KOKIUS IMPREGNANTUS RINKTIS?

KOKIUS IMPREGNANTUS RINKTIS?

Impregnantai žmogaus buityje daug kur yra naudojami. Jais impregnuojama ne tik mediena, bet ir oda, drabužiai, popierius ir net betonas. Ši procedūra padidina gaminių patvarumą, jų nepralaidumą vandeniui ir atsparumą šalčiui.

Kas yra impregnavimas?

Impregnuojant mediena, oda, audinys ir kitokios medžiagos yra mirkomos druskų tirpalais, emulsijomis, antiseptiniais aliejais, sintetinėmis dervomis ir įvairiais lydalais. Po šios procedūros impregnuota medžiaga įgauna tam tikras fizines savybes, kurios yra naudingos žmonių buityje.

Medžiagos gali būti impregnuojamos jas aptepant, apipurškiant, panardinant arba apdorojant slėgio kamerose, centrifugose ar kitokiuose įrenginiuose.

Kokios yra impregnantų rūšys ir kuo jos skiriasi?

Šiuolaikiniai impregnantai yra rūšiuojami į tirpiklio formos ir ekologinius. Ekologiniai impregnantai yra arba skiedžiami vandeniu, arba gaminami sėmenų aliejaus pagrindu. Šiuo metu jie labai populiarėja, nes vis daugiau žmonių nori gyventi sveikiau. Kita vertus, ir tirpiklio formos impregnantai nėra kenksmingi.

Skirtumas tik toks, kad impregnavimo metu jie išskiria aitraus kvapo garus, todėl po jų panaudojimo uždarose patalpose jas reikia nedelsiant išvėdinti. Be to, pastarieji impregnantai dėl savo ypatingo skvarbumo smarkiau įsigeria į medieną.

Reikia žinoti ir tai, jog sėmenų aliejaus pagrindu pagaminti impregnantai džiūva ilgiau, todėl namo savininkas turėtų susitaikyti su tuo, kad impregnuotų paviršius gana ilgai bus lipnus.

Kokia tvarka reikėtų impregnuoti medinius namų paviršius?

Kaip siūlo profesionalai, medinius paviršius namuose reikėtų impregnantu tepti bent tris kartus. Pirmą sykį rąstų ir lentų sienas reikėtų ištepti skaidriu impregnantu. Jis atliktų grunto paskirtį – įsiskverbtų į medieną ir suteiktų jai atsparumą nuo kenkėjų ir grybelio.

Antrą kartą turėtų būti tepamas spalvą suteikiantis impregnantas, o paskutinis jos sluoksnis turėtų būti skirtas apsaugai nuo saulės ultravioletinių spindulių.

Kas yra patariama dirbantiems su impregnantais?

Apdailos specialistai dirbantiems su impregnantais pataria išorei naudoti sodresnių ir tamsesnių spalvų impregnantus, nes šviesios spalvos vėliau yra linkusios pagelsti arba parausti. Nors ilgainiui atspalvį keičia ir tamsesnės spalvos, tačiau jos akiai yra mažiau pastebimos.

Tinkamiausia darbui su impregnantais temperatūra, kai oras įšilęs nuo 23 iki 25 laipsnių Celsijaus. Jei yra šalčiau nei dešimt laipsnių, impregnantas prasčiau įsiskverbia į paviršius. Ieškantiems patikimo impregnanto ir norintiems jį įsigyti verta apsilankyti internetinėje parduotuvėje: https://www.iris.lt.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]