KONKURENCIJOS TARYBA NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL NEKILNOJAMOJO TURTO SKELBIMŲ KAINŲ

KONKURENCIJOS TARYBA NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL NEKILNOJAMOJO TURTO SKELBIMŲ KAINŲ

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl skelbimų portalus valdančios bendrovės „Diginet LTU“ veiksmų, nenustačiusi, kad pastaroji būtų piktnaudžiavusi dominuojančia padėtimi ir klientams taikiusi nesąžiningas kainas.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 m. gavus bendrovės „Ober-Haus“ pareiškimą, kuriame nurodytos aplinkybės leido įtarti, kad „Diginet LTU“ veiksmai galimai taikant nesąžiningą klasifikuotų nekilnojamojo turto (NT) skelbimų portaluose aruodas.lt, skelbiu.lt ir ntzemelapis.lt kainodarą pažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimus, draudžiančius piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi.

Siekdama įvertinti bendrovės „Diginet LTU“ tiek verslo, tiek privatiems klientams taikomų NT skelbimų talpinimo kainų sąžiningumą, Konkurencijos taryba atliko išsamią kainodaros analizę: minėtos bendrovės taikomas kainas palygino su konkuruojantį NT skelbimų portalą Lietuvoje valdančios įmonės taikomomis kainomis ir su analogiškas paslaugas teikiančių portalų atrinktose užsienio šalyse (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Čekijoje) NT skelbimų kainomis. Be to, institucija rėmėsi keletu portalų lankomumo rodiklių ir pritaikė kelis skirtingus palyginamuosius standartus bei analizės metodus, kad rezultatai būtų kuo patikimesni.

Tokia analizė būtina, nes vien kainų dydis ir faktas, kad jas nustato galimai dominuojančią padėtį užimantis ūkio subjektas, savaime neparodo, jog kainos yra nesąžiningos ir jas taikydamas ūkio subjektas pažeidžia Konkurencijos įstatymą. Atlikdama tyrimą Konkurencijos taryba rėmėsi tiek Lietuvos teismų, tiek Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktika, pagal kurią nesąžiningai kainai nustatyti paprastai vertinamas skirtumas tarp įmonės patirtų išlaidų ir taikomų kainų, ir jeigu jis didelis, analizuojama, ar taikoma kaina yra nesąžininga, palyginus ją su konkuruojančiais produktais.

Tyrimo metu gauti rezultatai neleido daryti išvados, kad „Diginet LTU“ kainos verslo klientams (NT brokeriams) ir privatiems klientams (vartotojams) yra nesąžiningos, todėl Konkurencijos taryba tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi nutraukė.

Konkurencijos tarybos nutarimas per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Rekomenduojame

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Specialistai rekomenduoja: ko reikėtų nepamiršti tvarkant namo aplinką

Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezonui bei, kokius naujus sprendimus siūlo gamintojai. Planavimas ir praktiški sprendimai  Norintiems atnaujinti aplinką – apželdinti […]

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Pažaliavusi renovacijos mažiausia kaina

Saulius Skrodenis Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Kodėl naujų gyvenamųjų namų fasadai ilgai džiugina akį, o renovuojamų daugiabučių dažnai ima ir pažaliuoja? Pažaliuoja dėmėmis, dryžiais ar taškais, kurie ilgainiui vis labiau bado akis ir menkina renovacijos teikiamą naudą. Atsakymas labai paprastas. Šiltinant senus daugiabučius ir siekiant tai padaryti už kuo mažesnę kainą, jų fasadams dažniausiai naudojamos […]

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]