MERKO Lietuvoje apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2023 metais buvo 98 mln. eurų

1

MERKO Lietuvoje apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2023 metais buvo 98 mln. eurų

Pernai UAB Merko statyba pasirašė generalinės rangos sutarčių už rekordinę 290 mln. eurų sumą. Apyvarta iš generalinės rangos sutarčių buvo 97,8 mln. eurų, t. y. 39 proc. didesnė nei 2022-aisiais (70,4 mln. eurų).

„Dalis 2023-aisiais pasirašytų rangos sutarčių atkeliavo iš ankstesnių metų. 2022 metais Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dėl didelės nežinomybės dauguma investuotojų ir užsakovų atidėjo  planuotus statybos darbų užsakymus. Šios sutartys persikėlė į 2023 metais, todėl vietoj nuoseklaus tradicinio augimo pernai ir sulaukėme tokio šuolio“, – komentavo šiuos skaičius Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Pasak pašnekovo, už šių rezultatų stovi stipri MERKO komanda, priimanti teisingus sprendimus per sunkius, neramius ir iššūkių kupinus metus. O pasirašytų sutarčių apimtis leidžia tikėtis ne tik apyvartos augimo ateinančiais metais, tačiau ir sudaro sąlygas UAB Merko statyba didinti veiklos efektyvumą ir išnaudoti masto ekonomijos efektą užsakant medžiagas bei planuojant darbus.

Gerokai išsiplėtė vėjo jėgainių darbų apimtys

Viena iš svarbių MERKO Lietuvoje veiklos sričių – vėjo elektrinių projektai. Šių darbų apimtis pastaraisiais metais gerokai pasikeitė. Jei iš pradžių užsakovai patikėdavo tik išlieti pamatus, tai dabar, įvertinę MERKO komandos patirtį, profesionalumą, jau užsako pilnos apimties vėjo jėgainių parko statybos (BoP) darbus, kai be pamatų dar paruošiama ir visa reikalinga infrastruktūra vėjo turbinoms montuoti – drenažas, keliai, elektros tinklai, pastotės, sutvarkoma reikalinga dokumentacija.

„Pirmuosius pamatus vėjo jėgainėms įrengėme  dar 2015 metais, kai apie elektros energijos tvarumą ir deficitą viešoje erdvėje diskutuota tik teoriškai. Dabar įgyvendinę 2023 metais pasirašytas sutartis, būsime įrengę beveik 200 vėjo jėgainių pamatų ir sukūrę visą reikalingą infrastruktūrą. Tai liudija, kad MERKO yra viena iš atsinaujinančios energijos sektoriaus statybų lyderių, tiesiogiai prisidedanti prie žalios, tvarios ateities kūrimo ir energetinio šalies saugumo“, – kalbėjo MERKO Lietuvoje vadovas.

Butų parduota 35 proc. daugiau

MERKO Lietuvoje apyvarta iš būsto pardavimo 2023 metais buvo 38 mln. eurų, panašiai kaip ir 2022 metais (36 mln. eurų). Klientai aktyviai domisi MERKO gyvenamųjų namų projektais: 2023 metais buvo pasirašytos 148 preliminarios butų pirkimo-pardavimo sutartys ir tai yra 35 proc. daugiau nei 2022 metais, kai buvo sudaryta 110 tokių sutarčių.

Visi parduoti butai yra iš gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“, kuriame jau baigti statyti dviejų etapų namai, beveik visi 450 butų juose parduoti. Šiuo metu čia kyla dar vieno, Kaukysos etapo namai. Projekte „Vilnelės skverai“ per 4 etapus bus pastatyta daugiau kaip 1000 butų.

„Siekiame pasiūlyti rinkai įvairaus dydžio ir įvairaus įrengimo lygio būstų – ir pastatytų bei įrengtų, kuriuos galima apžiūrėti ir nusipirkus iškart keltis gyventi, ir dar tik statomų, t. y. prisitaikome prie kiekvieno kliento poreikių“, – aiškino S. Putrimas.

