Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

1

Metų „Tautos interjero“ titulas atiteko apartamentams Šventojoje, kuriuose – vien Lietuvos kūrėjų darbai

Pradedami skelbti prestižinių kasmetinių apdovanojimų „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ nugalėtojai. Metų tautos interjeru internautai išrinko išskirtinius apartamentus „Šventosios vartai“, kuriems įrengti panaudoti vien Lietuvos kūrėjų baldai ir interjero detalės. Kelis šimtus varžovų nurungusius apartamentus kūrė interjero dizainerė Justina Skurdelytė, bendradarbiaudama su NT plėtros bendrove „Realco“.

Dėl „Tautos interjero“ titulo varžėsi 204 pernai realizuoti interjero darbai. Kategorijoje triumfavęs lietuviško būsto interjeras surinko 359 internautų balsus. Iš viso „Tautos interjero“ kategorijai pateikti projektai sulaukė per 10 tūkst. publikos balsų.

Sėkmę užtikrino dėmesys Lietuvos kūrėjams

Lietuvos gyventojai ne tik pamažu atranda vietinius gamintojus, bet ir pradeda juos vertinti, teigia lietuviško interjero dizainerė J. Skurdelytė.

„Smagu gauti įvertinimą už pastangas ir kūrybines idėjas. Dar smagiau, kad žmonės išgirdo mūsų žinutę, suprato, kad verta atsisukti į Lietuvos dizainerius ir jų kūrybą, vertinti tai, ką turime šalia. Rankų darbo gaminiai erdvei suteikia išskirtinumo ir sukuria nepaprastą emociją – jie apipinti kūrėjų istorijomis. Šiame būste tiesiog gera būti ir mėgautis ramybės pripildyta erdve. Džiaugiuosi, kad į apartamentus, kurių interjerą kūriau tarsi savo būsimų namų, užsukę žmonės patiria tokias pat emocijas: jaučiasi jaukiai ir patogiai“, – apdovanojimu džiaugiasi interjero dizainerė.

Būstą apžiūrėti galima čia: https://youtu.be/wBXxolcvj98

„Tautos interjeru“ pripažintame būste panaudoti vien lietuviški gaminiai, tarp kurių Lietuvos dizaino klasterio EMKO kėdės „Naive“, šviestuvai „Macaron“ ir pasaulinę šlovę pelnęs rašomasis stalas „My Writing Desk“, „Ternio“ korpusiniai baldai, „Lono“ lovos ir čiužiniai, „Indi“ šviestuvai, „Woodbioma“ bei „Mildu“ indai ir interjero aksesuarai, „LinenMe“ patalynė, užuolaidos bei rankšluosčiai, kilimai iš jūržolės bei Rolando Žigonio tapybos darbai.

Šių metų apdovanojimuose triumfavę apartamentai yra 3 kambarių, o bendras jų plotas siekia 75 kv. m.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko prisidėti prie mitų griovimo, kurių bene dažniausiai pasitaikantis tas, jog lietuviškų gaminių paklausa yra ribota, o patys gaminiai – brangūs ir sunkiai pritaikomi. Tautos pripažinimą pelnęs pavyzdinis būstas, kuriam įrengti naudoti vien lietuviški gaminiai, tik įrodo, kad lietuviški baldai ir interjero detalės yra ne tik kokybiški, bet ir unikalūs, stilingi, funkcionalūs.

Be to, būstą, naudojant lietuviškus gaminius, įsirengti galima gana greit. Pavyzdiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ buvo įrengti vos per 3 mėnesius“, – sako „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis bei atskleidžia, kad šie apartamentai sulaukia ir didelio būsto „Šventosios vartuose“ besidairančių pirkėjų dėmesio.

Skatina interjero kultūrą

Pasak konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ sumanytojo, interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, konkurso tikslas – ne tik išsiaiškinti geriausius architektus ir interjero dizainerius, kurie varžosi biuro, visuomeninio ir privataus interjero kategorijose, bet ir skatinti interjero kultūrą Lietuvoje.

