MERKO pirmo ketvirčio rezultatai: apyvarta iš generalinės rangos darbų augo 34 proc.

1

MERKO pirmo ketvirčio rezultatai: apyvarta iš generalinės rangos darbų augo 34 proc.

UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 pirmąjį metų ketvirtį siekė 13 mln.  eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (8,6 mln. eurų).

Pagrindiniai šiuo metu bendrovės įgyvendinami rangos projektai: Kaune baigiamas statyti UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamybinis pastatas, statomi UAB „Tokvila“ autoservisas Vilniuje, penki vėjo jėgainių parkai Šilalėje, Kelmėje, Naujojoje Akmenėje, Mažeikiuose. 36 proc. šios apyvartos sudaro MERKO plėtojami NT gyvenamųjų namų projektai.

„Pagreitis tokiems rezultatams buvo suteiktas praėjusiais metais, kai po pirmosios pandemijos bangos statybų sektorius akivaizdžiai atsigavo, pasirašėme daug rangos sutarčių. Rangovai mus rinkosi, nes jie vertina MERKO profesionalumą bei patikimumą, o sukaupta ankstesnė patirtis padeda mums rasti geriausius sprendimus dabartinėje situacijoje“, – kalbėjo Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

 Statomame „Vilnelės skverų“ komplekse parduoti beveik visi pirmo etapo butai

Daug įtakos tokiems skaičiams turėjo ir paties MERKO plėtojami NT projektai – gyvenamųjų daugiabučių kompleksas „Vilnelės skverai“, kylantis Vilniuje, tarp Senamiesčio, Užupio, Belmonto – sparčiai populiarėjančiame miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje. Jau visiškai priartėjo prie pabaigos pirmo etapo butų statybos, sparčiai kyla trečiojo etapo namai.

2022 metų pirmą ketvirtį MERKO pasirašė 33 preliminarias butų pirkimo-pardavimo sutartis, palyginti pernai tuo pačiu laiku buvo pasirašytos 66 tokios sutartys.  Kaip sakė S. Putrimas, tokį pokytį lėmė sumažėjusi pasiūla – šiuo metu bendrovė galėjo pasiūlyti tik tiek naujų butų.

„2021 metai nekilnojamo turto rinkoje buvo labai intensyvūs, išaugusi paklausa sąlygojo sėkmingus pardavimus. Šiame kvartale dešimtyje namų yra 380 butų, iš kurių 90 proc. jau parduoti. Pirmojo etapo namus baigsime statyti pirmomis vasaros dienomis, tad netrukus juose jau galės kurtis naujakuriai“, – sakė MERKO vadovas.

 „Vilnelės skveruose“ ką tik pradėta pardavinėti butus dar dviejuose statomuose namuose, rinkai pasiūlyta 70 butų.

Sprendimas dėl rangos sutarčių – riziką turėtų dalintis abi ją pasirašančios pusės

Tačiau, pasak MERKO vadovo, situacija rinkoje ir toliau išlieka sudėtinga. Po pandemijos dar neatsigavusį statybų sektorių supurtė Ukrainoje prasidėjęs karas. Per labai trumpą laikotarpį smarkiai šoktelėjo beveik visų medžiagų kainos, dar labiau sutrūkinėjo tiekimo grandinės.

„Šioje situacijoje kažkiek ramiau jautėsi statybinių medžiagų rezervu statomiems objektams pasirūpinusios įmonės, tačiau dažnu atveju tai tik dalis medžiagų, kurių neužteks statybos darbams baigti. Situacija vis dar lieka sunkiai prognozuojama, rinkoje trūksta medžiagų arba atsargos senka. Sudėtinga pasirašyti naujas sutartis su užsakovais, nes negalima prognozuoti, kokiomis kainomis reikės jas įgyvendinti“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

Pasak jo, išeitys tokioje situacijoje gali būti dvi. Jei sutartyje užfiksuojama kaina, ją pasirašanti bendrovė turi nusipirkti kiek įmanoma daugiau medžiagų arba susitarti dėl jų su partneriais, subrangovais ir kitais, kad vėliau kylančios kainos nebeturėtų įtakos projekto sąmatai. Jei konkrečių medžiagų negalima nusipirkti iš anksto arba dar nėra visiškai baigtas techninis projektas, riziką dėl statybinių medžiagų pabrangimo turi prisiimti ir užsakovas.

