Kitais metais Kėdainių rajone prasidės kapitalinis melioracijos griovių tvarkymas

Kitais metais Kėdainių rajone prasidės kapitalinis melioracijos griovių tvarkymas

Jau ateinantį pavasarį Kėdainių rajone bus pradėta kapitaliai tvarkyti apleistus melioracijos griovius. Iš viso jų planuojama atnaujinti apie 50 kilometrų. Iš Lietuvai skirtų per 16 mln. Eur, dalinant lėšas atskiroms savivaldybėms, buvo atsižvelgta į melioracijos sistemų kiekį ir jų būklę. Kėdainių rajonas pagal finansavimo dydį – net 614 tūkstančių eurų − yra trečioje–ketvirtoje vietoje.

Kartu perka parengimo ir rangos darbus

Pirmą kartą po kelių dešimtmečių pertraukos iš pagrindų bus tvarkoma Kėdainių rajono melioracijos infrastruktūra, atnaujinami vandens surinkimo grioviai, vamzdynų žiotys.

Pagal Melioracijos įstatymą žemės sklype esantys melioracijos statiniai yra žemės sklypo priklausiniai ir jie nuosavybės teise priklauso žemės sklypo savininkui, išskyrus valstybei nuosavybės teise priklausančius melioracijos ir hidrotechnikos statinius.

Kėdainių rajono savivaldybė yra paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą, kuriam bendrovės paraiškas gali pateikti iki gruodžio 13 dienos.

Rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Algimantas Žvikas džiaugiasi, kad iš viso numatyta sutvarkyti apie 50 kilometrų melioracijos griovių.

„Iš viso Lietuvai skirta per 16 milijonų eurų. Pažeistos melioracijos infrastruktūros sutvarkymui Žemės ūkio ministerija iš Europos Sąjungos solidarumo fondo Kėdainių rajono savivaldybei skyrė net 614 tūkst. eurų. Šiame viešųjų pirkimų konkurse rajono savivaldybė kartu perka darbo projektų parengimo ir rangos darbus. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, pirkimas išskaidytas į šešis skirtingus objektus, vietoves, kuriose bus tvarkomi grioviai“, – teigė A. Žvikas.

Darbus tikimasi pradėti pirmąjį pusmetį

Tikimasi, kad melioracijos griovių tvarkymo darbai rajono žemdirbių laukuose prasidės jau pirmoje kitų metų pusėje.

„Sausio mėnesį tikimės pasirašyti darbų sutartį. Jeigu leis palankios oro sąlygos ir melioracijos grioviai nebus užsnigti, tuo pat metu turėtų prasidėti ir projektavimo darbai, nes projektuotojai turės juos apžiūrėti ir įvertinti būklę“, – sakė A. Žvikas.

Rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius

Melioracijos grioviai bus atnaujinti Dotnuvos seniūnijos Akademijos kadastrinėje vietovėje, Josvainių ir Šėtos seniūnijose, Truskavos seniūnijos Okainių apylinkėse, taip pat Pernaravos seniūnijos Langakių ir Paaluonio apylinkėse.

Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo teigimu, sudarant griovių, kuriuos būtina tvarkyti, sąrašą, konsultuotasi su seniūnijų darbuotojais ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga. Atsižvelgta į jų pastabas, griovių būklę, reikšmingumą bendroje infrastruktūroje.

„Už skirtas lėšas bus finansuojama tik drenažo pralaidų, griovių bei žiočių atstatymas. Kadaise įrengtos ir jau spėjusios pasenti drenažo sistemos sutvarkymo darbai Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojami nebus. Laukuose esančiomis drenažo sistemomis turi pasirūpinti patys žemės savininkai, ją naudojantys ūkininkai“, – kalbėjo A. Žvikas.

Buvo tartasi su vietos ūkininkais

Rajono savivaldybės merą Saulių Grinkevičių džiugina, kad pagaliau investuojama į žemdirbiams labai svarbius objektus – melioracines sistemas.

