Lietuvos urbanistinis forumas – jau už trijų dienų

Lietuvos urbanistinis forumas – jau už trijų dienų

Aplinkos ministerija ketvirtadienį, lapkričio 28 d., kviečia, kaip ir kiekvieną rudenį, architektus, urbanistus, savivaldybių administracijų ir bendruomenių atstovus, nekilnojamojo turto vystytojus, miestų atsinaujinimu ir ateitimi besidominčius gyventojus į Lietuvos urbanistinį forumą. Jis šiemet rengiamas jau tryliktąjį kartą. Šįsyk pagrindinė tema – urbanistika ir klimato kaita planuojant miestų ateitį.

Forumas prasidės lapkričio 28 d. 9. 30 val. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje. Čia bus įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius architektūros ir urbanistikos kūrinius.

Šalies ir užsienio ekspertai aptars šiuolaikinio urbanistinio planavimo iššūkius, jų sprendimo būdus, kokia turėtų būti miestų ateitis, atsižvelgiant į klimato kaitą.

Pirmojoje renginio dalyje pranešimus skaitys Mindaugas Pakalnis, prof. Kelly Shanon, Koos van Zanen ir Aristide Athanassiadis. Ji baigsis paneline diskusija.

Po pietų, 14 val., forumas persikels į Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetą. Čia pranešimus skaitys dr. Kęstutis Morkūnas, dr. Skirmantė Mozūriūnaitė ir kt. Paneline diskusija baigsis ir antroji forumo dalis.

Lietuvos urbanistinis forumas turi ilgametes atvirumo tradicijas. Vienas pagrindinių jo siekių – integralus bendradarbiavimas, pripažįstant, kad urbanistinio planavimo problemos negali būti sprendžiamos tik profesionalų. Forumas kiekvienais metais atviras naujoms idėjoms, diskusijoms. Jo rezoliucijų dėka rengiami teisės aktų projektai. Vienas reikšmingiausių – praėjusį rugpjūtį patvirtintos Lietuvos urbanistinės politikos kryptys ir jų įgyvendinimo rekomendacijos.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]