„Kasmet konkurso dalyvių aktyvumas auga, atsiranda nauji veidai, kurie ilgainiui tampa „žvaigždėmis“. Galimybė pasigalynėti ir matyti savo darbą kolegų darbų kontekste objektyviai motyvuoja labiau nei tušti pagyrų žodžiai. Kadangi visus interjerus, išskyrus tuos, kurie atstovaują „Tautos interjero“ kategoriją, vertina tik užsienio architektai, išvengiame šališkumo. Tuo mes didžiuojamės ir išsiskiriame iš kitų panašaus pobūdžio konkursų“, – teigia V. Gurevičius.

Jau 16 metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamame konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė’20“ užsienio architektų komisijos ir visuomenės vertinimui iš viso buvo pateikta daugiau nei 1500 pernai realizuotų interjero dizainerių darbų, kurie varžėsi trijose pagrindinėse ir septyniose papildomose nominacijose.

Šiemet konkurse buvo renkami geriausi privataus gyvenamojo, visuomeninio ir biuro interjerai, taip pat geriausio miegamojo, vonios kambario, apšvietimo projektai. Darbai vertinti ir inovatyvumo, lietuviško dizaino propagavimo bei tautos interjero kategorijose, rinktas geriausio interjero fotografo darbas. Visų nominacijų laimėtojai bus paskelbti gegužės pabaigoje, iškilmingo renginio metu.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Jei jau nusipirkote ir įdiegėte varstomus vartus ir norite automatizuoti vartų atidarymo ir uždarymo procesą, taip pat jei ketinate pirkti tik varstomus vartus, turite žinoti, kas yra varstomų vartų automatika ir kokiomis savybėmis ji pasižymi. Šiandien neįmanoma įsivaizduoti patogaus įėjimo vartų valdymo be automatinių sistemų. Labai nepatogu juos atidarinėti savo jėgomis, ypač jei anga yra […]

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Žaliosios erdvės tampa vienu svarbiausių prioritetų. Keičiasi ne tik kiemo apželdinimo tendencijos, augmenijos rūšys ar augalų kiekis, bet ir visuomenės požiūris. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia […]

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ oficialiai praneša didinanti produktų kainas. Sprendimas didinti kainas priimtas atsižvelgiant į žaliavų, transporto bei atlyginimų kaštų didėjimą. Įmonės produkcijos kainos nesikeitė nuo 2020 metų. Planuojamas produktų kainos didinimas skirtingoms prekių kategorijoms sieks 5-10 proc. priklausomai nuo žaliavų sąnaudų ir technologinių gamybos ypatumų. „Stebėjome žaliavų kainų augimą jau nuo praeitų metų pradžios, tačiau […]

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) atkreipia dėmesį, kad asmenys, mėginantys pasipinigauti iš nekilnojamo turto (NT) plėtotojų manipuliuojant teisine sistema, vis dar yra opi sektoriaus problema. […]

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Trečiadienį gautas statybą leidžiantis dokumentas vykdyti vieno didžiausio uždarų teniso kortų komplekso Baltijos šalyse – „SEB arenos“ Vilniuje rekonstrukciją. Tai bus jau antroji 2008 metais pastatyto komplekso plėtra, po kurios arena taps viena didžiausių Europoje. Statybos darbus planuojama baigti iki kitų metų rudens. Po rekonstrukcijos bus įrengtas specialus centrinis teniso kortas su tribūnomis, skirtas aukščiausio […]

   Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

  Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

Dažnam būstas tampa didžiausiu gyvenimo pirkiniu. Pastaruoju metu, fiksuojant rekordinius būsto pardavimų sandorių atvejus, didžiulė paklausa spaudžia sprendimą priimti greitai ir galbūt ne visada apgalvotai. Ekspertai įvardijo naudingiausius patarimus, kad nusipirkus nekilnojamąjį turtą netektų gailėtis. Atlikite namų darbus Pasak Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovės Dovilės Kalvaitienės, būsto pirkimas – individualus procesas, todėl […]