KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, organizacinių veiklų.

KTU Infrastruktūros direktorius Gražvydas Visockas teigia, kad KTU studentų miestelis – aplinka, kurioje studentai praleidžia gražiausius savo jaunystės metus, turi tenkinti ne tik studijų ir mokslo, bet ir laisvalaikio poreikius.

„Labai svarbu, kad studentai galėtų naudotis naujausiomis auditorijomis, mokomosiomis laboratorijomis su integruota moksline įranga, naujomis moderniomis kompiuterinėmis klasėmis ir grupinėmis bei individualiomis darbo erdvėmis. O visa miestelio išorės aplinka – viso mokymosi proceso sudedamoji dalis“, – atkreipia dėmesį G. Visockas.

Aukščiausi tvarumo ir energetinio efektyvumo standartai

Per pastarąjį dešimtmetį KTU studentų miestelio veidas pasikeitė neatpažįstamai – pastatytas Slėnio pastatas, apšiltinti pastatai ir sutvarkyta teritorija aplink didžiuosius universiteto fakultetus – Statybos ir architektūros fakulteto rūmus (SAF), Elektros ir elektronikos fakulteto rūmus (EEF) ir Cheminės technologijos fakulteto rūmus (CTF), modernizuota Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) išorė.

„Taip pat pastatėme Cheminės technologijos fakulteto B korpuso pastatą, kuriame įsikūrė KTU Maisto tyrimų laboratorija, pabaigtas „M-Lab“ laboratorijų centro projektas. Šiais metais baigta atnaujinti Studentų gatvė ir joje esantys pėsčiųjų takai, apšvietimas, įrengti dviračių takai“, – pasakoja G. Visockas.

Miestelio unikalumas – jis įsikūręs miesto širdyje ir atsižvelgiant į logistiką, iš jo galima greitai pasiekti visus svarbiausiu miesto objektus. Negana to, čia apstu žalumos – šalia įsikūręs Gričiupio parkas, kurį numatyta atnaujinti dar šiais metais.

„Siekiant sukurti dar gražesnę ir gamtos įkvėptą erdvę aplink studentų miestelį, jis apsodintas sakuromis. Be to, studentai, norintys aktyvios erdvės laisvalaikio praleidimui gryname ore, lengvai gali pasiekti Kauno Ąžuolyno parką, kuriame pulsuoja gamtos ir istorijos sinergija“, – teigia Infrastruktūros direktorius.

KTU atnaujindamas infrastruktūrą ir ugdydamas jaunąją kartą, prisiimančią atsakomybę už Lietuvos ar net viso pasaulio ateitį, ne tik moko, bet ir pats savo pavyzdžiu stengiasi įkvėpti studentus. Siekiant aukščiausių tvarumo ir energetinio efektyvumo standartų, KTU studentų miestelyje iš viso įrengtos aštuonios saulės elektrinės.

„Tai ne tik žingsnis į priekį darnios KTU ateities link, bet ir puikus pavyzdys, kaip technologijos gali daryti įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Tokiu būdu norime rodyti pavyzdį jaunajai kartai, mažinti aplinkos taršą ir energijos poveikį aplinkai“, – akcentuoja G. Visockas.

Aktyvaus laisvalaikio veiklos – sportas, menai, organizacijos

Dalis jaunuolių neįsivaizduoja studentiško gyvenimo ne tik be modernios, juos įkvepiančios aplinkos, bet ir be aktyvių veiklų ar laisvalaikio praleidimo galimybių. Dalyvavimas meno kolektyvų, sporto rinktinių ar studentų organizacijų veikloje – galimybė per gana trumpą laikotarpį įgyti žinių, įgūdžių ir patirti įspūdžių.

„Studijuodami KTU, studentai gali rinktis iš plataus pasirinkimo laisvalaikio ir studijas papildančių veiklų. Sporto, sveikatingumo ir aktyvaus fizinio aktyvumo programa „ACTIVATed“ siūlo studentams prisijungti prie dešimties skirtingų sporto šakų rinktinių, profesionaliai treniruotis ir atstovauti universitetą įvairių lygių turnyruose ir čempionatuose“, – teigia KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.

Norintiems laisvalaikį praleisti ne aktyviai sportuojant, o prisidedant prie meno organizacijų veiklos, siūloma „INSPIRed“ programa, vienijanti šešis meno kolektyvus. Svajojantys pagilinti savo lyderystės įgūdžius laukiami prisijungiant prie „UNITed“ programos, apimančios net devyniolika studentiškų organizacijų, įskaitant ir KTU Studentų atstovybę.

„Meno veiklas renkasi ne tik menų studijų studentai, bet ir inžinerijos, technologijų, informatikos, matematikos, fizinių ir kitose mokslo srityse studijuojantys studentai. Tuo tarpu studentų organizacijų modelis skiriasi nuo meno kolektyvų ir sporto rinktinių, nes dėl studentų iniciatyvų susibūrusioms organizacijoms vadovauja patys studentai, todėl kartu stiprinami ir vadovavimo įgūdžiai“, – kalba K. Skučienė.

