MERKO 20-metį Lietuvoje žymi ir didžiausi prekybos centrai, ir viešbučiai, pramoniniai objektai

MERKO 20-metį Lietuvoje žymi ir didžiausi prekybos centrai, ir viešbučiai, pramoniniai objektai

Statybų kompanija MERKO – viena iš nedaugelio šio sektoriaus įmonių, mininčių savo veiklos Lietuvoje 20-metį. Statybų sektorius yra labai jautrus įvairiems ekonomikos pokyčiams, tačiau estiško kapitalo įmonė, remdamasi tarptautine patirtimi,  sėkmingai praėjo šį laikotarpį ir drąsiai žengia į trečią veiklos dešimtmetį.

„20 metų – ilgas laiko tarpas įmonei, ypač statybų rinkoje, nes per tokį laikotarpį neišvengiamas didesnis ar mažesnis ekonomikos bangavimas, skaudžiai smogiantis mažiau patyrusiems ir resursų stokojantiems  rangovams. Šiandien rinkoje nėra daugelio net ir didelių kompanijų, stačiusių prieš 10 ar 20 metų,  nors net nesibaigė jų statytų objektų garantinis terminas. O ilgaamžiškumas šiame sektoriuje labai svarbu, nes su kiekvienu pastatytu objektu įgauname vis daugiau patirties, tobulėjame ir laikas įrodo, kad esame patikimas partneris statybų sektoriuje “, – komentavo nueitą kelią  Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Šiandien UAB Merko statyba pasitiki tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos statybos darbų užsakovai, bankai, gyvenamojo būsto pirkėjai.  Tai liudija dabar įgyvendinami projektai. Šiuo metu bendrovė stato viešbučius „Radisson Blu Lietuva“ bei „ibis Vilnius“, rekonstruoja „Neringos“ viešbutį, toliau tęsia „Philip Morris“ gamyklos plėtimo darbus Klaipėdoje. Kyla ir nauji gyvenamieji namai: projektai  „Rinktinės Urban“, „Šaltinių namai“, „Bastėja Life“, senamiestyje atstatomi grafų Pliaterių rūmai. Na, o paskutinis baigtas darbas – naujasis biurų pastatas „Narbuto 5“.

Išmoktos pamokos padėjo sustiprėti

Savo veiklą Lietuvoje koncernas AS Merko Ehitus Lietuvoje pradėjo 1997 metais, įsteigdamas dukterinę įmonę UAB Merko statyba.  Bendrovės pradžia buvo labai sėkminga, tai liudija puikiai žinomi jos projektai: viešbučiai „Radisson Blu Lietuva“ ir „Novotel“, medicinos paslaugų centras „Northway“,  verslo centras L-3, prekybos centrai „Mandarinas“, „Saulės miestas“,  daugybė pramoninių statinių. 2008 metais baigtas didžiausias MERKO istorijoje objektas – PC „Panorama“. Tais metais pasiekta ir rekordinė UAB  Merko statyba apyvarta, viršijusi 51 mln. eurų. Deja, 2009 metais krizė smogė skaudžiai, statybos apimtis kompanijai teko sumažinti net kelis kartus.

„Mes nesiblaškėme, neieškojome kitų veiklos sričių, išmokome krizės pamokas ir toliau darėme tai, ką geriausiai mokame. Kadangi pirmaisiais metais po krizės labai sumažėjo vietinių investicijų ir statybos užsakymų, didžiausią dėmesį nukreipėme į tarptautinius klientus ir nuosavų projektų vystymą: gyvenamąją statybą bei PPP (angl. „public and private partership“) projektus“, – išdavė sėkmingus krizės įveikimo būdus S. Putrimas.

Būtent tada prasidėjo ir iki dabar tęsiasi MERKO bendradarbiavimas su tarptautinėmis kompanijomis ABB, „Iberdrola“, „General Electric“, „Philip Morris“, „AccorHotels“ grupė, „Linstow“, „Pro Kapital“, „Kapitel“ ir kt.

