Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

1

Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

Pradedami skelbti prestižinių kasmetinių apdovanojimų „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ nugalėtojai. Metų tautos interjeru internautai išrinko išskirtinius apartamentus „Šventosios vartai“, kuriems įrengti panaudoti vien Lietuvos kūrėjų baldai ir interjero detalės. Kelis šimtus varžovų nurungusius apartamentus kūrė interjero dizainerė Justina Skurdelytė, bendradarbiaudama su NT plėtros bendrove „Realco“.

Dėl „Tautos interjero“ titulo varžėsi 204 pernai realizuoti interjero darbai. Kategorijoje triumfavęs lietuviško būsto interjeras surinko 359 internautų balsus. Iš viso „Tautos interjero“ kategorijai pateikti projektai sulaukė per 10 tūkst. publikos balsų.

Sėkmę užtikrino dėmesys Lietuvos kūrėjams

Lietuvos gyventojai ne tik pamažu atranda vietinius gamintojus, bet ir pradeda juos vertinti, teigia lietuviško interjero dizainerė J. Skurdelytė.

„Smagu gauti įvertinimą už pastangas ir kūrybines idėjas. Dar smagiau, kad žmonės išgirdo mūsų žinutę, suprato, kad verta atsisukti į Lietuvos dizainerius ir jų kūrybą, vertinti tai, ką turime šalia. Rankų darbo gaminiai erdvei suteikia išskirtinumo ir sukuria nepaprastą emociją – jie apipinti kūrėjų istorijomis. Šiame būste tiesiog gera būti ir mėgautis ramybės pripildyta erdve. Džiaugiuosi, kad į apartamentus, kurių interjerą kūriau tarsi savo būsimų namų, užsukę žmonės patiria tokias pat emocijas: jaučiasi jaukiai ir patogiai“, – apdovanojimu džiaugiasi interjero dizainerė.

Būstą apžiūrėti galima čia: https://youtu.be/wBXxolcvj98

„Tautos interjeru“ pripažintame būste panaudoti vien lietuviški gaminiai, tarp kurių Lietuvos dizaino klasterio EMKO kėdės „Naive“, šviestuvai „Macaron“ ir pasaulinę šlovę pelnęs rašomasis stalas „My Writing Desk“, „Ternio“ korpusiniai baldai, „Lono“ lovos ir čiužiniai, „Indi“ šviestuvai, „Woodbioma“ bei „Mildu“ indai ir interjero aksesuarai, „LinenMe“ patalynė, užuolaidos bei rankšluosčiai, kilimai iš jūržolės bei Rolando Žigonio tapybos darbai.

Šių metų apdovanojimuose triumfavę apartamentai yra 3 kambarių, o bendras jų plotas siekia 75 kv. m.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko prisidėti prie mitų griovimo, kurių bene dažniausiai pasitaikantis tas, jog lietuviškų gaminių paklausa yra ribota, o patys gaminiai – brangūs ir sunkiai pritaikomi. Tautos pripažinimą pelnęs pavyzdinis būstas, kuriam įrengti naudoti vien lietuviški gaminiai, tik įrodo, kad lietuviški baldai ir interjero detalės yra ne tik kokybiški, bet ir unikalūs, stilingi, funkcionalūs.

Be to, būstą, naudojant lietuviškus gaminius, įsirengti galima gana greit. Pavyzdiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ buvo įrengti vos per 3 mėnesius“, – sako „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis bei atskleidžia, kad šie apartamentai sulaukia ir didelio būsto „Šventosios vartuose“ besidairančių pirkėjų dėmesio.

Skatina interjero kultūrą

Pasak konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ sumanytojo, interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, konkurso tikslas – ne tik išsiaiškinti geriausius architektus ir interjero dizainerius, kurie varžosi biuro, visuomeninio ir privataus interjero kategorijose, bet ir skatinti interjero kultūrą Lietuvoje.

„Kasmet konkurso dalyvių aktyvumas auga, atsiranda nauji veidai, kurie ilgainiui tampa „žvaigždėmis“. Galimybė pasigalynėti ir matyti savo darbą kolegų darbų kontekste objektyviai motyvuoja labiau nei tušti pagyrų žodžiai. Kadangi visus interjerus, išskyrus tuos, kurie atstovaują „Tautos interjero“ kategoriją, vertina tik užsienio architektai, išvengiame šališkumo. Tuo mes didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų panašaus pobūdžio konkursų“, – teigia V. Gurevičius.

Jau 16 metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamame konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ užsienio architektų komisijos ir visuomenės vertinimui iš viso buvo pateikta daugiau nei 1500 pernai realizuotų interjero dizainerių darbų, kurie varžėsi trijose pagrindinėse ir septyniose papildomose nominacijose.

Šiemet konkurse buvo renkami geriausi privataus gyvenamojo, visuomeninio ir biuro interjerai, taip pat geriausio miegamojo, vonios kambario, apšvietimo projektai. Darbai vertinti ir inovatyvumo, lietuviško dizaino propagavimo bei tautos interjero kategorijose, rinktas geriausio interjero fotografo darbas. Visų nominacijų laimėtojai bus paskelbti gegužės pabaigoje, iškilmingo renginio metu.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]