Kauno technologijų mokymo centras orientuojasi ruošti profesionalus „Pramonė 4.0“ darbo rinkai

1

Kauno technologijų mokymo centras orientuojasi ruošti profesionalus „Pramonė 4.0“ darbo rinkai

Kauno technologijų mokymo centras (Kautech), veiklą pradėjęs po profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos, orientuojasi ruošti profesionalus „Pramonė 4.0“ darbo rinkai – inžinerijos, statybos ir inovatyvaus žemės ūkio srityse.

Profesinio mokymo patrauklumas auga. Pernai daugiausia mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamų vietų sudaryta inžinerijos ir inžinerinių profesijų, paslaugų asmenims, architektūros ir statybos, verslo ir administravimo, sveikatos priežiūros švietimo srityse. „2022 m. daugiausia mokymo sutarčių sudaryta Kaune, tai parodo ir mūsų organizacijoje didėjantis mokinių skaičius: 2022 m. spalio 1 d. duomenimis, Kautech pagal formaliojo mokymo programas mokėsi 3053 mokiniai, iš kurių 1927 įstojo 2022 m. Tačiau siekiamybė yra didesnis šuolis, nes profesinis mokymas tiek jaunimui, tiek suaugusiems padeda ne tik įgyti paklausias profesijas, bet ir užsitikrinti darbo vietas“, – sako Kautech direktorius dr. Paulius Čepas.

Kautech sudarytos puikios galimybės besimokantiems įgyti kvalifikaciją ir kompetencijas, atitinkančias šiuolaikinį mokslo, technikos, ekonomikos lygį, padedančias jiems įsitvirtinti darbo rinkoje ir konkuruoti joje. Kautech yra vienintelė Kauno regione technologinio profilio profesinio mokymo institucija, apimanti statybos, medienos ir metalo apdirbimo, inžinerijos, transporto, informacijos ir ryšio, verslo ir paslaugų, žemės ūkio, sveikatos priežiūros, menų sritis.

„Profesinis mokymas turėtų būti kaip pirmas pasirinkimas, nes mokymas orientuotas į praktiką, taikomos lanksčios mokymosi formos. Profesiniame mokyme daugiausiai dėmesio skiriama praktiniam mokymui (70–80 proc.), ir tai atliepia naujausias rinkos tendencijas bei poreikius“, – akcentuoja dr. P.Čepas.

Lyginant 2021 ir 2022 m., Kautech mokinių, kuriems profesinis mokymas buvo organizuojamas pameistrystės forma, srautas padidėjo 5 proc. – pasiekė 18,1 proc. dalį ir tai yra kur kas daugiau, negu šalies vidurkis, nesiekiantis nė 10 proc. Nors ši mokymo forma naudinga visoms pusėms, bet didžiausią naudą gauna mokinys, nes kartu su teorinėmis žiniomis jis turi galimybių realiai suvokti darbo specifiką, karjeros galimybes konkrečioje įmonėje.

Kautech turi aiškią kryptį – rengti profesionalus darbo rinkai, kuri orientuota į „Pramonė 4.0“, pageidaujanti inžinerijos, statybos ir inovatyvaus žemės ūkio sričių specialistų. Įgyvendinamų programų portfelis sudarytas taip, kad pagrindinė programų pasiūla orientuota į šias sritis bei paslaugų asmenims, verslo ir administravimo, sveikatos priežiūros švietimo sritis.

Šalia tradicinių kvalifikacijų (mūrininkai, betonuotojai, plytelių klojėjai, apdailininkai, transporto priemonių remontininkai, suvirintojai) atsiranda atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojas, orlaivių mechanikas. Šiemet, stiprinant aviacijos industriją, Kautech planuoja parengti 2 naujas programas – orlaivių antžeminio aptarnavimo ir oro uosto keleivių aptarnavimo specialistų. O stiprinant žemės ūkį, stiprinamos aplinkotvarkininko ir planuojamos dekoratyvinio apželdinimo programos, kurių vykdymui siekiama gauti licenciją. Nuolat atnaujinamos medienos apdirbimo sektoriaus programos (medienos apdirbimo staklių operatoriaus, staliaus, baldžiaus, pjautinės medienos gamybos operatoriaus).

„Stebime inovacijų tendencijas pasaulio kontekste ir pagal tai nuolat atnaujiname programų turinį: orientuojamės į energijos vartojimo efektyvinimą, žiedinę ekonomiką, žaliąją pertvarką, skaitmenizavimą“, – apibendrina Kautech vadovas dr. P.Čepas.