Norint tapti organizacijos, kolektyvo ar rinktinės nariu, svarbu yra motyvacija ir smalsumas, o meno kolektyvuose ir sporto rinktinėse taip pat svarbu ir turimos ankstesnės patirtys.

„Ir meno kolektyvai, ir sporto rinktinės savo veiklai kelia aukštus profesinius standartus, todėl nauji nariai turi turėti reikalingus srities įgūdžius“, – priduria K. Skučienė.

Stipendijos aktyviausiems

Studentai, kurie aktyviai prisideda prie sporto, meno ar studentiškų organizacijų veiklų, prisideda prie universiteto gerovės puoselėjimo, yra skatinami 165 eurų dydžio vienkartinėmis skatinamosiomis stipendijomis.

„Žinoma, didelis dėmesys skiriamas aukštiems studijų rezultatams, jų pasiekę studentai gauna Universiteto talento stipendiją, kurios dydis – 250 eurų per mėnesį. Studentai, kurie pasiekia tik aukščiausius studijų rezultatus, tačiau aktyviai dalyvauja universiteto gyvenime, gauna papildomus balus talento stipendijos konkurse ir dažnai laimi stipendiją“, – neslepia K. Skučienė.

Dėl KTU aktyvaus bendradarbiavimo su įvairiomis verslo organizacijomis, kasmet siūlomos daugiau kaip 15 skirtingų mecenatų stipendijų. Jų dydis skiriasi nuo 200 iki 1,2 tūkst. eurų. Tai pat, KTU siekia atliepti mokslo, studijų ir verslo pasaulyje vyraujančias tendencijas, todėl kviečia prisijungti prie Talentų ugdymo akademijoje veikiančių programų – „GIFTed“, „GIFTed masters“, „SKILLed FinTech“ ir „SKILLed AI“.

„Pastaroji – „SKILLed AI“, programa naujausia universiteto talentų ugdymo programa, kurioje atsižvelgiama į sparčiai besivystančią dirbtinio intelekto (DI) sritį. Programoje studentai įgyja kompetencijas, reikalingas karjerai DI srityje. Visų Talentų ugdymo akademijos programų nariai skatinami 300 eurų per mėnesį stipendija“, – priduria K. Skučienė.

Tarptautinės patirties galimybės

Darbo rinkoje vis dažniau iš darbuotojų reikalaujama tarptautinė patirtis, nes ji ne tik praplečia jaunų specialistų akiratį, bet ir stiprina jų konkurencingumą, leidžia įgyti vertingų kultūrinių ir profesinių įgūdžių bei skatina asmeninį, akademinį augimą. KTU Studijų departamento direktorė doc. dr. Laura Stasiulienė džiaugiasi, kad universitetas gali studentams pasiūlyti įgyti tarptautinės patirties Europos inovatyviųjų universitetų konsorciume (angl. European Consortium of Innovative Universities (ECIU).

„Aljansas vienija keturiolika skirtingų Europos universitetų. Šis ateities universiteto modelis, kurio centre – realaus gyvenimo iššūkiai, sudaro galimybes tarptautinėms studentų, dėstytojų ir tyrėjų komandoms bendradarbiauti su verslo įmonėmis ir organizacijomis, ieškant sprendimų aktualioms problemoms“, – pasakoja doc. dr. L. Stasiulienė.

Tai unikali mokymosi patirtis – realių iššūkių sprendimas tarptautinėse tarpdisciplininėse komandose, galimybė rinktis lanksčius mokymosi kelius ir individualizuotas studijas. ECIU universitete įgytos patirtys padeda sustiprinti ne tik profesines, bet ir asmenines bei tarpasmenines – minkštąsias, kompetencijas – kūrybišką mąstymą, bendradarbiavimą, darbo etiką.

„Čia teikiama pirmenybė tvariam vystymuisi ir socialinei atsakomybei. Studentų sprendžiami iššūkiai susiję su Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslais (angl. Sustainable Development Goals, (SDGs), tad galima prisidėti prie Europai ir pasauliui aktualių problemų sprendimo“, – pažymi doc. dr. L. Stasiulienė.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]


40 mln. parama saulės elektrinėms – jau birželio 11 d. Ką reikėtų žinoti? 

40 mln. parama saulės elektrinėms – jau birželio 11 d. Ką reikėtų žinoti? 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. 8 val. ryte skelbs naujus paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Šį kartą šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skyrė 40 mln. Eur. APVA dalinasi informacija, ką vertėtų žinoti norintiems sulaukti paramos.   Birželio 11 d. ryte iš viso bus paskelbti […]


„Capitalica Asset Management“ sėkmingai išplatino 9,1 mln. obligacijų emisiją: paklausa 3 kartus viršijo pasiūlą

„Capitalica Asset Management“ sėkmingai išplatino 9,1 mln. obligacijų emisiją: paklausa 3 kartus viršijo pasiūlą

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ įmonė „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ pranoko lūkesčius ir sėkmingai išplatino net 9,1 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Pritrauktos lėšos bus skirtos naujam A klasės verslo centrui „Sand Offices“ Vilniuje vystyti. Jis duris atvers jau šių metų pabaigoje. „Capitalica Asset Management“ prieš kelias savaites pradėjo viešą 3 […]