Langų tipai jūsų namams. Kokius langus rinktis?

Langų tipai jūsų namams. Kokius langus rinktis?

Langai ir durys neabejotinai yra du svarbiausi namų atributai. Jie atsakingi ne tik už ventiliaciją ar galimybę patekti į patalpą bei atskirti erdves, tačiau jie taip pat svarbūs namų saugumui bei šilumai. Technologijoms ir inovacijoms judant pirmyn atsirado naujų langų tipų ir stillių, kurie derėtų prie jūsų namo ar buto išvaizdos ar techninių ypatumų.

Kai jau apsisprendėte pakeisti esamus langus turėtumėte žinoti, iš ko galima rinktis. Langus perkama, išties ilgam laikui, tad tiek langų rėmai, tiek stiklai yra labai svarbūs. Dalinamės www.langumontavimas.lt specialistų parengtais patarimai.

Vinilo langai

Jie dažniausiai vadinami plastikiniais langais, gaminami iš polivinilchlorido, kuris suformuotas į profilį iš kurio jau išpjaunama lango forma tampa lango rėmu. Šie langai dažnai būna pigesni. Jie nereikalauja ypatingos priežiūros, dažymo, nebijo drėgmės. Tokio rėmo kameros gali būti užpildomos termoizoliacine medžiaga taip dar padidinant jų šiltumą. Šių langų gali būti įvairių formų, spalvų. Tačiau polivinilchloridas nėra toks ilgaamžis, kaip kokybiška mediena, aliuminis, anglies pluoštas ar kitos medžiagos, ilgainiui jis gali išblukti ar pagelsti. Taip pat jie nėra itin patrauklūs estetiškai – juos turi dauguma namų ūkių, tad, jei norite išskirtinių langų, derėtų rinktis kitas langų rūšis.

Aliuminio rėmai

Dar viena populiari rūšis – aliuminio rėmai. Jie lengvi, tvirti ir ilgaamžiai. Jie dažnai yra modernių namų interjere, nes jiems reikia nedaug vietos, jie neblunka ir netemsta nuo saulės spinduliuotės, nebijo drėgmės ir kenkėjų, jų prižiūrėti beveik nereikia, todėl vis dažniau sutinkami šiuolaikiniuose namuose. Tačiau ne viskas taip gerai, kaip skamba, aliuminis – labai šilumai laidi medžiaga, ji lengvai šilumą ir sugeria, ir atiduoda, be to – ji dažnai brangesnė už PVC langus.

Stiklo pluošto rėmai

Stiklo pluoštas, tai gana reta medžiaga langų gamybai. Tai tvirta, patikima ir atspari aplinkai medžiaga. Ją lengva prižiūrėti ir ji nebijo temperatūrų svyravimų. Taip pat ji energetiškai efektyvi ir labai sandari. Tačiau pats stiklo pluoštas estetiškai nėra patrauklus, todėl beveik visada dažomas ar padengiamas medį ar aliuminį imituojančiomis medžiagomis ar dažais. Taip pat jie irgi priskiriami brangesniems rėmams.

Mediniai langų rėmai

Visų laikų klasika yra mediniai langai, tai pirmasis langų tipas dėl medžio estetinių ir šiluminių savybių bei gana lengvo būdo apdirbti medį. Jie atsparūs aplinkai, tvirti, natūraliai geri šilumos izoliatoriai. Taip pat jie neabejotinai – gražiausi rėmai. Tačiau jiems reikia nuolatinės priežiūros, žinia – medis nėra labai atspari medžiaga nei vandeniui, nei besikeičiančioms oro sąlygoms. Be to, kokybiška mediena – brangi, todėl kokybiški mediniai langai yra vieni brangiausių rinkoje.

Kompozitinės medžiagos

Kompozitinai junginiai dažnai imituoja medį ir yra gaminami ir medžio pjuvenų plokščių, plaušų ir panašių medžiagų. Vidinis medžiagos sluoksnis dažnai padengtas vinilu ar aliuminiu, kad išsaugotų geriausias tiek medžio (šiluma ir termoizoliacija) ir vinilo ar aliuminio (atsparumas aplinkos poveikiui ir drėgmei) savybes. Tačiau juos ir sunkiau pagaminti, todėl, suprantama, jie brangesni.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Išmatuokite, arba dar geriau, leiskite specialistui išmatuoti angą, kurioje turės būti langas. Tai – labai svarbus žingsnis. Ne veltui sakoma „devynis kartus pamatuok ir dešimtą pjauk“. Pagal netinkamus išmatavimus sukonstruotus langus gali tekti perdaryti, kas kainuos ir laiko, ir pinigų. Per mažus langus taip pat sudėtinga įmontuoti, o sudėtingas montavimas gali būti neoptimalus ir į vidų įleisti šaltį ir drėgmę.

Keitimas ar taisymas

Ne visada verta keisti langus. Kartais pigiau ir paprasčiau yra juos restauruoti. Ypač medinius. Jei rėmas geros būklės, jį galima nušveisti, nuvalyti, perdažyti ir furnitūrą bei sandarinimo medžiagas pakeisti naujesnėmis. Aišku, jei rėmas neprižiūrėtas ir jau išsisandarinęs, toks sprendimas nebe padės.

Kiti svarbūs dalykai

Nors lango rėmas svarbus, tačiau nereikia nuvertinti ir lango surinkimo kokybės, stiklo paketo, dujinių užpilų tarp stiklų, tarpinių sandarumo, langų montavimo specialisto kvalifikacijos, taip pat to, ar langams suteikiama garantija.

Kiekvienas būstas yra unikalus ir kiekvienam reikia vis kitokio sprendimo, todėl nesustokite ties plastikiniais langais ir nuosekliai įvertinkite viską, ką siūlo šiuolaikinė technologijomis ir inovacijomis paremta rinka.

Pranešimą paskelbė: Tadas Ukrinas, UAB „Potissimus“

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]