Kuo naudingos dėlionės?

1

Kuo naudingos dėlionės?

Dėlionės iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip paprastas žaidimas vaikams, pernelyg nesiskiriantis nuo kitų galimų alternatyvų. Ir visgi, skirtumas yra – ypač kalbant apie dėlionių teikiamą naudą su jomis žaidžiantiems vaikams.

Lavinamas analitinis mąstymas

Puzlės – tai daugiau nei paprastas žaidimas. Tai savotiškas protinis iššūkis kiekvienam žmogui, kurio įveikimas yra ypač naudingas būtent mažiesiems, kurie tokiu būdu gauna galimybę efektyviai lavinti savo analitinį mąstymą, taip reikalingą dėliojant dėliones. Pastarasis yra lavinamas paprastu principu – dėliojant dėliones žmogus yra priverstas analizuoti kiekvieną pamatomą detalę bei ieškoti jos atitikmens pradiniame piešinyje, kuris dažniausiai yra pateikiamas ant dėžės, kurioje buvo įpakuota puzlė.

Lavinama vaizduotė

Vaizduotė – dalykas, kuris šiomis dienomis įgauna vis didesnę reikšmę siekiant išsiskirti iš pilkos konkurencinės masės, kadangi būtent vaizduotės dėka žmonija turi progą atrasti kažką naujo ir be perstojo progresuoti. Tad jei norite, jog jūsų vaikas būtų svarbi viso žmonijos progreso dalis – lavinti jo vaizduotę jau nuo mažens yra išties labai svarbu, ką galima padaryti būtent siūlant vaikui tendencingai išbandyti vieną ar kitą dėlionę. Šiuo atveju geriausiai tinka kiek sudėtingesnės delionės, kurios yra dedamos ne pagal nurodytą piešinį, bei reikalauja kur kas daugiau improvizacijos bei būtent vaizduotės pastangų – jos maksimaliai aktyvina smegenų zonas, atsakingas būtent už tokį protinį darbą, ko pasekoje yra garantuojamas maksimalus progresas šioje srityje.

Lavinamas erdvinis matymas

Taip, jei kalbėsime apie pačias paprasčiausias puzles – jos vargiai kažkuo prisideda prie erdvinio matymo lavinimo. Visgi, situacija kardinaliai keičiasi kalbant apie kiek įmantresnes 3D, kurių šiomis dienomis įvairiose parduotuvėse galima rasti vis dažniau ir dažniau. Taip, tokios dėlionės dažniausiai kainuoja kiek daugiau už įprastas puzles, bet tenka pripažinti, jog jos yra visapusiškai dėmesio vertas pasirinkimas. Ir ne tik dėl to, jog yra įdomios ir unikalios, ko pasekoje vaikui su jomis nuobodu tikrai nebus – jos išsiskiria ir būtent minėtu faktu, jog efektyviai lavina erdvinį matymą, kuris vaikui bėgant metams gali atnešti tiesiog milžinišką naudą.

Kokią dovaną pirkti vaikui per pirmąjį gimtadienį?

Ieškote idealios dovanos savo vaikui per pirmąjį gimtadienį? Be abejo, tai yra labai ypatinga šventė, todėl reikėtų kruopščiai išrinkti pačią geriausią dovaną savo mylimam kūdikiui. O pirkti iš kur dabar yra tikrai didelis pasirinkimas – galite pirkti iš specializuotų žaislų parduotuvių, taip pat galite pasinaudoti elektroninių parduotuvių paslaugomis, kurių Lietuvoje dabar irgi yra nemažai, o jeigu ieškote dar kitokio varianto, galite mėginti siųstis žaislus iš užsienio parduotuvių arba ieškoti per skelbimus.

Kas labiausiai tinka vienerių metų vaikui?

Taigi, jūsų vaikelis jau nugyveno vienerius laimingus metus savo gyvenime ir dabar yra pasiruošęs tobulėti toliau ir nešti jums džiaugsmą. Tokio amžiaus vaikui jau atsiranda nepriklausomybės pojūtis, todėl labai svarbu nupirkti tokį žaislą, kuris padėtų kurti, statyti, mąstyti. Pavyzdžiui, nupirkite tokius žaislus, kuriuos būtų galima mėtyti arba kokį nors rinkinuką, iš kurio būtų galima kažką pastatyti – tai gali būti ir LEGO, ir kokios nors kitos kaladėlės, kurios padėtų vaikui pačiam įgyti naujų kūrybinių įgūdžių.

Turbūt pastebėjote, kad tokio amžiaus vaikai kur kas geriau ir užtikrinčiau vaikšto, bėgioja – atsirado toks pasitikėjimas savimi, kokio nebuvo niekad anksčiau. Vadinasi, reikėtų pagalvoti apie žaislus, kurie skatina aktyvų žaidimą – nupirkite lauko žaidimus, kuriuos galima žaisti su kitais vaikais ar su suaugusiųjų pagalba, taip pat pagalvokite apie įvairius kamuoliukus, kaladėles, keturračius dviračius – visi šie variantai puikiai tiks vaikeliui suėjus vieneriems metams.

O kur dovanos vaikams dabar pigiausios? Geriausia būtų pažiūrėti internetinėse parduotuvėse, kadangi ten yra nemažai skirtingų kategorijų prekių, daugybė pasirinkimo ir dažniau pasitaiko nuolaidos. Negana to, dažniausiai gausite galimybę gauti užsakymą tiesiai į namus be jokio papildomo mokesčio. Taip pat pasidomėkite, ar jūsų pasirinkta dovana iš tiesų atitinka lūkesčius – ar ji yra visiškai saugi ir ar ji yra lavinamoji. Būna juk ir taip, jog kažkoks žaislas yra labai populiarus, tačiau vaikui naudos iš jo mažai, todėl prieš perkant – verta patikrinti.

Startuoja mažoji renovacija: priimamos paraiškos šilumos punktų ir šildymo sistemų modernizavimui

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.   Paraiškas gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio […]

  Straipsniai »

Vagių darbą galima apsunkinti: koks namų užraktas juos atbaidys

Tyrimas parodė, kad spynos Baltijos šalių žmonėms – pati svarbiausia fizinė namų apsauga. Lyginant su Latvija ir Estija, mūsų šalyje daugiausiai – 45 proc. – gyventojų namus ir juose esantį turtą saugo spynomis. Taip elgiasi 44 proc. latvių ir 40 proc. estų. Skaičiai rodo, kad miestiečiai mūsų šalyje labiausiai bijo vagysčių, o ne kitų nelaimių, […]

  Straipsniai »

Panevėžys priima dovaną – stoties projektą

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra. Nauja stotis bus statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko projektą. Taip ši Savanorių aikštės teritorija miesto centre taps reprezentatyvia, patrauklia […]

  Straipsniai »

Perkūnkiemyje pradedamas procesas dėl žemės sklypų paėmimo vaikų darželio statybai

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Laimonas Čiakas pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintas visuomenės poreikiams reikalingų žemės sklypų sąrašas, ir, atsižvelgiant į Vilniaus miesto teritorijos tarp Gabijos g. ir Ukmergės pl. detalųjį planą, visuomenės poreikiams bus paimti […]

  Straipsniai »