Pasak jo, planuojant ir statant gyvenamuosius namus, galvojama ne tik apie butų išplanavimą, kokybę, namų aplinką, bet ir apie tai, kad gyventojams būtų patogu gyventi naujame būste, kad šalia namų jie rastų reikalingų prekių ir paslaugų, tad pirmuose namų aukštuose jau kuriasi įvairūs verslai, kavinukės, parduotuvės, visi nuomininkai atidžiai atrenkami.

Beje, projektas „Vilnelės skverai“ pripažintas geriausiu gyvenamosios paskirties kategorijoje Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos kasmet organizuojamame konkurse „Už darnią plėtrą“.

Tiesa, MERKO Lietuvoje vadovas atkreipia dėmesį, kad šiais ir kitais metais butų pardavimo skaičiai gali būti kuklesni. Priežastis – vis nepradedami statyti nauji gyvenamųjų namų projektai.

„Kol kas negalime pasiūlyti kokybiško, energetiškai efektyvaus būsto kitose Vilniaus miesto vietose, nors esame įsigiję sklypų, rengiame kelis naujus projektus. Priežastis – labai išsitęsęs projektų derinimo ir statybos leidimų išdavimo procesas“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė – AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių popierių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2023 metais buvo 466 mln. eurų, grupėje dirbo 638 darbuotojai.

Pranešimą paskelbė: Oksana Vaitkienė, UAB „Merko statyba”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių kvartalas Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą. Kelias, vedantis iš Palangos miesto į Kunigiškių gyvenamąjį rajoną, kurorto gyventojus ir svečius jau pasitinka gerokai atsinaujinęs. Iki remonto jo būklė […]


Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Imti paskolą nuosavam būstui įsigyti Lietuvoje linkę tiek sutuoktiniai, tiek ir nesusituokusios poros. Kuo skiriasi nekilnojamojo turto įsigijimo su būsto paskola procesas jau susituokus, tik planuojant tai daryti ar tokių ketinimų visai neturint, atsako „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Paskolai gauti žiedas nereikalingas Įsigyti bendrą būstą dažnai nusprendžia vienas kitam įsipareigoję, bet vestuvių […]


UAB Maspro  ieško projektų pradinių autorių

UAB Maspro ieško projektų pradinių autorių

UAB “Maspro” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (darželio), Taikos g. 99, Vilniuje rekonstravimo projektas (parengtas apie 1975-1985 metus); Mokslo paskirties pastato (7.11) Žemaitės g. 37, Telšiuose, kapitalinio remonto projektas (Telšių Germanto progimnazija); Mokslo paskirties pastato (7.11) Sedos g. 29, Telšiuose, […]


IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

UAB “Aplan” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (Unik.Nr.1096-0035-0016) T. Kosciuškos g.11, Vilniuje, atnaujinimo (modernizavimo) projektas;  Trakų kultūros rūmų – kultūros paskirties pastato (Unik. Nr. 7998-5000-2018) Vytauto g. 69, Trakuose, rekonstravimo projektas; Vandens uostų paskirties (8.5) statinio ir kitos paskirties (7.22) […]


Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

2024 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai) Seimas priėmė naująjį Kibernetinio saugumo įstatymą, į kurį perkeliama Europos Sąjungos Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva. Joje numatytos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui ES valstybėse narėse didinti. Kaip anksčiau yra minėjęs krašto apsaugos ministras Laurynas […]


Per 2024 m. pirmąjį pusmetį „Estateguru“ investuotojams grąžino 47.5 mln. eurų

Per 2024 m. pirmąjį pusmetį „Estateguru“ investuotojams grąžino 47.5 mln. eurų

2024 metų pirmąjį pusmetį investuotojai per Estijos kilmės tarptautinę sutelktinio finansavimo platformą „Estateguru“ sutelkė 40.4 mln. eurų, o investuotojams grąžinta suma siekė 47.5 mln. eurų. Pirmąjį šių metų pusmetį „Estateguru“ investuotojai uždirbo 6.9 mln. eurų, o vidutinė investicijų grąža sutelktinio finansavimo platformoje siekė 10.88%. Lietuvoje 2024 m. I pusmetį per „Estateguru“ platformą sutelkta 8.3 mln. […]