Svarbiausia – žmogus, paskui – aplinkosauga ir naujos technologijos

 „Dirbant su tarptautiniais  užsakovais reikia laikytis ne tik vietinių, Lietuvoje galiojančių statybų reglamentų, bet ir specializuotų  visame pasaulyje taikomų kliento  reikalavimų, susijusių su kokybe, inovacijomis, darbų sauga, aplinkosauga“, –  sakė S. Putrimas.

Pasak pašnekovo, tai skatina nuolat domėtis naujovėmis, tobulėti, geriausią praktiką pritaikytis ir kitiems Lietuvoje statomiems objektams.

 „Statybų sektorius vienas tų, kuriame įvyksta daugiausiai nelaimingų atsitikimų. Tad mums svarbiausia – darbuotojų sauga, nes natūralu, kad žmogus – didžiausia vertybė. Jei neįrodysi, kad ši sritis prioritetinė, daugelis tarptautinių kompanijų net nepasiteiraus kainos“, – atskleidė pagrindinius klientų keliamus reikalavimus S. Putrimas.

Šiandien jau praktiškai visi užsakovai tikisi, kad pastatai būtų aukščiausios A energinės klasės, kad atitiktų tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), į statybų procesą integruojamas skaitmeninis modeliavimas, kitaip vadinamas BIM.

Visos šios pastangos netruko duoti rezultatų – tikimasi, kad 2018 metais UAB Merko statyba viršys savo rekordinę 2008 metų apyvartą – 50 mln. eurų.

Svarbiausia – patikimi darbuotojai ir partneriai

Būdama tarptautinės kompanijos dalimi, UAB Merko statyba sėmėsi patirties iš savo kolegų užsienyje ir pirmieji pradėjo taikyti Lietuvoje darbo metodus, kuriuos vėliau perėmė ir kiti kolegos.

„Mes 20 metų kantriai įrodinėjame užsakovams, kad generalinis rangovas  neprivalo būti kompanija, turinti nuosavų kranų, ekskavatorių, sunkvežimių  bei kuo daugiau darbininkų, kurie atlieka visus darbus. Generalinis rangovas remiasi savo darbuotojais, efektyvia statybos valdymo sistema ir patikimais partneriais – projektuotojais bei specializuotomis statybos paslaugų įmonėmis“, – kalbėjo S. Putrimas.

Pasak jo, tokia tvarka leidžia būti lankstiems, efektyviai organizuoti veiklą bei užtikrinti, kad visus darbus atliks savo srities profesionalai. Žinoma, visi partneriai atidžiai pasirenkami, užtat paskui ir labai vertinami. Taip, kaip ir savi darbuotojai, kuriais pasitikima ir kurių nuomonės paisoma priimant sprendimus.  

„Darbuotojų ir partnerių profesionalumas – pagrindinis MERKO privalumas, – įsitikinęs UAB Merko statyba vadovas.  – Komandos patirtis, inovatyvūs technologiniai sprendimai padeda mums įgyvendinti pačias drąsiausias klientų idėjas.“

Nuotraukose:

  • Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius;
  • Rinktinės gatvėje kyla viešbutis „ibis Vilnius“ ir gyvenamųjų namų kompleksas „Rinktinės Urban“

 

Apie MERKO grupę

MERKO – didžiausia listinguojama statybų įmonė Baltijos šalyse.  Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonių grupės 2016 metų apyvarta – 252 mln. eurų.Per dvidešimties veiklos metų  Lietuvoje istoriją MERKO grupė įgyvendino didelius statybos projektus, tarp jų – prekybos centrai „Panorama”, „Saulės miestas”, „Mandarinas”, viešbučiai „ Radisson Blu Hotel Lietuva”, „Novotel”, administraciniai pastatai „Narbuto 5“, „L3”, „Baltic Data Center”, „Northway” medicinos centras, Vilniaus Balsių mokykla ir Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje,  NORDBALT  elektros jungties keitiklių pastotė Klaipėdoje ir kiti pastatai.

