„Luminor“ bankas bendrovei „Fegda“ suteikė 36 mln. eurų

„Luminor“ bankas bendrovei „Fegda“ suteikė 36 mln. eurų

„Luminor“ bankas bendrovei „Fegda“ suteikė dvi darbų įvykdymo garantijas, kurių bendra vertė 28 mln. eurų, skirtas tarptautinės magistralės „VIA Baltica“ ruožui aplink Marijampolę bei geležinkelio transporto projektui „Rail Baltica“. Bankas bendrovei taip pat paskolino 6 mln. eurų asfalto gamyklai modernizuoti bei suteikė 2 mln. eurų limitą draustis nuo žaliavų kainų svyravimo.

Dalis „Luminor“ banko suteiktos 28 mln. eurų įvykdymo garantijos skirta vienam didžiausių infrastruktūros projektų nepriklausomos Lietuvos istorijoje – 16 km ilgio „Via Baltica ruožui aplink Marijampolę. Kita įvykdymo garantijos dalis suteikiama geležinkelių projektui „Rail Baltica“.

„Tokios apimties projektai Lietuvoje retai pasitaiko, džiugu, kad valstybė investuoją į naują Šiaurės Europos sausumos koridorių – prie Marijampolės pastatysime naują ir modernią 4 juostų automagistralę“, – sako UAB „Fegda“ generalinis direktorius Gediminas Gribulis.

Automagistralės statybos darbus šiame ruože numatoma baigti iki 2024 metų pabaigos.

„Fegda“ yra viena iš rinkos lyderių, Lietuvoje sėkmingai vystančių stambius ir šaliai reikšmingus infrastruktūros projektus. Įmonė stabiliai auga, todėl mes džiaugiamės, finansinėmis priemonėmis prisidėdami tiek prie organizacijos, tiek prie visos šalies gerovės augimo. Be to, „Fegda“, modernizuodama asfaltbetonio gamyklą, daug dėmesio skiria aplinkos taršos mažinimo klausimams, kurie itin svarbūs ir mūsų  bankui“, – sako „Luminor“ banko Verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas.

„Luminor“ bankas bendrovei „Fegda“ taip pat paskolino 6 mln. eurų naujai asfalto gamyklai Vilniuje statyti. „Fegdos“ grupė šiuo metu iš esmės modernizuoja 1998 metais pastatytą asfaltbetonio bazę Vilniuje. Pastatymo metu tai buvo vienintelė nauja vakarietiška asfalto gamykla Lietuvoje, tačiau po 25 metų gamyklai prireikė rekonstrukcijos – ji buvo išmontuota, jos vietoje pastatyta visiškai nauja, moderni gamykla.

Pasinaudojusi banko suteikta paskola, „Fegda“ šiuo metu turi naujausią ir šiuolaikiškiausią asfalto gamyklą Lietuvoje, kurioje, naudojantis moderniausiomis technologijomis, galima gaminti asfalto mišinius. Ši modernizuota asfalto gamykla tenkina ir aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus.

„Luminor“ bankas „Fegdos“ grupei taip pat suteikė ir 2 mln. eurų limitą apsidrausti nuo žaliavų kainų svyravimo. Tokiu būdu „Fegdos“ grupė turi galimybę suvaldyti didžiųjų projektų žaliavų kainos indeksą.

„Žinoma, nuo visų ateities rizikų nesame apsaugoti, bet naujas požiūris į Lietuvos ateities infrastruktūrą džiugina“, – sako „Fegda“ generalinis direktorius Gediminas Gribulis.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

 Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė
Tel.: +370 676 45334
El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naudingi patarimai meistrams: kaip dirbti efektyviai ir pratęsti lauko darbų sezoną

Naudingi patarimai meistrams: kaip dirbti efektyviai ir pratęsti lauko darbų sezoną

ESSVE stebi meistrų darbą ir ieško būdų, kaip padėti jiems būti efektyviais, demonstruoti aukštą darbo našumą. Ir tai ne tik kokybiški tvirtinimo ir sandarinimo produktai, bet ir darbo organizavimas, kuris primena „Lean“ metodą. „Lean“ yra efektyvaus verslo, procesų valdymo metodika, kuri buvo sukurta ir ištobulinta Japonijos „Toyota“ kompanijoje. Ši metodika skirta optimizuoti verslo procesus, mažinti […]


Trys dalykai, kuriuos turite pradėti daryti norėdami išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Trys dalykai, kuriuos turite pradėti daryti norėdami išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės. Kokių veiksmų turi imtis kiekvienas buto savininkas, norėdamas išlaikyti savo būsto vertę, pasakoja daugiabučių administravimo ir priežiūros įmonės „Civinity […]


Kaune pradedamas statyti pirmasis tiltas tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos

Kaune pradedamas statyti pirmasis tiltas tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos

Žalia šviesa uždegta – per artimiausius kelerius metus nusidrieks nauja jungtis iš Nemuno salos link Aleksoto bei Žemosios Fredos. Šią savaitę Kauno miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su bendrove „Kauno tiltai“ dėl 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, pretenduojančio tapti nauju traukos centru, statybos. Tai bus jau šeštoji Nemuno krantus jungianti susisiekimo arterija […]


Sveikas gyvenimo būdas ir kokybiška sporto infrastruktūra: kodėl tai svarbu miesto gyventojams?

Sveikas gyvenimo būdas ir kokybiška sporto infrastruktūra: kodėl tai svarbu miesto gyventojams?

Sveikas gyvenimo būdas ir aktyvus poilsis yra neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Vis daugiau žmonių įsipareigoja rūpintis savo fizinės būklės gerove ir ieško įvairių būdų, kaip išlaikyti aktyvų gyvenimo būdą. Sportuoti viešosiose erdvėse, ypač miesto teritorijoje, tampa vis populiariau. Tačiau reikia suprasti, kad netinkamai sutvarkytos sporto aikštelės ir takai gali kelti grėsmę sportuojančiųjų saugumui ir […]


Tvarumo ekspertai: šiemet „žaliųjų“ pastatų skaičius turėtų išaugti

Tvarumo ekspertai: šiemet „žaliųjų“ pastatų skaičius turėtų išaugti

Pernai dėl ekonominės aplinkos neapibrėžtumo sulėtėjus statybų apimtims, sertifikuota kiek mažiau pastatų nei ankstesniais metais. Tačiau ekspertai neabejoja, kad šiais metais „žaliųjų“ pastatų skaičius vėl augs, o tarptautinio tvarumo standartus atitinkančių sertifikatų poreikį didins ir į biurus sparčiau grįžtantys darbuotojai. Tvarumo specialistų duomenimis, praėjusiais metais pastatų sertifikavimas tarp Baltijos šalių buvo panašaus intensyvumo: Estijoje sertifikuota 19, […]


Teisininkai pataria nerizikuoti: ką daryti, kad sklypo pirkimas nevirstų katastrofa

Teisininkai pataria nerizikuoti: ką daryti, kad sklypo pirkimas nevirstų katastrofa

Bet kurios paskirties žemės sklypo įsigijimas, tiek verslo vystymui, tiek ir asmeninių poreikių tenkinimui – yra ilgalaikė investicija. Advokatų profesinės bendrijos „LAWCORPUS VENSLAUSKAS“ teisininkas Mindaugas Šveiteris pabrėžia, kad sklypą pirkti reikėtų tik kruopščiai išanalizavus ir įvertinus tiek praktinius, tiek teisinius jo pirkimo aspektus. Pasak specialisto, tai užtikrina sklandų verslo vystymą ateityje, o taip pat ir […]