Natūralios šviesos technologija – natūralus pasirinkimas

1

Natūralios šviesos technologija – natūralus pasirinkimas

Šviesa – vienas pagrindinių dalykų žmogaus gyvenime. Ji gali tiesiogiai paveikti ne tik psichologinę ar fizinę savijautą, bet ir turėti įtakos atliekamo darbo kokybei. Statant išmaniuosius miestus ir išmaniuosius pastatus, naudojamos inovatyvios technologijos. Tačiau net ir naujausi sprendimai nublanksta prieš „Biownlight“ natūralios šviesos technologiją.

Išmanioji šviesa – ribotas apibūdinimas

Pasibaigus šiltajam metų sezonui ir atėjus rudeniui ar žiemai, didelė dalis Lietuvos gyventojų kenčia dėl sezoninių emocinių sutrikimų, lydimų prastos nuotaikos, galvos skausmo, svorio augimo ir kitų problemų. Taip nutinka dėl natūralios šviesos trūkumo, nes tai sutrikdo emocinę pusiausvyrą ir išbalansuoja biologinį laikrodį.

Stipriausia natūrali šviesa mus džiugina šiltuoju metų laiku – vasarą, o trumpėjant dienoms ir vėstant orui, jos kiekis ima mažėti. Žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, kurios paprastai stokoja natūralios šviesos. Būtent todėl apšvietimas tampa vienu reikšmingiausių veiksnių, galinčių suteikti natūralios šviesos trūkumą pakeičiant jį alternatyviu, inovatyviu apšvietimu.

Tokia yra „Biownlight“ jau šešerius metus vystoma šviesos technologija, kuri yra tiek pažengusi, kad apibūdinimas „išmani šviesa“ jai yra per daug ribotas.

„Reikėtų tai vadinti gerąja šviesa. Išmanioji šviesa yra labiau ribotas apibūdinimas. Mūsų sprendimas yra gerokai aukštesnio lygio ir tai pripažįsta Europos šviesos asociacijos. Jos daug šneka apie gerąją šviesą – tiesiogiai darančią įtaką žmogaus biologiniams, cirkadiniams poreikiams.

Todėl ir „Išmaniajame mieste“ matome daug potencialo: išmanūs pastatai negali būti be inovatyvių sprendimų. Erdvės skirtos ne daiktams, o žmonėms. Čia jie praleidžia didelę dalį savo laiko, o prigimtinė šviesa yra natūrali. Todėl mūsų šviesos sprendimų idėja nukreipta į tai, kad perkeltume natūralią lauko šviesą į vidines erdves. Galima netgi sakyti, kad šios sistemos sukuriama šviesa yra arti tobulumo“, – sako „Biownlight“ produkto vystymo vadovas Ramūnas Danauskas.

Kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais „Biownlight“ technologija dar 2018-aisiais gavo „Metų gaminio“ auksinį apdovanojimą, taip pat nominuota „TiL2018“ apdovanojimuose.

„Dažniausiai norint supaprastinti natūralios šviesos atkartojimą šviestuvuose maišomos dvi baltos spalvos: šilta ir šalta balta spalva. Tai tėra vizualinis efektas, mat tokios šviesos poveikis nėra giluminis, jis neatkartoja natūralios spalvos. Todėl mūsų produktuose maišomos septynios spalvos. Tai ne tik sudėtingesnė technologija, bet ir biologiškai paveiki, orientuota į žmogų.

Norime valgyti labiausiai mums tinkamą maistą, gerti geriausios kokybės vandenį. Taip yra ir su šviesa. Tai yra prigimtinis poreikis, todėl ji turi būti aukščiausio lygio“, – pasakoja R. Danauskas.

Naujiena – pastatomi toršerai

Natūrali šviesa svarbi ne tik darbe, bet ir privačiame gyvenime. Todėl „Biownlight“ technologija universali ir pritaikoma įvairiuose objektuose – kultūros namuose, gydymo įstaigose, senelių namuose, mokykloje, biure, gamybinėse patalpose ar gyvenamuosiuose namuose.

„Šviestuvai su šia technologija turi įvairaus montavimo galimybes: gali būti montuojami į lubas, prie jų ar nuleidžiami nuo lubų, jų korpusas gali būti įvairių atspalvių“, – sako R. Danauskas.

Jis taip pat pasakoja, kad pandemijos laikotarpiu sukurta ir naujiena.

„Tai – pastatomi toršerai. Jie įkvėpti pandeminio laikotarpio, kai stipriai išpopuliarėjo darbas iš namų ir poreikis turėti natūralia šviesa apšviestą darbo vietą.

Prieš išleisdami juos į rinką, surengėme eksperimentą: išdalijome 15 tokių šviestuvų žmonėms, kad jie juos naudotų savo darbo vietose. Buvo labai smagu aptarti rezultatus ir tai, kokį poveikį jie jautė. Dauguma jų šiuos šviestuvus pasiliko sau. Tai yra kokybiškos šviesos vaisiai“, – džiaugiasi „Biownlight“ atstovas.

„Biownlight“ šviestuvas turi aliuminio korpusą, pilnai perdirbamus dangtelius. Todėl tai yra ne tik kokybiška bei inovatyvi, bet ir ekologiška technologija.

Skandinaviškas dizainas

Pastaruoju metu didelio dėmesio sulaukia dizaino sprendimai. Visame pasaulyje įsigali nauja mada – minimalizmas. Tokį standartą atitinka ir „Biownlight“ šviestuvai.

