„Lords LB Asset Management“ fondas projektui Rygoje subūrė patyrusią stebėtojų tarybą

Liepą investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas „Lords LB Special Fund V“ Rygoje įsigijo Spaudos rūmų pastatą su sklypu. Šiam projektui vystyti išrinkta šešių narių tarptautinė stebėtojų taryba, kuriai vadovaus investuotojas ir buvęs Ukrainos ūkio ministras Aivaras Abromavičius. 

Tarp stebėtojų tarybos narių – keturi nariai iš Lietuvos ir didelę patirtį turinti Latvijos verslo profesionalė. Tai – dešimt metų banko „Hansabanka“ vadovės pareigas ėjusi, šiuo metu nevyriausybinės organizacijos „Mission Possible“ valdybos pirmininkė Ingrida Bluma. 

Stebėtojų taryboje taip pat dalyvaus investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ direktorius Domas Kačinskas, verslininkas ir investuotojas Tomas Kučinskas, investuotojas bei bendrovių „Auga“, AB „Umega“ ir „Vilkyškių pieninė“ valdybų narys Linas Strėlis, „Girteka“ įmonių grupės kompanijos „ME Investicija“ investicijų valdymo direktorius Tomas Krakauskas. 

Stebėtojų tarybos pirmininkas Aivaras Abromavičius sako, kad sėkmingam projekto vystymui Rygoje reikalinga stipri Lietuvos ir vietinių profesionalų komanda. 

„Šios stebėtojų tarybos narių patirtis ir kompetencija leis sklandžiai ir efektyviai priimti strateginius sprendimus bei atstovauti projektą viešumoje. Šiandien neužtenka vien gerai išvystyti projektą – reikia, kad sprendimai ir įgyvendinimas būtų tvarūs. Neabejoju, kad su šia komanda pasieksime tokį tikslą“, – pabrėžia A. Abromavičius. 

Šalia Vanšu tilto esantį 5,8 ha ploto sklypą „Lords LB Asset Management“ fondas „Lords LB Special Fund V“ įsigijo su visais jame esančiais pastatais – buvusiais Spaudos rūmais ir spaustuve. Šiuo metu kuriamoje sklypo vystymo koncepcijoje numatyta, kad čia turėtų įsikurti Rygos centrinis verslo rajonas. Pagal galiojančius reglamentus, sklype galima statyti daugiau nei 100 tūkst. kv. m ploto komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektus. 

Objektą įsigijo fondas „Lords LB Special Fund V“, kuris įkurtas investuoti į NT projektus Latvijoje. Siekiamas jo dydis yra 20 mln. eurų, o maksimalus – 40 mln. eurų. Fondas veiks mažiausiai 8 metus ir daugiau nei 200 mln. eurų į projekto vystymą investuos keliais etapais.

Į „Lords LB Special Fund V“ fondą yra investavę 24 investuotojai iš Lietuvos ir Skandinavijos šalių. Tarp jų – investicijų įmonės, šeimos verslai, sėkmingi verslininkai ir aukščiausias pajamas uždirbantys privatūs investuotojai. Planuojama, kad per pirmąjį lėšų pritraukimo etapą bus investuota 22 mln. eurų. 

„Lords LB Asset Management“ yra Lietuvos Banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė, nuo 2008 m. teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams. Iš viso „Lords LB Asset Management“ valdo 14 fondų: 9 nekilnojamojo turto fondus, 3 privataus kapitalo fondus ir 2 energetikos ir infrastruktūros fondus. Bendra fondų valdomo turto vertė 2017 m. birželio pabaigoje siekė 330 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė : Karolis Bigilas, UAB „Bosanova“

Kiti skelbimai:
 
Silk EyeLift Cream Kremas odai aplink akis, 30ml
 
Chateau de Beaute Vino Sheen Fusion Fluidas išlyginantis smulkias ir gilias raukšles, 30ml
 
PE-6011E Vakoss pūkų rinkiklis žalias
 
Nespresso Espresso Livanto kavos kapsulės 10vnt.
Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Pristatytas bendrovės „Vilniaus Nacionalinis stadionas” preliminarus pasiūlymas

Projekto vizualizacijas galite atsisiųsti čia:  https://bit.ly/2Pyt4w9  Projekto video vizualizaciją galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2rxwxBR Projekto video vizualizaciją peržiūrėti galite čia: https://youtu.be/dC0EkX6vTxE Nuotraukas iš pristatymo galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2UEJuao Spalį Aukščiausiajam teismui grąžinus UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ į viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ konkursą koncesijai suteikti, bendrovė šiandien detaliai pristatė siūlomą […]

  Straipsniai »
Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip saugiai elgtis su šventinėmis dekoracijomis

Puošdami namus Kalėdoms žmonės rūpinasi jų grožiu ir jaukia atmosfera, bet per mažai dėmesio skiria šventinių dekoracijų ir kalėdinių atributų saugumui. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad Lietuvos gyventojai bei jų namai dažniausiai nukenčia dėl netvarkingų elektrinių vidaus ir lauko girliandų, petardų ir žvakių. Kalėdų eglutė namuose taip pat gali tapti nelaimių priežastimi. „Lietuvos […]

  Straipsniai »
Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Ekspertai pataria: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie modernių namų gyventoją – rekuperatorių

Žiemai vis drąsiau žnaibant mums skruostus tikru naujakurių galvosūkiu tampa drėgmės lygis namuose ir namų vėdinimas. Vieni jų kaip tik šiuo metu planuoja užbaigti vidaus apdailą, kiti, jau įsikūrę, po vėsesnės nakties rytą pasitinka aprasojusiais ar net iš vidaus apšalusiais langais. Ką gi daryti, ar tikrai palikti pravirus langus – geriausias sprendimas? Nuo statybų likusią […]

  Straipsniai »
VMI primena: paskutinė diena pateikti  nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

VMI primena: paskutinė diena pateikti nekilnojamojo turto deklaracijas gyventojams – gruodžio 17 d.

2018 m. gruodžio 13 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau ― VMI) primena, kad gyventojai,  kuriems nuosavybės teise priklauso nekilnojamasis turtas (toliau ― NT), savo verte viršijantis 220 000 EUR,  privalo šio mokesčio deklaraciją už 2018 m. pateikti ir nekilnojamojo turto mokestį (toliau – NTM) sumokėti iki šių metų gruodžio 17 […]

  Straipsniai »
Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus krematoriumų statyboms

Kaune siūloma įvesti apribojimus, numatančius, kad krematoriumai galėtų būti statomi ne arčiau kaip per kilometrą iki gyvenamųjų, visuomeninių, gamybinių ar pramoninių bei sandėliavimo pastatų. Toks siūlymas bus svarstomas artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje. Kaune kartas nuo karto pasigirstančios kalbos apie krematoriumo poreikį ir galimybes jį statyti mieste nuolat susilaukia prieštaringų visuomenės reakcijų. „Viešojoje erdvėje ne […]

  Straipsniai »
Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Nekilnojamojo turto mados: išmaniųjų namų ir studijos tipo bumas

Naujakurių poreikiai nekilnojamajam turtui nuolat kinta – prieš kurį laiką rinkosi loftus, o šiandien vis dažniau žvalgosi studijos tipo būstų ir išmaniųjų namų. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje NT kainų tendencijos pastovios – prognozuojama, kad kvadratinio metro kaina ir toliau augs iki pat 2020 m.   Ieško išmanių ir patogių namų Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros […]

  Straipsniai »