„Todėl sudarydami naujas sutartis, formuodami savo kitų metų užsakymų portfelį atvirai sakome užsakovams, kad abi pusės turi dalintis riziką, vienas rangovas negali būti atsakingas už visą neprognozuojamą situaciją“, – teigė pašnekovas.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2021 metais buvo 340 mln. eurų, grupėje dirbo 672 darbuotojai.

Pranešimą paskelbė: Oksana Vaitkienė, UAB „Merko statyba”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Iš Modernizavimo fondo – 58 mln. eurų daugiabučių atnaujinimui   

Iš Modernizavimo fondo – 58 mln. eurų daugiabučių atnaujinimui  

Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau ­– APVA) pateiktą prašymą skirti 58 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo. Šios lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimo projektams. „Tai jau aštuntoji EIB patvirtinta Modernizavimo fondo investicijų porcija Lietuvai. Anksčiau jau esame užsitikrinę lėšas elektromobilių, didelių pramonės įmonių modernizavimo, savivaldybių ir centrinės valdžios pastatų atnaujinimo […]


Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui

Moduliniai konteineriai – patalpos augančiam verslui

Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinės statybos pastatų. „Labiausiai modulinius konteinerius pamėgo smulkūs ir vidutiniai verslininkai, tokio tipo patalpose įrengiantys laikinus arba nuolat naudojamus biurus, – […]


Į vasarnamius grįžta ne tik poilsiautojai, bet ir gaisrai: kaip užkirsti kelią nelaimei

Į vasarnamius grįžta ne tik poilsiautojai, bet ir gaisrai: kaip užkirsti kelią nelaimei

Pavasarėjantys orai vilioja daugiau laiko praleisti gryname ore. Soduose ir sodybose laiką leisti mėgstantiems žmonėms teks pasukti galvą ne tik kokias gerybes auginti, bet ir kaip saugiai leisti laiką vasarnamiuose. Ugniagesiai gelbėtojai pažymi, kad ilgesnį laiką nebuvus vasarnamiuose, pavasarį juos reiktų atidžiai apžiūrėti ir atsakingai įvertinti jų būklę. Ypač patariama atkreipti dėmesį į elektros instaliaciją […]


Lenkijos rangovai kviečiami dalyvauti įgyvendinant projektus Lietuvoje

Lenkijos rangovai kviečiami dalyvauti įgyvendinant projektus Lietuvoje

Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose. Vizito Lenkijoje metu Susisiekimo ministerijos ir Kelių direkcijos specialistai strateginius šalies kelių projektus pristatė Lenkijos infrastruktūros ministerijos, Generalinės kelių direkcijos (lenk. Generalna […]


ČEKIJOS ĮMONEI LEISTA VYKDYTI SANDORĮ NT RINKOJE

ČEKIJOS ĮMONEI LEISTA VYKDYTI SANDORĮ NT RINKOJE

Konkurencijos taryba leido Čekijos įmonei „BAM CZ Living“ įsigyti 24 proc. Čekijos bendrovės „Konevova living“ akcijų (su jau turimomis iš viso – 49 proc.) ir perimti jos bendrąją kontrolę kartu su likusią akcijų dalį valdančia Lietuvos įmone „Trust Capital“. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. vasario 21 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, […]


Kandidatų į Vilniaus merus požiūriai: kaip išnaudoti Vilniaus centrinio verslo rajono potencialą

Kandidatų į Vilniaus merus požiūriai: kaip išnaudoti Vilniaus centrinio verslo rajono potencialą

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas 10-ies Šiaurės Europos miestų centrinių verslo rajonų (angl. Central Business District, CBD) tyrimas parodė, kad dešiniajame Neries krante įsikūręs Vilniaus CBD pagal biurų kokybę prilygsta didiesiems Europos miestams. Tačiau pramogų trūkumas, neįveiklinti žemutiniai pastatų aukštai ir tobulintina sporto bei susisiekimo infrastruktūra šiuos privalumus gali nustumti į paraštes. Kandidatai į Vilniaus miesto […]