atidžiau, suprasti, kur išleidžiame pinigus, kiek ir kokioms reikmėms skiriame savo lėšas. Mat dažnai smulkiose išlaidose, kurių nesureikšminame ir slypi pagrindinės priežastys, kodėl nesiseka susitvarkyti su asmeniniais finansais. 

„Galime paimti elementarų pavyzdį – vienas puodelis kavos pakeliui į darbą. Tarkime kava kainuoja 2,50 EUR, jeigu kiekvieną dieną eidami į darbą perkate kavos puodelį, tai per mėnesį ši suma siekia apie 55 EUR, o jeigu dar mėgstate prie kavos suvalgyti bandelę, ši suma bus dar didesnė“, – tikina V. Vanagė.

Ekspertė pasakoja, kad atidžiai susidėliojus išlaidas ir nusprendus, kokią sumą kiekvieną mėnesį atsidėsite, reikia pasirinkti taupymo būdą. Vienas iš taupymo būdų yra investavimas, kuris padeda ne tik neišleisti sukauptų pinigų, bet ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Investavimas neleidžia pinigams nuvertėti ir padeda greičiau pasiekti užsibrėžto tikslo. Įsivaizduokite, kad jeigu jūs kiekvieną mėnesį galite atsidėti 100 EUR ir juos investuoti su 10% metinėmis palūkanomis, tai po dvidešimties metų jūs sukaupsite apie 76 tūkst. eurų. Tuo tarpu, jeigu tuos pinigus tik atsidėsite ir laikysite sąskaitoje, viso per tą patį laikotarpį sukaupsite 24 tūkst. eurų“. – teigia investavimo platformos įkūrėja.

Nereikia bijoti investavimo

Ekspertė pasakoja, kad nereikia bijoti žodžio investavimas ir galvoti, kad tam reikia didelio kapitalo ar labai daug žinių, man investavimas per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė.

„Investavimas į akcijas, fondus jau nebėra vieninteliai investavimo būdai. Dabar kiekvienas žmogus gali nesunkiai ir nedidelėmis sumomis investuoti net į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas ir uždirbti vidutiniškai apie 10% metinių palūkanų“, – pasakoja V. Vanagė.

Ji priduria, kad investavimo būdų yra įvairių, tad rinktis reikia sau labiausiai suprantamą ir nepamiršti atsižvelgti į riziką. Mat rizika visuomet yra susijusi su grąža. Kuo didesnis uždarbis siūlomas, tuo didesnės rizikos galima tikėtis.

„Investuojant į paskolas žmonėms galima tikėtis ir 15% ar 20% metinių palūkanų, tačiau užstato ar garantijų šiuo atveju negaunate. Tuo tarpu investuojant į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas visuomet yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas didesnis nei pati investicija, tačiau ir palūkanos šiuo atveju mažesnės“, – teigia V. Vanagė.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Urbonas, UAB „Sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“

Rekomenduojame

VMI: akcininkams butus pastatė, o mokesčius valstybei pamiršo

VMI: akcininkams butus pastatė, o mokesčius valstybei pamiršo

2020 m. rugsėjo 21 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) patikrino daugiabučių statyba užsiimančią bendrovę ir nustatė, kad ši susijusiems asmenims – akcininkams ir vadovui – perleido tris prabangius butus, bet notarinių sutarčių nesudarė ir mokesčių nesumokėjo. Patikslinusi mokesčių administratoriui pateiktus duomenis, daugiabučių kvartalus uostamiestyje vystanti statybų įmonė papildomai deklaravo […]

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį gali sumažinti iki 90 proc. Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant […]

Atgimstantis „Paupys“ – finišo tiesiojoje: startuoja paskutinių etapų butų pardavimai

Atgimstantis „Paupys“ – finišo tiesiojoje: startuoja paskutinių etapų butų pardavimai

Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pradėjo paskutinių butų įmonės vystomame „Paupio“ rajone pardavimus. Atgimstančioje istorinėje Vilniaus senamiesčio dalyje pirkėjams bus siūloma įsigyti daugiau nei 300 naujų būstų paskutiniuose – šeštajame bei septintajame – projekto etapuose. Nestandartiniai sprendimai „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad šiuo metu bendrovė […]

Galimybe perpus sumažinti sąskaitas už elektrą kol kas pasinaudojo vos 1 iš 1000 butų savininkų

Galimybe perpus sumažinti sąskaitas už elektrą kol kas pasinaudojo vos 1 iš 1000 butų savininkų

Palyginti neseniai atsiradę saulės parkai atvėrė galimybe pigia saulės energija pasinaudoti ne tik privačių namų savininkams, bet ir daugiabučių gyventojams. Skaičiuojama, kad naudojant saulės parke gaminamą elektros energiją, kasmėnesinę sąskaitą už elektrą galima sumažinti bene 60 procentų, o investicija į saulės elektrinę atsiperka per daugiausiai 7-8 metus. Tačiau, panašu, dar nedaugelis įvertina realią naudą – […]