Londono nekilnojamo turto rinkoje revoliuciją sukėlę verslininkai žengia ir į Lietuvą

1

Londono nekilnojamo turto rinkoje revoliuciją sukėlę verslininkai žengia ir į Lietuvą

Spalio pabaigoje Vilhelmas Navickas ir Tomas Nascisonis Londone oficialiai startavo su kampanija, kuri laužo visas iki šiol ilgametėje Jungtinės Karalystės (JK) nekilnojamojo turto (NT) rinkoje nusistovėjusias taisykles. Paradoksalu, tačiau šį kartą britai visai nesipiktina. Dviejų lietuvių pristatytas modernus ir jau daugiau nei metus sėkmingai veikiantis darbo modelis NT rinkoje sukėlė investuotojų susidomėjimo bangą, o dabar verslininkai pranešė žengiantys ir į Lietuvos rinką.

„Prasidėjus kampanijai sulaukėme didelio susidomėjimo iš Lietuvos NT ekspertų ir brokerių. Įvertinę visas galimybes ir strategiškai viską suplanavę, džiaugiamės galėdami pranešti, kad jau nuo Naujųjų metų „Agent House” pradės savo veiklą Lietuvoje. Nors prieš tai abejojome rinkos dydžiu, esme sužavėti NT agentų iš Lietuvos entuziazmu ir manome, kad šis verslo modelis ne tik gali pasiteisinti Lietuvoje, tačiau ir šalies profesionalai savo verslo patirtimi galėtų pasidalinti su kolegomis užsienyje.”, – teigia „Agent House” tarptautinės plėtros vadovas Europoje Barry Lee.

Jungtinėje Karalystėje sukurtas inovatyvus NT startuolis „Agent House” kampaniją pradėjo tikėdamasis pritraukti nuo 450 tūkst. iki 1,5 mln. svarų investicijų. Praėjus vos porai mėnesių, agentūra jau pradėjo tarptautinę plėtrą Ispanijoje, o dabar paskelbė pirmuosius žingsnius žengsianti ir Lietuvoje.

Tradicinė rinka nebesugeba patenkinti poreikių

Londono nekilnojamo turto rinka – viena didžiausių pasaulyje. Čia NT agento darbas niekada nesibaigia, konkurencija – milžiniška, o darbo valandos – alinančios. Būtent ši paprastai nematoma medalio pusė ir tapo V. Navicko bei T. Nascisonio modernaus verslo modelio pagrindu.

Pasak Barry Lee, nekilnojamo turto rinkos „variklis”, nesvarbu, ar tai būtų JK, Lietuva, ar likusios pasaulio šalys, yra žmogus, t.y. agentas. Tačiau dabartinėmis rinkos sąlygomis norintys užsidirbti agentai nebespėja patenkinti rinkos poreikių, dėl žemų komisinių privalo atlikti daug daugiau sandorių, o dėl to kenčia ir bendravimo kokybė bei klientai.

„Laikas tapo brangiausia šių laikų valiuta. Darbo tempui nuolat didėjant, o reikalavimams – augant, darbe virstame savavaliais vergais.”, – sako ilgametę darbo NT srityje turintis, „Agent House” tarptautinės plėtros vadovas B. Lee.

Atsisakė seno verslo modelio

Pasak B. Lee, atsirandant naujoms technologijoms, žmonės iš aplinkos reikalauja vis daugiau funkcionalumo, paprastumo ir vis didėjančioje konkurencingoje aplinkoje, aukšto aptarnavimo lygio. Tos pačios vertybės galioja ir tarptautinėje NT rinkoje.

„Pagal seną sistemą dirbančiam NT agentui atitikti šiuolaikinės rinkos poreikių tiesiog nebeįmanoma. Norėdamas turėti padorias pajamas, agentas privalo padaryti daug didesnį sandorių skaičių nei anksčiau, tad jo su kiekvienu klientu praleistas laikas tampa labai ribotas ir dažnai skaičiuojamas komisinių dydžio matais. Taip nesąžininga ir neturėtų būti. Kiekvienas klientas yra svarbus, tuo tarpu agentas už savo darbą nusipelno 100 proc. komisinių. Virtuali „Agent house” agentūra, suteikdama įvairius darbą pagreitinančius įrankius, brokeriams sukuria būtent tokią aplinką, kurioje jiems nebereikia skubėti ir savo darbą gali atlikti nepriekaištingai.”, – teigia B. Lee.

Startuolio įkūrėjų manymu, 21 amžiuje ir vėl daugiau dėmesio pradedama skirti žmogui bei aptarnavimo kokybei. „Agent House” sukurta taip, kad palengvintų darbo krūvį agentams ir tuo pačiu suteiktų daugiau autonomiškumo, automatizuojant tam tikrus procesus. Viso to tikslas – sėkmingesnis klientų aptarnavimas, didesnis agentų uždarbis bei geresnis darbo valandų bei laiko asmeniniams poreikiams santykis.

