MERKO Lietuvoje apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2023 metais buvo 98 mln. eurų

1

MERKO Lietuvoje apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2023 metais buvo 98 mln. eurų

Pernai UAB Merko statyba pasirašė generalinės rangos sutarčių už rekordinę 290 mln. eurų sumą. Apyvarta iš generalinės rangos sutarčių buvo 97,8 mln. eurų, t. y. 39 proc. didesnė nei 2022-aisiais (70,4 mln. eurų).

„Dalis 2023-aisiais pasirašytų rangos sutarčių atkeliavo iš ankstesnių metų. 2022 metais Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dėl didelės nežinomybės dauguma investuotojų ir užsakovų atidėjo  planuotus statybos darbų užsakymus. Šios sutartys persikėlė į 2023 metais, todėl vietoj nuoseklaus tradicinio augimo pernai ir sulaukėme tokio šuolio“, – komentavo šiuos skaičius Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Pasak pašnekovo, už šių rezultatų stovi stipri MERKO komanda, priimanti teisingus sprendimus per sunkius, neramius ir iššūkių kupinus metus. O pasirašytų sutarčių apimtis leidžia tikėtis ne tik apyvartos augimo ateinančiais metais, tačiau ir sudaro sąlygas UAB Merko statyba didinti veiklos efektyvumą ir išnaudoti masto ekonomijos efektą užsakant medžiagas bei planuojant darbus.

Gerokai išsiplėtė vėjo jėgainių darbų apimtys

Viena iš svarbių MERKO Lietuvoje veiklos sričių – vėjo elektrinių projektai. Šių darbų apimtis pastaraisiais metais gerokai pasikeitė. Jei iš pradžių užsakovai patikėdavo tik išlieti pamatus, tai dabar, įvertinę MERKO komandos patirtį, profesionalumą, jau užsako pilnos apimties vėjo jėgainių parko statybos (BoP) darbus, kai be pamatų dar paruošiama ir visa reikalinga infrastruktūra vėjo turbinoms montuoti – drenažas, keliai, elektros tinklai, pastotės, sutvarkoma reikalinga dokumentacija.

„Pirmuosius pamatus vėjo jėgainėms įrengėme  dar 2015 metais, kai apie elektros energijos tvarumą ir deficitą viešoje erdvėje diskutuota tik teoriškai. Dabar įgyvendinę 2023 metais pasirašytas sutartis, būsime įrengę beveik 200 vėjo jėgainių pamatų ir sukūrę visą reikalingą infrastruktūrą. Tai liudija, kad MERKO yra viena iš atsinaujinančios energijos sektoriaus statybų lyderių, tiesiogiai prisidedanti prie žalios, tvarios ateities kūrimo ir energetinio šalies saugumo“, – kalbėjo MERKO Lietuvoje vadovas.

Butų parduota 35 proc. daugiau

MERKO Lietuvoje apyvarta iš būsto pardavimo 2023 metais buvo 38 mln. eurų, panašiai kaip ir 2022 metais (36 mln. eurų). Klientai aktyviai domisi MERKO gyvenamųjų namų projektais: 2023 metais buvo pasirašytos 148 preliminarios butų pirkimo-pardavimo sutartys ir tai yra 35 proc. daugiau nei 2022 metais, kai buvo sudaryta 110 tokių sutarčių.

Visi parduoti butai yra iš gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“, kuriame jau baigti statyti dviejų etapų namai, beveik visi 450 butų juose parduoti. Šiuo metu čia kyla dar vieno, Kaukysos etapo namai. Projekte „Vilnelės skverai“ per 4 etapus bus pastatyta daugiau kaip 1000 butų.

„Siekiame pasiūlyti rinkai įvairaus dydžio ir įvairaus įrengimo lygio būstų – ir pastatytų bei įrengtų, kuriuos galima apžiūrėti ir nusipirkus iškart keltis gyventi, ir dar tik statomų, t. y. prisitaikome prie kiekvieno kliento poreikių“, – aiškino S. Putrimas.

Pasak jo, planuojant ir statant gyvenamuosius namus, galvojama ne tik apie butų išplanavimą, kokybę, namų aplinką, bet ir apie tai, kad gyventojams būtų patogu gyventi naujame būste, kad šalia namų jie rastų reikalingų prekių ir paslaugų, tad pirmuose namų aukštuose jau kuriasi įvairūs verslai, kavinukės, parduotuvės, visi nuomininkai atidžiai atrenkami.

Beje, projektas „Vilnelės skverai“ pripažintas geriausiu gyvenamosios paskirties kategorijoje Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos kasmet organizuojamame konkurse „Už darnią plėtrą“.

Tiesa, MERKO Lietuvoje vadovas atkreipia dėmesį, kad šiais ir kitais metais butų pardavimo skaičiai gali būti kuklesni. Priežastis – vis nepradedami statyti nauji gyvenamųjų namų projektai.

„Kol kas negalime pasiūlyti kokybiško, energetiškai efektyvaus būsto kitose Vilniaus miesto vietose, nors esame įsigiję sklypų, rengiame kelis naujus projektus. Priežastis – labai išsitęsęs projektų derinimo ir statybos leidimų išdavimo procesas“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė – AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių popierių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2023 metais buvo 466 mln. eurų, grupėje dirbo 638 darbuotojai.

Pranešimą paskelbė: Oksana Vaitkienė, UAB „Merko statyba”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]