Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

1

Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

Pradedami skelbti prestižinių kasmetinių apdovanojimų „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ nugalėtojai. Metų tautos interjeru internautai išrinko išskirtinius apartamentus „Šventosios vartai“, kuriems įrengti panaudoti vien Lietuvos kūrėjų baldai ir interjero detalės. Kelis šimtus varžovų nurungusius apartamentus kūrė interjero dizainerė Justina Skurdelytė, bendradarbiaudama su NT plėtros bendrove „Realco“.

Dėl „Tautos interjero“ titulo varžėsi 204 pernai realizuoti interjero darbai. Kategorijoje triumfavęs lietuviško būsto interjeras surinko 359 internautų balsus. Iš viso „Tautos interjero“ kategorijai pateikti projektai sulaukė per 10 tūkst. publikos balsų.

Sėkmę užtikrino dėmesys Lietuvos kūrėjams

Lietuvos gyventojai ne tik pamažu atranda vietinius gamintojus, bet ir pradeda juos vertinti, teigia lietuviško interjero dizainerė J. Skurdelytė.

„Smagu gauti įvertinimą už pastangas ir kūrybines idėjas. Dar smagiau, kad žmonės išgirdo mūsų žinutę, suprato, kad verta atsisukti į Lietuvos dizainerius ir jų kūrybą, vertinti tai, ką turime šalia. Rankų darbo gaminiai erdvei suteikia išskirtinumo ir sukuria nepaprastą emociją – jie apipinti kūrėjų istorijomis. Šiame būste tiesiog gera būti ir mėgautis ramybės pripildyta erdve. Džiaugiuosi, kad į apartamentus, kurių interjerą kūriau tarsi savo būsimų namų, užsukę žmonės patiria tokias pat emocijas: jaučiasi jaukiai ir patogiai“, – apdovanojimu džiaugiasi interjero dizainerė.

Būstą apžiūrėti galima čia: https://youtu.be/wBXxolcvj98

„Tautos interjeru“ pripažintame būste panaudoti vien lietuviški gaminiai, tarp kurių Lietuvos dizaino klasterio EMKO kėdės „Naive“, šviestuvai „Macaron“ ir pasaulinę šlovę pelnęs rašomasis stalas „My Writing Desk“, „Ternio“ korpusiniai baldai, „Lono“ lovos ir čiužiniai, „Indi“ šviestuvai, „Woodbioma“ bei „Mildu“ indai ir interjero aksesuarai, „LinenMe“ patalynė, užuolaidos bei rankšluosčiai, kilimai iš jūržolės bei Rolando Žigonio tapybos darbai.

Šių metų apdovanojimuose triumfavę apartamentai yra 3 kambarių, o bendras jų plotas siekia 75 kv. m.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko prisidėti prie mitų griovimo, kurių bene dažniausiai pasitaikantis tas, jog lietuviškų gaminių paklausa yra ribota, o patys gaminiai – brangūs ir sunkiai pritaikomi. Tautos pripažinimą pelnęs pavyzdinis būstas, kuriam įrengti naudoti vien lietuviški gaminiai, tik įrodo, kad lietuviški baldai ir interjero detalės yra ne tik kokybiški, bet ir unikalūs, stilingi, funkcionalūs.

Be to, būstą, naudojant lietuviškus gaminius, įsirengti galima gana greit. Pavyzdiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ buvo įrengti vos per 3 mėnesius“, – sako „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis bei atskleidžia, kad šie apartamentai sulaukia ir didelio būsto „Šventosios vartuose“ besidairančių pirkėjų dėmesio.

Skatina interjero kultūrą

Pasak konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ sumanytojo, interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, konkurso tikslas – ne tik išsiaiškinti geriausius architektus ir interjero dizainerius, kurie varžosi biuro, visuomeninio ir privataus interjero kategorijose, bet ir skatinti interjero kultūrą Lietuvoje.

„Kasmet konkurso dalyvių aktyvumas auga, atsiranda nauji veidai, kurie ilgainiui tampa „žvaigždėmis“. Galimybė pasigalynėti ir matyti savo darbą kolegų darbų kontekste objektyviai motyvuoja labiau nei tušti pagyrų žodžiai. Kadangi visus interjerus, išskyrus tuos, kurie atstovaują „Tautos interjero“ kategoriją, vertina tik užsienio architektai, išvengiame šališkumo. Tuo mes didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų panašaus pobūdžio konkursų“, – teigia V. Gurevičius.

Jau 16 metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamame konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ užsienio architektų komisijos ir visuomenės vertinimui iš viso buvo pateikta daugiau nei 1500 pernai realizuotų interjero dizainerių darbų, kurie varžėsi trijose pagrindinėse ir septyniose papildomose nominacijose.

Šiemet konkurse buvo renkami geriausi privataus gyvenamojo, visuomeninio ir biuro interjerai, taip pat geriausio miegamojo, vonios kambario, apšvietimo projektai. Darbai vertinti ir inovatyvumo, lietuviško dizaino propagavimo bei tautos interjero kategorijose, rinktas geriausio interjero fotografo darbas. Visų nominacijų laimėtojai bus paskelbti gegužės pabaigoje, iškilmingo renginio metu.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]