„Kurias vietas ir kokias atkarpas reikia tvarkyti pirmiausia, buvo tartasi su vietos ūkininkais. Galiausiai nuspręsta, jog pirmiausia reikia tvarkyti tas griovių atkarpas, esančias žemutinėje dalyje ir įtekančias į upelius. Sutvarkius šias vietas bus „keliaujama“ į viršutines griovių dalis. Tai logiška, nes sutvarkius viršutinę dalį, jeigu apačia liks nepralaidi, vanduo vis vien nenutekės. Tai pirmas žingsnis link mūsų melioracinių sistemų sutvarkymo. Šiuo metu, vykstant klimato kaitai, matome, jog kai kurie metai būna drėgni ir lietingi, užliejamos pievos ir arimai, o žemdirbiai patiria didžiulius nuostolius, todėl belieka tik pasidžiaugti, kad šioje srityje mes gerokai judame į priekį“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Lėšos, investuojamos į sutvarkymą, tikrai atsipirks

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas, Kėdainių rajono ūnininkas Jonas Talmantas pabrėžė, kad kitąmet planuojama melioracijos griovių rekonstrukcija – reikšmingas ir labai lauktas įvykis.

„Ūkininkai nelaukia valstybės paramos ir patys, savomis lėšomis tvarko drenažo vamzdynus. Žmonės įsigijo reikalingos technikos, tvarkėsi savo laukus. Tačiau norimo rezultato vis vien pasiekti nepavyksta, nes dvidešim ar net daugiau metų šių griovių niekas neprižiūrėjo. Todėl tikiu, kad lėšos, investuojamos į melioracijos griovių sutvarkymą, tikrai atsipirks“, – sakė J. Talmantas.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Pranešimą paskelbė: Valentinas Jankauskas, Kėdainių rajono savivaldybė

Rekomenduojame

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

Valstybių, taip pat – ir Lietuvos, ekonomikas suparalyžiavusią Covid-19 ligos pandemiją, tapo madinga lyginti su 2008-ųjų krize. Kaip rodo įvairios analizės, kai kurioms ūkio šakoms padaryta žala iš tiesų prilygsta arba netgi pranoksta žalą, kurią nulėmė prieš 12 metų užfiksuoti įvykiai. Vis dėlto, situacija Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje visiškai kitokia – net ir sudėtingomis aplinkybėmis […]

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

„MG Baltic Investment“ ir „Extera Baltic“ galės vykdyti koncentraciją investuojant į bendrovę „Trečioji kregždė“ ir kartu su esamais akcininkais „Gamaekspresas“ ir „3K investicija“ įgyti bendrąją pastarosios kontrolę. Leidimą vykdyti šią koncentraciją davė Konkurencijos taryba. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2020 m. balandžio 22 d. Sandorį planuojama įgyvendinti investuojant į įmonę „Trečioji kregždė“ ir įgyjant po 24,75 […]

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Šiandien Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Information Modelling).  „Statybos sektoriaus skaitmeninimas svariai prisidės prie šalies ekonominės pažangos ir didesnio konkurencingumo, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas. […]

STATYBŲ INDUSTRIJOS ATEITIS – BEKONTAKTIS REMONTAS.

STATYBŲ INDUSTRIJOS ATEITIS – BEKONTAKTIS REMONTAS.

Pranešimas spaudai 2020.05.20 Karantinui perdėliojus žmonių prioritetus būdų prisitaikyti prie pasikeitusių klientų įpročių ieško ne tik prekybos sektoriai, tačiau ir statybinių darbų rangovai. Remonto ar įrengimo procese dalyvauja ypatingai daug žmonių – pradedant užsakovu, baigiant dizaineriais, darbų vadovais, meistrais. Kontaktuoti reikia daug, vienu metu objekte dirba po kelis žmones. Vis dėlto,  kompleksiniai remonto darbai jau […]