Kautech veikia 3 sektoriniai praktinio mokymo centrai: Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų, Variklinių transporto priemonių remonto ir Statybos. Mokymo įstaiga didžiuojasi patvirtinta ir įgyvendinama Tarptautiškumo strategija 2022–2027 m., aukštais įstaigos mokinių pasiekimais, pelnytomis prizinėmis vietomis profesinio meistriškumo konkursuose bei didėjančia atnaujintų profesinio mokymo programų pasiūla.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Sveikas gyvenimo būdas ir kokybiška sporto infrastruktūra: kodėl tai svarbu miesto gyventojams?

Sveikas gyvenimo būdas ir kokybiška sporto infrastruktūra: kodėl tai svarbu miesto gyventojams?

Sveikas gyvenimo būdas ir aktyvus poilsis yra neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Vis daugiau žmonių įsipareigoja rūpintis savo fizinės būklės gerove ir ieško įvairių būdų, kaip išlaikyti aktyvų gyvenimo būdą. Sportuoti viešosiose erdvėse, ypač miesto teritorijoje, tampa vis populiariau. Tačiau reikia suprasti, kad netinkamai sutvarkytos sporto aikštelės ir takai gali kelti grėsmę sportuojančiųjų saugumui ir […]


Tvarumo ekspertai: šiemet „žaliųjų“ pastatų skaičius turėtų išaugti

Tvarumo ekspertai: šiemet „žaliųjų“ pastatų skaičius turėtų išaugti

Pernai dėl ekonominės aplinkos neapibrėžtumo sulėtėjus statybų apimtims, sertifikuota kiek mažiau pastatų nei ankstesniais metais. Tačiau ekspertai neabejoja, kad šiais metais „žaliųjų“ pastatų skaičius vėl augs, o tarptautinio tvarumo standartus atitinkančių sertifikatų poreikį didins ir į biurus sparčiau grįžtantys darbuotojai. Tvarumo specialistų duomenimis, praėjusiais metais pastatų sertifikavimas tarp Baltijos šalių buvo panašaus intensyvumo: Estijoje sertifikuota 19, […]


Teisininkai pataria nerizikuoti: ką daryti, kad sklypo pirkimas nevirstų katastrofa

Teisininkai pataria nerizikuoti: ką daryti, kad sklypo pirkimas nevirstų katastrofa

Bet kurios paskirties žemės sklypo įsigijimas, tiek verslo vystymui, tiek ir asmeninių poreikių tenkinimui – yra ilgalaikė investicija. Advokatų profesinės bendrijos „LAWCORPUS VENSLAUSKAS“ teisininkas Mindaugas Šveiteris pabrėžia, kad sklypą pirkti reikėtų tik kruopščiai išanalizavus ir įvertinus tiek praktinius, tiek teisinius jo pirkimo aspektus. Pasak specialisto, tai užtikrina sklandų verslo vystymą ateityje, o taip pat ir […]


„East Capital Real Estate Fund IV" įsigijo „J13“ logistikos parką greta Talino

„East Capital Real Estate Fund IV" įsigijo „J13“ logistikos parką greta Talino

Švedijos investicijų kompanijos „East Capital Real Estate“ fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ įsigijo logistikos parką „J13“ netoli Talino. Visiškai išnuomotą parką, kuris yra vienas didžiausių Estijoje, sudaro 40 000 kv. m logistikos ir lengvosios pramonės patalpų. Tai dešimtasis ir paskutinis 350 mln. eurų vertės fondo, kuris šiuo metu yra visiškai investuotas, sandoris.  Logistikos parkas „J13 Logistics […]


Teisininkė atsako, ar mokamas valstybinės žemės nuomos mokestis už slėptuvę po valstybine žeme

Teisininkė atsako, ar mokamas valstybinės žemės nuomos mokestis už slėptuvę po valstybine žeme

Nuosavybės teise Jums priklauso nekilnojamasis turtas – sandėlis, slėptuvė ar sodo namelis. Tačiau, minėtas nekilnojamasis turtas stovi ant valstybinės žemės arba yra po ja. Jokios sutarties dėl valstybinės žemės nuomos nesate sudaręs, tačiau vieną dieną gaunate pranešimą, jog nesate įvykdęs pareigos mokėti valstybinės žemės nuomos mokesčio, nors nesate valstybinės žemės nuomininkas. Apie tai, kokias pareigas […]


„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2023 m. antrąjį pusmetį turtą padidino 15 mln. eurų

„Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2023 m. antrąjį pusmetį turtą padidino 15 mln. eurų

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ nekilnojamojo turto (NT) fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ antrąjį 2023 m. pusmetį užbaigė 15 mln. eurų padidintu turtu. Pastarasis per 12 praėjusių metų mėnesių išaugo net 11,5 proc. – nuo 134,5 mln. eurų 2022 m. iki 149,9 mln. eurų 2023 m. Neaudituotais 2023 m. antrojo […]