Kauno Nemuno saloje iškilo įspūdingo dydžio sijos

Kauno Nemuno saloje iškilo įspūdingo dydžio sijos

Ilgametę patirtį turinti įmonė UAB „Conresta“ statant išskirtinės architektūros vandens sporto centrą Kaune, pasitelkė Lietuvoje kol kas didžiausių matmenų sijas, kurias specialiai pagal užsakymą gamino net dviejuose miestuose.

Naujojo vandens sporto ir pramogų centro statybos Nemuno saloje, Kaune vyksta pagal numatytą planą. Daugiafunkcinis vandens sporto centras įsikurs prie „Žalgirio“ arenos, vakarinėje jos pusėje. Naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą.

Būtent šio vandens sporto centro statyboms pasitelktos rekordinių matmenų kompozitinės metalinės sijos, kurios laikys denginio konstrukciją virš didžiojo baseino. Didysis baseinas turės 10 takelių, tribūnas, kuriose tilps ne mažiau nei 500 žiūrovų. Baseino gylis visame plote bus 2,20 m, plaukimo takų plotis – 2,50 m.

Sijų gamyba nenutrūkstamai, naktimis bei savaitgaliais, vyko net dviejuose miestuose – Alytuje ir Panevėžyje. Transportavimui iš gamybos į statomą objektą buvo pasitelktas specialus transportas su leidimais. Iš viso, objekte sumontuotos net šešios sijos, susidedančios iš 12 dalių. Sijų montavimo darbai vyko ore, laikantis visų saugos reikalavimų. Bendras vienos sijos ilgis  sudaro 44,29 metrus, o svoris net 80,9 tonų – tai pirmos tokių matmenų sijos Lietuvoje.

UAB „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis teigia, kad įgyvendinus šio projekto unikalų etapą, tik patvirtiname, kad esame šiuolaikiškas, iššūkių nebijantis statybų lyderis rinkoje. „Didžiuojuosi ir esu dėkingas visai projekto komandai – atliekant tokio unikalumo darbus mes tik dar kartą įrodėme savo profesionalumą bei turimas aukščiausias kompetencijas. Esu tikras, kad projektas ir toliau vyks preciziškai, kaip iki šiol bei duris atvers numatytu laiku. Džiaugiuosi, jog mūsų bendradarbiavimas su UAB „Montuotojas“ bei jų turima patirtis leido efektyviai ir sklandžiai atlikti numatytus darbus su rekordinių matmenų sijomis Lietuvoje“ – kalbėjo L. Laukaitis. Įmonės vadovui antrina ir projektų vadovas Laurynas Senkus, kuris taip pat yra dėkingas visai komandai, kuri prisidėjo prie sėkmingo sijų iškėlimo objekte nepaisant įvairių oro sąlygų. „Įprastai statybose išskiriamas tik laiko ir darbų atlikimo laiku faktorius. Tačiau mes norime parodyti, kad galime įveikti iššūkius ir projektus atlikti ne tik laiku, tačiau juos įgyvendinti, pasirenkant unikalius bei išskirtinius sprendimus, kurie bus aktualūs ir ateityje“ – sakė L. Senkus.

Sijų projektavimo ir gamybos darbams įgyvendinti buvo surinkta UAB „Montuotojas“ aukščiausios kvalifikacijos profesionalų komanda. „Šiam unikalios architektūros statiniui gaminome ir sumontavome rekordinio dydžio sijas, neturinčias analogų Lietuvos rinkoje. Tokios apimties gamybinio projekto įgyvendinimui buvo reikalinga ne tik kompetentinga specialistų komanda, bet ir sklandžiai veikiantys gamybiniai procesai, kuriuos mums pavyko užtikrinti. Įvykdę šį „Montuotojo“ istorijoje išskirtinį projektą, įrodėme, jog turime potencialą, tinkamą tiek stambių vietinių, tiek tarptautinių užsakymų įgyvendinimui“, – teigė bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas.

18.4 tūkst. kv. metrų ploto, A+ energinės klasės naujojo vandens sporto ir pramogų centro statybos planuojamos užbaigti 2022 metų vasarą.

Video apie įgyvendintus sijų gamybos ir montavimo darbus galite pamatyti čia: https://youtu.be/tRGGUtBfAKU

Pranešimą paskelbė: Lukas Laukaitis, UAB Conresta

Rekomenduojame

Atgimsta dar vienas kvartalas: Verkių autobuso parkui ieškoma ateities vizija

Atgimsta dar vienas kvartalas: Verkių autobuso parkui ieškoma ateities vizija

9 ha teritorija Vilniuje, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos konversija į daugiafunkcinę erdvę su viešosiomis erdvėmis, kūrybinei veiklai, viešosioms paslaugoms ir gyvenamajai funkcijai skirtais pastatais. „Turime unikalią […]

Vienašalis statybos rangos darbų perdavimas. Kaip jį atlikti tinkamai.

Vienašalis statybos rangos darbų perdavimas. Kaip jį atlikti tinkamai.

A. Lukašonokas, G. Šarauskaitė: Ar vienašalis statybos rangos darbų perdavimas gali padėti ir kaip jį atlikti tinkamai Neretai praktikoje pasitaiko situacijų, kuomet užsakovai, jau faktiškai naudodamiesi rangovo atliktų darbų rezultatu, dėl kokių nors formalių priežasčių atsisako priimti rangovo atliktus statybos rangos darbus. Esant tokioms aplinkybėms rangovas įgyja teisę vienašališkai perduoti darbus užsakovui. Visgi, toks darbų […]

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų rizikų į šią sritį įnešė pandemija. „Konkrečios priežastys, dėl kurių pradeda strigti rangos projektai, yra labai skirtingos, tačiau apibendrinus […]

„Viršuliškių stogai“ artėja prie statybų pabaigos – virš projekto iškeltas vainikas

„Viršuliškių stogai“ artėja prie statybų pabaigos – virš projekto iškeltas vainikas

Nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Omberg“ projektas „Viršuliškių stogai“ sparčiai artėja prie pabaigos –antradienį virš projekto iškeltas pabaigtuvių vainikas. Užbaigus statybos darbus, trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. „Viršuliškių stogų“ projektas vystomas pačioje Viršuliškių mikrorajono širdyje – Laisvės pr. ir Viršuliškių g. sankryžoje esančiame 55 arų […]