„Šviestuvų dizainą mums kūrė žinomas Lietuvos dizaino industrijos atstovas Tomas Jasiulis. Jis turėjo kelias sudėtingas užduotis. Norint išgauti artimą natūraliai, kintančią baltą šviesą, dizainas turėjo tenkinti spalvų maišymo kameros parametrus. Tai yra skandinaviško tipo, minimalistinis dizainas, kuris realizuoja ir funkcinę gaminio pusę“, – teigia R. Danauskas.

„Išmaniajame mieste“ – nebe pirmą kartą

„Biownlight“ technologija pritaikoma „Išmanaus miesto“ konkurse nebe pirmą kartą. Natūralios šviesos technologija konkurso dalyviams buvo prieinama „Išmanusis miestas 7“ konkurse.

„Visus „Išmanaus miesto“ dalyvius supažindinome su mūsų technologija: kokia tai šviesa, kokie parametrai sudaro esminę naudą, kaip sistema gali būti geriausiai realizuojama atsižvelgiant į objektą“, – sako R. Danauskas.

Jis apibendrina, kad prieš penkerius metus „Biownlight“ technologija buvo dar mažai žinoma, tačiau dabar vis daugiau specialistų kalba apie gerąją, natūralią šviesą.

„Susipažįstame ir kalbamės su savo srities specialistais, ne tik jie, bet ir mes patys išplečiame akiratį. Todėl dalyvaujame projekte antrą kartą, tikiuosi, kad dalyvausime ir ateityje.

Jau dabar jaučiame, kad apie mus šneka ir mus pažįsta. Prieš penkerius metus buvo tik diskusija, o dabar turime ir realizuotų projektų, ir geresnį žmonių supratimą, ką suteikia natūrali šviesa. Natūrali šviesa tampa natūraliu pasirinkimu projektuose“, – įsitikinęs „Biownlight“ atstovas.

Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai“

Rekomenduojame

Klaipėdos LEZ darbą pradėjo nauja į eksportą orientuota REHAU gamykla

Klaipėdos LEZ darbą pradėjo nauja į eksportą orientuota REHAU gamykla

Sausio 20 dieną Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atidaryta moderni Vokietijos polimerų kompanijos REHAU gamykla, kuri yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje. Individualiems įmonės poreikiams pritaikytą 19 tūkst. kv. m ploto gamyklą per rekordiškai trumpą laiką pastatė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Praėjusių metų pabaigoje vystytojas gamyklą pardavė Maltos investicijų kompanijai […]

Dėmesys sveikatai ir laisvė nuo technologijų: 2022-ųjų naujienos išmaniųjų namų rinkoje

Dėmesys sveikatai ir laisvė nuo technologijų: 2022-ųjų naujienos išmaniųjų namų rinkoje

Nuvilnijus svarbiausiai technologijų parodai pasaulyje „CES 2022”, kurioje pristatomos svarbiausios metų technologijų naujienos ir tendencijos, išmaniųjų namų rinka taip pat žengia į priekį – specialistai Lietuvoje diegia vis išradingesnius protingų namų sprendimus.  Kaip teigia išmaniųjų namų sistemų įmonės  „LIBERTI išmaniam gyvenimui“ vadovas ir šios srities ekspertas Raimondas Rakauskas, šiais metais dėmesys skiriamas kurti ne išmanius daiktus, o išmanius namus ir išmanų gyvenimą. Pasak jo, kai kurie Lietuvoje ir pasaulyje jau diegiami sprendimai […]

„Realco“ įsigijo sklypą Vilniaus Parodų g.

„Realco“ įsigijo sklypą Vilniaus Parodų g.

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ įsigijo daugiau nei 2,4 ha žemės sklypą ir jame esančius statinius sostinės Parodų g. 1, kur norėtų vystyti gyvenamosios paskirties projektą. „Šią Lazdynų vietą matome kaip idealią vystyti gyvenamosios paskirties projektus, pretenduojančius tapti prestižiniais. Tai lemia ypatinga aplinka arti gamtos ir Neries upės, nedidelis atstumas iki miesto […]

Audros nuostoliai – šimtatūkstantiniai: nuplėšti stogai, išdaužti langai, apgadinti automobiliai

Audros nuostoliai – šimtatūkstantiniai: nuplėšti stogai, išdaužti langai, apgadinti automobiliai

Nuo ketvirtadienio Lietuvą alinančios audros šalies gyventojams atnešė šimtatūkstantinius nuostolius – padaryta žala gyvenamiesiems namams, transporto priemonėms, ūkiniams pastatams bei kieme laikomam žmonių turtui. Draudimo bendrovė „Gjensidige“ šiuo metu yra rezervavusi daugiau beveik 200 tūkst. eurų gamtos stichijos padarytai žalai atlyginti. Meteorologams pranešant apie trečiadienį iki 20 m/s vėl sustiprėsiančius oro gūsius, draudikai mano, kad […]

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Prieš aštuonerius metus Povilas Jankauskas kartu su žmona priėmė drąsų sprendimą. Jungtinėje Karalystėje gyvenusi šeima nusprendė sugrįžti į Lietuvą ir įsikūrė… visiškai šalia Utenos. Čia jie ne tik įkūrė nuosavą verslą, bet ir džiaugiasi kokybišku gyvenimu. Šešerius metus užsienyje gyvenusi pora į Lietuvą sugrįžo 2013-aisiais. Nors svarstė apie gyvenimą Vilniuje, Klaipėdoje ar Druskininkų kurorte, galiausiai […]

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą. Į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktam istoriniam statiniui remonto jau labai reikėjo – įtrūko sienos ir įgriuvo stogas, pats jis buvo avarinės būklės. „Kareivinės atnaujintos ne tik pagal paveldo reikalavimus, išlaikant istorinę […]