Langų tipai jūsų namams. Kokius langus rinktis?

Langų tipai jūsų namams. Kokius langus rinktis?

Langai ir durys neabejotinai yra du svarbiausi namų atributai. Jie atsakingi ne tik už ventiliaciją ar galimybę patekti į patalpą bei atskirti erdves, tačiau jie taip pat svarbūs namų saugumui bei šilumai. Technologijoms ir inovacijoms judant pirmyn atsirado naujų langų tipų ir stillių, kurie derėtų prie jūsų namo ar buto išvaizdos ar techninių ypatumų.

Kai jau apsisprendėte pakeisti esamus langus turėtumėte žinoti, iš ko galima rinktis. Langus perkama, išties ilgam laikui, tad tiek langų rėmai, tiek stiklai yra labai svarbūs. Dalinamės www.langumontavimas.lt specialistų parengtais patarimai.

Vinilo langai

Jie dažniausiai vadinami plastikiniais langais, gaminami iš polivinilchlorido, kuris suformuotas į profilį iš kurio jau išpjaunama lango forma tampa lango rėmu. Šie langai dažnai būna pigesni. Jie nereikalauja ypatingos priežiūros, dažymo, nebijo drėgmės. Tokio rėmo kameros gali būti užpildomos termoizoliacine medžiaga taip dar padidinant jų šiltumą. Šių langų gali būti įvairių formų, spalvų. Tačiau polivinilchloridas nėra toks ilgaamžis, kaip kokybiška mediena, aliuminis, anglies pluoštas ar kitos medžiagos, ilgainiui jis gali išblukti ar pagelsti. Taip pat jie nėra itin patrauklūs estetiškai – juos turi dauguma namų ūkių, tad, jei norite išskirtinių langų, derėtų rinktis kitas langų rūšis.

Aliuminio rėmai

Dar viena populiari rūšis – aliuminio rėmai. Jie lengvi, tvirti ir ilgaamžiai. Jie dažnai yra modernių namų interjere, nes jiems reikia nedaug vietos, jie neblunka ir netemsta nuo saulės spinduliuotės, nebijo drėgmės ir kenkėjų, jų prižiūrėti beveik nereikia, todėl vis dažniau sutinkami šiuolaikiniuose namuose. Tačiau ne viskas taip gerai, kaip skamba, aliuminis – labai šilumai laidi medžiaga, ji lengvai šilumą ir sugeria, ir atiduoda, be to – ji dažnai brangesnė už PVC langus.

Stiklo pluošto rėmai

Stiklo pluoštas, tai gana reta medžiaga langų gamybai. Tai tvirta, patikima ir atspari aplinkai medžiaga. Ją lengva prižiūrėti ir ji nebijo temperatūrų svyravimų. Taip pat ji energetiškai efektyvi ir labai sandari. Tačiau pats stiklo pluoštas estetiškai nėra patrauklus, todėl beveik visada dažomas ar padengiamas medį ar aliuminį imituojančiomis medžiagomis ar dažais. Taip pat jie irgi priskiriami brangesniems rėmams.

Mediniai langų rėmai

Visų laikų klasika yra mediniai langai, tai pirmasis langų tipas dėl medžio estetinių ir šiluminių savybių bei gana lengvo būdo apdirbti medį. Jie atsparūs aplinkai, tvirti, natūraliai geri šilumos izoliatoriai. Taip pat jie neabejotinai – gražiausi rėmai. Tačiau jiems reikia nuolatinės priežiūros, žinia – medis nėra labai atspari medžiaga nei vandeniui, nei besikeičiančioms oro sąlygoms. Be to, kokybiška mediena – brangi, todėl kokybiški mediniai langai yra vieni brangiausių rinkoje.

Kompozitinės medžiagos

Kompozitinai junginiai dažnai imituoja medį ir yra gaminami ir medžio pjuvenų plokščių, plaušų ir panašių medžiagų. Vidinis medžiagos sluoksnis dažnai padengtas vinilu ar aliuminiu, kad išsaugotų geriausias tiek medžio (šiluma ir termoizoliacija) ir vinilo ar aliuminio (atsparumas aplinkos poveikiui ir drėgmei) savybes. Tačiau juos ir sunkiau pagaminti, todėl, suprantama, jie brangesni.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Išmatuokite, arba dar geriau, leiskite specialistui išmatuoti angą, kurioje turės būti langas. Tai – labai svarbus žingsnis. Ne veltui sakoma „devynis kartus pamatuok ir dešimtą pjauk“. Pagal netinkamus išmatavimus sukonstruotus langus gali tekti perdaryti, kas kainuos ir laiko, ir pinigų. Per mažus langus taip pat sudėtinga įmontuoti, o sudėtingas montavimas gali būti neoptimalus ir į vidų įleisti šaltį ir drėgmę.

Keitimas ar taisymas

Ne visada verta keisti langus. Kartais pigiau ir paprasčiau yra juos restauruoti. Ypač medinius. Jei rėmas geros būklės, jį galima nušveisti, nuvalyti, perdažyti ir furnitūrą bei sandarinimo medžiagas pakeisti naujesnėmis. Aišku, jei rėmas neprižiūrėtas ir jau išsisandarinęs, toks sprendimas nebe padės.

Kiti svarbūs dalykai

Nors lango rėmas svarbus, tačiau nereikia nuvertinti ir lango surinkimo kokybės, stiklo paketo, dujinių užpilų tarp stiklų, tarpinių sandarumo, langų montavimo specialisto kvalifikacijos, taip pat to, ar langams suteikiama garantija.

Kiekvienas būstas yra unikalus ir kiekvienam reikia vis kitokio sprendimo, todėl nesustokite ties plastikiniais langais ir nuosekliai įvertinkite viską, ką siūlo šiuolaikinė technologijomis ir inovacijomis paremta rinka.

Pranešimą paskelbė: Tadas Ukrinas, UAB „Potissimus“

Rekomenduojame

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Sostinės savivaldybės paskelbtas geriausių įveiklinimo idėjų konkursas jau padėjo surasti naujus šeimininkus trims Naugarduko, Bernardinų bei Vilniaus gatvėse esančioms savivaldybei priklausančioms patalpoms, kuriose laimėtojai įsikurs ir pasiūlys vilniečiams įvairių laiko praleidimo būdų. Dar 5 konkursai – jau pirmadienį Įsikurs menų centrai, baltarusių traukos centras Geriausia įveiklinimo idėja Bernardinų g. 6-12 išrinkta VšĮ Lewben Art Foundation […]

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti. Tokio kompleksiškumo konkursas, kai Lietuvoje bus pertvarkomas didžiausias viešojo susisiekimo centras, skelbiamas pirmą kartą. Konkurso užduotis apima geležinkelio stoties kompleksą, stoties aikštę ir transporto terminalą.Konkursas paskelbtas kovo 4 dieną, […]

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Gimnazija Pilaitėje – kiek daugiau nei po metų

Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai“ pasiūlymas. Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai“ įsipareigojo už 16 mln. 967 tūkst. Eur. Pasirašyti sutartį su bendrove ketinama kovo 15 d., darbus bendrovė įsipareigos atlikti per 15 mėnesių. Planuojama, […]

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO. Kvartale planuojami 1-4 kambarių butai, jų plotai – nuo 25 iki 80 kv.m. Pirmajame etape projektuojami 168 butai,  bendras jų plotas – apie 6700 kv.m. […]