Kuo naudingos dėlionės?

1

Kuo naudingos dėlionės?

Dėlionės iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip paprastas žaidimas vaikams, pernelyg nesiskiriantis nuo kitų galimų alternatyvų. Ir visgi, skirtumas yra – ypač kalbant apie dėlionių teikiamą naudą su jomis žaidžiantiems vaikams.

Lavinamas analitinis mąstymas

Puzlės – tai daugiau nei paprastas žaidimas. Tai savotiškas protinis iššūkis kiekvienam žmogui, kurio įveikimas yra ypač naudingas būtent mažiesiems, kurie tokiu būdu gauna galimybę efektyviai lavinti savo analitinį mąstymą, taip reikalingą dėliojant dėliones. Pastarasis yra lavinamas paprastu principu – dėliojant dėliones žmogus yra priverstas analizuoti kiekvieną pamatomą detalę bei ieškoti jos atitikmens pradiniame piešinyje, kuris dažniausiai yra pateikiamas ant dėžės, kurioje buvo įpakuota puzlė.

Lavinama vaizduotė

Vaizduotė – dalykas, kuris šiomis dienomis įgauna vis didesnę reikšmę siekiant išsiskirti iš pilkos konkurencinės masės, kadangi būtent vaizduotės dėka žmonija turi progą atrasti kažką naujo ir be perstojo progresuoti. Tad jei norite, jog jūsų vaikas būtų svarbi viso žmonijos progreso dalis – lavinti jo vaizduotę jau nuo mažens yra išties labai svarbu, ką galima padaryti būtent siūlant vaikui tendencingai išbandyti vieną ar kitą dėlionę. Šiuo atveju geriausiai tinka kiek sudėtingesnės delionės, kurios yra dedamos ne pagal nurodytą piešinį, bei reikalauja kur kas daugiau improvizacijos bei būtent vaizduotės pastangų – jos maksimaliai aktyvina smegenų zonas, atsakingas būtent už tokį protinį darbą, ko pasekoje yra garantuojamas maksimalus progresas šioje srityje.

Lavinamas erdvinis matymas

Taip, jei kalbėsime apie pačias paprasčiausias puzles – jos vargiai kažkuo prisideda prie erdvinio matymo lavinimo. Visgi, situacija kardinaliai keičiasi kalbant apie kiek įmantresnes 3D, kurių šiomis dienomis įvairiose parduotuvėse galima rasti vis dažniau ir dažniau. Taip, tokios dėlionės dažniausiai kainuoja kiek daugiau už įprastas puzles, bet tenka pripažinti, jog jos yra visapusiškai dėmesio vertas pasirinkimas. Ir ne tik dėl to, jog yra įdomios ir unikalios, ko pasekoje vaikui su jomis nuobodu tikrai nebus – jos išsiskiria ir būtent minėtu faktu, jog efektyviai lavina erdvinį matymą, kuris vaikui bėgant metams gali atnešti tiesiog milžinišką naudą.

Kokią dovaną pirkti vaikui per pirmąjį gimtadienį?

Ieškote idealios dovanos savo vaikui per pirmąjį gimtadienį? Be abejo, tai yra labai ypatinga šventė, todėl reikėtų kruopščiai išrinkti pačią geriausią dovaną savo mylimam kūdikiui. O pirkti iš kur dabar yra tikrai didelis pasirinkimas – galite pirkti iš specializuotų žaislų parduotuvių, taip pat galite pasinaudoti elektroninių parduotuvių paslaugomis, kurių Lietuvoje dabar irgi yra nemažai, o jeigu ieškote dar kitokio varianto, galite mėginti siųstis žaislus iš užsienio parduotuvių arba ieškoti per skelbimus.

Kas labiausiai tinka vienerių metų vaikui?

Taigi, jūsų vaikelis jau nugyveno vienerius laimingus metus savo gyvenime ir dabar yra pasiruošęs tobulėti toliau ir nešti jums džiaugsmą. Tokio amžiaus vaikui jau atsiranda nepriklausomybės pojūtis, todėl labai svarbu nupirkti tokį žaislą, kuris padėtų kurti, statyti, mąstyti. Pavyzdžiui, nupirkite tokius žaislus, kuriuos būtų galima mėtyti arba kokį nors rinkinuką, iš kurio būtų galima kažką pastatyti – tai gali būti ir LEGO, ir kokios nors kitos kaladėlės, kurios padėtų vaikui pačiam įgyti naujų kūrybinių įgūdžių.

Turbūt pastebėjote, kad tokio amžiaus vaikai kur kas geriau ir užtikrinčiau vaikšto, bėgioja – atsirado toks pasitikėjimas savimi, kokio nebuvo niekad anksčiau. Vadinasi, reikėtų pagalvoti apie žaislus, kurie skatina aktyvų žaidimą – nupirkite lauko žaidimus, kuriuos galima žaisti su kitais vaikais ar su suaugusiųjų pagalba, taip pat pagalvokite apie įvairius kamuoliukus, kaladėles, keturračius dviračius – visi šie variantai puikiai tiks vaikeliui suėjus vieneriems metams.

O kur dovanos vaikams dabar pigiausios? Geriausia būtų pažiūrėti internetinėse parduotuvėse, kadangi ten yra nemažai skirtingų kategorijų prekių, daugybė pasirinkimo ir dažniau pasitaiko nuolaidos. Negana to, dažniausiai gausite galimybę gauti užsakymą tiesiai į namus be jokio papildomo mokesčio. Taip pat pasidomėkite, ar jūsų pasirinkta dovana iš tiesų atitinka lūkesčius – ar ji yra visiškai saugi ir ar ji yra lavinamoji. Būna juk ir taip, jog kažkoks žaislas yra labai populiarus, tačiau vaikui naudos iš jo mažai, todėl prieš perkant – verta patikrinti.

Rekomenduojame

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezonui bei, kokius naujus sprendimus siūlo gamintojai. Planavimas ir praktiški sprendimai  Norintiems atnaujinti aplinką – apželdinti […]

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Saulius Skrodenis Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Kodėl naujų gyvenamųjų namų fasadai ilgai džiugina akį, o renovuojamų daugiabučių dažnai ima ir pažaliuoja? Pažaliuoja dėmėmis, dryžiais ar taškais, kurie ilgainiui vis labiau bado akis ir menkina renovacijos teikiamą naudą. Atsakymas labai paprastas. Šiltinant senus daugiabučius ir siekiant tai padaryti už kuo mažesnę kainą, jų fasadams dažniausiai naudojamos […]

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]