„Šiuolaikinė NT srityje dirbančio agento realybe – 70 val. darbo savaitė. Tačiau koks žmogus, kad ir pats geriausias profesionalas, savo sferoje gali noriai ir su šypsena, su malonumu atlikti savo darbą puikiai, dirbdamas 70 valandų per savaitę?”, – retoriškai klausia B. Lee. Pasak jų, toks krūvis tiesiog tampa nebeįmanomas fiziškai.

„Šimtmečius nusistovėjusi sena NT biznio modelio struktūra demotyvuoja šiuolaikinius šios srities ekspertus, o tai automatiškai daro įtaką aptarnavimo lygiui bei kliento satisfakcijai. „Agent House” operacinė sistema ir platforma buvo sukurta remiantis asmenine patirtimi – sukurta agentų ir sukurta agentams.”, – pasakoja B.Lee.

„Agent House” verslo modelis propaguoja laisvą darbo grafiką, paremtą tik klientams skiriamu laiku. Tuo tarpu visi administraciniai procesai, tokie, kaip marketingas, teisininkų paslaugos ir t.t., kontroliuojami bei agentams suteikiami vidinės kompanijos infrastruktūros dėka.

„Taip galime užtikrinti, kad NT brokeriai darbe praleidžia mažiau laiko, patys renkasi darbo valandas, padidina savo produktyvumą bei gauna 100 proc. sutartų sandorio komisinių.”, – aiškina nekilnojamo turto specialistas iš JK.

Sulaukia daug palaikymo

„Agent House” įkūrėjų ambicijos – išties ne mažos. Startuolio idėjos autoriai džiaugiasi, kad didelius siekius skatina ir fantastiškas iš rinkos specialistų sulauktas palaikymas tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Lietuvoje.

Trijų metų bėgyje kompanija planuoja tapti didžiausia NT agentūra Didžiojoje Britanijoje: turinti daugiausiai nepriklausomų NT agentų, kurianti ir tobulinanti rinkos specialistus, organizuojanti apmokymus ir siekianti aukščiausio profesionalumo lygio.

„Nuo pirmos dienos, kai su savo verslo idėja ir modeliu išėjome į viešumą, iš agentų sulaukiame tik pozityvios reakcijos, teigiamų emocijų ir klausimų, ar iš tiesų gali taip būti, nes skamba per gerai, kad tai būtų tiesa!”, – džiaugėsi B. Lee ir pabrėžė, kad „Agent House” yra pasirengusi pasiūlyti ne tik modernų požiūrį į darbo aplinką šiuolaikinėje NT rinkoje, tačiau ir uoliai rūpinasi savo agentų tobulėjimu, norintiems kelti rinkos aptarnavimo standartus siūlydami tarptautinio lygio mokymus, mainų programas bei bendradarbiavimo projektus.

Pranešimą paskelbė : Barbora Grigaliūnaitė, —

Rekomenduojame

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai“ pasiūlymas. Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai“ įsipareigojo už 16 mln. 967 tūkst. Eur. Pasirašyti sutartį su bendrove ketinama kovo 15 d., darbus bendrovė įsipareigos atlikti per 15 mėnesių. Planuojama, […]

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO. Kvartale planuojami 1-4 kambarių butai, jų plotai – nuo 25 iki 80 kv.m. Pirmajame etape projektuojami 168 butai,  bendras jų plotas – apie 6700 kv.m. […]

„Lietuvos draudimui“ 100 metų – kitą etapą pradeda statydami naują įmonės biurą

„Lietuvos draudimui“ 100 metų – kitą etapą pradeda statydami naują įmonės biurą

2021-aisiais 100 metų gimtadienį švenčianti didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ įkasė kapsulę į naujai statomų pastatų komplekso pamatus Vilniaus miesto centre, Basanavičiaus gatvėje. Dėl pandemijos, kapsulės įkasimas buvo įgyvendintas be tradicinio susibūrimo, įvykis fiksuotas dronais, o bendrovės vadovų ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sveikinimai organizuoti nuotoliniu būdu. Beveik tūkstantį darbuotojų visoje šalyje turinti draudimo […]

Viešasis pristatymas: Justiniškių senbuvių kaimynystėje planuojamas daugiabučių kvartalas

Viešasis pristatymas: Justiniškių senbuvių kaimynystėje planuojamas daugiabučių kvartalas

Visuomenės pastaboms bus teikiamas daugiabučių kvartalo, planuojamo greta Vilniaus Vakarinio aplinkkelio, projektiniai pasiūlymai. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype, nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Rewo“ užsakymu, suprojektuotas 5–6 aukštų daugiabučių kvartalas „Talinas“, iš viso – 7 namai. Vilniaus savivaldybė projektą vertins jau po viešojo pristatymo. Teritorija iš vakarų pusės ribojasi su Vakariniu aplinkkeliu, iš rytinės pusės […]