Lietuviams ir estams renkantis namus svarbiausia yra vieta, Latvijos jaunuoliams – kaina

Lietuviams ir estams renkantis namus svarbiausia yra vieta, Latvijos jaunuoliams – kaina

Rinkdamiesi būstą Lietuvos ir Estijos jaunimas pirmenybę teikia nekilnojamojo turto vietai, tuo tarpu Latvijoje jaunuoliams svarbiausias aspektas yra kaina – tai rodo „Luminor“ banko tyrimas. Tiesa, lietuviai mažiausiai išrankūs būsto įrengimui, kai kaimynams Latvijoje ir Estijoje tinkamumas gyventi naujuose namuose iš karto yra vienas svarbiausių prioritetų.

Paprašyti įvardyti tris svarbiausius aspektus, kuriuos jaunimas svarsto renkantis būstą, lietuviai ir estai įvardijo vietą – taip mano 79 proc. Lietuvos jaunimo tarp 20-30 metų ir 72 proc. Estijos jaunimo. Tuo tarpu latviai, atvirkščiai, pirmenybę teikia prieinamai kainai – taip galvoja 68 proc. apklaustųjų. Gana skiriasi jaunimo požiūris į būsto įrengimą – vos 25 proc. Lietuvos jaunuolių sako, kad jiems svarbu, jog būstas iš karto būtų tinkamas gyventi, tuo metu Latvijoje taip teigia 48 proc., Estijoje – 46 proc. jaunimo.

„Prioritetai renkantis namus yra panašūs visiems Baltijos šalių jaunuoliams, tačiau matome ir keletą įdomių skirtumų. Lietuvoje susiklosčiusi tradicija nekilnojamojo turto vystytojams pardavinėti neįrengtus būstus, gal todėl ir mūsų žmonių reikalavimai namų užbaigtumui yra mažesni. Žinoma, nusipirkus būstą su daline apdaila jį gali įsirengti pagal savo skonį, tačiau vyraujanti praktika Vakaruose yra kitokia – statytojai pirma įrengia būstą, o tik paskui jį parduoda“, – sako Andrius Kvakšys, „Luminor“ banko būsto paskolų produkto vadovas.

Apklausa taip pat parodė, kad dar vienas reikšmingas skirtumas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunimo požiūrio į nekilnojamąjį turtą – tai kaina. Būtent estai kaina domėjosi kur kas mažiau nei lietuviai ar latviai – tik 46 proc. estų kainą įvardijo kaip vieną iš trijų svarbiausių veiksnių renkantis namus, tuo tarpu tarp lietuvių taip galvojančių – 77 proc., tarp latvių – 68 proc. Pasak A. Kvakšio, tai gali būti susiję su aukštesniu pajamų lygiu Estijoje ir bendru pasitikėjimu ateitimi.

Taip pat tyrimas atskleidė, kad visose Lietuvos ir Estijos jaunuoliams priimtiniausia suma būsto paskolai yra 200-300 eurų per mėnesį, latviams – 100-200 eurų per mėnesį.

Baltijos šalių jaunimo apklausą „Luminor“ banko užsakymu rugsėjo mėnesį atliko SKDS tyrimų centras, iš viso apklausta 1,2 tūkst. 20–30 metų jaunimo.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. rugsėjo 30 dieną turėjęs 16,33 proc. indėlių ir 17,4 proc. paskolų rinkos dalis. 2355 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]