Daugiau informacijos:

Vaida Samuolytė, strateginės komunikacijos ekspertė                                            

Tel. +370 682 43660; e.p. vaida.samuolyte@gmail.com

Pranešimą paskelbė : Laura Garšvienė, UAB „Merko statyba“

Kiti skelbimai:
 
Blykstė Metz 36 AF-5 digital Sony
 
Huawei MediaPad M2 planšetinis kompiuteris 8“ LTE
 
Beko BIE24301W elektrinė orkaitė
 
Rock Band: The Beatles (Solus) X360 žaidimas
Vonios kambario interjeras ir 4 patarimai jo kūrimui

Vonios kambario interjeras ir 4 patarimai jo kūrimui

Vonios kambarys – tai pati privačiausia, intymiausia ir kartu bene „įnoringiausia“ (interjero atžvilgiu) mūsų būsto erdvė. Todėl norėdami sukurti unikalų, šiuolaikišką ir jaukų savo vonios kambario interjerą, turėtume būti pasiruošę skirti pakankamai daug dėmesio, laiko ir pastangų. O tam, kad visą tai padaryti jums būtų bent šiek tiek lengviau, atminkite, jog naudingų patarimų niekuomet nebus […]

  Straipsniai »
Parodos atgarsiai: iš ekspozicijos – su užsakymais tiesiai pas klientą į namus

Parodos atgarsiai: iš ekspozicijos – su užsakymais tiesiai pas klientą į namus

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu  pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko tiesiai pas potencialius klientus. Išsiplėtusios erdvės ir nauji projektai Dovilės Vertelytės, „Litexpo“ projektų vadovės, teigimu, […]

  Straipsniai »
Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai

Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai

Atsinaujina Neries krantinės viršutinė terasa: nauji apšviesti takai ir sporto aikštynai Vilniečiai jau kurį laiką kone visame  dešiniajame Neries krante mato plušant darbininkus – prasidėjo krantinės rekonstrukcijos baigiamasis etapas.  Kas čia vyksta ir kaip pasikeis krantinės šlaitai bei viršutinė krantinės terasa? Iki 2019 m. pabaigos suplanuota visiškai atnaujinti krantinę nuo Tuskulėnų dvaro iki pat Žaliojo […]

  Straipsniai »
Apklausa: tautiečiai įsimylėję skandinavišką interjerą, o namų širdimi laiko svetainę

Apklausa: tautiečiai įsimylėję skandinavišką interjerą, o namų širdimi laiko svetainę

Bent kartą per metus namų interjero pokyčius inicijuoja 30 proc. šalies gyventojų, o pirmenybę teikia skandinaviškam interjero stiliui. Tokius rezultatus atskleidė parodos „Baldai. Dizainas. Interjeras“ lankytojų apklausa. Specialistų teigimu, tai rodo, kad vis dažniau namus įsirenkame ir įsirengiame ne visam gyvenimui, tampame mobilesni ir jaučiamės ekonomiškai saugesni. Vieni namai ne visam gyvenimui Parodų ir kongresų […]

  Straipsniai »
Pagrindinis „Sweco Lietuva“ biuras įsikurs „Duetto“ verslo namuose

Pagrindinis „Sweco Lietuva“ biuras įsikurs „Duetto“ verslo namuose

2018 m. spalio 11 d., Vilnius. Inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovės „Sweco Lietuva“ pagrindinis biuras Lietuvoje nuo kitų metų pavasario persikels į naujas patalpas sostinės Viršuliškių mikrorajone esančiuose „Duetto II“ verslo namuose. Bendrovės biuras užims du iš dešimties „Duetto II“ pastato aukštų. Naująsias patalpas „Sweco Lietuva“ nuomosis iš projekto vystytojo – statybų ir darnios nekilnojamojo […]

  Straipsniai »
Prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Šiandien parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“. Tris dienas truksiančioje parodoje prisistatys 130 dalyvių iš 8 šalių, o lankytojų lauks tiek naujos erdvės bei ekspozicijos, tiek ir pamėgtos erdvės bei renginiai. Organizatorių teigimu, čia laukiami visi, kuriantys ar keičiantys savo namus, besidomintys interjero dizainu ir ieškantys ne tik […]

  Straipsniai »