Lenkijos įmonių grupę žemyn tempė ir bendrovės Lietuvoje rezultatai

Lenkijos įmonių grupę žemyn tempė ir bendrovės Lietuvoje rezultatai

Lenkijos įmonių grupė „Trakcja PRKil S.A.“, kuriai priklauso Lenkijos kapitalo bendrovė Lietuvoje „Kauno tiltai“, Varšuvos vertybinių popierių biržoje paskelbė savo veiklos 2017 m. pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Juose pateikti duomenys rodo, jog grupės grynasis pelnas ženkliai sumenko, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Bendrovė taip pat  paskelbė, kad įmonės rezultatams ženklios įtakos turėjo ir prastesni nei tikėtasi dukterinės bendrovės „Kauno tiltai“ rezultatai. „Kauno tiltai“ apyvarta pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 17 proc. Grynasis pelnas smuko 9 kartus ir siekė 0,4 mln. eurų. 

„Esame susirūpinę dėl nepalankios konkurencinės aplinkos, pokyčių infrastruktūros viešųjų pirkimų rinkoje Lietuvoje ir tvyrančio neapibrėžtumo panaudojant ES paramą.

Kaip vieni iš didžiausių Lenkijos kapitalo investuotojų Lietuvoje, mes keliame savo bendrovei Lietuvoje reikalavimus laikytis aukščiausių darbų ir technologijų kokybės, darbo saugos reikalavimų, griežtų projektų terminų. Nepripažįstame jokių kompromisų šiais klausimais.

Mums kelia nerimą, kad dėl skaidomų viešųjų pirkimų ir reikšmingų infrastruktūros projektų trūkumo užsienio kapitalo įmonė priversta konkuruoti dėl smulkių projektų su mažo pajėgumo bendrovėmis, kurios orientuojasi į minimalius kvalifikacijos bei kokybės standartus, tokiu būdu laimėdamos konkursus mažiausiomis kainomis ir neracionaliai trumpais terminais“, – sako „Kauno tiltų“ bendrovės Stebėtojų tarybos pirmininkas Maciej Radziwilł.

Bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius pabrėžia, kad prastesnius nei tikėtasi įmonės rezultatus šiemet lėmė pasikeitusi projektų portfelio struktūra. 2016 m. I-ąjį pusmetį bendrovė įgyvendino kelis didelius projektus, leidusius pasiekti masto ekonomiją. O šių metų pradžioje 2017 m. vidutinis kelių ir gatvių projektų dydis gerokai mažesnis.

„Susmulkėję projektai, atidėti strateginiai kelių ir geležinkelių infrastruktūros objektai, konkurencija, kurią skatina mažėjantys reikalavimai kvalifikacijai, lemia prastesnius mūsų rezultatus.

Iki šiol galėjome išlaikyti rinkos lyderio poziciją, nes mūsų gebėjimai įgyvendinti didelius projektus, patirtis, kvalifikacija, aukšti darbų saugos ir kokybės standartai konkursuose būdavo vertinami kaip privalumas. Šiandieninė situacija, kai pirkimai skaidomi į smulkesnius, o esminis perkančių organizacijų akcentas yra žema kaina, kelia nerimą dėl įmonės turimo aukšto lygio inžinerinio bei technologinio potencialo užtikrinimo ateityje“, – sako A. Rusevičius. 

Apie įmones:

„Kauno tiltai“, didžiausia transporto infrastruktūros statybos bendrovė Baltijos šalyse, priklausanti Lenkijos infrastruktūros statybos įmonių grupei „Trakcja PRKil S.A.“. Pagrindinis „Trakcja PRKil S.A.“ akcininkas „Comsa Corporación“ yra antra pagal dydį Ispanijos geležinkelių infrastruktūros statybos bendrovė ir viena iš 50 didžiausių Europos statybų bendrovių.

Pranešimą paskelbė : Saulius Jarmalis, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]