Karantino metu unikaliu projektu pasaulyje išgarsėjęs A. Vasiliauskas skiepytis kvies fotografijomis: rengia personalinę parodą

1

Karantino metu unikaliu projektu pasaulyje išgarsėjęs A. Vasiliauskas skiepytis kvies fotografijomis: rengia personalinę parodą

Karantino metu nuotaikingomis namuose įkalintų žmonių fotografijomis visame pasaulyje išgarsėjęs fotografas skiepytis ragins personaline paroda. Tai bus pirmoji Lietuvoje Ado Vasiliausko gyvai eksponuojamų „Karantino portretų“ paroda, kuriai menininkas kartu su projekto partnere NT plėtros bendrove „Realco“ atrinko daugiau nei 30 geriausių fotografijų. Kone kiekviena jų slepia įdomią istoriją ar gilią žinutę tad gyvai eksponuojamų darbų parodą fotografas pavadino „Balkonų istorijomis“.

Fotografas Adas Vasiliauskas, norėdamas praskaidrinti ribojimų kupinas dienas, įgyvendino unikalų projektą: dronu saugiai fiksavo vilniečių gyvenimą jų asmeninėje erdvėje – terasose, balkonuose, kurie virto vakarėlių, darbo, poilsio, susitikimų ar pokalbių vieta. Į drono objektyvą papuolė ir paprasti vilniečiai, ir žinomi asmenys.

„Iš viso nufotografavau per 150 šeimų. Dalis jų buvo mano draugai, tačiau dauguma žmonių į mane kreipėsi jau pamatę kitų nuotraukas socialiniuose tinkluose. Nenorėjau, kad žmonės balkonuose paprastai stovėtų, todėl arba jie, arba aš sugalvodavau idėją, kad vaizdas nuotraukoje būtų nuotaikingas“, – pasakoja fotografas.

Mintis menininkui gimė pačią pirmąją karantino savaitę po to, kai dėl pandemijos teko atšaukti ne vieną suplanuotą fotosesiją.

„Turėjau droną, kurį naudodavau vestuvių fotosesijoms. Pagalvojau, kad galima jį panaudoti. Pirmiausia nusifotografavau save ir savo šeimą stovinčius lange, dar ir savo draugo paprašiau – jis balkone atsigulė. Įdėjau nuotraukas į savo paskyrą feisbuke ir sulaukiau sniego gniūžtės efekto. Atsidūriau CNN, BBC, ABC naujienose. Tarptautinius vandenis labiausiai atvėrė portalas „Bored panda“. Kai ten papuoliau, man pradėjo skambinti iš visų pasaulio kampelių ir prašyti interviu“, – savo populiarumo istorija dalijasi A. Vasiliauskas.

Tarptautinis pripažinimas

Unikalus fotografo eksperimentas buvo greitai pastebėtas ir palankiai įvertintas tiek visuomenės, tiek Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos. Tačiau gyvai Lietuvoje daugiau nei 30-ies geriausių fotografijų kolekciją menininkas ketina pristatyti pirmą kartą.

„Visa tai man buvo netikėta. Buvo tiek daug dėmesio, kad nespėdavau skirti pakankamai laiko savo klientams, dar atsakyti į visas žurnalistų bei norinčiųjų nusifotografuoti iš balkono užklausas – telefonas nuolat vibravo. Tuo pačiu metu ir aktyviai fotografavau. Labiausiai užimtomis dienomis tekdavo nufotografuoti po 10–12 šeimų per dieną – kartą per dieną po Vilnių suvažinėjau per 100 km, nuo vieno balkono iki kito“, – sako A. Vasiliauskas.

Menininkas prisimena atvejį, kaip kartą per vieną valandą sulaukė užklausų iš trijų visiškai skirtingų „visatų“.

„Gavau laišką iš CNN Arabic – negalėjau patikėti, kad tai tikra. Tada į mane kreipėsi iš mažo miestelio Rytų Indijoje laikraščio redakcijos ir galiausiai gavau kvietimą duoti interviu vienam Panevėžio leidiniui. Tuo metu nebuvo jokios kitos temos – visi kalbėjo apie COVID-19 pandemiją ir karantiną. Visos naujienos buvo neigiamos – vien skaičiai, kiek žmonių užsikrėtė, kiek mirė, o čia buvo bent kažkokia teigiama žinutė. Žmonės balkonuose šypsosi, stovi ant rankų, važinėjasi riedučiais – yra vilties pasaulyje. Aš ir nenorėjau dramatiškų portretų – esu nelabai tradicinis fotografas. Džiaugiuosi, kad fotografuotis norėjo mano pozityvią idėją supratę žmonės“, – komentuoja menininkas.

Kvies skiepytis

Socialinė fotografijų parodos žinutė – kvietimas skiepytis dar to nepadariusiems žmonėms tam, kad nebereiktų užsidaryti namie keliems ilgiems mėnesiams.

„Ši paroda yra priminimas, kad balkonai ir terasos pandemijos pradžioje buvo vienintelis būdas saugiai ir be nerimo išeiti į lauką, pakvėpuoti grynu oru, bet juk nesinori užsidaryti namuose visam laikui. Todėl kviesime skiepytis žmones, kad netektų grįžti į dar visai neseną praeitį – juk pandemija tiek Lietuvoje, tiek ir likusiame pasaulyje vis dar nenuslopo“, – parodos mintį atskleidžia A. Vasiliauskas.

Paroda, kurią pristato nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“, veiks netradiciniu formatu (parodai eksponuoti bus panaudoti pastoliai) netradicinėje vietoje. Rugpjūčio 16–22 d. fotoparodą „Balkonų istorijos“ bus galima apžiūrėti žemutinėje „Avia Solutions Group“ arenos aikštelėje, vėliau paroda bus perkelta greta V. Gerulaičio ir Ozo g. sankirtoje vystomo daugiabučių projekto „Go Life“. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

„Sveikintina matyti įvairias verslo iniciatyvas skatinant žmones skiepytis ir parodant, kad tai yra bendras klausimas, o ne vien tik institucijų problema. Jeigu norinčių vakcinuotis skaičius nustos augti, tuomet dalies mūsų tikrai gali laukti scenarijus, vykęs prieš pusantrų metų, kai ieškant pramogų teko sumaniai išnaudoti gyvenamojo ploto erdves. Tačiau tikiu, kad iki rugsėjo vidurio bus pasiektas reikiamas saugus bendro miesto imunizacijos lygis, kuris leis išvengti griežto karantino rudenį“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vakcinavimo koordinatorius Kipras Krasauskas.

Parodos atidarymo dieną nuo 11 val. Vilniaus miesto savivaldybė sudaro galimybę be išankstinės registracijos pasiskiepyti šalia įsikūrusiame skiepijimo punkte. Vėliau šiame punkte be išankstinės registracijos bus galima pasiskiepyti darbo dienomis nuo 15 iki 20 val., savaitgaliais – nuo 9 iki 14 val.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra […]